Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 17:51   #221
Quote:
antonela44 kaže: Pogledaj post
Eto prošla su skoro 2 mjeseca kako pokušavamo prodati stan bez uspjeha, ja sam htjela agenciju od početka, bivši je bio jako protiv. Sad vidim da očito ne prodaje ozbiljno (njegov broj je u oglasu). Jučer je pristao na agenciju koju ja odaberem, nadam se da će tako biti uspješnije jer me ta situacija sa stanom već sve više živcira, oću ga se riješiti da više ne moram čut ni vidjet tog maj*una!!!
Pa i nije bas da,se stanovi u rvackoj prodaju svakodnevno...
Zar ti zaista mislis da je 2 mjeseca puno za prodaju stana??
Osim ako ne prepolovite cijenu,sto i nije nikom u interesu...u tvom slucaju,tebi to izgleda kao muljanje,ali,vidi,on je pristao na prodaju kako bi povratio ulaganje. Mogao ga je i sam rijesiti,a ti bi onda privatnom tuzbom slijedecih 11,5 god.potrazivala svoj novac,kojeg mozda i ne bi bilo
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:22   #222
Da li je moguće napraviti neki dodatan ugovor u kojem se jedna strana odriče sve imovine druge strane stečene u braku? Vjerujem da je to moguće prije početka braka, no da li je to moguće definirati naknadno nakon 2,3 ili 4 godine braka? Koji je postupak? Može i inbox.
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:12   #223
Dvoje odraslih ljudi mogu sklopiti kad hoće ugovor kakav hoće (unutar granica zdravoga razuma) - u braku, prije braka, poslije braka, bez braka... Mjerodavan odgovor na pitanje može li, kada i kako, jedna od strana kasnije pobijati takav ugovor može ti dati samo odvjetnik - na forumu možeš dobiti savjete koji po snazi odgovaraju stručnosti tipa joj tak je moj susjed Hinko imao posve isti slučaj, znam ja sve o tome...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:19   #224
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
Da li je moguće napraviti neki dodatan ugovor u kojem se jedna strana odriče sve imovine druge strane stečene u braku? Vjerujem da je to moguće prije početka braka, no da li je to moguće definirati naknadno nakon 2,3 ili 4 godine braka? Koji je postupak? Može i inbox.
Može se. Naći odvjetnika koji zna složiti ugovor i sve precizno definirati.
Ja sam prošla slično.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 11:03   #225
Hvala puno na odgovorima!

Pitanje je još, koliko vrijedi ta potvrda ako ju npr izdaje odvjetnik. Ako se ta potvrda donese sad u 2016-oj, da li će vrijediti npr 2020te ako krenemo u rastavu braka?
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:14   #226
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovorima!

Pitanje je još, koliko vrijedi ta potvrda ako ju npr izdaje odvjetnik. Ako se ta potvrda donese sad u 2016-oj, da li će vrijediti npr 2020te ako krenemo u rastavu braka?
Ovisi o sadržaju.

