Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 23:44   #21
Danas sam kupio ovu stolnu brusilicu : http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_20505.htm i prezadovoljan sam što sam za te novce dobio. Malo sam testirao i mogu s njome bilo što naoštriti od noža do sjekire, sve bez greške i ima snage dovoljno. Za mene savršeno.
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 10:27   #22
Quote:
Procesor kaže: Pogledaj post
Danas sam kupio ovu stolnu brusilicu : http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_20505.htm i prezadovoljan sam što sam za te novce dobio. Malo sam testirao i mogu s njome bilo što naoštriti od noža do sjekire, sve bez greške i ima snage dovoljno. Za mene savršeno.
Jadan je taj nož koji ti sa time naoštriš......i rezultat tog "oštrenja" se može zvati svakako ali oštro baš i ne.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:08   #23
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Jadan je taj nož koji ti sa time naoštriš......i rezultat tog "oštrenja" se može zvati svakako ali oštro baš i ne.
fakat, hehe
i ne znam tko je snimio tu reklamu, jer tako se NIKAD ne brusi
jedan se radnik u jednom DIP-u porezao i iskrvario tako bruseći nož za kolinje
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:19   #24
Quote:
dak0001 kaže: Pogledaj post
fakat, hehe
i ne znam tko je snimio tu reklamu, jer tako se NIKAD ne brusi
jedan se radnik u jednom DIP-u porezao i iskrvario tako bruseći nož za kolinje
To nisam niti gledao....ali u svakom slučaju savjet svima...
UVIJEK brusite tako da vam je to što brusite oslonjeno na donji pomični oslonac brusilice, sve ostalo je prilično opasno, pogotovo noževe i dlijeta tako brusiti.

Još bolje NEMOJTE brusiti noževe i dlijeta niti išta što mora biti oštro na ovako nešto, samo ćete ih upropastiti.

Ovo je za grube stvari, i za to je sasvim ok.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 13:52   #25
CD, ova brusilica je za niš'. Preslaba je.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 14:13   #26
Moj muž si je u Lidlu opremio svoju mini stolarsku radionicu Parkside alatima (nešto sam mu i ja za rođendan kupila ) i prezadovoljan je. Od prvog dana sve radi kako treba. Štoviše, žao mu je što je požurio sa kupovinom stolnog cirkulara u Bauhausu jer je Lidlov bolji.
sablja07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 14:27   #27
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
CD, ova brusilica je za niš'. Preslaba je.
Dovoljno je dobra za što je namjenjena..tu i tamo koji šaraf pobrusiti, cijev, sjekiru malo i slične poslove....

Za oštrenje nije.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:26   #28
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Jadan je taj nož koji ti sa time naoštriš......i rezultat tog "oštrenja" se može zvati svakako ali oštro baš i ne.
Ja recimo s time brusim nož za kosilicu i ispadne solidno. Neznam zašto za takve grublje stvari nebi bila dobra.
Rođak mi radi u metalnoj industriji- proizvodnja motora za prijevnozna sredstva i također ima takvu za kućne upotrebe i kaže da je za to čisto dovoljno.
Nije to za brušenje kuhinjskih i finih noževa
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:35   #29
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Ja recimo s time brusim nož za kosilicu i ispadne solidno. Neznam zašto za takve grublje stvari nebi bila dobra.
Rođak mi radi u metalnoj industriji- proizvodnja motora za prijevnozna sredstva i također ima takvu za kućne upotrebe i kaže da je za to čisto dovoljno.
Nije to za brušenje kuhinjskih i finih noževa
Pročitaj malo što pišem...jedno je brusiti, drugo oštriti a treće naoštriti.

Post ili dva gore sam napisao za što je po meni ovaj alat ok...
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:52   #30
Alate (noževe) brusi ona tko to i zna napraviti. A taj uglavnom i zna, ali i ima čime.
Ja znam ljude kojima je pojam oštrenja mala kutna brusilica sa brusnom šajbom. I njom ne oštre nego bruse sve što naume - od svrdla preko noževa i dijelova alata pa do noža za kosilicu. Kad to vidim diže mi se kosa na glavi. Da ne kažem da to rade "iz ruke", držeći i obradak i brusilicu u zraku. Kad sam vidio da ne shvaćaju u čemu je problem odustao sam od objašnjavanja i tumačenja što kako, čime i zašto. Rekoh - ma brusi miško, samo se daj udallji od mene.

