Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2007., 02:22   #21
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
prorex

iako dugo "hobbyram" drvo i njemu slične materijale, ipak ako želim veliku preciznost reza, dajem ga ispiliti u trgovini.
kod drveta određene "neravnine" mogu imati svog šarma i predmeti postaju upravo na taj način lijepi i unikatni, ali ako rabiš ivericu ili nešto njoj slično, neravnine su katastrofa. poslije se moraš namučiti do bola da to ispraviš.

vjeruj da me duplići alata ne vesele, osim što ispadnem sama sebi važna kad me netko pita da mu posudim npr. bušilicu, a ja onda onako važno pitam: hoćeš B&D, Skill, Einhel ili Makitu. više me nitko ne traži da mu posudim alat.
a kaj se Audija tiče i za njega ti garantiraju zamjensko vozilo u slučaju kvara toliko o kvaliteti?
Za početak ću i dati sve pilit i bušit tam gdje i kupim materijal. Možda se jednom i odvažim to sve raditi sam. Kada sam počeo obilaziti malo dučane i gledati alate, pa otišao malo i do Furnira, Iverpana pa i tam bacio oko, jednostavno su zamisli počele stizat brzinom munje. No te će stvari malkice pričekat, dok ne savladam rad s alatima i dok ne skužim čemu što služi

Kaj se Audija tiče, dobiješ zamjensko, ali često se ljudima dogodi i da ga ne nađu gdje ga parkiraju
prorex is offline  
Old 22.07.2007., 03:11   #22
Quote:
prorex kaže: Pogledaj post
Takvu Aku bušilicu sam uzeo danas, i uz nju Skil ubodnu pilu. Bitove ću uzeti u ponedjeljak, samo još nisam odlučio gdje i kakve. Možda savjet? Gledao sam ih i stvarno ima od 99 kuna komplet do XXXX kuna komplet.
nemoraš kupovati komplete jer ti većina neće trebati, za rad sa ivericom ti je uglavnom dovoljan pz 2 i imbus bit za konfirmate
DjuroRadisha is offline  
Old 22.07.2007., 03:19   #23
Quote:
prorex kaže: Pogledaj post
Takvu Aku bušilicu sam uzeo danas.
ni slučajno bušiti ivericu borerom jačim od 8mm, iz iskustva
DjuroRadisha is offline  
Old 22.07.2007., 18:22   #24
Nastavak PZ2, boreri za drvo 5 do 10 mm. Nije ti loše imati i borere 3 i 4 mm za predbušenje i označavanje. Koristan je i borer 4,2 mm za ručkice za metel ili još bolje za rostfrei.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 22.07.2007., 18:23   #25
Koju si bušilicu kupio?
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 22.07.2007., 18:44   #26
Quote:
DjuroRadisha kaže: Pogledaj post
nemoraš kupovati komplete jer ti većina neće trebati, za rad sa ivericom ti je uglavnom dovoljan pz 2 i imbus bit za konfirmate
Dakle kupovao si u Bauhausu. Tamo možeš kupiti setove bitova Wisent. Za tu lovu mislim da dobivaš više nego plaćaš. I danas sam radio sa njima i stvarno su OK. Čak i najskuplji bitovi nakon par "preskakanja" su doslovno gotovi (popračeno bogatim vokabularom majstora). Bitove će ipak najbolje sačuvati zdrav razum pri stezanju i švrst stisak...
VivaPiva is offline  
Old 22.07.2007., 18:56   #27
Bitovi su potrošna roba.
Ali zašto mi onda oni od 35kn kom traju dulje.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 22.07.2007., 22:37   #28
ja imam bitove iz sch i "virtove" i traju stvarno dugo
Vijke uglavnom koristim spaxove, isto sch, malo su skuplji al dobro drže
DjuroRadisha is offline  
Old 22.07.2007., 22:39   #29
Spax je zakon.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 23.07.2007., 09:25   #30
Kako izraditi kupaonski ormarić za lavabo?

