Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 11:47   #81
Surfam bez ikakvih problema. A što se tiče pozivanja npr Malte iz Njemačke, koriste se jedinice iz tarife kao što neki tu već neko vrijeme pokušavaju objasniti

Edit: a stoji i na njihovoj stranici u tablici

Nema navedene cijene za pozivanje iz EEA zone u EEA zonu, što znači da vrijede jedinice koje imaš u paketu

Zadnje uređivanje moba2007 : 15.06.2017. at 12:45.
moba2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 17:04   #82
Evo ako vam nije jasno.
Do prije par dana mi je bila ovakva poruka.
A danas ujutro sam dobio ovu.
Znaci trosite sve iz tarife,ko sto je receno u prethodnih 77 postova!

From Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 12:35   #83
Bas jucer testirao roaming...zvao i slao poruke iz Madarske u Svedsku i u Hrvatsku...iako imam 1000 minuta i poruka...pozivi i poruke mi nisu oduzete pa niti naplacene...Kaj se interneta tice,radu savrseno.
dnero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:43   #84
dsvbo- post premješten u temu Usporedbe i preporuke mobilnih tarifa i operatera.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:06   #85
Što je sa Vipovom Noćnom opcijom u roamingu, mogu li recimo doći u Švedsku i od 00-08h skinuti terabajt podataka besplatno, kao što to mogu unutar svoje tarife u HR? Mogu li birati koju ću mrežu koristiti u zemlji u kojoj sam i vrijedi li ovaj zakon i za podatkovne usluge (mobilni internet bez voice, Bez granica tarife u Vipu, Pokućni kod Tele2 i sl)?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:05   #86
Ima ovdje dosta toga objašnjeno, kao i na što treba pripaziti. Također i link na službenu stranicu EU s nekih 20-ak najčešćih pitanja i odgovora: http://www.droid.hr/roaming-se-mozda...-u-inozemstvo/
__________________
don't get mad, get even
DemonicIllusion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:04   #87
Zanimljiv je taj letak Europske komisije. Ima unutra nekih stvari o kojima se baš nije pisalo drugdje, npr.:

19. Kod kuće imam neograničeni podatkovni promet. Kako mogu znati kojom količinom podatkovnog prometa raspolažem u okviru opcije „u roamingu kao kod kuće”?
Ako vaš nacionalni mobilni paket uključuje neograničeni podatkovni promet, vaš vam operator u okviru opcije „u roamingu kao kod kuće” mora osigurati veliku količinu podataka koja će ovisiti o cijeni vašeg mobilnog paketa.
Vaš bi vas operator morao jasno obavijestiti o toj količini podatkovnog prometa koja je obuhvaćena opcijom „u roamingu kao kod kuće”. Ako u roamingu koristite više podataka nego što je predviđeno obuhvaćenom količinom podatkovnog prometa, morat ćete platiti malu naknadu (vidi i pitanje 21.).
Izračun svojeg operatora možete provjeriti na sljedeći način: količina podatkovnog prometa u roamingu mora biti najmanje dvostruko veća od količine podatkovnog prometa koja se dobije dijeljenjem cijene vašeg mobilnog paketa (bez PDV-a) podijeli sa 7,7 EUR. Pri tome je iznos od 7,7 EUR najveća cijena koju vaš operator mora platiti inozemnom operatoru za 1 GB podataka kada tijekom 2017. upotrebljavate usluge roaminga u EU-u. To znači da u okviru opcije „u roamingu kao kod kuće” možete na raspolaganju imati više podataka od količine koju za vašu mjesečnu pretplatu vaš operator može kupiti od stranog operatora čiju mrežu koristite u inozemstvu.
Primjer: Kod kuće imate mobilni paket koji uključuje neograničene pozive, SMS poruke i podatkovni promet u vrijednosti od 42 EUR (35 EUR bez PDV-a od 20 %). Kada putujete u druge države EU-a u okviru opcije „u roamingu kao kod kuće” imate na raspolaganju neograničene pozive i SMS poruke te najmanje 9,1 GB podataka (2*(35 / 7,7) = 9,1).
20. Moj nacionalni paket ne uključuje neograničeni podatkovni promet. Kako mogu znati raspolažem
li u okviru opcije „u roamingu kao kod kuće” cijelom količinom podataka koja je uključena
u moj nacionalni paket?

