Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2007., 21:45   #1
3.oko, 6.čulo, 7 čakri

oslobođenjem duhovne energije otvaramo svoje chakre...jeste li ikad otvorili treće oko? je li se vaša svijest probudila....
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:01   #2
Quote:
third eye kaže:
oslobođenjem duhovne energije otvaramo svoje chakre...jeste li ikad otvorili treće oko? je li se vaša svijest probudila....
Treće oko ili šesta čakra - nisu isto ali su jako povezane. (treće oko je kao produžetak na šestu čakru)
Ja sam otvorio treće oko. Nije mi se svijest probudila, ali radnjom sa trećim okom se postaje svjesniji...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:14   #3
put prema svijesnosti je težak i trnovit.nisam ga naravno još prešla,zbunjena sam stvarima koje su se počele dešavat al ipak se počela prepoznavat neka granica.baš sa vježbama duhovnosti shvaćamo šta iluzija radi čovjeku.čini ga sretnim jer svjesnost je teret.al ipak oni u ppodsvijesti osjećaju prazninu koju nadoknađuju supstancama.znam ih ppuno,upoznali svoju duhovnost,naišli na neku "novu" svijest i okrenuli se-drogi.sad su high.kažu trava je meditativna i uz njenu pomoć sda su došli do saznanja,sa tripovima upoznaš realnost...al na kraju krajeva i to je prolaznost.al problem je u tome što su neki ljudi koji su otvorili treće oko to novo znanje počelu upotrebljavat u neke loše stvari....da li su oni zaslužili onda da im bude otvoreno.....
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:15   #4
Quote:
vladdelucius kaže:
Treće oko ili šesta čakra - nisu isto ali su jako povezane. (treće oko je kao produžetak na šestu čakru)
Ja sam otvorio treće oko. Nije mi se svijest probudila, ali radnjom sa trećim okom se postaje svjesniji...
Zanimljivo ...

A šta radiš s tim okom? Opiši malo ...
__________________
glazba
Funky Daemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 19:40   #5
Quote:
Funky Daemon kaže:
Zanimljivo ...

A šta radiš s tim okom? Opiši malo ...
Pa, sa trećim okom, gledam astralnu razinu pa i fizičku sa astralne. Koristim ga za invokaciju raznih entiteta. Gledanje u aure ali sa svim njenim slojevima...itd.itd....
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:28   #6
Nisam još.....

Quote:
vladdelucius kaže:
Pa, sa trećim okom, gledam astralnu razinu pa i fizičku sa astralne. Koristim ga za invokaciju raznih entiteta. Gledanje u aure ali sa svim njenim slojevima...itd.itd....

Nisam još otvorio 3. oko, pa zbog toga ne mogu da govorim o tome kao o nečemu što dobro poznajem...... Znam da 3. oko služi i za telekinezu.....
Vlade, daj mi reci malo više o 3. oku.....baš mi je drago što si otvorio tu temu.......
Malo je nas Spiritualnih Sotonista, ali ipak ima nas!


Hail Satan!!!!
__________________
Shadow Warriors Site:
http://www.shadow-warriors.eu.tc
AngelT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 23:10   #7
Treće oko je Pinealna žlijezda, glandula pinealis, epifiza.
Naziv je dobila po tome što podsjeća na češer bora. Velika je oko 8 mm.
Pogledati ovdje: http://en.wikipedia.org/wiki/Pineal_gland
i ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/Third_eye

Simpatično mi je čitati kako su je neki aktivirali, tj. otvorili. Još je zanimljivije to što smo pričali o svijesti koja jest i o nama koji jesmo svjesni i kako je to datost koja se ne postiže (tako su tvrdili neki na forumu). Sada odjednom, opet se pojavljuju radnici na svijesti koji nastoje postići ono što već imaju.
No...čekam da čujem što ima još pa ću ja malko napisati.

Ah da. Treće oko: možda zato što sadrži supstance kao i šarenica oka. No, ipak nisam toliko siguran u te tvrdnje, jer pinealna žlijezda je sivkasto crvenkaste boje a nije plava, smeđa, zelena.

Wiki kaže:
Pinealocytes in lower vertebrate animals have a strong resemblance to the photoreceptor cells of the eye. Some evolutionary biologists believe that the vertebrate pineal gland can be evolutionarily traced to a proto-eye structure in early vertebrate organisms.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 02:46   #8
Osobno, treće oko je jedna kombinacija 5 fizičkih osjetila ali na ne materijalnoj razini...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 13:18   #9
http://www.shivayoga.net/literature/...shiva-yoga.htm

__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:07   #10

A onda Medo mene napada da mi je Bog kvantna kvazifizika.

