Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2012., 13:14   #1
Gatanje pomoću imena, datuma rođenja i majčinog imena

Jeste li čuli za to ili probali ?

Zante li kako se to gatanje zove ?

chiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:19   #2
Numerologija...???
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:02   #3
Quote:
chiselle kaže: Pogledaj post
Jeste li čuli za to ili probali ?

Zante li kako se to gatanje zove ?

Kada netko ide k Hodži na otvaranje knjige Kurana ili Musafa tada Hodža traži te podatke jer prema tim podacima isćitava iz svojih knjiga ili otvara zvijezdu. Ja znam toliko, a što se tiče numerologije prema imenu i prezimenu datumu rođenja oca i djeteta gđa Božica daje ogromnu širinu predviđanja, pa čak tvrdi da može odrediti i da li jesu ili nisu te osobe u srodstvu. Nekada je radila na liniji merkur ali kako ta linija više ne radi, već dugo je zatvorena nisam čula za nju da je netko spominje.
kikač is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:31   #4
Metoda se zove "otvaranje ebdžed hisaba" i riječ je o arapskoj tehnici zasnovanoj na astrologiji i numerologiji. Ime osobe i njene majke konvertira se prema arapskom alfabetu u brojeve koji se saberu, podjele sa 12 i onda se na osnovu dobivenog zbira određuje kojoj zvijezdi pripada ta osoba. Na osnovu toga iščitava se sudbina, nešto slično natalnom horoskopu, plus to što se kroz ovu metodu može otkriti da li je neka osoba pod nadnaravnim uticajem (magija, urok, džini, itd).
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 14:24   #5
Meni je jedna žena na taj način gatala. Slažem se sa Jamshidomn i kikačom da je to otvaranje zvijezda jer jeste spominjala zvijezde. Napise moje i majčino ime i datum rođena i onda pored piše neke brojeve, čini mi se da je pisala 3 ili 2 stupca po 3 broja. Ispod mog imena je pisala ime dečka, datum i ime majke i onda upoređivala i kaže da nam se zvijezde slažu i sve ga je do detalja opisala tačno.
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 01:35   #6
sviđaju mi se ovi postovi. to znači da sudbina ipak postoji.
ja sam bila kod jedne žene koja mi je tako gatala, ali ona traži samo tvoje ime i prezime i datum rođenja! na osnovu toga iz biblije nešto iščitava, to napiše u neku bilježnicu na cca 2 stranice i onda kad dođeš kod nje, to ti pročita. meni se svidjelo....ta mi je tehnika ok jer se ne svodi sve isključivo na vidovitost i intuciju vidovnjaka, nego na ono što je već zapisano u zvijezdama, samo treba nać osobu koja to zna iščitati.
mistik2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:54   #7
Da li moze ova tema da se preimenuje u naslov numerologija,jer je lakse naci,a i pravilnije je.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 20:07   #8
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Da li moze ova tema da se preimenuje u naslov numerologija,jer je lakse naci,a i pravilnije je.
bilo bi pravilnije da se preimenuje u 'otvaranje zvijezde' i da se prebaci u ovaj topic ili da se taj topic prebaci ovdje jer to ipak ima više veze sa ovim podforumom nego religijom
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 10:03   #9
Hm, nije li možda po toj metodi gledala ona Biba koju se dosta spominjalo na temi o preporukama? (Radila je na jednoj liniji prije nekoliko godina, onda otišla, pa je sad mnogi traže... a nitko ne zna koja je točno bila ta metoda kojom se služila - nije bio ni tarot, ni numerologija, ni astrologija).
Essy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 13:19   #10
https://www.forum.hr/showthread.php?t=588611&page=50

Možda da spojim s ovim?
__________________
How do vaccines cause autism?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 25.02.2012. at 15:08.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 14:10   #11
Mozda prije nekih 5, 6 godina jedan mi je decko gledao nesto u smislu otvaranja zvijezde, preracunavao je moje ime i moje majke i isto to za mog tadasnjeg decka i onda nesto zbrajao i oduzimao...sjecam se da mi je rekao da nam se zvijezde ne poklapaju, što je mene tada jaaaaako rastuzilo, no pokazalo se istinitim - razisli smo se. Rekao mi je isto tako da mi je ime sretno i jos kojesta. Mojoj prijateljici koju je zanimao brat za kog nisu nista znali nekoliko godina, jer se nije javljao iz Amerike, rekao je da se nalazi negdje gdje nije sa srcem tj gdje ne zeli da bude. To nas je tada malo zbunilo ali se nakon dva mjeseca saznalo da je u zatvoru. Ukratko, ima u tom otvaranju zvijejezde istine.
Shansel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 00:43   #12
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Ne. Ma nije ti to to.
rekla bih da je ovo nešto posebno i da zaslužuje posebnu temu.
Essy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 19:25   #13
Kako se otvaraju te zvezde? Sta te osobe koje tako gledaju zapravo rade?
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 21:37   #14
Mislim da je tako možda gledala ona gospođa Biba koja je prije nekoliko godina radila na nekoj liniji (tu su je mnogi dosta spominjali, jer su je nakon toga bezuspješno tražili).