Lijepo molim znalce za pomoć.
Uredili smo kupaonu , sve super ispalo, a sad bi si sami napravili kupaonski ormarić od iverala (ili neznam čega više), s tim da smo kupili ugradbeni lavabo (ono - samo zdjela od keramike) koji treba "utopiti" u granitnu ploču koja bi pak trebala leći na taj ormarič. I to bi onda bilo to. E sad, ima li tko kakav nacrt ili savjet za podjeliti? Kakav materijal kupiti, gdje??? Svaki savjet je dobro došao. Hvala!
winnerica is offline  
Old 23.07.2007., 09:33   #31
Problem s iveralom (kantiranim) je taj što voda i vlaga uđu kroz bridove i odmah nabubri- rascvijeta se. To svakako treba izbjegavati za fronte, pa čak i korpuse. S ABS-om je situacija mrvicu bolja, ali ne znatno.
Ja bih to radio od medijapana i završio 2k poliuretanom. Skuplje ali trajnije....
Imam nešto iskustva s tim, pa ak treba detaljnije, slobodno....
amater_total is offline  
Old 23.07.2007., 09:37   #32
Hvala, a gdje ima tog za kupiti? Ak ne kupimo i ne radimo mi, jesi ti slučajno majstor? Nama treba cca 100x75x40 cm ormarić, s vratima.
winnerica is offline  
Old 23.07.2007., 09:44   #33
Napravio sam nešto sebi i prijateljima ali nisam majstor u tom smislu. Medijapana imaš za kupiti na istim mjestima gdje i iverala (elgrad, iverpan...), a boje, primere i ostalo kod Sedara, u VG.
Ak bi radili sami mogu vam još objasniti sve detalje...
amater_total is offline  
Old 23.07.2007., 11:47   #34
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Napravio sam nešto sebi i prijateljima ali nisam majstor u tom smislu. Medijapana imaš za kupiti na istim mjestima gdje i iverala (elgrad, iverpan...), a boje, primere i ostalo kod Sedara, u VG.
Ak bi radili sami mogu vam još objasniti sve detalje...
Pa ja bi radio to sam, ali tek kad steknem malo prakse sa Iveralom (tek počinjem takve stvari raditi sam). Bit ću slobodan tražiti pomoć kad do toga dođe.
prorex is offline  
Old 23.07.2007., 11:51   #35
Quote:
DjuroRadisha kaže: Pogledaj post
ni slučajno bušiti ivericu borerom jačim od 8mm, iz iskustva
Primio na znanje. Puno hvala.
prorex is offline  
Old 23.07.2007., 11:53   #36
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Nastavak PZ2, boreri za drvo 5 do 10 mm. Nije ti loše imati i borere 3 i 4 mm za predbušenje i označavanje. Koristan je i borer 4,2 mm za ručkice za metel ili još bolje za rostfrei.
Stavio na spisak za kupnju. Danas idem do Bauhausa po to.
prorex is offline  
Old 23.07.2007., 11:55   #37
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Koju si bušilicu kupio?
Alpha Tools, ne znam oznaku al je 18V, dvije baterije, brzo punjenje, 199 kn na sniženju.
prorex is offline  
Old 23.07.2007., 12:04   #38
Kod mene se u koferima nalazi sljedeće:
čekić bušilica No Name, aku-bušilica B&D (imao 2 NoName i odustao), mali aku odvijač 3.6V Alpha Tools, ubodna pila AlphaTools (nikad koristio laser) uz koju idu Bosch i DeWalt pilice, kekserica AT kupljena prije 10 dana da isprobam pa ak u budućnosti neće valjat ide skuplja (za sad više nego dobra), vibraciona brusilica Einhell, drma ko i sve druge, glodalica AT nikad korištena, set borera za drvo od 15-35 mm od kojih svaki košta 150-200 kn, Alpen set borera za drvo 3-10 mm, mali ručni odvijač sa setom bitova NoName, stege, bušač rupe za sudoper od 200 kn, krunska pila NoName, 3 koferića sa raaaznim vijcima koji su svi kupljeni