Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 16:22   #21
Quote:
ptah kaže: Pogledaj post
Come on man you speak a perfect English ...

Mogao bih pisati na hr ali jos se borim s padezima !!!! onda zvucim smjesno! and i don't always make sense

I will contact the MUP as soon as possible and ask them what they exactly need.

Thank you a lot for your help and for doing it in English ! (I'm french, I surely hate english more than you do )
Ma daj, super ti govoriš hrvatski, svaka čast. Primjer drugim strancima, posebno, naravno, englezima/amerikancima.

Od ponuđenog, Laguna
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:23   #22
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
I don't know the answer to your original question, but you seem to be getting assistance from other forum members, but I can help you with this problem...

You are allowed to drive a Croatian car in Croatia... I mean, if you weren't allowed to do that, what would the point of rent-a-car services be?
Thank you. Don't worry, I have been told by an Inspector (the one who checks every year if I am still living with my wife or if I just try to steal money from this country ... come on, I would earn more money in france without working than here with the 40h+ job I have ! )

I was just quoting the police man who stoped me a year ago while driving a Croatian car. But we were in a village, I'll forgive him !

Quote:
Don't go that way .... please don't. You will end up (as Gazda said) with endless battle between German, Italian, Franch and Far East carmaker "fan's"
No worry, I am not trying to start any kind of conflict. I am opened to any advice. I can not afford any good german car any way.
ptah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:24   #23
Quote:
ptah kaže: Pogledaj post
Come on man you speak a perfect English ...

Mogao bih pisati na hr ali jos se borim s padezima !!!! onda zvucim smjesno! and i don't always make sense

I will contact the MUP as soon as possible and ask them what they exactly need.

Thank you a lot for your help and for doing it in English ! (I'm french, I surely hate english more than you do )
ne očekuj da ti netko digne slušalicu kad nazoveš.
to ti je slično kao da dobiješ zgoditak na igrama na sreću na RTL-u.

zato sam i rekao. pravac heinzlova i pokucaj na vrata (ustvari, trebaš čekati red, ali ide brzo). tamo možeš sve objasniti što je važno, a važno je zbog samog statusa kojeg imaš.
ako jednom dobiješ zelene tablice, a imaš reguliran status, dalje sve ide bez brige. registracija jednom godišnje kao i svaki drugi auto.
ali opet naglašavam, sve ovisi o statusu kojeg imaš.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:27   #24
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Ma daj, super ti govoriš hrvatski, svaka čast. Primjer drugim strancima, posebno, naravno, englezima/amerikancima.

Od ponuđenog, Laguna
Dolazim iz francuske, i tamo sam mrzio stranci koji nisu nikada htjeli uciti nas jezik ... onda naravno moram ovdje uciti i pricati hrvatski. Ali stvarno tesko! I sada stvarno trebam pomoc i moram razumjeti onda je bilo bolje na engleski!

Samo nemojte se rugati
ptah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:34   #25
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ne očekuj da ti netko digne slušalicu kad nazoveš.
to ti je slično kao da dobiješ zgoditak na igrama na sreću na RTL-u.

zato sam i rekao. pravac heinzlova i pokucaj na vrata (ustvari, trebaš čekati red, ali ide brzo). tamo možeš sve objasniti što je važno, a važno je zbog samog statusa kojeg imaš.
ako jednom dobiješ zelene tablice, a imaš reguliran status, dalje sve ide bez brige. registracija jednom godišnje kao i svaki drugi auto.
ali opet naglašavam, sve ovisi o statusu kojeg imaš.
Hvala ti.

Zivim u Karlovcu ... imamo MUP i tamo, ali neznam ako oni znaju nesto. Radim u ZG on budem tamo pitao jedan dan.
imam cisti status. "privremeni boravak : Svrha : Spajanje obitelji.
I radim u zg, bez problema. dobio sam novi boravak prije nekoliko dana. (to mi je druga godina ovdje)

Hmm guys do I make sense to you when I talk Croatian or is it too hard to understand me ? Could be a good training for me, but if it takes you 20 minutes to understand what I write it makes no sense
ptah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:35   #26
ma kavo ruganje????

pa nismo mala djeca da se rugamo nekome kome hrvatski nije materinji jezik, ili, nedaj Bože, da se svađamo koji je auto bolji, francuski, japanski ili njemački.

to mi tu ne radimo. ni u ludilu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:36   #27
Quote:
ptah kaže: Pogledaj post
Dolazim iz francuske, i tamo sam mrzio stranci koji nisu nikada htjeli uciti nas jezik ... onda naravno moram ovdje uciti i pricati hrvatski. Ali stvarno tesko! I sada stvarno trebam pomoc i moram razumjeti onda je bilo bolje na engleski!

Samo nemojte se rugati
No biggy!!!

A couple of months more, and you'll be a regular Croat, speaking wise 'fcourse!

And, as for the car and drive - no drive regulations, your best bet is to do as the guys have told you, straight to the MUP in Heinzlova street.

All the luck!!! (You will need it )
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:41   #28
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
No biggy!!!

A couple of months more, and you'll be a regular Croat, speaking wise 'fcourse!

And, as for the car and drive - no drive regulations, your best bet is to do as the guys have told you, straight to the MUP in Heinzlova street.

All the luck!!! (You will need it )

60 ...
60 months and then If I pass a test I can get the Croatian nationality and become a regular Croat ! Does it mean I will have to cheer for the Croatian team ?

