Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 14:51   #101
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Ali fali ono nesto...IDEJA;VIZIJA,RAD...
to je ono sto je krucijalno i fali nama svima...
:klap:
Nije problem u ideji nego što realizacija ideje košta tek nešto manje nego na moru a rizik je veći.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:31   #102
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije problem u ideji nego što realizacija ideje košta tek nešto manje nego na moru a rizik je veći.
Pa dio projekta IDEJA je ujedno i nacnin implementacije tj realizacije i provodjenja...
I iskreno nebi se slozio da se tu radi o "nesto manje nego na moru" vec se tu radi o DEBEEELO MANJE nego na moru,
jer misljenja sam da je prosao vlak na moru za nekretnine...
dole su cijene vec debelo (pre)skupe za koje se moze bez beda kupit nekretnina gotovo u valjda 99% svijeta...
Na moru se isplatilo radit tamo do pocetka 2000.godina..tko je tada imao srecu i znao sto radi,taj danas nista ne radi..

A rizik,to je individualno i ovisi o ideji...nemora nuzno znaci da je veci na koninentu..dapace,na moru je "guzva" cini mi se a mogla bi bit i veca..
evo kak cujem svi u STu se bacili u rentu..pa sada su dosli u fazu da imaju viska smjestaja pa si moraju radit damping...

Ja recimo imam "ideju"tj dio iste da bi isao na Mars,samo kaj jos nisam odradio drugi dio te ideje,kak to napravit,dakle nemam je...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:56   #103
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Pa dio projekta IDEJA je ujedno i nacnin implementacije tj realizacije i provodjenja...
I iskreno nebi se slozio da se tu radi o "nesto manje nego na moru" vec se tu radi o DEBEEELO MANJE nego na moru,
jer misljenja sam da je prosao vlak na moru za nekretnine...
dole su cijene vec debelo (pre)skupe za koje se moze bez beda kupit nekretnina gotovo u valjda 99% svijeta...
Na moru se isplatilo radit tamo do pocetka 2000.godina..tko je tada imao srecu i znao sto radi,taj danas nista ne radi..

A rizik,to je individualno i ovisi o ideji...nemora nuzno znaci da je veci na koninentu..dapace,na moru je "guzva" cini mi se a mogla bi bit i veca..
evo kak cujem svi u STu se bacili u rentu..pa sada su dosli u fazu da imaju viska smjestaja pa si moraju radit damping...

Ja recimo imam "ideju"tj dio iste da bi isao na Mars,samo kaj jos nisam odradio drugi dio te ideje,kak to napravit,dakle nemam je...
Niti je Split jedini grad sa turizmom na moru, niti je iznajmljivanje apartmana jedini vid turizma, niti "na moru" znači da mora nekretnina biti prvi red do mora i shodno tome preskupa...
Kod nas je popunjeno 7-8 mjeseci od toga ajmo reći da je za kupanje pola toga vremena (iako naši gosti rijetko idu na more). Dakle ostala 3-4 mjeseca ono što gosti rade kod nas mogli bi raditi i bilo gdje u unutrašnjosti jer nema veze sa morem.
Izvan sezone u podnajam nam uzme agencija koja vodi nekakve tečajeve mršavljenja, zdrave prehrane...trčati oko kuće i jesti zdrave splačine možeš bilo gdje, štoviše klijentela dolazi avionom i ako bi to bilo u unutrašnjosti bliže aerodromu Zagreb to bi bila samo prednost.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:38   #104
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Pa dio projekta IDEJA je ujedno i nacnin implementacije tj realizacije i provodjenja...
I iskreno nebi se slozio da se tu radi o "nesto manje nego na moru" vec se tu radi o DEBEEELO MANJE nego na moru,
jer misljenja sam da je prosao vlak na moru za nekretnine...
dole su cijene vec debelo (pre)skupe za koje se moze bez beda kupit nekretnina gotovo u valjda 99% svijeta...
Evo jedne nove ideje: http://www.zagorje.com/clanak/vijest...-vrhunsko-ulje




Novi trend: U Zagorju zasađena već tri maslinika islandskih maslina koje daju vrhunsko ulje

Tri su zagorska obiteljska gospodarstva zasadila više od deset tisuća islandskih maslina, koje itekako dobro rastu i rode u našim klimatskim uvjetima te daju vrhunsko i u svijetu vrlo cijenjeno maslinovo ulje


p.s.

