Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2008., 02:38   #1
Smile Divovi i rogati stvorovi

http://www.flyingchariotministries.c...thestrange.htm
pa da malo prokomentiramo.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 21:32   #2
Hmmm.... sve mi je prezanimljivo.... ali neznam kaj da kažem...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 23:54   #3
Dajte ljudi pišite...ova tema je pre dobra...

Čudno mi je kako to, da ako je bio veliki potop...gdje je ta voda sva otišla...???
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 01:05   #4
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
da ako je bio veliki potop...gdje je ta voda sva otišla...???
led
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 03:05   #5
Skeleti divova pronadjeni su diljem svijeta. Mislim da je onaj "Irac" koji je fotografiran uz vagon vlaka, najveci promjerak ikad pronadjen. Interesantne su mi neke teze koje povezuju divove sa pricom o Golijatu, kao i teze koje divove smatraju Nephilima. Ovo je bilo objektivno. Sad subjektivno... Zar vas "mlade misticare pune znanja o Univerzumu" moze iznenaditi takva trivijalna tema poput nekoliko arhaicnih kostura?! Zanimljivo Zar se u ovom nasem kvazi tehnolosko post apokalipticnom dobu dekadencije i neznanja, jos treba cuditi skeletima drugih civilizacija ili skeletima bica koja su proizlazila iz atlantidjanskih "fabrika dusa" ("ispunivsi" kasnije mitove, bajke, epove i legende)?!
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:23   #6
Neznam šta je tu čudno i mistično.Treba samo upotrebiti logiku.ako uporedimo sadašnje životinje sa raznim dinosaurusima,stegosaurusima,pleziosaurusima,lako možemo doći do zaključka da nije nikakvo čudo postojanje raznih divova , rogatih ljudi i slično.
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:20   #7
netreba ici tako daleko u proslost.. imamo i svjezije primjerke.. godina je 1967..
__________________
UFO FILES
UFOLOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:45   #8
Quote:
UFOLOG kaže: Pogledaj post
netreba ici tako daleko u proslost.. imamo i svjezije primjerke.. godina je 1967..

nemamo. to je tip u odijelu. daj briši te gluposti sa ove teme.
i ufo-i nisu iz svemira nego su od nacista.
američka propaganda uzima svoj danak..

http://www.youtube.com/watch?v=wiiVaiKMHUs
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:14   #9
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

nemamo. to je tip u odijelu. daj briši te gluposti sa ove teme.
i ufo-i nisu iz svemira nego su od nacista.
američka propaganda uzima svoj danak..

http://www.youtube.com/watch?v=wiiVaiKMHUs
imas ijedan dokaz da je to tip u odijelu..?

bdw kada ih vec spominjes.. gle nacista..

__________________
UFO FILES
UFOLOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:10   #10
zanimljiva tema slažem se...iako ih neki ljudi,možda čak i sa punim pravom smatraju bićima mašte i knjiga,divovi bi mogli postojati pošto su nađeni divovski kosturi,konkretnih dokaza za rogate stvorove nema,mada su ljudi u prošlosti tvrdili da su ih vidjeli,isto kao i patuljke i vile...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:25   #11
Imam ja komšiju rogonju, da li sei to računa?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:33   #12
Talking

Quote:
UFOLOG kaže: Pogledaj post
imas ijedan dokaz da je to tip u odijelu..?

bdw kada ih vec spominjes.. gle nacista..

To je čovijek u odijelu... zar ti stvarno vjeruješ u to... taj bigfoot neliči ni na što.. uostalom to je davno bilo prikazivano na tv... i na kraju je odgonetnuto da je samo namještno, kao i za neke obdukcije di se vide snimke obdukcije vanzemaljca...

Mi mistici pak vjerujemo tj. znamo za divove jer jednostavno osjećamo to... osjećamo ono što smo u prošlim životima vidjeli, vidimo ono što su drugi osjetili...

