Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 09:56   #41
Generalni problem kod svih jeftinih alata je podmazivanje prijenosnika. Kupil sam ručni cirkular i odmah ga otvoril i napunil mašću cca 2/3 prijenosnika. Originalno ima masti koliko stane na vrh prsta.
Preporučujem da se to napravi čim se kupi alat.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:15   #42
sabljasta pila

Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
a istrošili su se zupčanici ,izgleda da nisu bili baš najbolje uzubljeni.Savjet je da se s tom pilom ne pretjeruje,ja sam rezao čelične cijevi 5/4" i u jednom trenutku kad se cijev počela savijati zaglavila je pilu i adio Mare.Slijedeća stanca Makita koju sam već naručio,jer pila kao takva je zakon.
uz dužno štovanje stvarno mi se čini da si je utjerao režući 5/4, jer već sam pisao o parkside pili koju sam ubacio u profi rad i mala je ko singerica, samo sam kupio u bau... skupe pile. točno je da je makita zakon, pogotovo nako se baviš bravarijom, iako moji bravari za rezanje cijevi koriste fleksericu, a na discoweriju
gledam da sa sabljastom režu najviše- limove a ne cijevi
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:28   #43
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
a istrošili su se zupčanici ,izgleda da nisu bili baš najbolje uzubljeni.Savjet je da se s tom pilom ne pretjeruje,ja sam rezao čelične cijevi 5/4" i u jednom trenutku kad se cijev počela savijati zaglavila je pilu i adio Mare.Slijedeća stanca Makita koju sam već naručio,jer pila kao takva je zakon.
I opet si se zahebal vjeruj mi.

Imao sam tu makitu, ali mi nekako nije odgovaral na čeličnim cijevima.

Na kraju sam se preporodil, ajde pogodi s kojom, sa sabljastom pilom od remsa-serija tiger. Ta serija ima još i škripac koji stavis na cijev i natakneš tu pilu i spiliš lagano i 100% ravno.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 14:28   #44
Einhellovom sabljastom sam pilio svašta, od 5/4" cijevi, preko raznih 2mm profila pa do drveta i grana drveća, čak i gumu. I radi fantastično. Ljom sam preporodio kolegu mehaničara kad treba na VW vozilima vaditi selene zadnjeg mosta. Također, u nju idu samo pilice na kojima ne štedim novaca dok ih kupujem.

A što sam tek napravio sa remsovom sabljastom (i Rems univerzalnom pilicom)... Tom sam pilio 15cm debele prastare hrastove štokove u koje se nije mogao zabiti ni čavao. Pilim, podmazujem, grije se pilica, čudim se kako nikako prepiliti štok na jednom mejstu. Kad sam konačno završio i štok izvadio zaključim da sam uz tu ultratvrdu hrastovinu usput imao sreće i pogodio željeznu klamfu tako da sam je cijelu prepilio uzdužno (to zbilja moraš imati "sreće"). Rijetko bi to koji alat uspio istrpjeti.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 19:59   #45
ma slažem se sa time da sam pretjerao malo ali bez obzira na to zupčanici nisu trebali preskočiti,što je najgore kad sam je rastavio začudio sam se da je to stvarno kvalitetno napravljeno(svi djelovi metalni i dosta robusni),jbg izgleda da nisam imao sreće.Da stvar bude gora zupčanik koji je na ekscentru pile može se zamjeniti,ali se bojim da je puž na rotoru u jednom komadu s rotorom,tako da tu popravka nema.Pila mi treba za rezanje čeličnih cijevi jer kod demontaže starih cijevi za centralno grijanje,flex previše šprica špenu,a to u namještenom prostoru nije baš zgodno.Inaće imam dvije accu bušilice 18 i 24V od Parksidea i nisam ih nikad štedio čak sam s ovom većom i bušio dosta rupe za tiple,i naravno obije rade. Zamjenio sam je Makitom koja je puno lakša ,manja,i ima veći moment,ali za amatersku upotrebu (a ako naletiš na dobru i profesionalnu) Parkside mi izkleda OK.
d2267 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 17:59   #46
Kakva je marka Matrix u odnosu na Parkside ?
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 09:42   #47
Pozdrav!
Kupio sam Parkside aku bušilicu od 24 V,(na njoj ima i udarno bušenje ) i ona radi dobro,ali me punjač malo zafrkava ,zanima me gdje se može kupiti takav punjač.
Hvala na odgovoru.
vukovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 21:35   #48
A što je s punjačem ?
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 08:28   #49
Thumbs up