Nekakva "catch all" formulacija u takvim ugovorima je da svaka strana zadržava svoje financije i nema zajedničke stečevine.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 16:06   #227
Quote:
azrielzg kaže: Pogledaj post
Otprilike tako, međutim ja sam novac od ujaka, bratića i kuma dobio DVA DANA prije svadbe, i svaki od njih će to potvrditi..jednostavno jer je istina! Ujak i bratić stigli iz Njemačke na svadbu i odmah mi uvalili po €1000, a kum mi je dao novac poslije momačke, nedjelju ranije. Za namještaj imam račune, barem za veći (i vrijedniji) dio, jer su služili kao garancija...
Pa jooooj, pa onda nek vele da su ti dali novac za momačku, a ne za svadbu a ti kupio auto umjesto momačke i problem riješen ili da su ti baš dali novac za kupit sebi auto.
mariposakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2020., 20:04   #228
Opišem situaciju pa me zanimaju opcije koje se nude i možebitni ishodi.
Nakon 30ak god braka dolazi do razvoda na zahtjev žene. Stan je zajednicka bračna stečevina,nije pod kreditom,i djeca su odrasla nisu s njima nemaju ništa sa stanom. Posljednjih pola godine bivša supruga ne sudjeluje u nicem,znaci na supruga od kojeg se razvela su pali svi troskovi...i rezije i sve...supruga je radno sposobna moze bilo koji dan otici u njemacku raditi ali ne zeli...koje su opcije koje ima bivsi suprug....jer vec 6mj placa sve sam,a ako ne plati boji se ovrhe i jos vecih zavrzlama...ona ne radi,niti mozes traziti isplatu dugova,niti ju se moze izbaciti van...ili moze...posto je stan bracna stecevina,polovica je njena....ali kako zastititi osobu koja placa i financira sve sama,i polovicu od ove druge ?
bonbon88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 17:24   #229
Quote:
bonbon88 kaže: Pogledaj post
Opišem situaciju pa me zanimaju opcije koje se nude i možebitni ishodi.
Nakon 30ak god braka dolazi do razvoda na zahtjev žene. Stan je zajednicka bračna stečevina,nije pod kreditom,i djeca su odrasla nisu s njima nemaju ništa sa stanom. Posljednjih pola godine bivša supruga ne sudjeluje u nicem,znaci na supruga od kojeg se razvela su pali svi troskovi...i rezije i sve...supruga je radno sposobna moze bilo koji dan otici u njemacku raditi ali ne zeli...koje su opcije koje ima bivsi suprug....jer vec 6mj placa sve sam,a ako ne plati boji se ovrhe i jos vecih zavrzlama...ona ne radi,niti mozes traziti isplatu dugova,niti ju se moze izbaciti van...ili moze...posto je stan bracna stecevina,polovica je njena....ali kako zastititi osobu koja placa i financira sve sama,i polovicu od ove druge ?
vaša situacija kako ste ju opisali se dogodila jednom mom prijatelju.
On je tužio i tražio pola novaca natrag. Naime stvar je bila u tome da je ona dužna snositi i pola troškova, ali ima i pravo na pola zarade od nekog najma recimo.
On ne može nju izbaciti. ali može tražiti da se proda stan preko suda ali to traje. Ne znam kako se to zove po Hrvatskom zakonu. Ali košta i manje novaca se dobije.
Šteta što su se razveli, a koji je razlog razvoda ako se smije znati? Prevara?
prcintiissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2020., 13:55   #230
Cijeli život sam šparao i radio na nekretnini koju sada "imamo", i zdravlje mi je zbog svega toga dobro narušeno, ona nije nikada radila i ništa nije donijela u brak. Znam da se u slučaju rastave sve dijeli ali me zanima da li je moguće nekretninu darovati na brata ili sestru ili u krajnjem slučaju formalno (samo onako9 prodati. Uzdržavanja, alimentacije i sve naknadne moje obveze ne osporavam.....iako se nadam i vjerujem da do rastave neće doći ali.....
roberto roby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 21:18   #231
Ti bi rado ostao sa ženom koju bi vrlo rado prevario za bračnu stačevinu u slučaju razvoda. Svaka čast.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 22:12   #232
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ti bi rado ostao sa ženom koju bi vrlo rado prevario za bračnu stačevinu u slučaju razvoda. Svaka čast.
Prvo: ne tražim odvjetnicu osim ako nisi njena....a drugo, možeš li mi molim te reći kako se zove ta radnja/pojava/namjera da se pokušavaš podmuklo riješiti nekoga tko je ostao bez zdravlja da bi stvorio normalne uvjete za život a da ona pri tome nikada ništa i nigdje nije radila.....i ako ovo spuštaš na osobnu razinu, mogla si komentar i na pp poslati
roberto roby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 23:10   #233
Dođeš na forum informirati se o jednom nezakonitom planu i onda se držiš uvrijeđeno jer te je neko upozorio da je to prevara.

Ne razumijem koja je ovo poplava, u zadnje vrijeme na forumu, muškaraca koji bi imovinski penalizirali supruge radi prevare, činjenice da je bila domačice, zbog toga što su tokom braka obolili. Što je ovo?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2020., 15:18   #234
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Moliim???

Eto zasto obozavam forum...
Vecina europskih zemalja mi ne bi dopustila da zivim s 2 djece u stanu od 40m2???
A po kojem to zakonu?

Gle,zivio sam vani...
Naprosto me fascinira kako ti mozes tako nesto lupiti ovdje,i ostati bez sankcija?
Ah,da sjetio sam te se...
Ti si miffy
To sve objasnjava...
lupaš. mizogin si i lupaš u svojim upisima.
evo, recimo, austrija ti ne bi dopustila da s dvoje djece zivis u 40 kvadrata. morao bi ili po povlastenim uvjetima iznajmljivati ili kupiti veci stan. kod njih je 40 kvadrata za jedno dijete.

virgin je radila, imal vecu placu, dodatno ih uzdrzava njen otac, on ne vrsi osnovnu brigu za djecu, drogira se. znaci, koma za brak, koma za djecu, koma za sve.
a ti joj ne spomenes da nek bude pamtena, ne seli nigdje i podnese zahtjev za skrbnistvo.
virgin, djeca imaju pravo nastaviti zivjeti u materijalnim uvjetima najslicnijima dosadasnjim.l u prijevodu: ti kao njihova skrbnica trebas ostati u tom stanu, i traziti da se on iseli.
ako je stan zajednicki kupljen tj. za vrijeme braka, ili cete ga prodavati i dijeliti novce, ili ces ga isplatiti.
nazalost da, pare koje si u braku ulozila u zajednicku imovinu, nitko ti nece vratiti, tu se sve dijeli na pola.
sve od prije-ostaje tvoje.