Čini mi se da bi ovo mogla biti i prvoaprilska šala. Autor: zagorje.com

01 travnja, 2017. 00:12

Jer Olea Islandiacus na internetu uopće nema osim u ovome tekstu. ??!!

Ali u tome Kozjaku ima nešto zanimljivo: http://www.klet-kozjak.hr/

Klet KozjakKozjak 18a, 49223 Sveti Križ Začretje, Hrvatska
U zelenoj zipki med bregima sitsnule se selo Kozjak. Povijest mu seže u daleku 1417. godinu, a možda i dalje, no ta je godina bila zapisana u Kaptolskom arhivu u Zagrebu.
Ime je povezano s djelatnošću stanovnika - kozarstvom, kojim se obitelj Radovečki i danas bavi te proizvodi kozji sir. Klet Kozjak svoja vrata otvorila ja Vama u srpnju 2008. godine.
Jelo i pilo
U dolinama i pitomim brežuljcima Zagorja znojili su se težaci oruči, kopajući i koseći... domaćice im pripremaju slasne zalogaje hrane iz svog vrta i dvorišta.
Dio toga gastro užitka danas se sprema u našoj kleti jer na livadi veselo skakuću mladi jarići, kopuni, kokoši i patke, a u sirani je slasni mladi i stariji kozji sir spreman na Vaše nepce.

Smještaj
Za umorne goste željne mira i mirisa obližnjih livada i šuma, na raspolaganju stoji 8 soba i 2 apartmana uređenih sa štihom prošlosti.
Sve sobe i apartmani opremljeni su bežičnim pristupom internetu.

Za poduzetnike
Organiziramo razne seminare i prezentacije. Naša dvorana može primiti do 90 sudionika ovisno o načinu slaganja stolova.
Posjedujemo kompletnu opremu: Flip Chart ploču, LCD projektor sa projekcijskim platnom te bežični internet pristup u dvorani.

Sadržaji
Nalazimo se u sredini Hrvatskog zagorja tako da su dvorci, muzeji i toplice udaljeni od vas od 10-20 minuta vožnje. Za sve dvorce, muzeje i toplice organiziramo jednodnevne ili višednevne izlete. Tko želi može obići, upoznati se i okušati u radu na farmi, sirani ili polju.

Zadnje uređivanje krena : 23.11.2017. at 22:09.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:43   #105
a da vidiš Slavonske smokve... nisam nikad veće i ukusnije smokve probao
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:47   #106
Jel to zagorsko ulje neka zajebancija? Ko daje tolke pare, ko da je misno ulje...
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:53   #107
pa kaj ne vidiš datum objave
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:54   #108
pa evo sad si generalno potvdio ono kaj ja to pricam..

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Niti je Split jedini grad sa turizmom na moru, niti je iznajmljivanje apartmana jedini vid turizma, niti "na moru" znači da mora nekretnina biti prvi red do mora i shodno tome preskupa...
Kod nas je popunjeno 7-8 mjeseci od toga ajmo reći da je za kupanje pola toga vremena (iako naši gosti rijetko idu na more). Dakle ostala 3-4 mjeseca ono što gosti rade kod nas mogli bi raditi i bilo gdje u unutrašnjosti jer nema veze sa morem.
Izvan sezone u podnajam nam uzme agencija koja vodi nekakve tečajeve mršavljenja, zdrave prehrane...trčati oko kuće i jesti zdrave splačine možeš bilo gdje, štoviše klijentela dolazi avionom i ako bi to bilo u unutrašnjosti bliže aerodromu Zagreb to bi bila samo prednost.
Pa o tome ja ovdje i pricam,sada si i sam uvidio/potvdio..

