Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 23:51   #1
Ulaganje u nekretnine u inozemstvu?

ima li netko konkretna iskustva sa ovako necim
http://landing.themovechannel.com/28...rce=FacebookMB
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:54   #2
ili ovo
http://landing.ukbuytolet.direct/282...m_source=Email
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 00:03   #3
Kako ti zvuči?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 08:46   #4
Meni predobro da bi bilo istinito

Vidi ovo:
https://www.holidaywatchdog.com/1614...ay-Review.html
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 11:45   #5
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Kako ti zvuči?
bas zato i pitam...
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 03:32   #6
Kako zvuči, tako i je.

Osobno, da imam ikakvu informaciju za firmu koja mi može osigurati 20% povrata ulaganja godišnje, šutio bi kao zaliven i smijao se ko nadrogiran.

Ovako, 33% povrata ulaganja u nekretnine? Naravno, evo, sve samo mene čekaju.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:06   #7
Ove p2p sheme mi izgledaju vjerodostojnije, može se ući sa malim svotama, ali sve je to neregulirano i lako je ostati bez svega.

https://estateguru.co/
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:20   #8
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Kako zvuči, tako i je.

Osobno, da imam ikakvu informaciju za firmu koja mi može osigurati 20% povrata ulaganja godišnje, šutio bi kao zaliven i smijao se ko nadrogiran.


Moguce je, ako vecinu posla odradis sam, sto nije vjerojatno ako ne zivis tamo gdje radis. 6-8% na 6 mjeseci je realno, ako ulozis lovu u projekt koji netko drugi vodi.

p2p je vani savrseno reguliran, sto ne znaci da ne postoje kvarni pojedinci i poslovni problemi koji mogu srusit poslovni model.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:02   #9
koliko vidim nude se ugovori sa fiksnim godisnjim iznosima..e sad, koliko su oni odrzivi i pravno valjani ne znam...vidim samo da je cash buyers only pa da ne bi bilo take money and run
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:13   #10
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
p2p je vani savrseno reguliran, sto ne znaci da ne postoje kvarni pojedinci i poslovni problemi koji mogu srusit poslovni model.
Napiši nešto malo više o tom p2p poslovnom modelu, rado bi čuli detalje.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 15:37   #11
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Napiši nešto malo više o tom p2p poslovnom modelu, rado bi čuli detalje.
S jedne strane imas ljude kojima treba novac, a ne mogu ga dobiti od banke iz razno-raznih razloga (stalni posao, svrha ulaganja, slab kreditni rejting, ...).

S druge strane su ljudi koji imaju novca, a nemaju znanja, vremena ili volje ulagati ga u nesto konkretno, pa bi ga rado posudili uz zaradu od nekoliko % vise nego sto bi dobili u banci.

Treca strana je zapravo "men in the middle" koji spoje ove ranije nabrojane i za svoju uslugu uzme neki fee, obicno 1% (kako su mene ucili).

U UK recimo postoje stanovi koji su neuredjeni i zbog toga postizu nizu cijenu nego sto bi mogli kada bi se renovirali.
Ako trazis pozajmicu od banke za stan, sluzbeni procjenitelj odredi neku cijenu prema TRENUTNOM stanju i onda mozes dobiti od 75-90% od te vrijednosti.

Ako mozes posuditi neku lovu na kraci rok sa vecom kamatom, kupis stan, uredis ga, dignes mu cijenu na visu razinu od pukog zbroja troskova, pa ga prodas za punu cijenu.

Primjer:
1. Stan kupis za 40K, uradis ga za 10K, pa uredjen kosta 65K.
2. 50K uvecano za 8% je 54K (7% za investitore + 1% za p2p vlasnika)
3. Ostane ti 11K na kraju

Ako si sve radio sam, ostane ti cijela lova. Ako si platio nekoga da vodi radove i nadgleda uredjenje, ostane ti nesto manje.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:35   #12
I? Može još o tome? Ima li netko iskustva iz prve ruke?
choc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:17   #13
Quote:
choc kaže: Pogledaj post
I? Može još o tome? Ima li netko iskustva iz prve ruke?
P2P lending je shema di ti možeš svoje novce posuđivat ekipi koja ne može novce za svoj projekt dobit u banci, a oni ga tebi vrate s velikom kamatom kakvu ti ne možeš dobit u banci.
Ima tih platformi ko pljeve, samo što uglavnom nisu otvorene nerezidentima... ovo gore što je netko linkao za ulaganje po Litvi i Estoniji izgleda da je za sve koji imaju račun u EU-u pa je vjerojatno idealno za probat i vidjet.
Razlog što možeš ostati bez svega nije to što je to "neregulirano" nego jer je to upravo kako to funkcionira...ti investiraš jer vjeruješ da će taj koji gradi to što već gradi prodat to sve za pare za koje misli da će prodat. Ako on ne uspije, nema tvojih para, as simple as that.

Možeš pogledat ovdje:

https://www.investitin.com/european-p2p-lenders/

To je baš za p2p, ovo što je NenadX opisao je flipping, ako te zanima to, tu nema neke mudrosti, moraš nać di možeš jeftino kupit nešto što bi se dalo skupo prodati ušminkano, ušminkati to i to je to....u Hrvatskoj baš ne vjerujem da postoji mnogo takvih prilika jer nit je tržište dinamično nit je itko spreman prodati nešto jeftino samo zato što je rupa
mistylis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.