Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2005., 15:12   #1
arhitekti za uređenje interijera

Da li mi možete predložiti arhitekta za uređenje interijera?

Radimo si temeljitu adaptaciju stana pa bi se htijeli stručni savjet i idejno rješenje.
gapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 15:18   #2
Arhitekt (uređenje interijera) - cijene

Znate li možda otprilike koliko naplaćuju arhitekti za unutarnje uređenje?

Zanima me samo ideja, projekt. Ne očekujem da koordinira majstore i nadgleda posao, samo da mi da ideju kako šta urediti?

I da, znam da ih ima svakakvih, ali zanima me neki okvir cijena....da mogu pregovarati.

Hvala!

Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 21:32   #3
pa razlika ti je vec u tome da li ti daje ideju...ili projekt? takodjer i razina projekta - idejni, glavni, ako je neki veci zahvat mozda cak i izvedbeni?

zatim, da li ocekujes da ti dizajnira neke komade (npr. ugradjenog) namjestaja? tko u tom slucaju izradjuje radionicke nacrte toga?

takodjer i o kvadraturi prostora djelomicno ovisi. puno vise kombinatorike i domisljatosti iziskuje osmisljavanje malog prostora za multifunkcionalnost, nego nekog hangara gjde samo biras gdje ce koja umjetnina (mislim na fensi dizajenrski namjestaj) stajat.

nazovi neke biroe. pitaj. visemanje ce ti svi rado odgovoriti.
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 11:34   #4
ideje

Potpisujem gornji post, ako imaš imalo umjetničkog u sebi uzmi milimetarski papir i metar i sve nacrtaj u mjerilu. Vjeruj mi to je najljepši dio posla. Predlažem ti da na milimetar papir nacrtaš tlocrt i kotiraš ga, zatim uzmeš papir za zamatanje (bijeli prozirni) i postaviš ga preko tlocrt. Na njega ucrtavaš sve što misliš postaviti u prostor. Tako može ispucati nekoliko varijanti i kad izabereš najbolju istu precrtaš na tlocrt. Vjeruj mi da ćeš to sama najbolje napraviti jer projektanti imaju vijugu manje jer se ne sažive s prostorom i tvojim željama. INAĆE TI SE CIJENE KREĆU OD 10 eur PO KVADRATU PROJEKTA. Projekt sadrži idejno rješenje i nacrt u mjerilu. Ako želiš 3D varijantu onda cijene idu po kaputu.

Ja sam isto u planiranju adaptacije i već cca mjesec dana se igram s crtanjem. Koji gušt!!!
Imaš i program za komp "VISIO" u kojem i laik može crtati. Sve ti je ponuđeno. U najgoru ruku koristi Corel Draw gdje isto u mjerilu možeš nacrtati sve kaj hoćeš.
Kaj se tiće kuhinja, koristi fintu pa odi u neki dućkas koji ih prodaje pa se napravi jako zainteresirana, neka ti naprave simulaciju na kompu. ponesi samo tlocrt s mjerama. SVe će ti besplatno nacrtati i u 3D.
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih
rovad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 17:09   #5
Ako trazis arhitektu , neki od njih vole upoznati ljude malo pricati sa nijimai kroz takvo komuniciranje osmisliti zivotni prostor. Neki koji su jeftiniji , skiciraju naplate i odu dalje.
Ako se sam upustas u to , kupi srednjoskolsku knjigu iz arhitektire i procitaj pravila za uredjenje prostora da se ne napravi koja kardinalna greska.
uzmes papir nacrtas prostor u mjerilu , izrezes iz papira namjestaj i isprobavas .
Razmjestaj koji ti se najvise dopao nacrtaj te kreni u prikuplanje ponuda.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.