Mada tvoj konretno slucaj nema veze previse sa ovom pricom,al ti si u Istri ak sam dobro skuzio!?

Istra to radi izvrsno,unutarnji dio istre nije nista slabiji od same obale,meni osobno cak i jaci...
Mada istra generalno ima bolje vise cimbenika u odnosu na kontinent recimo,
prvenstveno klima pa onda je tu lokacija(IT,AT;SLO na izvolite) a tu je i onaj vec opjevani mentalitet!!
I razlika je vise nego ocigledna na terenu upravo poradi tih rekao bi tri glavna cimbenika.

da nemora samo bit more/plaza da bi imao gosta,
jer onda po tome drzave/gradovi koji nemaju more nikad nebi imali turiste..

Hocu reci,ima tih ljudi koji rade nesto iz ove moje price i u dalmatnskoj zagori,okolici zageba,slavoniji...bez obzira kolko ti krajevi bili doslovno depresivni i "beznadni"...pa svi od tamo bjeze/prodaju..jer zele zivjet(misle da im to pripada) fensi zivote kao iz BeverliHilsa po ZG,Londonu,Becu...
i rad na zemlji im se zgadilo..
jer upravo je to ona shema....kada svi prodaju ti-kupuj i obrnuto...

ima ih,naravno shodno inteligenciji i ostalome ne previse kod nas...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:02   #109
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Evo jedne nove ideje: http://www.zagorje.com/clanak/vijest...-vrhunsko-ulje




Novi trend: U Zagorju zasađena već tri maslinika islandskih maslina koje daju vrhunsko ulje

Tri su zagorska obiteljska gospodarstva zasadila više od deset tisuća islandskih maslina, koje itekako dobro rastu i rode u našim klimatskim uvjetima te daju vrhunsko i u svijetu vrlo cijenjeno maslinovo ulje


p.s.

Čini mi se da bi ovo mogla biti i prvoaprilska šala. Autor: zagorje.com

01 travnja, 2017. 00:12
Kako god,bila ili nebila sala..

ali otvara pricu u tom smjeru nekom....
da eventualno treba radit ono nesto sa visokom dodanom vrijednoscu..
nekih eventualno kultura i prozivoda koje mozes plasirati i skupo naplatiti..

cuo sam nesto iz 3ruke za neke ljude koji su upravo u okolici zg prema slavoniji posadili recimo Sibirsku Aroniju i od toga rade razna sranja i pripravke...
to kao ima prodju kod nas i nije losa lova..

Sada ce netko reci,a jbt moras bit iz Sibira da bi znao kaj je Sibirska Aronija,neznas ti kaj je sibir buraz...da bas,rusi poslali Ugure&FSB da nam pokazu kak se aronija dela..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:48   #110
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Jel to zagorsko ulje neka zajebancija? Ko daje tolke pare, ko da je misno ulje...
Ajd, tebi nick dozvoljava takva pitanja...

Bio sam na Islandu i tamo nema nicega sto bi mi zvali drvetom.

Hrvatski problem je slaba flexibilnost. Imamo primjera gdje ljudi sade aroniju, hemp i druge na trzistu trazene biljke, samo nasi poljoprivrednici zele saditi samo psenicu, kuruzu, krumpir i secernu repicu.

Slicno je i sa turizmom. Europljanima nije problem biti par kilometara od mora, ali tu mora postojati sadrzaj, a nasi to slabo znaju/zele organizirati.

Slavonija je na papiru super (i ja razmisljam o ulaganju) ali kome ces rentati kucu ili stan? Domacih 50% bi se uselilo i prestalo placati ocekujuci da netko drugi o njima brine, a turisti kao sto sam vec rekao, traze neki sadrzaj. Kulen i rakija su ok za jedan dan, ali sta sa ostalih 7 do 10 dana?
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:16   #111
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Ajd, tebi nick dozvoljava takva pitanja...