A ona slika gdje je izdužena lubanja, je glava nekog Inke... oni su malim bebama stavljali kalupe na glavu da ima se lubanja oblikuje ovalno i prema gore, jer su znali da ako je razvijen taj stražnji dio mozga...da dijeca imaju velike mentalne sposobnosti kad odrastu, naravno i mjenjao se kalup kako je dijete raslo dok lubanja nebi očvrsnula...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:39   #13
Predobre su mi one knjige Henoka... doduše...oduvijek sam imao nekakvo slično viđenje stvari, čita sam bibliju, i vidio sam da neke stvari nemaju poveznice...dok ih sam ne stvoriš, čitajuć raznu mitologiju i uvjek vjerujuć jednim dijelom u istinitost i smislenost tih priča...stvarmo si sliku... mora odnkuda da dođe određena ideja... teško je nekada naći korijene....

A drevan zemlja "Mu" dali vam je poznato to... istočno od Lemurije u Indijskom oceanu paralelno s vremenom Atlantide...postojao je Mu i navodno je to mjesto odakle crna "rasa majke" potiče... Mu je isto tako nestao sa lica zemlje... sukladno nestanku atlantide... moguće je da su bili u ratu...

Obično su Atlantinjani ...Azijati...ako mi se dobro čini...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:35   #14
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

nemamo. to je tip u odijelu. daj briši te gluposti sa ove teme.
i ufo-i nisu iz svemira nego su od nacista.
američka propaganda uzima svoj danak..

http://www.youtube.com/watch?v=wiiVaiKMHUs
Quote:
UFOLOG kaže: Pogledaj post
imas ijedan dokaz da je to tip u odijelu..?

bdw kada ih vec spominjes.. gle nacista..

hej nemoj ga ismijavati! Informiraj se o njemačkim mlažnjacima!!


Mišljenje mi je podjeljeno:
-ljudi su prije bili veliki malo šansi
-alieni , na to me asocirala ova slika

vjerojatno neki reptilski hibridi ili nešto, ne znam
-zatim su me ove duguljaste lubanje podsjetile na Sumerane koji su to radili svojoj djeci jer su vidjeli od njihovih 'božanstava' (aliena) da imaju takvu glavu - mislili su da će im to pvećati inteligenciju

-ili je sve velika laž, o ovom skeletonu sam čitao da je u knjizi Arthur C. Clark-a
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:58   #15
Ja mislim da su to radile i maje i inke...jedan od ta dva naroda...

Aliens su zapravo luciferovi anđeli...barem jedan dio njih...ako ćemo povući poveznice dođe nam na to da smo zapravo od vanzemaljca čiju moć ne opovrgavam, zvani YHWH, koji je stvori čovijeka, Admaha...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 22:50   #16
https://www.forum.hr/showthread.php?t=364102
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 02:21   #17
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Predobre su mi one knjige Henoka... doduše...oduvijek sam imao nekakvo slično viđenje stvari, čita sam bibliju, i vidio sam da neke stvari nemaju poveznice...dok ih sam ne stvoriš, čitajuć raznu mitologiju i uvjek vjerujuć jednim dijelom u istinitost i smislenost tih priča...stvarmo si sliku... mora odnkuda da dođe određena ideja... teško je nekada naći korijene....
Knjige Henoka? Mislis na Book Of Enoch? Smatram da je sve povezano. Recimo u knjizi Enocha (vec sam pisao o tome), Enoch kaze: "vidio sam mjesto gdje izviru sve vode i kapije gdje se stvaraju vjetrovi" (etiopski izvornik u obradi Richarda Laurencea) dok u Emerald Tablets Of Thoth (od Michael Doreala), Thoth / Hermes kaze: "vidio sam svjetove vece od galaksija i entitete vece od svjetova". Poveznice svugdje postoje, samo sto mora kod proucavatelja postojati razvijen kognitivan faktor, zatim disciplina i , na kraju, zrelost (da se ne ode u eklektiku ili, nedajboze, solipsizam ).

Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
A drevan zemlja "Mu" dali vam je poznato to... istočno od Lemurije u Indijskom oceanu paralelno s vremenom Atlantide...postojao je Mu i navodno je to mjesto odakle crna "rasa majke" potiče... Mu je isto tako nestao sa lica zemlje... sukladno nestanku atlantide... moguće je da su bili u ratu...

Obično su Atlantinjani ...Azijati...ako mi se dobro čini...
Mu (Lemuria) se spominje prvi puta, ako se ne varam, u Akasha kronikama. Steiner i Blavatska bili su dosta fascinirani Lemurijom, iako im se interpretacije dijametralno razlikuju. Blavatska je Lemuriju opisivala kao rajski otok pun hermafrodita sa otvorenim trecim okom i nevjerojatnim sposobnostima telekineze i sposobnoscu putovanja po astralu. Smjestila je civilizaciju negde oko 150 milijuna godina u proslost. Steiner je u Kozmickim Sjecanjima Lemuriju opisao kao civilizaciju koja je slijedila nakon Hyperboreae i Polarisa, nekoliko stotina tisuca godina u proslost (dakle, opet prije Atlantide). Lemuriju u isto vrijeme sa Atlantidom (sa eskalirajucim sukobom medju njima) smjestaju jedino Stewart Swerdlow i autori Martija Misterije
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 02:38   #18
Quote:
Simultan kaže: Pogledaj post
Knjige Henoka? Mislis na Book Of Enoch? Smatram da je sve povezano. Recimo u knjizi Enocha (vec sam pisao o tome), Enoch kaze: "vidio sam mjesto gdje izviru sve vode i kapije gdje se stvaraju vjetrovi" (etiopski izvornik u obradi Richarda Laurencea) dok u Emerald Tablets Of Thoth (od Michael Doreala), Thoth / Hermes kaze: "vidio sam svjetove vece od galaksija i entitete vece od svjetova". Poveznice svugdje postoje, samo sto mora kod proucavatelja postojati razvijen kognitivan faktor, zatim disciplina i , na kraju, zrelost (da se ne ode u eklektiku ili, nedajboze, solipsizam ).



Mu (Lemuria) se spominje prvi puta, ako se ne varam, u Akasha kronikama. Steiner i Blavatska bili su dosta fascinirani Lemurijom, iako im se interpretacije dijametralno razlikuju. Blavatska je Lemuriju opisivala kao rajski otok pun hermafrodita sa otvorenim trecim okom i nevjerojatnim sposobnostima telekineze i sposobnoscu putovanja po astralu. Smjestila je civilizaciju negde oko 150 milijuna godina u proslost. Steiner je u Kozmickim Sjecanjima Lemuriju opisao kao civilizaciju koja je slijedila nakon Hyperboreae i Polarisa, nekoliko stotina tisuca godina u proslost (dakle, opet prije Atlantide). Lemuriju u isto vrijeme sa Atlantidom (sa eskalirajucim sukobom medju njima) smjestaju jedino Stewart Swerdlow i autori Martija Misterije

Henok ili Enoch isto je...

A pazi šta ću ti reći... "Mudrac je onaj koji govori samo onoliko koliko sugovornik razumije..."

Da ja sam već zaboravio "rasa majke", nisam se moga točo sijetiti, svega jer sam to danov čitao ...

mene sada druge stvari znimaju, ljepo je da netko zna...

Ljepo je da sam te naveo da sve to napišeš... Boreanci...narod iza Zapdanog vijetra... sjeverni pol, Apollonov narod, štovanje labudova... idt....

5 blizanaca...1. Atlant, Onid=Posejdon...a neki dan sam čuo usporedbu Odin=Isus
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 02:40   #19
Ali mislim da Lemurija nije istovjetna s Mu...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 03:28   #20
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Ali mislim da Lemurija nije istovjetna s Mu...
Nisam naisao ni na jednu teoriju koja ukazuje suprotno!
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.