Pogledaj što piše u tekstu čiji si link dao (o Shiva jogi, a citira se Tao of Physics, dr. Frtjofa Capre):

Quote:
Tao of Physics kaže:
“Quantum Theory shows that the subatomic particles have no meaning as isolated entities but can only be understood as interconnections between various agencies of observation and measurement. Particles are not things but interconnections between things and these things are interconnections between other things and so on.”

Quantum Theory thus reveals a basic oneness of the universe. It shows that we cannot decompose the world into independently existing smaller units. As we penetrate into matter, nature does not show us any isolated basic building bricks but rather appears as a complicated web of relations between the various parts of unified whole. This network of relations, furthermore, is intrinsically dynamic. According to Quantum Theory, matter is never quiescent but always in a state of motion. Microscopically, the materials around us may seem dead and inert. But modern physics pictures matter, not as passive and inert but as continuously dancing and vibrating. This is very much like the Eastern mystic’s description of the world. Both emphasize that the universe has to be grasped dynamically. Its structures are not static, rigid ones but should be seen in terms of dynamic equilibrium.”
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:14   #11
Quote:
vladdelucius kaže:
Osobno, treće oko je jedna kombinacija 5 fizičkih osjetila ali na ne materijalnoj razini...
Tako nekako.
E sad. Pinealna žlijezda je meso kao i svako drugo sa jednom iznimkom.
Kada te iznimke ne bi bilo, ne bi nikako mogla komunicirati sa višim razinama postojenja niti sa kvantnim vrtlozima. E a ona to radi.
Zašto?

Ako se pogleda medicinska literatura, vidi se da je pinealna žlijezda i deponij kristaliziranih minerala, osobito kalcija.
(^ Bocchi G, Valdre G (1993). "Physical, chemical, and mineralogical characterization of carbonate-hydroxyapatite concretions of the human pineal gland.". J Inorg Biochem 49 (3): 209-20. PMID 8381851. )
Sad će MrQ-u sinuti u glavi gdje se nalazi onaj njegov "atlantidski kristal".
A gdje je kalcij, budite uvjereni da se taj kalcij nije kristalizirao sam od sebe.
On skriva nešto drugo.

To drugo je...ORME!
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 01:03   #12
6 cakra i 'trece oko' aka epifiza nisu ista stvar.

To je samo misje Descartes tako interpretirao i doslo mu da kaze da je to sjediste duse (jos su to Grci tako vidjeli). Holmergrinen (anatomist) koji je , mislim prvi epifizu prozvao 'trecim okom' i tako manje vise to se koristi na okultnom Zapadu i narafski nju ejderskim krugovima.

A sto se tice ORME-a - nema njega u mineralima - nego je to monoatomsko stanje odredenih metala (zlato, srebro, irifij, rodij, kobalt...) I naravno - to je sve jos hot hot...sto se istrazivanja tice...osobito zato sto bi takvo stanje bilo i novo stanje materije, dakle uz kruto, tekuce, plinovito, plazma, Bose-Einstein kondenzati , likvidni kristali jos i monoatomsko stanje. If!
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 02:11   #13
Quote:
blue bird kaže:
6 cakra i 'trece oko' aka epifiza nisu ista stvar.

To je samo misje Descartes tako interpretirao i doslo mu da kaze da je to sjediste duse (jos su to Grci tako vidjeli). Holmergrinen (anatomist) koji je , mislim prvi epifizu prozvao 'trecim okom' i tako manje vise to se koristi na okultnom Zapadu i narafski nju ejderskim krugovima.
Nitko nije pričao o 6. čakri. Čakre kao takve su nevažne u ovoj temi koja nosi naziv 3. oko i odnosi se na epifizu, tj glandulu pinealis.

Quote:
A sto se tice ORME-a - nema njega u mineralima - nego je to monoatomsko stanje odredenih metala (zlato, srebro, irifij, rodij, kobalt...) I naravno - to je sve jos hot hot...sto se istrazivanja tice...osobito zato sto bi takvo stanje bilo i novo stanje materije, dakle uz kruto, tekuce, plinovito, plazma, Bose-Einstein kondenzati , likvidni kristali jos i monoatomsko stanje. If!
Ti očito ne znaš ništa o ORME-u.
Jer da znaš onda bi znala njihovu najvažniju karakteristiku: supravodljivi su.
Kao supravodljivi, oni posjeduju jako izražen Meissnerov efekt. Drugim riječima, bježe iz magnetskog polja.

E sad. Ako su to kondenzirane jezgre koje nemaju oko sebe elektrone, oni NE MOGU graditi nikakve molekule. Niti kristale niti bilo kakve spojeve. Ponašaju se poput inertnog plina. Pa ipak, grade bijeli prah (ORME zlato).
E sad: idemo dalje.
Kako mogu graditi bijeli prah ako ne grade ništa?

