Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 22:38   #201
Mislim da ce tako i bit, ako mi dopuste da doma napravim probni rez i vracaju novce, a ne da ih moram potrosit kod njih uzimam, inace nista. Do sada sam se vec puno puta opeko na puno boljim renomiranim proizvodacima cije prozvode sam vracao/reklamirao i to bas ovih dana.
A. Senna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 22:47   #202
I u Petrinji i na Laništu vračaju novce (ja vraćao jedan neispravni punjać baterija u Petrinju i neke biciklističke jakne jer su mi bile premale) i po defaultu vratili novce na blagajni. Mislim da čak ni nemaju drugu opciju nego im je to službena politika.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 18:11   #203
vracaju ako vratis u roku 24h, barem je meni tako receno u lidlu brezice (vjerujem da je politika ista)
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 18:49   #204
Vraćaju u roku 30 dana od datuma kupnje, uz predočenje računa. Neznam kak je sa isprobanom robom, no otpakiranu i nekorištenu primaju bez problema.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:07   #205
Quote:
A. Senna kaže: Pogledaj post
Mislim da ce tako i bit, ako mi dopuste da doma napravim probni rez i vracaju novce, a ne da ih moram potrosit kod njih uzimam, inace nista. Do sada sam se vec puno puta opeko na puno boljim renomiranim proizvodacima cije prozvode sam vracao/reklamirao i to bas ovih dana.
Nemoj se ljutiti, pitat ću te nešto: jel bi ti u nekoj trgovini kupio neki artikl, kojeg je netko već nosio doma, isprobavao ga, i vraćao natrag? Svatko od nas očekuje da za svoj novac dobije novi i nekorišteni artikl.

U protivnom, svatko bi mogao uzimati "samo na probu" ono što mu treba, odraditi posao, i vratiti u trgovinu.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:23   #206
Sve primaju. PA što misliš kako sam shvatio da je jakna premala? Otvorio, probao, vratio u vrećicu. Tehničku robu primaju natrag u garantnom roku. Pa uvjek možeš reći da ne pili ravno ili se pregrijava i sl. S obzirom da je sve to na blagajni ni ne otvaraju da provjere
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 00:29   #207
Quote:
A. Senna kaže: Pogledaj post
Lidl ubodna pila (jigsaw).

Mene zanimaju dvije stvari:
- da li pašu drugi listovi pile boljih proizvđača (ili isključivo parkside)
- točnost reza s gornje i donje strane

I ako netko ima iskustva s dotičnom.
Hvala
Pašu i druge, npr Bosch, ima super napravljen prihvat, dobro leži na materijalu, puno snage na malom broju okretaja i to je to.
Grije se prijenos poprilično, točnost reza je li-la (inače po prospektu bi trebala piliti 10 cm u dubinu), uglavnom ja sam je uzeo za izradu utora kod spojeva greda riješio se je nakon tjedan dana. Btw, nakon nekog vremena se izloha vodilica lista, pa je super za piljenje krugova (jer ravno nema šanse nekaj s njom više ispiliti)
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 10:22   #208
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti, pitat ću te nešto: jel bi ti u nekoj trgovini kupio neki artikl, kojeg je netko već nosio doma, isprobavao ga, i vraćao natrag? Svatko od nas očekuje da za svoj novac dobije novi i nekorišteni artikl.

U protivnom, svatko bi mogao uzimati "samo na probu" ono što mu treba, odraditi posao, i vratiti u trgovinu.
Nema ljutnje, ali mi je cilj kad kupim alat da radi ono za što je specificiran, znači da je ispravan, a ne da mi podvale pa još onda ideš kupiti negdje drugdje novu a ovdje si lovu bacio.

Definitivno mi nije cilj odraditi posao i vrattiti alat.

Quote:
totejapitam kaže: Pogledaj post
Pašu i druge, npr Bosch, ima super napravljen prihvat, dobro leži na materijalu, puno snage na malom broju okretaja i to je to.
Grije se prijenos poprilično, točnost reza je li-la (inače po prospektu bi trebala piliti 10 cm u dubinu), uglavnom ja sam je uzeo za izradu utora kod spojeva greda riješio se je nakon tjedan dana. Btw, nakon nekog vremena se izloha vodilica lista, pa je super za piljenje krugova (jer ravno nema šanse nekaj s njom više ispiliti)
Već sam je uzeo, otvorio i isprobao, djeluje jako solidno (puno bolje nego einhell) i dobro reže (točan rez s gornje i donje strane na 5 cm fosni). Ovaj vikend će pokazati koliko vrijedi.