Ma otišla je jedna licna koja spaja punjač i aku bateriju ,pa sad mi ne ostvaruje uvijek kontakt ,moja greška ili onoga kome sam posudio,došlo je do savijanja kontaktne licne ,i sad se patim kad ponovo želim puniti ,a od silnog ispravljanja se bojim da će puknuti.Inaće punjač je ispravan.zanima me gdje se može nabaviti novi,jer kad se ovaj pokida onda je kasno da tražim i da ga nađem u kratkom vremenu.
vukovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 09:50   #50
Možeš reklamirati cijeli proizvod (ako imaš račun). Ako je tvoja krivnja, popravi sam
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 12:55   #51
a ako nije još prošlo mjesec dana napraviš se lud i vratiš proizvod (uz račun naravno)...ne mora te bit briga kaj ćeš ih prevarit jerbo i tako cijela država vara tebe..pa zašto bi ti bio fer zbog jedne male greške....

ako je prošlo više od mjesec dana, onda nosi na servis pod garancijom pa ti to možda slože...ne znam..
orogoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 17:58   #52
A jesu prijedlozi na mjestu,pitao sam najpoštenije gdje mogu kupiti drugi punjač,a vi mi odgovarate kako da probam zaj. nekog,nisam mislio da mi neko pokloni punjač,već da ga kupim o svom trošku.
vukovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 18:52   #53
Quote:
vukovar kaže: Pogledaj post
A jesu prijedlozi na mjestu,pitao sam najpoštenije gdje mogu kupiti drugi punjač,a vi mi odgovarate kako da probam zaj. nekog,nisam mislio da mi neko pokloni punjač,već da ga kupim o svom trošku.
Krivo shvaćaš: da je bilo dobro, nebi prestalo raditi. Ak je u garanciji reklamiraj ili ako je kraće od mjesec dana odnesi u dućan i traži zamjenu.
U čemu je problem?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 10:03   #54
Thumbs up

Ma on radi nije problem u nazovimo elektronici već u onim licnama za kontakt punjača i baterije,a staro je 3 godine ,i zadovoljan sam sa radom , ali me interesira ima li gdje za kupiti kada se pokida
vukovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 10:39   #55
Da li je netko tržio ovo? http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_21211.htm

Nalazim na raznim forumima oprečna mišljenja :-/
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 14:22   #56
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Da li je netko tržio ovo? http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_21211.htm

Nalazim na raznim forumima oprečna mišljenja :-/
Pogledaj video proizvoda pa ćeš dobiti odgovor
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:29   #57
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Pogledaj video proizvoda pa ćeš dobiti odgovor
Vidio, pranje nabacane zemlje me ne fascinira previše, kao ni ona rotaciona četka. Dakle, preskačem. Thnx!

Edit: a ni ovih 96 dB buke nije za zanemariti!
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:40   #58
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Vidio, pranje nabacane zemlje me ne fascinira previše, kao ni ona rotaciona četka. Dakle, preskačem. Thnx!

Edit: a ni ovih 96 dB buke nije za zanemariti!
Bravo ,razumio si poruku.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 21:31   #59
Quote:
vukovar kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Kupio sam Parkside aku bušilicu od 24 V,(na njoj ima i udarno bušenje ) i ona radi dobro,ali me punjač malo zafrkava ,zanima me gdje se može kupiti takav punjač.
Hvala na odgovoru.
Tesko je napamet bilo sta reci.
Stavi sliku kako izgleda taj tvoj punjac.
Ovo je tip univerzalnog punjaca:


Uploaded with ImageShack.us
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 11:10   #60
ovo je max 12 volti i snage za tako nešto. Mislim da tebi paše punjač od bilo koje bušilice na 24 volte. Mislim da je priključak za bateriju manje više isti. Potrazi u oglasniku ili sl.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.