oboruzaj se strpljenjem i pravac dobrom odvjetniku, savjeti na forumu su ok za ispuhati se, ali se njima ne teba voditi. pa ni mojim.
lionfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2020., 15:21   #235
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ne znam dovoljno njemacki da bih se upustao u citanje navedenog teksta ali ne mogu reci da sam vidio da one velike turske obitelji drzava tjera da zive u kucama od osamsto kvadrata. Eventualno se moze govoriti o nekim preporukama ali da ti moras imati toliko i toliko kvadrata stambenog prostira mi je totalni nonsens.
I kakav junkie ako frajer zapali joint. Vi niste normalni.
Pa nije rekla da kljuca pred djecom nego zapali joint.
Ah, sad ce mnogi reci malen je korak od jointa do heroina.
lik ne posvecuje vrijeme djeci i psihicki zlostavlja. u kucanstvo ne ulaze nista vremena ni truda. ni u djecu. to je velika razlika od: pa on zapali jont.
na kraju krajeva, sto te fuckin briga zas se ona razvodi?
pita za podjelu imovine.

i da, odi malo i provjeri-niti turci u njemackoj nemre njih 15 zivjet u 100 kvadrata. mogu probati, dok ih ne prijavi netko iz zgrade, pa im odvedu djecu. majke ti, u bavarskoj nemres imati manje od 100m kvadratnih stana ako imas dva psa i dijete, nece ti nitko manji iznajmiti jer su odredbe stroge.
jos jednom, ne lifraj lazne informacije, nije fer.
lionfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2020., 15:53   #236
Da... Svašta ljudima pada na pamet, a događaju se i teške parcijalne amnezije, pritom računaju na razum i dostojanstvo suprotne strane.
Konkretnije, stiglo mi prijeteće pismo iz odvjetničkog ureda koji zastupa biološkog oca mog djeteta. On bi sad, jbg, da je cijeli stan njegov. Ne mogu u detalje jer bi bili "prepoznatljivi". Imaju neke šeme za koje nisam ni slutila da postoje...
Ja u šoku, nevjerici, pa dogovorili smo se, pa ovo-ono... Gđo Valissa, trebali ste to zabilježiti crno na bijelo...
Valissa:
Pravni savjetnici: Ako se ne nagodite (na svoju i uvelike djetetovu štetu), sve bi se to moglo razvući u građanskoj parnici do iscrpljenja vrijednosti narečene nekretnine...
Ja:
...
...
Ja: Liječite ga od amnezije... Znate da sam fina, ono baš sofisticirana, i sve to, ali...
https://youtu.be/5q9pY_2Gp30
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2020., 16:24   #237
Quote:
roberto roby kaže: Pogledaj post
Cijeli život sam šparao i radio na nekretnini koju sada "imamo", i zdravlje mi je zbog svega toga dobro narušeno, ona nije nikada radila i ništa nije donijela u brak. Znam da se u slučaju rastave sve dijeli ali me zanima da li je moguće nekretninu darovati na brata ili sestru ili u krajnjem slučaju formalno (samo onako9 prodati. Uzdržavanja, alimentacije i sve naknadne moje obveze ne osporavam.....iako se nadam i vjerujem da do rastave neće doći ali.....
Ako ona nije upisana kao suvlasnik nekretnine koja se tim upisom dijeli u nekom omjeru (npr. 1/2 u tvojem vlasništvu, a 1/2 u njezinom vlasništvu) onda sam mišljenja da ti ne bi trebao imati nikakve formalno-pravne zapreke u slučaju otuđenju te nekretnine u odnosu na nju, ali to nisam potpuno siguran pa bih ti predložio da provjeriš s odvjetnikom stručnjakom za stvarno pravo. U suprotnom imaš teško riješiv problem.
arminimam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2020., 16:36   #238
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Da... Svašta ljudima pada na pamet, a događaju se i teške parcijalne amnezije, pritom računaju na razum i dostojanstvo suprotne strane.
Konkretnije, stiglo mi prijeteće pismo iz odvjetničkog ureda koji zastupa biološkog oca mog djeteta. On bi sad, jbg, da je cijeli stan njegov. Ne mogu u detalje jer bi bili "prepoznatljivi". Imaju neke šeme za koje nisam ni slutila da postoje...
Ja u šoku, nevjerici, pa dogovorili smo se, pa ovo-ono... Gđo Valissa, trebali ste to zabilježiti crno na bijelo...
Valissa:
Pravni savjetnici: Ako se ne nagodite (na svoju i uvelike djetetovu štetu), sve bi se to moglo razvući u građanskoj parnici do iscrpljenja vrijednosti narečene nekretnine...
Ja:
...
...
Ja: Liječite ga od amnezije... Znate da sam fina, ono baš sofisticirana, i sve to, ali...
https://youtu.be/5q9pY_2Gp30
U mom kraju se kaže carta canta, amnezije su česte
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2020., 19:02   #239
Pitanje..
Nakon rastave braka koja je prošla potpuno mirno i postoji odluka o podjeli imovine s kojim su suglasne obje strane, nakon tri godine se jedna strana pokušava upisati kao vlasnik nekretnine koja je podjelom pripala njemu ali se to ne može napraviti bez ugovora.
Kakav ugovor?
Žena na sudu je bila popriličnom otresita i bezobrazna i nismo dobili potrebne informacije.
Mi smo mislili da je ta odluka o podjeli imovine koje je ovjerena kod bilježnika dovoljna za upis.
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2020., 19:10   #240
Bračni ugovor?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.