Bio sam na Islandu i tamo nema nicega sto bi mi zvali drvetom.

Hrvatski problem je slaba flexibilnost. Imamo primjera gdje ljudi sade aroniju, hemp i druge na trzistu trazene biljke, samo nasi poljoprivrednici zele saditi samo psenicu, kuruzu, krumpir i secernu repicu.

Slicno je i sa turizmom. Europljanima nije problem biti par kilometara od mora, ali tu mora postojati sadrzaj, a nasi to slabo znaju/zele organizirati.

Slavonija je na papiru super (i ja razmisljam o ulaganju) ali kome ces rentati kucu ili stan? Domacih 50% bi se uselilo i prestalo placati ocekujuci da netko drugi o njima brine, a turisti kao sto sam vec rekao, traze neki sadrzaj. Kulen i rakija su ok za jedan dan, ali sta sa ostalih 7 do 10 dana?

A nije stvar sto oni "zele" vec ljudi jednostavno neznaju,
sistema nema da im to omoguci/pokaze a sami nisu sposobni se educirati i naci pravi put,pa onda ostaju zakopani tamo gdje je slabo moguce nesto napravit..
di ces ti konkurirati madjarima,rumunjima,ukrajini..naravno da ces propast.

Drago mi je da se netko javio koji nesto kuzi u tom smislu..
danas u 2017godini,je najmanje problem javna rasvjeta/ducan ili dom zdravlja za turiste,ako imas PRICU odnoso sadrzaj iste,
svijet je globalno selo
i nikad nije bilo jednostavnije i lakse putovat nego danas
a nikad nije bilo vise putnika i potrosaca ne nuzno i bogatasa...
nikad znjanje/informacije nisu bile laske i dostupnije za konzumaciju nego danas..
al jbg mentalitet,e to je vec nesto sasvim drugo...

A renta kao sama renta,to nisam bas siguran da bi tako lako islo..

Inace turisti nemoraju nuzno ostat na nekom imanju 7-10 dana,
pogotovo ne danas u brzom dobu...
gdje ljudi za 10 dana obidju cijeli svijet...

Neka ostanu i 2-3-4 dana,
al neka budu kvalitetna,nezaboravna i sadrzajna...
pa ce doci i sljedece godine na 1-2-3dana ili ce preporucit svojim fredovima/ljubavnicima/kolegama to isto...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:19   #112
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Slavonija je na papiru super (i ja razmisljam o ulaganju) ali kome ces rentati kucu ili stan? Domacih 50% bi se uselilo i prestalo placati ocekujuci da netko drugi o njima brine, a turisti kao sto sam vec rekao, traze neki sadrzaj. Kulen i rakija su ok za jedan dan, ali sta sa ostalih 7 do 10 dana?
Ja imam dosta dobrih ideja, jako dobro poznajem Slavoniju i mogao bih napraviti ture za različite profile ljudi.

Problem je što ne mogu naći ljude koji bi se ozbiljno upustili u to. A ima posla, prvenstveno što se tiče papirologije, pa nadalje.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:55   #113
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Slicno je i sa turizmom. Europljanima nije problem biti par kilometara od mora, ali tu mora postojati sadrzaj, a nasi to slabo znaju/zele organizirati.

