Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2014., 23:04   #61
Smile

Quote:
donjan kaže: Pogledaj post
Poz svima! Imam u planu kupiti ženku lhasa apse, zanima me da li ima koji uzojivač u Zagrebu ili okolici? Kolika je cijena bez papira?
da li ste pronasli lhasu ,ja također trazim zenku lhase pa kome da se obratim. kolike su ciene otprilike
angysb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 19:57   #62
Quote:
petra1304 kaže: Pogledaj post
Bok... Ja sam uzela lhasicu u zg u uzgajivacnici dilemma i prezadovoljna sam, svakako bi je preporucila.
Quote:
angysb kaže: Pogledaj post
da li ste pronasli lhasu ,ja također trazim zenku lhase pa kome da se obratim. kolike su ciene otprilike
Preporucila bih svakako dilemmu.. Stenci predivni
petra1304 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 19:12   #63
Moja lasa je stigla iz Srbije prije 6 godina.Zamislite koliko ih u BiH ima kada ih je u Hrvatskoj tako malo.Vodila sam je jedanput na takmicenje,iako nije imala "frizuru",dobila je najvece ocjene,doduse bila je jedina lhasa u klasi...hehehe.
Za nas nisu izlozbe,vaznije nam je mazenje i izlezavanje.Ljubomorna je do daske i kako je starija dominantnost je sve veca.Ne zamara se bespotrebnim lajanjem al kada pusti glas mnogi misle da u kuci drzim ogromnog i ljutog psa.U ovih 6 godina bar par puta je promjenila boju dlake,inace se vodi krem boje sa smedjim ocima i takvom njuskicom sto je veoma rijedak slucaj.Neodoljiv mali pas,koji bi samo lezao i mazio se.Preporucila bih ga svima.Eh ,da ,veoma je nepovjerljiva prema nepoznatim ljudima i cim ona digne brk na neku osobu bolje i vi bjezite od nje. Imaju unutrasnji instinkt tko je dobar a tko los.
I zaista izreka da lhasa kada gleda sebe u ogledalu ne vidi psa vec lava je tacna.))
Sarajevo-Alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 13:39   #64
Sarajevo-Alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 14:34   #65
Zgodne su mi lhase; malo mi na gremlina bacaju
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 15:06   #66
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Zgodne su mi lhase; malo mi na gremlina bacaju
Mi joj i tepamo tako. Gremlinu mali.
Sarajevo-Alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 15:44   #67
Jel joj i karakter gremlinski?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 15:56   #68
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Jel joj i karakter gremlinski?
Posto je vec "stara",ima 6 godina,nije raspolozena za nestasluke.Ali me ne kao stene znala dovesti do suza.Tako lijep pas a tvrdoglav i bezobrazan ne postoji.
Izvedem je vani,naprtim kesama,kupovina...Dodjem do ulaza ona stoji par metara iza mene i bulji.Nema sanse da ta udje u haustor,dami se ne ide kuci.MOram naglasiti da je bila zima,bljuzgavica,i da smo obje vec satima bile vani.
Zovnem kcer da sidje i onda je obje ganjamo po livadi.Ja placem,ali bukvalno od muke,i govorim da cu je izbaciti iz stana.
Kako smo je dobili ona hoda bez povodca,nikada nije pobjegla,samo ovako par metara ispred,cisto da je ne mozemo uhvatiti.
Nikakve grickalice,meso,drugi pas je u tom trenutku ne zanimaju.
ona nece kuci i nece.
Sada je vec druga prica.
Ali kada se iskezi ista je ludi gremlin.
I ne laje,slabo,al kad ta pusti "avaz" svi misle da je dosta veci pas.

Jedna sam od rijetkih,mozda i jedina koja svog psa vodi na posao.

Razlog je taj zbog njenog karaktera,ne laje,ne prilazi svakome i naravno,spava po citav dan.Ja sam najveci sretnik medju vlasnicima,moja zvijer bude sa mnom po citav dan.



ova je od jutros

Moram naglasiti da me dusa boli za velikim psima,moja djecija zelja.Cak je i moja macka bila mimo drugih, velika sijamska zlobna i prepametna cica-maca.Nista opakije a ljepse nisam imala.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 23.07.2014. at 00:26. Reason: spajanje postova - koristiti multiquote
Sarajevo-Alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 16:11   #69
Pa ti si , ujedno, i jedna od rijetkih sretnika koji mogu voditi psa na posao.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 16:20   #70
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Pa ti si , ujedno, i jedna od rijetkih sretnika koji mogu voditi psa na posao.
Ne moram je vodit,djeca je mogu izvesti,da urane naravno,ali par puta nisu bili tu i onda je povedem.Svi znaju Lili i mnogi dodju samo nju da vide.
Direktor se ne buni i dokle god je tako ona ce biti dio nase radne ekipe.
Ruku na srce,ranije sam bila pod stresom na poslu,sada manje il gotovo nikako.Pridje mi,pogleda me i trazi da se mazi.Bolje psihoterapije i odmora vjeruj mi nema.Mnogi nas gledaju ko ludake i budale ali mi smo presretni sto zivimo tako.Muz,ja i moje dvoje djece.I naravno "Gremlinka".Gdje god mi tu je i ona.Obisli smo pola Bosne i Hrvatske sa njom.
A ti sto nam pricaju iza ledja nam i ne trebaju,oni ne vole sebe a kamo li zivotinje.
Sarajevo-Alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:21   #71
predivne su mi te lhase , meni najdraži psi