Ne znam, ne mogu biti sigurna, ali liči mi na nešto što bi moglo biti ona njena metoda, koja je meni osobno bila totalno nepoznata, nikad nitko prije ni poslije mi nije tako gledao.
I nisam do danas uspjela saznati ili pronaći negdje koja bi to mogla biti metoda. Ovo ovdje opisano mi se čini najsličnije tome.
Essy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:06   #15
Quote:
chiselle kaže: Pogledaj post
Jeste li čuli za to ili probali ?

Zante li kako se to gatanje zove ?

Pa koliko ja znam da to nema neko posebno ime. Moja mama gleda pomocu imena. A i ja ponekad koristim ime, lakse mi je za koncentraciju.
cokana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 18:25   #16
Quote:
chiselle kaže: Pogledaj post
Jeste li čuli za to ili probali ?

Zante li kako se to gatanje zove ?

Da, slovima se pridružuju brojevi koji se medjusobno zbrajaju i kombiniraju.

Takodjer svako slovo za sebe je svjevrstan magijski simbol koji se zasebno analizira i u formulaciji sa drugim slovima.

U kombinaciji sa datumima koristi se i 'gledanje' u budućnost.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 23:13   #17
Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
Da, slovima se pridružuju brojevi koji se medjusobno zbrajaju i kombiniraju.

Takodjer svako slovo za sebe je svjevrstan magijski simbol koji se zasebno analizira i u formulaciji sa drugim slovima.

U kombinaciji sa datumima koristi se i 'gledanje' u budućnost.
Jel' ti znaš to da radiš?
__________________
SMRTI NEMA. GUBITKA NEMA. Postoji samo promjena fokusa i prelivanje energije u druge oblike.
Ametyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 16:52   #18
Quote:
Ametyst kaže: Pogledaj post
Jel' ti znaš to da radiš?

Da, naravno.

Numerologija koja obuhvaća imena mi je specijalnost. Ustvari, to su osnove, koje sam naučio veoma davno. I ustvari je dosta jednostavno. Svatko može da nauči isto. Ne radi se o nekim posebno 'kompliciranim' stvarima.

Sa samim izračunima pomoću datuma, imam nekaj manje iskustva, jer me nisu toliko zanimali. Osnovni princip se svodi na usporedbu datuma rođenja sa datumom za koji se gleda, npr. današnji datum.

Takodjer, se kroz život prati koliko ta osoba ima godina, a to se gleda i u proporciji sa njegovom godinom rođenja. Npr. za godinu 1974. bitna je 47. godina života.

To je zato jer se Brojevi u numerologiji gledaju i sa lijeve i sa desne strane. Tako je npr. 31 ujedno i 13.

Kod imena i prezimena poglavito se radi izvlačenje broja iz imena, te broja iz prezimena. U Americi je često npr. i srednje ime, dok kod nas nije. Tada se dobiju tri broja.

Iz tih brojeva se tada izvlači master broj tj. glavni broj.

Znači, na kraju se imaju 3 ili 4 broja. Za svaki taj broj takodjer postoji i pridružena boja. Ta boja dalje opisuje sami broj i izvor je novih informacija za tu osobu.

I na kraju kao što napisah već svako slovo u imenu i prezimenu je arhetip sam za sebe, te ga možemo analizirati zasebno ali i s obzirom na njegov položaj u odnosu na druga slova u imenu.

I ovo takodjer spada u domenu numerologije, tj. kada iskusni mentalist (ili psychic (osoba koja posjeduje neki dar razumijevanja psihičke energije) radi numerološku analizu ona takodjer uključuje analizu osobe prema slovima u imenu.

Postoje knjige gdje se točno nalaze tablone sa zapisanim vrijednostima brojeva i konverzijama u slova. Posebno se nalaze dana objašnjenja za posebne slučajeve kao kada npr. imamo slovo -ć koje ima posebnu vrijednost zbog ove jedne kvačice.

Takodjer, određeni brojevi kao što su 11 ili 22 ili 33 imaju poseban značaj sami po sebi i kada se dobiju oni se dalje ne zbrajaju već se zaokružuju na tome broju. I oni su specifični za tu osobu.

I da, što se tiče ovoga što je napisano u postovima prethodno da se ime-prezime pretvara u arapski ekvivalent, to isto ime-prezime se može konvertirati u hebrejski ekvivalent te onda izraziti kroz numerološke vrijednosti svojstvene hebrejskome alphabetu.

Stoga, praktički mogućnosti numerološke analize su neograničene i ovisi samo o kreativnosti, mašti i sveobuhvatnome znanju onoga tko je izvodi.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 15:38   #19
@Matija Korvinus
Moglu li ti poslati podatke u pp da mi otvriš zvijezdu?
divina666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.