Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2015., 15:53   #1061
Zvjezdan, mogu li sutra javiti? Mora biti vlaka za Luccu jer smo se mi vraćali vlakom iz Lucce za FI. Dok ti ne nadjem podatke sutra, jer sam danas samo na mobitelu, pogledaj virail.it. to je sajt koji izbacuje i sve lokalne vlakove koje trenitalia često ne pokazuje. A za bus za SG cu isto sutra pogledati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 16:45   #1062
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
1. Na Trenitalia ne mogu naći vlak iz Fi za Luccu, pa me zanima da li vozi možda bus? tražim neki rano ujutro iz Fi jer bi već oko 14:30 išli za Pisu pa onda iz Pise u 9 navečer nazad u Firenzu.
2. Iz Fi u 8 ujutro idem prvo do Pg i zanima me di mogu nači raspored buseva za SG i nazad do Pg? Iz Pg bi u 15h vatali vlak za Sienu i nazad u 9ipo navečer za Firenzu. Piše da se vraća u Firenze S. M. Novella pa me zanima di je ta stanica?
Što se tiče Napulja, tu sam 2 tjedna ali su dojmovi zasada izvrsni, vrhunski grad,nije skup a stvarno ima što za vidjeti plus studentski život je prebrutalan. I ono najvažnije izvrsno je pozicioniran za daljnja putovanja.
http://www.virail.it/treni-firenze-lucca/2015-04-15

Vlak Fi-Lucca

Partenza
07:10 Firenze S. M. Novella
Arrivo 08:29 Lucca
Prezzo
a partire da 7,20 €

Soluzione 2
Partenza 07:38 Firenze S. M. Novella
Arrivo 09:23 Lucca
Prezzo
a partire da 7,20 €

Soluzione 3
Partenza 08:10 Firenze S. M. Novella
Arrivo 09:29 Lucca
Prezzo
a partire da 7,20 €
.
.
.


Bus Firenze-Siena

Autobusi - na dnu stranice klikni na prozorcic 'mostra altro', pokazat ce sve relacije i onda klik na relaciju/br.busa koja ti treba

Zadnje uređivanje cukerina : 06.04.2015. at 17:06.
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 17:56   #1063
Dok ne iskopan vozni red za SG, sjećam se da ide bar svakih pola sata ili sat a busna stanica za SG u Poggibonsiju je kod želj.stanice.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 18:04   #1064
Quote:
cukerina kaže: Pogledaj post
http://www.virail.it/treni-firenze-lucca/2015-04-15

Vlak Fi-Lucca

Partenza
07:10 Firenze S. M. Novella
Arrivo 08:29 Lucca
Prezzo
a partire da 7,20 €

Soluzione 2
Partenza 07:38 Firenze S. M. Novella
Arrivo 09:23 Lucca
Prezzo
a partire da 7,20 €

Soluzione 3
Partenza 08:10 Firenze S. M. Novella
Arrivo 09:29 Lucca
Prezzo
a partire da 7,20 €
.
.
.


Bus Firenze-Siena

Autobusi - na dnu stranice klikni na prozorcic 'mostra altro', pokazat ce sve relacije i onda klik na relaciju/br.busa koja ti treba
Hvala puno. Ne mogu se uopće snaći s busevima, ne nalazim 'mostra alto'' niti cijene. Treba mi također bus do SG.
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 18:22   #1065
Nadam se da ovako ide

http://www.tiemmespa.it/var/ezdemo_s...c53e15967a.pdf

http://www.tiemmespa.it/var/ezdemo_s...fd42a5bd7f.pdf
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 18:42   #1066
Hvala puno. Ne odgovara mi baš raspored,morao bi u 6 krenuti iz Fi da stignem na bus u 7i35 iz PB za SG.
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:14   #1067
Ma ima i kasnije buseva za SG. Ide svakih pola sata bus za SG.
Mi nismo tako rano išli za Poggibonsi. Izvidit cu sutra pa svrati sutra na ovu temu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 10:56   #1068
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
1. Na Trenitalia ne mogu naći vlak iz Fi za Luccu, pa me zanima da li vozi možda bus? tražim neki rano ujutro iz Fi jer bi već oko 14:30 išli za Pisu pa onda iz Pise u 9 navečer nazad u Firenzu.
2. Iz Fi u 8 ujutro idem prvo do Pg i zanima me di mogu nači raspored buseva za SG i nazad do Pg? Iz Pg bi u 15h vatali vlak za Sienu i nazad u 9ipo navečer za Firenzu. Piše da se vraća u Firenze S. M. Novella pa me zanima di je ta stanica?
Što se tiče Napulja, tu sam 2 tjedna ali su dojmovi zasada izvrsni, vrhunski grad,nije skup a stvarno ima što za vidjeti plus studentski život je prebrutalan. I ono najvažnije izvrsno je pozicioniran za daljnja putovanja.
A jel ti baš inzistiraš na tome da ideš vlakom iz Firence do Poggibonsija, pa autobusom za SG, pa natrag do Poggibonsija, i onda vlakom za Sienu? Ako ti nije toliko važno da baš moraš ići vlakom, jednostavnije je uzeti bus iz Firence za SG (presjeda se na bus u Poggibonsiju, ali jednostavno je i bez čekanja). Nakon toga uzmeš bus iz SG za Sienu (bez presjedanja u Poggibonsiju), ako ti odgovara raspored, a navečer busom ili vlakom iz Siene za Firencu. Ako si se mislio malo zadržati po centru Siene, dolazak vlakom malo je nezgodniji od busa jer željeznička stanica baš nije toliko blizu centra (oko pola sata hoda), za razliku od autobusne. Mislim da je kompanija SITA, ii imali su jako puno linija prije nekoliko godina. Znam da je nedjeljom dosta prorijeđen raspored, pa je za taj izlet malo bolje izabrati neki drugi dan u tjednu.
__________________
Putnik, ne turist.