Quote:
petra1304 kaže: Pogledaj post
Preporucila bih svakako dilemmu.. Stenci predivni
morat cu ih kontaktirat , čula sam da ima i u karlovcu gospođa željka koja ih uzgaja

Zadnje uređivanje fermina-daza : 23.07.2014. at 00:23. Reason: spajanje postova
angysb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:40   #72
Podižem ovu temu jer sam odnedavno otkrila sve čari ove predivne pasmine i postoji želja nabaviti jednu Lhasu

No već mjesecima pratim sve oglase i uzgajivačnice (koje sam uopće i mogla naći da se bave uzgojem ovih psića u RH) ali nigdje ničega....

Kontaktirala sam nekoliko uzgajivačnica i čekam odgovore, ali čisto sumnjam da li ću dobiti pozitivan odgovor jer vidim da nije bilo štenaca već više godina....

Ako je kome poznato da neka uzgajivačnica ima leglo (ili u planu barem) pls javite....

Hvala
BlackFriday is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:13   #73
Quote:
BlackFriday kaže: Pogledaj post
Podižem ovu temu jer sam odnedavno otkrila sve čari ove predivne pasmine i postoji želja nabaviti jednu Lhasu

No već mjesecima pratim sve oglase i uzgajivačnice (koje sam uopće i mogla naći da se bave uzgojem ovih psića u RH) ali nigdje ničega....

Kontaktirala sam nekoliko uzgajivačnica i čekam odgovore, ali čisto sumnjam da li ću dobiti pozitivan odgovor jer vidim da nije bilo štenaca već više godina....

Ako je kome poznato da neka uzgajivačnica ima leglo (ili u planu barem) pls javite....

Hvala
Ja se također zanimam za tu pasminu. Preslatki su mi. Imala sam sličnog mješanca pa sam slučajno otkrila sličnost upravo sa lhasama. Ja znam za uzgajivačnicu iz Vukovara, ali mislim da ni oni trenutno nemaju štenaca. Pitala sam ih za shih tzu-e, njih će imati oko osmog mjeseca.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:38   #74
Sutra idem pogledati Lhasu u uzgajivačnicu....
ovako se osjećam....
BlackFriday is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:37   #75


Sad si me podsjetila kako sam i ja bila uzbuđena kad sam išla po Lunu.

Svakako javi kako je prošlo i je li nešto s tobom došlo.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:09   #76
Došaoooo je samnom doooomaaaa

Tako je mili, dragi, ne laje, ne cvili, miran kada se spava, razigran kada se igra...jede ko mali smuk

jako je dragi...slatki i jako dobar psić....
BlackFriday is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:21   #77


Luna je prvi i drugi dan bila nevjerojatno živahna. Mi smo manje više stajali na mjestu, jer to maleno klupko je letjelo po stanu kao živa, a nas je bilo strah da nam ne podleti pod noge. A onda treći dan nije htjela ni ustati. Samo bi pojela, popiškila se i spavanac. Poslijepodne sam, naravno, zvala veterinara, jer da štenetu sigurno nešto je kad se ne želi igrati, sjediti... ništa. Staviš je na noge - legne. Posjedneš je - legne. Na kraju se ispostavilo da je došao na naplatu umor i stres od odvajanja iz legla, novi prostor, novi ljudi... Trajalo je samo taj dan.

Samo toliko, ako psić pokaže slično ponašanje.

A sada trkom na Fotoalbum ljubimaca otvoriti samo njegovu temu, da napokon vidimo ljepotana i pratimo ga kako raste i zavodi sve živo.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:33   #78
evo, javljam se kao još jedan novopečeni vlasnik lhasice...btw, četveročlana smo obitelj sa dvije curice (12 i 6), živimo u stanu i nikad nismo imali psa dosad. Naša Zoa se pojavila nenadano i totalno nam obogatila obiteljski život. Sad ima 6 mjeseci i sasvim je samostalna...sve obavlja vani u šetnji, povremeno i bez povodca, ostaje sama u stanu po 5-6 sati, kad je vrijeme spavanja legne u jednu od soba (ili s nama ili s djecom) i spava sve do jutra bez noćnih egzibicija, preko dana također dosta vremena u stanu provede kunjajući na kauču ili fotelji. Jako je proždrljiva, pobere sve mrvice po stanu, stalno "prosi" ispod stola za vrijeme ručka i uvijek je spremna za igru s bilo kim od nas.
Simpa, smiren, pametan, umiljat i dobroćudan pasić
__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:42   #79
Pozdrav. Zanima me gdje bi mogla nabaviti stene lhase apso . Zanima me koliko se krecu cijene . Gdje ste vi nabavili svije lhasice ☺☺☺
sanysb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 01:19   #80
Quote:
sanysb kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Zanima me gdje bi mogla nabaviti stene lhase apso . Zanima me koliko se krecu cijene . Gdje ste vi nabavili svije lhasice ☺☺☺
Raspitati se u Hrvatskom kinološkom savezu? Imaju popis legala na webu. Vidjeti kojem klubu lhasa apso pripada pa njih pitati?

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.