Ako vas vaš operator nije izričito obavijestio o ograničenju podatkovnog prometa u roamingu, dok ste u inozemstvu na raspolaganju imate cijelu količinu podataka koja je obuhvaćena vašim domaćim ugovorom.
Operator ima pravo primijeniti ograničenje podataka za opciju „u roamingu kao kod kuće” samo ako u 2017. plaćate manje od 3,85 EUR po GB potrošenih podataka, (u 2018. manje od 3 EUR/GB, a u 2019. manje od 2,25 EUR/GB). Stvarno ograničenje ovisi o mjesečnom iznosu koji plaćate za svoj ugovor za mobilne usluge. Ograničenje se izračunava na način objašnjen u pitanju 19.
Primjer 1.: Kod kuće imate mobilni paket koji uključuje neograničene pozive, SMS poruke i 3 GB podatkovnog prometa u vrijednosti od 30 EUR (25 EUR bez PDV-a od 20 %). To znači, 25 EUR / 3 GB = 8,3 EUR/GB. Kada putujete u druge države EU-a u okviru opcije „u roamingu kao kod kuće” imate na raspolaganju neograničene pozive i SMS poruke te 3 GB podataka, baš kao i kod kuće.
Primjer 2.: Kod kuće imate mobilni paket koji uključuje neograničene pozive, SMS poruke i 10 GB podatkovnog prometa u vrijednosti od 30 EUR (25 EUR bez PDV-a od 20 %). Znači, 25 EUR / 10 GB = 2,5 EUR/GB. Kada putujete u druge države EU-a u okviru opcije „u roamingu kao kod kuće” imate na raspolaganju neograničene pozive i SMS poruke te najmanje 6,5 GB podataka (2*(25 / 7,7) = 6,5). Ako operator želi primijeniti takvo ograničenje podatkovnog prometa u roamingu, mora vas jasno obavijestiti o količini koja vam je na raspolaganju i kada tu količinu potrošite dok ste u inozemstvu.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:34   #88
Postovani, dostigli ste 80% iznosa odabranog Limita podatkovne potrosnje u inozemstvu od 469kn. Na internet stranici www.tomato.com.hr/roaming_data (pregled stranice se ne naplacuje) ili besplatnim pozivom na +385929930092 mozete saznati nacine na koji limit mozete promijeniti. Obavijestit cemo Vas putem SMS poruke kad dostignete 100% iznosa Vaseg limita. Tomato

To sam jucer dobio dok sam bio u inozemstvu. Poslije sam skuzio da mogu na tom linku deaktivirati taj limit pa sam to i ucinio. Kakav je to limit? Inace sam na bonove
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 03:43   #89
Po toj poruci cini mi se da je vrlo izgledno da ces morat platit oko 400 kn, a moguce i vise ako nastavis koristit internet.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:17   #90
Na bonove sam... A kad god odem van drzave dobijem poruku da je besplatan internet

EDIT: rekla su mi u sluzbi za korisnike da je to neki limit od prije. Uglavnom, iskljucio sam i trosim kao sto trosim tarifu u Hr. Kao sto je receno u temi vec

Zadnje uređivanje Futsal Dinamo : 08.07.2017. at 14:29.
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:34   #91
na bonove sam vip, sad sam zvao sestru koja je trenutno u hrvatskoj i ima njemacku karticu, i skinulo mi sve s racuna sto sam imao, jer sam mislio da ne placamo vise, kako to?
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:49   #92
Zato jer nisi zvao u HR nego van a to je međunarodni skuplji poziv
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:54   #93
Quote:
hrki kaže: Pogledaj post
Zato jer nisi zvao u HR nego van a to je međunarodni skuplji poziv
pa u HR sam zvao, ovdje se osoba nalazi!
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:57   #94
temeljem čega si mislio da više ne plaćamo? u svim člancima koji su objavljeni na temu novih pravila roaminga (pa i u ovoj temi), naglašava se razlika između EU roaminga i međunarodnih poziva.
da je sestra zvala tebe, tad ona ne bi ništa platila. jer je u roamingu. ti nisi. ležiš doma u krevetu i zoveš sestru na njemački broj.
ja fakat ne kužim kako ljudi ne kuže nešto tako osnovno.

Quote:
quo vadis kaže: Pogledaj post
pa u HR sam zvao, ovdje se osoba nalazi!
koje veze ima gdje je? ima njemački broj. da si otišao u sloveniju tj izašao iz svoje države i našao se u području Eu roaminga, tad bi mogao bez troškova zvati bilo koji Eu broj.
daj pročitaj ovu temu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:59   #95
roaming i međunarodni poziv su 2 razlicite stavke
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:03   #96
hvala.. e jbg... znaci ona mene moze zvati bez troskova dok se ovdje nalazi, sa njemackog na hr broj?!
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:06   #97
Nije baš bez troškova, ali troši se tarifa koju ima u njemačkoj tj kao da zove nekoga u njemačkoj
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:11   #98
ha jbt.. pa to caki milijun.. viber/whatsapp, bez pizdarija..kao do sada..
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:46   #99
nema "caki". samo se treba informirati, a ne donositi nekakve vlastite zaključke.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:55   #100
Jel itko sa flat internetom ili većim paketom interneta dobio kakvo ograničenje vani (što im zakon dopušta)? Čitam da Nijemci sa velikim paketima to masovno dobivaju po Hrvatskoj nakon potrošenih već 10tak Gb. Ima li sličnih slučajeva sa našim operaterima vani, jel tko dobio kakvu poruku?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.