Vraćamo se na Meissnerov efekt. Da bi se "sakrili" od magnetskog polja, oklapaju se atomima okolnih tvari, najčešće silicija, kalcija i drugih elemenata gradeći makroatome koji se pak onda spajaju i grade složenije tvorevine (ne mogu reći molekule jer za klasične kemijeske veze ipak su potrebni elektroni).

I samo otkriće ORME-a (koje je dao David Hudson) povezano je sa lučnom spektroskopijom koja je u Americi, gdje je vrijeme rada elektroda bilo ograničeno samo na 15 sekundi (prije nego što izgore) dalo kao rezultat silicij, kalcij i druge elemente. Tek su u Rusiji, upotrebom tehnologije sa inertnim plinovima koji omogućavaju duži rad elektroda, nakon 90 sekundi otkrili Paladij, Platinu, Iridij...

ORME, kao tvar koja ne gradi molekule, jednostavno kao da i ne postoji. No ona upravlja svari koja itekako postoji, najčešće kvantnim domenama u vodi, atomima silicija i kalcija u zlatnoj rudači i tako dalje.

E sad mene zanima nešto: od koga si čula o ORME, i od koga si uspjela čuti tako lošu i parcijalnu priču? Imaš jako lošeg učitelja s obzirom na to sa koliko si bahatosti pristupila nekome tko je u Hrvatskoj jedan od najpoznatijih ljudi za ORME problematiku. Kažem učitelja, jer da si zaista čitala o ORME, ne bi previdjela Meissnerov efekt i problem za Mufkuzt-om tj. bijelim prahom koje je kemijski smjesa kalcija i Silicija, i sigurno ne sadrži (bar po kemičarima) metalno niti zlato, niti Rodij, niti Platinu. A ipak sadži upravo to. Zlato (tj. živu), a poneke vrste Platinu, Rodij, Osmij...

Zadnje uređivanje VioletStorm : 14.01.2007. at 03:17.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 02:27   #14
Gle, - ja o ORME-u znam dosta...ja sam samo dotaknula to na trenutak....

Ti si onda kao strucnjak vjerojatno bio na Floridi, Tampa na sedmosatnom + 45 min. predavanju Hudsona ....
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 02:32   #15
Quote:
blue bird kaže:
Gle, - ja o ORME-u znam dosta...ja sam samo dotaknula to na trenutak....
Kako ti je onda promaklo to da:
a) ORME pored što je BEC jest i supravodič
b) Zato što je supravodljiv posjeduje Meissnerov efekt
c) izdužene jezgre ne mogu imati orbitale (jasno kao dan)
d) zato što je to BOZON, mora imato parni broj protona a zlato kao element sa neparnim brojem protona ne može biti ORME
e) zlatni ORME prah zapravo nije zlato. To je kondenzirana jezgra zlata i vodika no to je onda zapravo živa. ORME živa zagrijavanjem na 900 stupnjeva prelazi u metalno zlato. Ako nisi znala sad znaš.
f) energetski je povoljnije da se ORME oklopi sa drugim kemijskim elementima kao što su Silicij i Kalcij i drugi elementi u okolini i na taj način poništi magnetsko polje Zemlje
g) na taj način ORME upravlja okolnom tvari, i upravlja našim stanicama
h) biolozi su dugo naslućivali da mora postojati neki supravodljivi mehanizam u tijelu. Nešto što omogućava komunikaciju među svim stanicama na kvantnoj razini. Nije nikada tako što nađeno. Tim više: BEC na sobnoj temperaturi je do sada bio NEMOGUĆ i neshvatljiv.

Otkuda to o ORME znaš dosta? Ja vidim da ne znaš.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 02:40   #16
Sad je kasno ..ali kao prvo ORME nema veze samo sa zlatom - nego sa jos nekim drugim metalima.

Nisam govorila jer to tu nije bila tema...otvori pa mozemo govoriti i o supravodljivosti i gubitku mase i americkim stelth avionima, opcenito o monoatomskom stanju...o visokom spunu nukleusa sa deformacijama i superdeformacijama...Hudsonovom potvrdom Puthoffove teorije u praksi: da ulaskom u supervodljivo stanje monoatomski prah pokazuje samo 56% pocetne tezine...ili o tome da kad je ugrijan moze postici gravitaciju manju od zero - posuda u kojoj je vagan prah tezi manje nego kad je prazna...i puuuuuno toga...

samo se nemoj tako preseravati pliz...jer je to jako iritantno..to je neki elementarni kinderstube frstenzi!
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 02:48   #17
Quote:
blue bird kaže:
Sad je kasno ..ali kao prvo ORME nema veze samo sa zlatom - nego sa jos nekim drugim metalima.
Naravno. Sa platinoidima. To zna valjda svatko tko se bavio ORME-om.