Slavonija je na papiru super (i ja razmisljam o ulaganju) ali kome ces rentati kucu ili stan? Domacih 50% bi se uselilo i prestalo placati ocekujuci da netko drugi o njima brine, a turisti kao sto sam vec rekao, traze neki sadrzaj. Kulen i rakija su ok za jedan dan, ali sta sa ostalih 7 do 10 dana?
Kako slabo znaju/žele organizirati? Ako znaju u unutrašnjosti Istre i to funkcionira zašto ne bi znali i drugdje. Druga je stvar koliko bi to koštalo i dali bi bilo isplativo. A što se tiče kulena i rakije mislim da razmišljate u pogrešnom smjeru. To što je nama neka hrana dobra ne znači da će biti i strancima (ako računamo na strance kao potencijalne goste) odnosno barem ne u tolikoj mjeri da će to biti razlog za dolazak. Druga stvar, pogledajte slike naših posvuduša, ne slikaju se sa kulenom i rakijom nego u bazenu, jacuzziju, na masaži...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:30   #114
1

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kako slabo znaju/žele organizirati? Ako znaju u unutrašnjosti Istre i to funkcionira zašto ne bi znali i drugdje. Druga je stvar koliko bi to koštalo i dali bi bilo isplativo. A što se tiče kulena i rakije mislim da razmišljate u pogrešnom smjeru. To što je nama neka hrana dobra ne znači da će biti i strancima (ako računamo na strance kao potencijalne goste) odnosno barem ne u tolikoj mjeri da će to biti razlog za dolazak. Druga stvar, pogledajte slike naših posvuduša, ne slikaju se sa kulenom i rakijom nego u bazenu, jacuzziju, na masaži...
A jbg ima izgleda istine ono kaj sam pricao ranije...

pa nisu Slavoniju opljackali stranci(ok,bio je rat,svatko zna to),Huni,Tatari,Osmanlije...opljackali su je slavonci..neka se nitko ne uvrijedi..
Kako je moguce da jedna Madjarska koja nije imala posten auto na cesti 90tih godina,napreduje a mi stagniramo...!?
A nisu nista pametnji od nas,dam se kladit..al eto imaju drugacije zivotne/radne vrijednosti i vjerovatno im na prvom mjestu nije kak zajebat susjeda/opcinu ili drzavu..
Kak je moguce da je recimo jedan Gordan Giricek igrao solidno u NBA a jedan Josip Sesar nije mogao nit sezonu odigrat u Zagrebu posteno...:klap:

Realno Istra(pogotovo zapad) je zivo sranje od mora...al prodaju pricu/ideju/spiku i rade bolje od dalmacije,kako je to moguce...

A stvari kostaju koliko kostaju,al realno vecina stvari je jeftinija na kontinentu u odnosu na more...specijalno nekretnine,tako da s te strane sigurno bi bilo jeftinije..a sada jel bi bilo isplativije,e to je na svakom pojedincu da najde "isplativo"

Vezano za hranu,mediteranska&kontinentalna kuhinja definitivno spadaju u bolje svjetske kuhinje ak ne i u sami vrh,to je naprosto cinjenica...

a lokalne musave drolje s cime se slikaju,to nije mjerilo nicega..
pa jednostavno on pate sa onim sto im je bilo u proslosti/sadasnjosti nedostupno..
to je dokaz da smo zaostalo/siromasno i jadno drustvo...

ono jbt ajfon ili nova torba od Luj Vitona,pa to svaka susa ima po razvijenim gradovima i zemljama,od lezilebovica crnaca preko imigranata..nista posebno..
LujiViton po svijetu je malo bolji C&A,isto kao i CK ili neznam Levis..
a hotel sa bazenom je u svijetu standard kao ono kad imas toplu vodu,to je nesto sto podrazumjevas i ne uzbudjujes se oko toga,sem ak tog nema
al eto kod nas je to mokri san...