Zadnje uređivanje Komižica : 07.04.2015. at 11:48.
Komižica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:22   #1069
Hvala vam svima na pomoći. Svejedno mi je da li je bus ili vlak, naravno da ću odabrati bus ako mi raspored odgovara
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 23:10   #1070
Onda uzmi bus do SG iz FI. A iz Siene se u FI vrati vlakom.
Ah, zavidim ti na prvom dozivljaju Siene, prepredivan grad.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 21:25   #1071
TOSKANA-ALGA

Pozdrav!
Zanimaju me iskustva ljudi koji su bili sa ALGOM u TOSKANI na putu?
Unaprijed zahvaljujem.
FORZA986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 12:36   #1072
To i mene interesira.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:42   #1073
Uskoro sam vrlo kratko u Firenzi (nekih pola dana) pa molim preporuku za nekakvu konobicu za ručak? I naravno, neku dobru gelateriu.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:27   #1074
Quote:
FORZA986 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanimaju me iskustva ljudi koji su bili sa ALGOM u TOSKANI na putu?
Unaprijed zahvaljujem.
Bila lani s Algom moja teta (5 banki).
A poslije i bratic (3 banke) isto s Algom. Oboje zadovoljni, vidjeli su Pisu, Firenzu, San Gimignano, Sienu, Ferraru.
Jest da si stalno na putu, ali puno i vidis.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 14:32   #1075
i mene zanima!naime dobio sam nagradno putovanje od alge 3 dana.cijene hrane,pica?
gks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 18:12   #1076
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Uskoro sam vrlo kratko u Firenzi (nekih pola dana) pa molim preporuku za nekakvu konobicu za ručak? I naravno, neku dobru gelateriu.
Poguglaj tratoriu zio gigi. Imaju dnevne menije i cijene su ok. Nije fensi šmensi nego narodno.
špinutparadise is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 19:45   #1077
Savršena hrana (mnogo različite ponude) poviše zatvorene tržnice - Mercato Centrale. Doživljaj sam za sebe.
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 00:12   #1078
Pozdrav!!
Evo mi se napokon odlucili kako cemo, sta cemo i di cemo putovat
Znaci plan nam je, brodom iz splita do ancone, zatim autom do toscane, negdje oko firenze bi potrazili smjestaj 4-5fana(nesto smo nasli preko megapopusta al nam je pobjeglo ) zatim bi se vracali autom preko verone i venezije s tim da bi prespavali u venezija mestre(sta takoder moramo nac jos smjestaj) i eventualno ako bi bili prekomirani onda bi ostali jos jednu vecer negdje u istri i vratili se u split...
E sad svaki prijedlog savjet bilo sta je dobrodoslo, posto smo mislili putovati 3.8 i to je jako jako brzo a mi jos nista nismo rezervirali ni nasli :O
Heeeelp!!!
jabucica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 09:12   #1079
Quote:
jabucica3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!!
Evo mi se napokon odlucili kako cemo, sta cemo i di cemo putovat
Znaci plan nam je, brodom iz splita do ancone, zatim autom do toscane, negdje oko firenze bi potrazili smjestaj 4-5fana(nesto smo nasli preko megapopusta al nam je pobjeglo ) zatim bi se vracali autom preko verone i venezije s tim da bi prespavali u venezija mestre(sta takoder moramo nac jos smjestaj) i eventualno ako bi bili prekomirani onda bi ostali jos jednu vecer negdje u istri i vratili se u split...
E sad svaki prijedlog savjet bilo sta je dobrodoslo, posto smo mislili putovati 3.8 i to je jako jako brzo a mi jos nista nismo rezervirali ni nasli :O
Heeeelp!!!
Pa sve ste isplanirali.
Ne znam oko čega trebaš pomoć.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 07:36   #1080
Jesmo donekle...oko smjestaja npr. Neki savjeti na sta da pripazimo sta da vidimo itd posto nam je oboma prvi put da idemo negdje dalje tako sami sa autom a i u italiji je tada feragosto pa su nas svi izbombardirali da nismo normalni kada idemo guzve bla bla a mi jednostavno nemamo kad drugo otic...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
jabucica3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.