Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 11:05   #1
Rast ka srodnoj duši ili pronalazak iste?

Evo ode sam tija postavit pitanje da li je lakše upoznat nekoga pa da se taj odnos sustavno gradi prema "srodnoj duši" (pretpostavljam da neki startni kriteriji odgovaraju za početak odnosa) ili čekati gotovo idealnu osobu (da se uvelike preklapate po osobnosti) pa nastavit sa tom osobom nastavit gradit odnos?
gama-ray is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:09   #2
sa ovakvim razmisljanjem moj ti je savjet da cekas Godoa
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:22   #3
Ja mislim da ono sto trazimo, sto sebi vizualiziramo u svojoj dusi i umu, mozemo i privuci, i to kad se najmanje nadamo i gdje najmanje ocekujemo. Samo sto je problem u tome sto vecinom svi znaju sto ne zele, a nitko sto zeli, pa obicno dolazi ono sto ne zelimo, jer smo na to fokusirani
tikkunolam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:54   #4
Ja mislim da se suprotnosti privlače i da treba 80% stvari naučiti prihvatiti različito i tolerirati. Vjerujem u privlačenje ali to ne mogu uvijek točno definirati na temelju zračenja neke osobe.
Ponekad mi je upitnik iznad glave kad vidim neku osobu a negdje se povodim isključivo sexapealu, što se pokazalo pogrešno, nikad nisam mogla iz dužeg upoznavanja i prijateljstva to pretočit u vezu. To se vidi odmah u početku, da tu nešto ne štima a nikako da je odmah sve idealno!
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:04   #5
Ja recimo vjerujem da može proizaći nešto iz postupnog upoznavanja prosa sam jedno iskustvo di treba uračunati i faktor onoga sto neznamo ili nismo svjesni a time smo otvoreni da nam nešto šta nismo svjesni ili neznanmo upotpunosti osvježi onim eureka momentom koji svatko voli.
gama-ray is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:14   #6
Varaš se za taj eureka moment jer ono što je tebi heureka! drugome ne mora izazvati isti podražaj. Dapače, može biti turn off.
Mislim, možeš se ti upoznavati ali..dugoročno to ne vodi nikud.
Najbolje je karte odmah na stol i udri a laprdanje ostavi za frendicu ili susjedu za kavu.

S tim upoznavanjem i odugovlačenjem čovijek se može čak i ohladiti ili predomisliti i zaključiti da mu to sve ne treba, taj tvoj eureka efekt. Barem ja ne volim iznenađenja!
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:26   #7
Uvjerena sam da postoje ljudi koji nam jako odgovaraju za neku ulogu, pa tako i partnera, kao i oni s kojima je donekle, ili nikako, taj slučaj. I s kojima je rast razumijevanja i slične sintagme puka bajka. Ako makar 80% važnih stvari nije sukladno, držim da su male šanse za razvijanje kvalitetnog odnosa, razumijevanje i povjerenje. Zajednički život, suživot pun veselja, smijeha i zadovoljstva. Jer nije točno da se ljudi mogu doista značajno promijeniti u svezi tih važnih stvari, ma što govorili i uvjeravali druge, pa i sebe, u nekom trenutku ili zbog nečega neposrednog. Život naprosto traje predugo, svaki sat, dan, godinu, a da bi racionalna kontrola mogla biti efikasna u svezi duboko ukorjenjenih shvaćanja, navika, želja i "istina" uopće!
Extreman primjer, ali slikovit. Godinu sam dana živjela sa sjajnim muškarcem, dok jednom prilikom ipak nije svom snagom potegnuo šakom u mom smjeru. Taj puta doduše u dovratak pokraj moje glave, ali nema sumnje kako bi se stvari razvijale da je potrajao imalo dulje. Za njega je to prihvatljivo ponašanje i točka, tko zna kako i zašto tako formirano, ma koliko se trudio kontrolirati. Za mene neprihvatljivo!
A takvih je razmimoilaženja dosta mogućih, sa zajedničkim nazivnikom isključujuće!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:30   #8
Quote:
ayca kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se suprotnosti privlače i da treba 80% stvari naučiti prihvatiti različito i tolerirati. Vjerujem u privlačenje ali to ne mogu uvijek točno definirati na temelju zračenja neke osobe.
Ponekad mi je upitnik iznad glave kad vidim neku osobu a negdje se povodim isključivo sexapealu, što se pokazalo pogrešno, nikad nisam mogla iz dužeg upoznavanja i prijateljstva to pretočit u vezu. To se vidi odmah u početku, da tu nešto ne štima a nikako da je odmah sve idealno!
Uopće u to ne vjerujem. Niti da sam sama u stanju prihvatiti u svoj život 80% drugačijeg nego što on jest, a bogme niti da bi ikoji muškarac svoj život okrenuo praktično naglavačke.
Suprotnosti mogu biti zanimljive, izazovne i tako to, ali to je jedno, a Život svaki dan je nešto posve drugo.
Zašto bi bilo logično da nešto što klizi samo od sebe, sukladno i sinhronizirano, nije bolje od niza neminovnih nesporazuma, sukoba i kompromisa?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:29   #9
Quote:
gama-ray kaže: Pogledaj post
Ja recimo vjerujem da može proizaći nešto iz postupnog upoznavanja prosa sam jedno iskustvo di treba uračunati i faktor onoga sto neznamo ili nismo svjesni a time smo otvoreni da nam nešto šta nismo svjesni ili neznanmo upotpunosti osvježi onim eureka momentom koji svatko voli.
koliko misliš da bi ti vremena trebalo za takvo što?