Thank you again for your help and for the wishes ! If I managed to get my "boravak", nothing can stop me ...
ptah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:41   #29
pa ja sam bez nekih problema shvatio sve što si napisao.

samo tako dalje.
bolje da ti vježbaš hrvatski nego da mi pišemo engleski.

za sport, pitanje je: što će biti večeras i u nedjelju.
o tome ovisi tvoje produženje boravka.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:43   #30
Slažem se, dobro ti ide, ptah. Uostalom, ni puno ljudi na ovom forumu ne piše hrvatski ispravno.

Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:52   #31
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pa ja sam bez nekih problema shvatio sve što si napisao.

samo tako dalje.
bolje da ti vježbaš hrvatski nego da mi pišemo engleski.

za sport, pitanje je: što će biti večeras i u nedjelju.
o tome ovisi tvoje produženje boravka.
Quote:
Slažem se, dobro ti ide, ptah. Uostalom, ni puno ljudi na ovom forumu ne piše hrvatski ispravno.
Ufff super onda.

Probat cu ovako, ali fali mi dosta rijeci, onda cu morat na engleski !
I za danas nece nista bit. Francuska nece igrati. Svi smo vec u drugi krug, onda to ce biti kao training.
Both teams will try to hide their real strategy just in case they meet in final
ptah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:10   #32
ahhh sta ce bit večeras.... zna se ....polomit cemo francuze da ih pola nemože igrat u finalu )))
Barbie69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:31   #33
Quote:
ptah kaže: Pogledaj post
Laguna 3 estate 2.0 in france : 20k , the same in croatia 27k !
In rare situations like these i regret that i live in Croatia.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 21:56   #34
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ma kavo ruganje????

pa nismo mala djeca da se rugamo nekome kome hrvatski nije materinji jezik, ili, nedaj Bože, da se svađamo koji je auto bolji, francuski, japanski ili njemački.

to mi tu ne radimo. ni u ludilu.
LOL
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:26   #35
a jesi probao ženi srediti francuske papire?

ako ona dobije radnu ili neku drugu dozvolu za legalan boravak u francuskoj, onda možeš kupiti auto sa F tablicama a ona ga može voziti u HR.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:43   #36
Jebote čovjek bolje priča hrvatski od pola "domaćih"
Mislim da ja nikad ne bi mogao naučit naš jezik da sam stranac

Vidim da mu nitko nije predložio da kupi talijanski auto pa ono....tek toliko da se javim
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 19:04   #37
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a jesi probao ženi srediti francuske papire?

ako ona dobije radnu ili neku drugu dozvolu za legalan boravak u francuskoj, onda možeš kupiti auto sa F tablicama a ona ga može voziti u HR.
Nisam jos mislio na to.
Nadao sam se da HR ce uci u EU prije nego sto mi se vratimo u francuskoj... ali ne ide

To je vec sve dosta tesko! ali drugi put da idem u Francusku budem pitao. Neznam ni sta one moze tamo dobiti ako ne zivimo tamo. hvala !

jel neko probao Altea XL ?
ptah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 20:50   #38
Quote:
Hiperaktivo kaže: Pogledaj post
Jebote čovjek bolje priča hrvatski od pola "domaćih"
Mislim da ja nikad ne bi mogao naučit naš jezik da sam stranac

Vidim da mu nitko nije predložio da kupi talijanski auto pa ono....tek toliko da se javim
Još je čudnije da mu nitko nije predložio almighty Golf, disel naravno
__________________
You live and learn. At any rate, you live.
Ultimativno Zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 22:04   #39
Quote:
ptah kaže: Pogledaj post
Nisam jos mislio na to.
Nadao sam se da HR ce uci u EU prije nego sto mi se vratimo u francuskoj... ali ne ide

To je vec sve dosta tesko! ali drugi put da idem u Francusku budem pitao. Neznam ni sta one moze tamo dobiti ako ne zivimo tamo. hvala !

jel neko probao Altea XL ?
pa za to netrebaš u francusku. to će ti reći tvoji iz ambasade. pitaj njih dal može.

inače, ako budeš imao auto sa prvom registracijom u HR, onda je kod povratka u F cijeli postupak kao da auto normalno izvoziš.
dakle, morao bi s njim na izvoznu carinu, zoll tablice, garancije za provoz kroz SLO i I, sve do F, grada gdje bi ga uvozno ocarinio.

zato sam rekao da bi bilo lakše ako registriraš u F, i tek naknadno uzmeš HR tablice.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 09:42   #40
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pa za to netrebaš u francusku. to će ti reći tvoji iz ambasade. pitaj njih dal može.

inače, ako budeš imao auto sa prvom registracijom u HR, onda je kod povratka u F cijeli postupak kao da auto normalno izvoziš.
dakle, morao bi s njim na izvoznu carinu, zoll tablice, garancije za provoz kroz SLO i I, sve do F, grada gdje bi ga uvozno ocarinio.

zato sam rekao da bi bilo lakše ako registriraš u F, i tek naknadno uzmeš HR tablice.
Hvala ti na savjet.

Evo sto cu probati :
Ici u MUPu pitat koji papir trebam ako zelim donesti auto iz Francuske
Pitat Amabasada ako moja zena moze dobiti neki papir

U isto vremena moram ici vidjeti i probati auti ovdje ... i vidjet ako mogu nesto dobiti ako kazem za koliko mogu kupiti auto tamo ... Ali ne vjerujem ...
ptah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.