Quote:
Nisam govorila jer to tu nije bila tema...otvori pa mozemo govoriti i o supravodljivosti i gubitku mase i americkim stelth avionima, opcenito o monoatomskom stanju...o visokom spunu nukleusa sa deformacijama i superdeformacijama...
Otvori ti. Mene ionako napadaju i previše da se bavim fizikom. Da se želim razgovarati samo o fizici, bio bih na znanosti a ne na duhovnosti. I molim: ljude koji su teret duhu neću usluživati. A kod tebe osjećam upravo to: subliminalno podjebavanje.


Quote:
samo se nemoj tako preseravati pliz...jer je to jako iritantno..to je neki elementarni kinderstube frstenzi!
Nema kinderstube tj. kućnog odgoja za nekoga tko je tako bahat.
Prije svega: govorim o ARHITEKTU (jer to ORME jesu) naše materije, o mineralima u epifizi, a ti zanemariš temu i piliš o onome što se na kraju pokaže da ni ne znaš.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 03:04   #18
Quote:
VioletStorm kaže:
Otvori ti. Mene ionako napadaju i previše da se bavim fizikom. Da se želim razgovarati samo o fizici, bio bih na znanosti a ne na duhovnosti. I molim: ljude koji su teret duhu neću usluživati. A kod tebe osjećam upravo to: subliminalno podjebavanje


Nema kinderstube tj. kućnog odgoja za nekoga tko je tako bahat.
Prije svega: govorim o ARHITEKTU (jer to ORME jesu) naše materije, o mineralima u epifizi, a ti zanemariš temu i piliš o onome što se na kraju pokaže da ni ne znaš.
Ja nikad ne otvaram teme..ever...samo ti daj i ja se odmah ukljucim!

Onda i ti nauci 'subliminalno' podhebavati - jer je to onak inteligentni finjak

A kad deklem otvoris temu ORME - bumo vidli kaj ko zna a bogami mozemo i o toj nesretnoj epifizi

Sve u svemu bzvz ti je da se tak stalno dizes na zadnje noge...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 03:09   #19
Quote:
blue bird kaže:
Ja nikad ne otvaram teme..ever...samo ti daj i ja se odmah ukljucim!
A kakve teme? O stealth avionima? Lambda četvrtinama i lambda polovinama? Pa koga to zanima?

Quote:
Onda i ti nauci 'subliminalno' podhebavati - jer je to onak inteligentni finjak
Pa baš i nije. Mislim da pokazuje tvoju površnost. Ne zato što podjebavaš nego iz razloga zašto to činiš.
A ako to već i činiš, potrudi se i radi to bolje, jer samo se sramotiš.

Quote:
A kad deklem otvoris temu ORME - bumo vidli kaj ko zna a bogami mozemo i o toj nesretnoj epifizi
Sve u svemu bzvz ti je da se tak stalno dizes na zadnje noge...
Prije svega, to nije moja nesretna epifiza, jer ja nisam otvorio ovu temu, samo diskutiram. Kao drugo odgovorila si ti na moj post, i to bezveze.
Uletjela si sa "ORME-a nema u mineralima". To ti je potpuno pogrešno. Upravo u mineralima su i otkriveni. I sada još tvrdiš kako nešto znaš i kako ćeš se ti obračunati samnom "u pol dvanaest na trgu".
Sorry. Nisi ti netko s kim ću ja gubiti vrijeme. Predlažem radije da probaš sa MrQ-om laprdati. To će ti sigurno ići puno bolje. Tvoj teren.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 03:17   #20
Quote:
VioletStorm kaže:
Prije svega, to nije moja nesretna epifiza, jer ja nisam otvorio ovu temu, samo diskutiram. Kao drugo odgovorila si ti na moj post, i to bezveze.
Uletjela si sa "ORME-a nema u mineralima". To ti je potpuno pogrešno. Upravo u mineralima su i otkriveni. I sada još tvrdiš kako nešto znaš i kako ćeš se ti obračunati samnom "u pol dvanaest na trgu".
Sorry. Nisi ti netko s kim ću ja gubiti vrijeme. Predlažem radije da probaš sa MrQ-om laprdati. To će ti sigurno ići puno bolje. Tvoj teren.

Evo ga...zauzeo si opet ovaj svoj , vec sad prepoznatljiv napadacki gard

Gle, vidim da odustajes od diskusije..steta...nisam se mislila 'obracunavati' - nego razgovarati.

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam - ili o Mrkiju -inace to ne bi bio tvoj post.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.