u Schachermayeru (vijci, ne koferići), set od 100 milijuna raznih tipli raznih veličina za razne materijale, set trokuta, metar, olovka grafitna, flomići i markeri, skalpeli, set viljuškastih ključeva NoName, kombinirke i papagajke NoName, silikoni, kitevi i pištolj za dotične, ručna pila za metal i šablona za rezanje pod kutem, 2 baterijske lampe obične, jedna bat lampa koja se zakači na čelo (vrlo praktično kad se zavučeš u neku kutiju, a izgledaš ko Alija Sirotanović), ljepilo univerzalno, ljepilo za drvo, set drot-kefa koje se natakare na bušilicu, flekserica AT, klamerica AT, zaštitne naočale i maska ("brnjica"), kožne biciklističke rukavice koje su vrlo koristan dodatak ako ne želiš imati ruke izgrebane i izrezane, čekić obični, čekić gumeni, set šarafcigera, 2 šila... Valjda sam nabrojao većinu.
Za prvi shoping preporučam uz Bauhaus i Metro, da se naći alata puuuno jeftinije nego drugdje.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.07.2007., 12:52   #39
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Kod mene se u koferima nalazi sljedeće:
čekić bušilica No Name, aku-bušilica B&D (imao 2 NoName i odustao), mali aku odvijač 3.6V Alpha Tools, ubodna pila AlphaTools (nikad koristio laser) uz koju idu Bosch i DeWalt pilice, kekserica AT kupljena prije 10 dana da isprobam pa ak u budućnosti neće valjat ide skuplja (za sad više nego dobra), vibraciona brusilica Einhell, drma ko i sve druge, glodalica AT nikad korištena, set borera za drvo od 15-35 mm od kojih svaki košta 150-200 kn, Alpen set borera za drvo 3-10 mm, mali ručni odvijač sa setom bitova NoName, stege, bušač rupe za sudoper od 200 kn, krunska pila NoName, 3 koferića sa raaaznim vijcima koji su svi kupljeni u Schachermayeru (vijci, ne koferići), set od 100 milijuna raznih tipli raznih veličina za razne materijale, set trokuta, metar, olovka grafitna, flomići i markeri, skalpeli, set viljuškastih ključeva NoName, kombinirke i papagajke NoName, silikoni, kitevi i pištolj za dotične, ručna pila za metal i šablona za rezanje pod kutem, 2 baterijske lampe obične, jedna bat lampa koja se zakači na čelo (vrlo praktično kad se zavučeš u neku kutiju, a izgledaš ko Alija Sirotanović), ljepilo univerzalno, ljepilo za drvo, set drot-kefa koje se natakare na bušilicu, flekserica AT, klamerica AT, zaštitne naočale i maska ("brnjica"), kožne biciklističke rukavice koje su vrlo koristan dodatak ako ne želiš imati ruke izgrebane i izrezane, čekić obični, čekić gumeni, set šarafcigera, 2 šila... Valjda sam nabrojao većinu.
Za prvi shoping preporučam uz Bauhaus i Metro, da se naći alata puuuno jeftinije nego drugdje.
Možda malo 'glupavo' pitanje, ali zaista ne znam za što upotrijebiti vibro brusilicu (vidio sam da ima onih velikih četvrtastih, okruglih, trokutastih..), drot kefice.

Morao bi si lagano kupiti i neku kutijku za držati taj sav alat jer nemam posebnu prostoriju za to, al zato imam dvorište gdje mogu sve raditi

Puno hvala na popisu, već vidim da se moram ponovno uputiti u šhoping, dosta toga mii nedostaje, a moglo bi mi trebati

Kakav je to bušač rupe za sudoper? Neka slikica?
prorex is offline  
Old 23.07.2007., 13:10   #40
Malo sam se krivo izrazio, bušač rupe za pipu na sudoperu
http://img527.imageshack.us/img527/7559/busaczy8.jpg
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.