Ali isto tako kod njih je morki san EKO-spreha,fini restoran,fina prica,fino imanje...to je ono s cim se ekipa na zapadu hvali i pati te im nedostaje..
jer ajfon i Vitona tam svi imaju isto kao i bazen/jacuzzi...

jbt bazen valjda u 80% zemalja svijeta ces ga imat u smjestaju za +-20tak €/noc...nes ti matematike..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:52   #115
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kako slabo znaju/žele organizirati? Ako znaju u unutrašnjosti Istre i to funkcionira zašto ne bi znali i drugdje. Druga je stvar koliko bi to koštalo i dali bi bilo isplativo. A što se tiče kulena i rakije mislim da razmišljate u pogrešnom smjeru. To što je nama neka hrana dobra ne znači da će biti i strancima (ako računamo na strance kao potencijalne goste) odnosno barem ne u tolikoj mjeri da će to biti razlog za dolazak. Druga stvar, pogledajte slike naših posvuduša, ne slikaju se sa kulenom i rakijom nego u bazenu, jacuzziju, na masaži...
Niti Nenad niti ja ne pričamo samo o kulenu, pročitaj opet. I još nisam upoznao osobu koja ne voli kulen.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:10   #116
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A stvari kostaju koliko kostaju,al realno vecina stvari je jeftinija na kontinentu u odnosu na more...specijalno nekretnine,tako da s te strane sigurno bi bilo jeftinije..a sada jel bi bilo isplativije,e to je na svakom pojedincu da najde "isplativo"
Točno ali kao što je netko napisao te jeftine kuće su niske kvalitete a i općenito idealno bi bilo samostalno sagraditi kuću koja bi najbolje zadovoljavala potrebe. Tako da možemo govoriti samo o jeftinijem zemljištu a i što više uložiš i kuću ta se razlika i više topi u odnosu na more.
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Vezano za hranu,mediteranska&kontinentalna kuhinja definitivno spadaju u bolje svjetske kuhinje ak ne i u sami vrh,to je naprosto cinjenica...
Baš zato to i nije argument da bi netko došao u tvoju kuću umjesto susjedne kad obje nude istu kuhinju.
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
a lokalne musave drolje s cime se slikaju,to nije mjerilo nicega..
pa jednostavno on pate sa onim sto im je bilo u proslosti/sadasnjosti nedostupno..
to je dokaz da smo zaostalo/siromasno i jadno drustvo...
Ne radi se o njima nego što se i gosti ponašaju potpuno isto, prvo što s vrata pitaju je koja je šifra za wifi.
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
a hotel sa bazenom je u svijetu standard kao ono kad imas toplu vodu,to je nesto sto podrazumjevas i ne uzbudjujes se oko toga,sem ak tog nema
al eto kod nas je to mokri san...

Ali isto tako kod njih je morki san EKO-spreha,fini restoran,fina prica,fino imanje...to je ono s cim se ekipa na zapadu hvali i pati te im nedostaje..
jer ajfon i Vitona tam svi imaju isto kao i bazen/jacuzzi...

jbt bazen valjda u 80% zemalja svijeta ces ga imat u smjestaju za +-20tak €/noc...nes ti matematike..
Ti ne kužiš da gosta treba privući baš u tvoj smještaj odnosno u ovom slučaju u unutrašnjost uopće a nekakav restoran koji će se možda zatvoriti dok gosti dođu neće pritom igrati nikakvu ulogu.

Ako toliko znaš o turizmu ne kužim zašto se time ne baviš?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:16   #117
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Niti Nenad niti ja ne pričamo samo o kulenu, pročitaj opet. I još nisam upoznao osobu koja ne voli kulen.
Znam ali kažem u krivu ste. Objekt kao takav mora imati sadržaje koji će privući goste.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:26   #118
Zadnje dvije godine idem s ekipom od desetak ljudi u Slavoniju u vrijeme Vinkovačkih jeseni, na 4 dana.

Iako sam rodom Slavonac, moram reči da sam se iznenadio; više nego ugodno.

Ljudi su puno pristupačniji nego na moru (izuzev Istre), gužve su neusporedivo manje, cijene su za "nas" iz Zagreba više nego povoljne. Jedino što nema baš adekvatnog smještaja za veća društva.

U krugu sat vremea vožnje od Vinkovaca ima toliko zanimljivih stvari - mislim da je Slavonija strašan turistički potencijal, samo da se to iskoristi treba organizirano raditi 15ak godina, a mi kao društvo nemamo taj kapacitet.