Ovo za prijenos je i OK i nije. Isto imama Makitu alat čiji se prijenos grije za nevjerovat, a najjači model kupljen i 3 god. garancije.

Ono što kažeš ima snage na pretek, samo je ja ne silujem nego pustim da sama reže.

Vračat je neću za sada, a nakon vikenda ću biti pametniji.
A. Senna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 10:51   #209
Quote:
A. Senna kaže: Pogledaj post
Ono što kažeš ima snage na pretek, samo je ja ne silujem nego pustim da sama reže.
Ma rade one posao, ali ipak treba s njima pazljivo, a silovanje nije dobro za nikakav alat.
Bas sam neki dan 10 mm aluminij rezao s pilicom Makita za koju pise da je za al do 6 mm. Bez ikakvog problema je rezala, samo sam smanjio malo brzinu i bez stiskanja i forsiranja.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 17:30   #210
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Ma rade one posao, ali ipak treba s njima pazljivo, a silovanje nije dobro za nikakav alat.
Bas sam neki dan 10 mm aluminij rezao s pilicom Makita za koju pise da je za al do 6 mm. Bez ikakvog problema je rezala, samo sam smanjio malo brzinu i bez stiskanja i forsiranja.
Reže bez problema ako se pazi. Ali uvijek ima sivonja koji bi napatili mašinu i da je 3 mm debljine. A da su oni napisali da mašina reže 10 mm, našao bi se netko sa 15 mm debelom čeličnom pločom, pa bi spalio motor.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 08:21   #211
Diablo listovi

Da li je tko zainteresiran za Diablo pilice za sabljastu pilu?

Idem u SAD, pa bi ih mogao tamo nabaviti i prevesti ovdje.
Ako ima zainteresiranih nek se jave na PM.

Ovdje imate više informacija o listovima:
http://www.diablotools.com/product.html
mkash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 05:26   #212
Ima li tko iskustva s električnim strugačem iz lidla?
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 21:59   #213
Kupio sam parkside miniwash ali mi se ostetila cijev,ona prva koja ide od rucke!
Znate li gdje bi se dala nabaviti druga?
Ko je serviser tih uređaja kod nas???
brale12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 23:00   #214
brale12 a otkuda si? Ako si iz ZG imaš njihov servis blizu Getroa na vrbanima, uostalom uz upute i garanciju imaš i popis servisa.

Kako se oštetilo? Jel tvornička greška ili mehaničko oštečenje? Možda ti priznaju i garanciju.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 00:09   #215
Ja sam već mijenjao oba komada tog kraja minivasha. Prvo je na "varu" popustio nastavak šprice, a onda i onaj dio koji na sebi ima okidač. Oba dijela su mi odmah u servisu uz predočenje zamijenili za novi u roku 5 sekundi bez ikakvih pitanja.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 20:27   #216
Ja sam svoj kupio u austriji prije par godina i nemem garanciju ni popis servisera!
Mozete li mi popslat adresu tog servisa na vrbanima?
brale12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 23:06   #217
Parkside servis
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 14:49   #218
Hvala totejapitam!
brale12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 22:09   #219
Kupio sam u Lidlu sljedeće:
1.akumulatorski štapni odvijač
2.ručnu brusilicu
3.vibracionu brusilicu
Pitanja:
1. Primjetio sam da glava na odvijaču kao da ide u osmicu. Kada odvrćem samo za bitom sve je o.k. Čim stavim onaj nastavak ( produžetak ) vidljivo je da ide u osmicu. Da li da ga mjenjam ili su svi takvi?
2.Gdje kupiti brusni papir za nju s obzirom da ga u Lidlu nisam našao u prodaji?
Ima li neki zamjenski koji odgovara?
3.Da li na vibracijsku brusilicu mogu staviti i brusni papir iz role kojeg onda mogu izrezivati na mjeru? Pretpostavljam da bi onda prašine bilo više?
Ili gdje kupiti brusne listove za nju? Originalne ili zamjenske.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 11:47   #220
1.Vjerovatno ti je nastavak malo svinut pa kad se okreće to primjetiš.
3.Možeš koristiti papir iz role.
Barba09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.