Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2017., 19:54   #221
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Koliko bi novaca bilo potrebno za 10 dana biti tamo za 3-članu obitelj? Da sami rezerviramo smještaj...jeli bi street food većinom, poneki "izlet" u restoran. Soba s doručkom, 2-3 izleta, puno kupanja i izležavanja...i koja je cijena avio karata (okvirno) i od kuda se leti za Mauritius (najjeftinija opcija)? Za Dubai, pa od tamo lovit let ili?

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Re...u_Tombeau.html

ovde je soba + dorucak/vecera oko 85€ za jednu osobu, pretpostavljan da -nije puno skuplje za 2+dite (bracni krevet u sobi). van sezone nesto malo jeftinije. bez vecere je nekih 70-75€ valjda. preporucan rent a car jer taksiji nabijaju cijene.

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Re...u_Tombeau.html

ovde je studio/apartmanic (bracni krevet + pomocni lezaj) nekih 35-40€ ovisno kako se dogovoris. ovde svakako auto imat jer plaza nije isprid a nemaju bazen ka ovaj hotel povise pa ovisis o autobusima a vanka ruke je i nemas di izgubit vrime.

ima i jeftinijeg smjestaja vjerojatno, al meni je bilo oke pa ne iden okolo istrazivat.

Zadnje uređivanje papundek1981 : 31.03.2017. at 20:29.
papundek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:20   #222
Hvala na odgovoru
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:03   #223
Pozdrav svima,

jel mi moze netko u par natuknica napisati procedura oko dobivanja turisticke vize za privatan odlazak na Mauricijus (ne preko agencije).
tomo_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:14   #224
Sa hr putovnicom ne treba viza.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:39   #225
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Sa hr putovnicom ne treba viza.
Hvala ti na odgovoru, pretpostavljam da je samo potrebno imati rezervaciju smjestaja i povratnu kartu
tomo_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:17   #226
Quote:
tomo_kt kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru, pretpostavljam da je samo potrebno imati rezervaciju smjestaja i povratnu kartu
Ja imam hr a muz bosanski.
Njemu je bila potrebna viza, dobije se po slijetanju, 25 eura.
Medjutim, covjek nikad nije cuo za BiH i nikad nije imao putnika odavdje u svojoj smjeni.
Cak je pitao kolegu je li cuo kad za tu drzavu.
Na kraju je rekao muzu da ne treba ni platit.
Nije nam trazio nista na uvid.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:27   #227
Narode moze pomoc
Planirao sam u 5 mjesecu vjencanje na Maurucijusu al ne znam sta i kako
Kopao sam po netu al neznam odakle bih poceo...
Da li hoteli organiziraju vjencanje? I ako da, imal neki prijedlog?
Ili je li moguce uzeti apartman a vjencanje na plazi? I kako to organizirati?
I jos koji savjet ako ima dobrodosao je

Hvala
Monsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:37   #228
Quote:
Monsi kaže: Pogledaj post
Narode moze pomoc
Planirao sam u 5 mjesecu vjencanje na Maurucijusu al ne znam sta i kako
Kopao sam po netu al neznam odakle bih poceo...
Da li hoteli organiziraju vjencanje? I ako da, imal neki prijedlog?
Ili je li moguce uzeti apartman a vjencanje na plazi? I kako to organizirati?
I jos koji savjet ako ima dobrodosao je

Hvala
Mauricijus i jeste pravi otok za to.
Imas puno hotela iskljucivo za tu svrhu.
Izguglaj i obrati im se mailom za sitnice, iako sve pise na mjihovoj stranici.
Mi smo obnavljali zavjete povodom 25 g braka.
Izvadila sam medjunarodni vjencani list, dobila popust kao "mladenka".
Imali smo svecanu veceru na plazi i masazu.
Nije isto kao tvoje ali vjeruj, najmanji je problem naci fin hotel za to.
Kod nas je svako vece bilo vjencanja.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:13   #229
Talking

Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Mauricijus i jeste pravi otok za to.
Imas puno hotela iskljucivo za tu svrhu.
Izguglaj i obrati im se mailom za sitnice, iako sve pise na mjihovoj stranici.
Mi smo obnavljali zavjete povodom 25 g braka.
Izvadila sam medjunarodni vjencani list, dobila popust kao "mladenka".
Imali smo svecanu veceru na plazi i masazu.
Nije isto kao tvoje ali vjeruj, najmanji je problem naci fin hotel za to.
Kod nas je svako vece bilo vjencanja.
Hvala puno
Moze neki prijedlog za hotel da je pristojan, ni previse ni premalo
I onda mailom sa njima dogovorim sve detalje i oko vjencanja? Uz cijenu hotela koliko okvirno kosta organizacija vjencanja?
Sorry na peglanju
Monsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:58   #230
Quote:
Monsi kaže: Pogledaj post
Hvala puno
Moze neki prijedlog za hotel da je pristojan, ni previse ni premalo
I onda mailom sa njima dogovorim sve detalje i oko vjencanja? Uz cijenu hotela koliko okvirno kosta organizacija vjencanja?
Sorry na peglanju
Mi smo bili u Le Meridian.
Rekoh, mi se nismo klasicno vjencali vec obnovili zavjete.
Ukucaj hoteli za medeni mjesec i suzi izbor.
Naci ces sigurno nesto lijepo.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:44   #231
Ja sam se vjencala na Mauricijusu, u mjestu Grand Gaube. Proslo je od toga nekoliko godina pa se vise ne sjecam bas svih detalja. Ali ono, nije to bas da samo dodjes i pitas di da potpises. Par tjedana uoci putovanja smo slali dokumente tamo (rodni list, potvrda o slobodnom bracnom statusu i pojma nemam sta jos). Kad smo dosli dole isli smo u Port Louis na sud i ne znam di jos i onda jos uoci vjencanja u lokalni maticni ured. Taj maticar nas je i vjencao. Nakon toga jos par dana cekali papire. Uglavnom, postoji neki minimalni broj dana koji se treba provesti dole da se stigne to sve obavit. Mi smo bili, ako dobro pamtim, 12 dana. A obzirom na to da smo bili lijeni sve solo organizirat, to smo prepustili agenciji. Slovenci, mislim exotic tours ili tako nesto. Ok cijene ima i jedna beigradska, i travel.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:49   #232
Quote:
Monsi kaže: Pogledaj post
Narode moze pomoc
Planirao sam u 5 mjesecu vjencanje na Maurucijusu al ne znam sta i kako
Kopao sam po netu al neznam odakle bih poceo...
Da li hoteli organiziraju vjencanje? I ako da, imal neki prijedlog?
Ili je li moguce uzeti apartman a vjencanje na plazi? I kako to organizirati?
I jos koji savjet ako ima dobrodosao je

Hvala
Nisam imao vjenčanje već medeni mjesec, također odsjeo u Le Meridienu.

Koristio ovu agenciju, rade i vjenčanja, ako ništa možeš pitati kako to ide pa dalje sama..

http://www.travelsinstyle.hr/travels-in-style
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 00:02   #233
odakle je najblize putovati do Mauritius... iz dalmacije...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:25   #234
Mi smo isli Bg-Pariz-Mauritius.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 20:13   #235
Dizem temu - ima li tko sa friškim iskustvima?
Cijene hrane, lokalnog prijevoza itd.? Koja mjesta posjetiti? Kakva je razina sigurnosti?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 17:31   #236
Quote:
shampita kaže: Pogledaj post
Dizem temu - ima li tko sa friškim iskustvima?
Cijene hrane, lokalnog prijevoza itd.? Koja mjesta posjetiti? Kakva je razina sigurnosti?
Pozdrav

Evo ja se vratio sa Mauritiusa prije dva dana nakon 15 dana nezaboravnog godisnjeg odmora. To mi je 2 puta da sam bio u toj prekrasnoj zemlji i vratit cu se sigurno opet.

Hrana im je odlicna neki misung izmedju indijske i kineske hrane, normalno ima puno ribe kola nije skupa kao u HR.

Drzava je sigurna i nema nikakvih problema, ljudi su odlicni.

Ako nekog nesta zanima neka pita.
audifahrer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 06:38   #237
Hrana nije preskupa npr. mi smo u restoranu pačali od 50 do 65 eura za petoricu. Tu je bilo predjelo 3 do 4 litra vode i glavno jelo.
Ima špageta na njihov način i koštaju 165 rupi to je oko 4.20 eura u restoranu.
Riba sa grila oko 11 eura, steg isto tu negdje. Uglavnom nije skupo.
Ako jedete vani je još jeftinije mislim na štandovima mi smo se najeli za 20 eura nas petorica.

Lokalni autobusi su jako jeftini i voze svakih par minuta.
Mi smo uzeli auto za 7 dana i koštao je 220 eura.
Vožnja nije problem jer voze jako disciplirano i nije ko kod nas da su odmah svi nervozni.

Za vidjet se ima dosta samo zavisi šta koga zanima.

Ja sam upoznao prije 4g. Čovjeka koji ima dolje agenciju i govori Njemački, Engleski, Francuski i Kreoliš i iz Mauritiusa je tako ako bi mi nesto trebalo bio je uvijek dostupan.
Preko njih smo uzeli Auto i rezervirali jednodnevni izlet sa Gliserom, vodicem, jelom, pičem, razgledavanje parmalih otoka i kupanje na prekrasnim plažama. Bilo je nezaboravno.

