Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2016., 08:31   #1
Podešavanje slike na LG led tv-u, pomoć!

Molila bih ako ima netko iskusan da mi kaže okvirno kako namjestiti sliku na TV -u jer to je strašno ili je pretamna ili presvijetla ili je mutna , ili se boja previše ističe...Znam da sve zavisi od modela televizora ali nešto okvirno i od kuda početi.. na internetu ima mnogo stvari na kojima samo objašnjavaju i nemogu prema tome naći rješenje...Hvala unapred

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Janna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 09:49   #2
Ako je novi TV prilikom prvog paljenja obično treba odabrati "Home" način rada, a ne "Shop" ili "Demo".
Nakon toga se odabere neku od preddefiniranih postavki slike obično "Movie" ili "Cinema", pa se dodatno naprave sitnije promjene ako ne odgovara.
Može se iskoristiti i nekakav testni/kalibracijski materijal (različite slike ili video zapisi) pa podesiti prema oku, a profići za high end TV-e koriste
kalibracijske uređaje...
Ako ima problema sa promjenjivom svjetlinom možda treba isključiti senzor koji detektira svjetlo/ECO mod rada, a ako se zamućuje/čudno izgleda
(neki to nazivaju efektom sapunice) treba podesiti postavke za interpolaciju slike npr. kod LG je to "TruMotion".
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 11:05   #3
Quote:
Janna85 kaže: Pogledaj post
Molila bih ako ima netko iskusan da mi kaže okvirno kako namjestiti sliku na TV -u jer to je strašno ili je pretamna ili presvijetla ili je mutna , ili se boja previše ističe...Znam da sve zavisi od modela televizora ali nešto okvirno i od kuda početi.. na internetu ima mnogo stvari na kojima samo objašnjavaju i nemogu prema tome naći rješenje...Hvala unapred

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Probaj po modelu TV-a naći na netu postavke kalibracije, pa ih prepiši.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 11:54   #4
Nema za LG32LB562V ništa u vezi toga ili ja nemogu pronaci

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Janna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 19:52   #5
Prvo prebaci na filmski mod

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:30   #6
Quote:
Janna85 kaže: Pogledaj post
Nema za LG32LB562V ništa u vezi toga ili ja nemogu pronaci

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Uzmi postavke za bilo koji LG lcd tv i neces puno pogrijesit.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 00:20   #7
Meni je ovo za lg 42LB671v pomoglo. Sad samo tako gledam.
https://www.youtube.com/watch?v=7oVH72WqvL8
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:15   #8
Imam ovaj tv lg32LF632V i promjenio bi u postavkama black level na low ali mi to nije dostupno nego piše da je zacrnjenost automatska kako dobiti postavku low i o čemu to ovisi .Unaprijed hvala na odgovoru.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:56   #9
Ako nije riječ o HDMI ulazu, mislim da ne možeš...osim toga, mora postojati razlog zašto bi to radio...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:27   #10
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ako nije riječ o HDMI ulazu, mislim da ne možeš...osim toga, mora postojati razlog zašto bi to radio...
Ma gledao sam kalibraciju od darka sa hdtelevizija za ovaj tv pa sam mislio stavit te postavke ali sve može ali ovaj black level na low ne može.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:37   #11
Nisi mi odgovorio da li ti je blokirano samo na TV programu ili i na HDMI-ju
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:41   #12
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Nisi mi odgovorio da li ti je blokirano samo na TV programu ili i na HDMI-ju
Na tv programu a preko hdmi nemam na tv ništa spojeno.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:49   #13
onda ti je to odgovor zašto ne možeš podesiti tu postavku, ona je namijenjena samo kada dobijaš HDMI signal, da možeš ručno odrediti je li full range (0-255) ili studio range (16-235), obično automatika to odradi ali ponekad i ne
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:58   #14
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
onda ti je to odgovor zašto ne možeš podesiti tu postavku, ona je namijenjena samo kada dobijaš HDMI signal, da možeš ručno odrediti je li full range (0-255) ili studio range (16-235), obično automatika to odradi ali ponekad i ne
Hvala na odgovoru mislio sam da to ima veze sa updating fimware pošto je nedavno izvršen.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.