Tu uopće ne računam Požeštinu, koja na pola sata vožnje ima park prirode Papuk, a bazeni u Velikoj ne rade već 20ak godina.
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:34   #119
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Znam ali kažem u krivu ste. Objekt kao takav mora imati sadržaje koji će privući goste.
Jel ti čitaš uopće poruke? A šta je Nenad napisao?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:38   #120
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Točno ali kao što je netko napisao te jeftine kuće su niske kvalitete a i općenito idealno bi bilo samostalno sagraditi kuću koja bi najbolje zadovoljavala potrebe. Tako da možemo govoriti samo o jeftinijem zemljištu a i što više uložiš i kuću ta se razlika i više topi u odnosu na more.

Baš zato to i nije argument da bi netko došao u tvoju kuću umjesto susjedne kad obje nude istu kuhinju.

Ne radi se o njima nego što se i gosti ponašaju potpuno isto, prvo što s vrata pitaju je koja je šifra za wifi.

Ti ne kužiš da gosta treba privući baš u tvoj smještaj odnosno u ovom slučaju u unutrašnjost uopće a nekakav restoran koji će se možda zatvoriti dok gosti dođu neće pritom igrati nikakvu ulogu.

Ako toliko znaš o turizmu ne kužim zašto se time ne baviš?
ne radi se tu samo o jeftinim kucama,dapace...
nigdje nije zapisano da to mora bit xx kuca sa njuskala u mjestu yy,ali i to treba znati i moci naci,naravno.
Al kad pricamo o kucama i cijenama,najdi mi keramciara,instalatera,zidara u istri/dalmaciji te da cujem kolika je satnica..
a ja cu ti reci koliko je u zagrebu,sigurno je bar za cca30-40% jeftinije u osjeku vjerovatno i vise..
Hocu reci,nizi standard znaci i nize cijene...
frendica iz splita nije mogla dobit kuhinju za vecu cijenu koju je nudila od one koju je dobila iz ZG(ekipa dosla i sastavila,isplatilo im se i prevesti im dole),dapace ekipa joj se dole smijala..u stili kaj si ti normalna,za te pare ti nebi napravili nit sudoper a ne kuhinju..
frend u Zg mijenjao stolariju,trazio po gradu..na kraju prek preporuke dosla mu ekipa iz Daruvara i slozila stolariju isti je platio neznam napamet kliko jeftinije cca 20-30%

A naravno ak obije kuce nude istu kuhinju/pricu/ideju onda moraju imat istu cijenu i raspolovit si broj gostiju...jbg,zakon fizike...
Al u tom i jest poanta da nema toga previse jos u ponudi..pa kak bi rekla Severina,udji ima mjesta za sve...

Nebih se slozio da su svi gosti isti,tj da se isto ponasaju...bar ne u svim stvarima,
a vezano za Wifi,pa to je danas jednostavno STANDARD,kao ono da imas toplu vodu ili struju,bazen...to se podrazumjeva i nije nista nuzno lose,dapace..
to ne diskreditira te goste kao neke klosare ili neznam kaj si htio reci...

A ti meni govoris da ja ne kuzim.."da treba goste privuci",
a ja od pocetka pricam o IDEJI/PRICI a ti si govorio sasvim 10te stvari,al ajde bar si sada ukapirao nesto...

Koliko se ja kuzim ili ne,
to je totalno nebitno za ovu pricu ili cime se bavim ili ne bavim,mi ovdje razgovaramo argumentima a ne o osobama i njihovim zivotnim putevima ili neputevima..

ja sam izlozio neku viziju na poticaj otvaraca teme...
za koju sam iznesao i argumente,nikome ne radim zivotne planove jer nisam placen za to...al sam slobodan poslusat i druge argumente(ak ih ima)..
kak bi neki rekli,nisam ginekolog al mogu pogledat...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.