Ako netko ima još pitanja rado ču vam odgovoriti i pomoči.
audifahrer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 12:26   #238
Quote:
shampita kaže: Pogledaj post
Dizem temu - ima li tko sa friškim iskustvima?
Cijene hrane, lokalnog prijevoza itd.? Koja mjesta posjetiti? Kakva je razina sigurnosti?
Hrana po štandovima je jeftina, 7eur dvije porcije curryja s prženom rizom i povrcem, lepinja i kruh...jastog u restoranu s rižom, salatom i umakom 25eur! Obavezno probati njihov ananas, prefin je
Kokteli s rumom po 5eur. Al piva je brate mili skupa jako, pola litre u kafiću je ca.6 eur. Jeftinija je u marketima
Prijevoz busom je jeftin, ca.0,5eur po osobi, djeca do 3 god besplatno kao i za vecinu izleta i atrakcija
Obisli smo botanički vrt, Port Louis, Casela park i Ille aux Cerf katamaranom. Više nam dijete nije dozvoljavalo, ali ima dosta toga na otoku za vidjeti. Ille aux Cerf preporučam, predivan otok i plaža, ma odlican izlet, pogotovo katamaran nahrane te, pive i ruma na bacanje:klap: odlična ekipa i muzika na katamaranu. Platili smo 150 eur za cijeli dan, dvije osobe i dijete, ukljucujuci privatnog sofera koji nas je vozio iz Mon Choisy-ja na drugi kraj otoka i natrag. Preporucam skompati se s domacinima koji imaju svoje ljude,šofere,katamarane i mogu jeftinije organizirati izlete. Svi oni isto tako nude i smještaj jeftino za 20eur po danu, kome treba imamo kontakt broj . Naravno sve to bez racuna
Plaza Trou aux biches je odlična, isto i Mon Choisy-Ima puno hladovine i odlična je za obitelji. Ma sve su plaze neopisivo lijepe
Jedino žalimo jer nismo vidjeli jug otoka, to cemo u nekoj drugoj prilici

Preporuka za restoran Refresh lounge pizza bar u Mon Choisy, Saleem je najbolji konobar ikada obavezno probati njihove home made rumove
https://www.tripadvisor.com/Restaura...nt_Choisy.html

Vratili smo se u srijedu i puni smo dojmova, bilo nam je odlicno. Mauricijanci su posebno dragi ljudi
Kriminala gotovo da nema, nikad se nismo toliko sigurno i ugodno osjecali kao na Mauricijusu
Taxi je prica za sebe, nikad u životu nisam vidjela toliko napasnih taksista kao tamo, izbjegavali smo ih jer su ionako preskupi
Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 19:01   #239
Quote:
Exclusive kaže: Pogledaj post
Hrana po štandovima je jeftina, 7eur dvije porcije curryja s prženom rizom i povrcem, lepinja i kruh...jastog u restoranu s rižom, salatom i umakom 25eur! Obavezno probati njihov ananas, prefin je
Kokteli s rumom po 5eur. Al piva je brate mili skupa jako, pola litre u kafiću je ca.6 eur. Jeftinija je u marketima
Prijevoz busom je jeftin, ca.0,5eur po osobi, djeca do 3 god besplatno kao i za vecinu izleta i atrakcija
Obisli smo botanički vrt, Port Louis, Casela park i Ille aux Cerf katamaranom. Više nam dijete nije dozvoljavalo, ali ima dosta toga na otoku za vidjeti. Ille aux Cerf preporučam, predivan otok i plaža, ma odlican izlet, pogotovo katamaran nahrane te, pive i ruma na bacanje:klap: odlična ekipa i muzika na katamaranu. Platili smo 150 eur za cijeli dan, dvije osobe i dijete, ukljucujuci privatnog sofera koji nas je vozio iz Mon Choisy-ja na drugi kraj otoka i natrag. Preporucam skompati se s domacinima koji imaju svoje ljude,šofere,katamarane i mogu jeftinije organizirati izlete. Svi oni isto tako nude i smještaj jeftino za 20eur po danu, kome treba imamo kontakt broj . Naravno sve to bez racuna
Plaza Trou aux biches je odlična, isto i Mon Choisy-Ima puno hladovine i odlična je za obitelji. Ma sve su plaze neopisivo lijepe
Jedino žalimo jer nismo vidjeli jug otoka, to cemo u nekoj drugoj prilici

Preporuka za restoran Refresh lounge pizza bar u Mon Choisy, Saleem je najbolji konobar ikada obavezno probati njihove home made rumove
https://www.tripadvisor.com/Restaura...nt_Choisy.html

Vratili smo se u srijedu i puni smo dojmova, bilo nam je odlicno. Mauricijanci su posebno dragi ljudi
Kriminala gotovo da nema, nikad se nismo toliko sigurno i ugodno osjecali kao na Mauricijusu
Taxi je prica za sebe, nikad u životu nisam vidjela toliko napasnih taksista kao tamo, izbjegavali smo ih jer su ionako preskupi
Taxi
Prekrasni Mauritius. Mi smo imali auto 7 dana i bilo je nezaboravno.
Pozdrav

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
audifahrer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 21:16   #240
Exlusive

Odlican opis, opet bih tamo.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.