Kod mene oštrenje uključuje tračnu brusilicu, potom vodeni brus, potom ručni i na kraju poliranje. Obavezno stalno vodeno hlađenje i oslonac. Nakon godina brušenja i dalje se ne smatram ni približno dobrim brusaček poput npr. nekog alatničara.

BTW, taj Parkside mi se čini nešto robusniji i koji postotak kvalitetniji od Einhella mada je to više manje ista stvar. Ako bi birao alat koji nije često u uporabi i ne mislim ga koristiti za ozbiljne poslove tada bi u odnosu na ostale jeftinakere taj parkside bio na prvom mjestu.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 18:36   #31
Parkside JE Einhell. Samo nekak profesionalnije izgleda.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 20:03   #32
Quote:
dak0001 kaže: Pogledaj post
fakat, hehe
i ne znam tko je snimio tu reklamu, jer tako se NIKAD ne brusi
jedan se radnik u jednom DIP-u porezao i iskrvario tako bruseći nož za kolinje
To se desilo zato jer kojekakvi šalabajzeri rade s alatom za kojeg uopće nisu dorasli. Kako se netko može porezati priliko brušenja na takvoj brusilici???
Moraš biti lumen!!
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 20:15   #33
Tu se slazem s Vekyjem.
Dobro brusenje/ostrenje bez oslonca stvarno nema smilsa. Neko je napisal dlijeta (vjerojatno stolariju), a po meni je najveci grijeh dlijeta uopce nasloniti na nekaj takvoga kak je ovaj Parkside alat.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 11:15   #34
Ova brusilica je i više nego solidna za kućnu upotrebu, i ja sam s njome neki dan naoštrio nož od električne mesoreznice ( http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...w=1440&bih=734 ) i jako dobro je to naoštreno sada, reže kao da je iz trgovine.

Ugl. sve se može naoštriti / izbrusiti samo ako čovjek zna kako se nešto brusi ili oštri.......
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 13:56   #35
Quote:
sablja07 kaže: Pogledaj post
Moj muž si je u Lidlu opremio svoju mini stolarsku radionicu Parkside alatima (nešto sam mu i ja za rođendan kupila ) i prezadovoljan je. Od prvog dana sve radi kako treba. Štoviše, žao mu je što je požurio sa kupovinom stolnog cirkulara u Bauhausu jer je Lidlov bolji.
Ma Parkside je super, nema te marke koja ti toliko daje za te pare!
Sad sam zapet ko puška na svaki lidlov katalog, pratim im i web, samo da vidim što dilazi sljedeći tjedan.
Imam aku i vibracijsku, a ne mogu prežalit što nisam znao za njih kad su prodavali onaj cirkular.... cccc...
BigBadWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 14:33   #36
Quote:
BigBadWolf kaže: Pogledaj post
Ma Parkside je super, nema te marke koja ti toliko daje za te pare!
Sad sam zapet ko puška na svaki lidlov katalog, pratim im i web, samo da vidim što dilazi sljedeći tjedan.
Imam aku i vibracijsku, a ne mogu prežalit što nisam znao za njih kad su prodavali onaj cirkular.... cccc...
Za male kućne radinosti i potrebe koje svaki realan čovjek treba parkside je i iviše nego dovoljno
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:07   #37
Ja sam uspio srediti sabljastu pilu nakon samo par minuta rada,usput sam izgubio račun od kupnje.Naravno sad mi ne priznaju garanciju od 3 godine iako na pili stoji da je proizvedena u 10-om mjesecu 2010.godine.Dakle pazite na račune jer bez njih Vam neće priznati garanciju.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:11   #38
I ja sam kupio tu sabljastu pilu, prije jedno 2mjeseca, ali još ništa nije prepilila. Stoji. Možda jednom zatreba

A kaj si s njom napravil, tj. kaj si sredil?
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:11   #39
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Ja sam uspio srediti sabljastu pilu nakon samo par minuta rada,usput sam izgubio račun od kupnje.Naravno sad mi ne priznaju garanciju od 3 godine iako na pili stoji da je proizvedena u 10-om mjesecu 2010.godine.Dakle pazite na račune jer bez njih Vam neće priznati garanciju.
Idemo se dogovoriti, ja ti dam svoju garanciju, a ti mi ju kasnije vratiš
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 07:39   #40
a istrošili su se zupčanici ,izgleda da nisu bili baš najbolje uzubljeni.Savjet je da se s tom pilom ne pretjeruje,ja sam rezao čelične cijevi 5/4" i u jednom trenutku kad se cijev počela savijati zaglavila je pilu i adio Mare.Slijedeća stanca Makita koju sam već naručio,jer pila kao takva je zakon.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.