Jer lako se može dogodit ono što je @ayca rekla - da tom nekome dosadi čekati da se nešto dogodi između vas pa odustane.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:34   #10
Quote:
ayca kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se suprotnosti privlače i da treba 80% stvari naučiti prihvatiti različito i tolerirati. Vjerujem u privlačenje ali to ne mogu uvijek točno definirati na temelju zračenja neke osobe.
Ponekad mi je upitnik iznad glave kad vidim neku osobu a negdje se povodim isključivo sexapealu, što se pokazalo pogrešno, nikad nisam mogla iz dužeg upoznavanja i prijateljstva to pretočit u vezu. To se vidi odmah u početku, da tu nešto ne štima a nikako da je odmah sve idealno!
Suprotnosti se ponekad privlace ali slicnosti odrzavaju odnos sa nekim, isti estetski ukus, ista interesovanja, sklonosti, razumevanje, komunikacija...to cini sklad u odnosu i odnos cini pozitivnim i lepim, pa je normalno da nas ispunjava zadovoljstvom mnogo vise nego destruktivni porivi koji ponekad mogu da daju neki zacin, ali dugorocno, mislim da razaraju svaki odnos ako su nepremostivi.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:42   #11
Čekanje idealne osobe zna odvesti u dočekao suprotno,sve samo ne u idealno..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 10:27   #12
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Čekanje idealne osobe zna odvesti u dočekao suprotno,sve samo ne u idealno..
To je kad nejebica preuzme kontrolu

Bolje svako malo pokušavati s ne toliko idealnima, manje pogreške čovjek radi.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 10:46   #13
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Čekanje idealne osobe zna odvesti u dočekao suprotno,sve samo ne u idealno..
Najgore je kada prepoznas svoju srodnu dusu a svestan si da su sve okolnosti protiv.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:30   #14
Srodna duša može i prijatelj bit. Privlače i suprotnosti i sličnosti, sve od fizičke privlačnosti kreće.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:47   #15
Sexualni naboj I napetost ne znaci da nam je neko srodna dusa, jer moze da se zasniva samo na telesnoj privlacnosti I da oznaci samo nestvarno dobar sex.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:07   #16
Moje misljenje ja da treba cekati dok se ne zaljubis, zasto bi inace bio u monogamnoj vezi, ne vidim razlog. Onda je bolji neki drugi odnos...
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:27   #17
Srodna dusa se nekada ne sretne za citav zivot. Samo se napravi kompromis da je neko priblizno tome. To sto ljudi zavrse zajedno ne znaci uvek da se poklapaju kao jin I jang vec da su prihvatili slicnosti I razlike jedno drugog.

Srodna dusa moze da ostane zauvek nedodirnuta I telom netaknuta a da je prepoznajes I znas I osecas da je to to ali je sve ostalo pogresno, pogresno vreme, pogresno mesto...pogresan trenutak.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:55   #18
Quote:
gama-ray kaže: Pogledaj post
Evo ode sam tija postavit pitanje da li je lakše upoznat nekoga pa da se taj odnos sustavno gradi prema "srodnoj duši" (pretpostavljam da neki startni kriteriji odgovaraju za početak odnosa) ili čekati gotovo idealnu osobu (da se uvelike preklapate po osobnosti) pa nastavit sa tom osobom nastavit gradit odnos?
Budući da smo svi mi različiti i da na različit način percipiramo ljude i stvari oko sebe, odgovor ne može biti univerzalan. Svatko će ti odgovoriti vođen svojim subjektivnim dojmom i to je ok.

Meni osobno je važna privlačnost (bila ona duhovna, fizička ili mentalna). Za svaki, pa i za ljubavni odnos, ta je privlačnost ono što nečemu vodi (ljubavi, prijateljstvu ili tek uspješnom poslovnom odnosu).

Privlačnost se ne pojavi u svim situacijama na prvu, nekad se dogodi putem. Zato je važno da smo otvoreni i da ne stavljamo ograde oko sebe. To nisam shvaćala oduvijek, na žalost. Neke ljude na primjer nisam mogla smisliti, a onda su mi u jednom trenutku postali nevjerojatno simpatični i sve se promijenilo i krenulo pravim smjerom. To je ono kad ti netko ide na živce, a onda bi ga, nakon što se dogodi neka zgodna situacija u kojoj vidiš tu osobu u nekom novom svjetlu, bez problema odveo na kavu, pričao s njom i raspravljao, zezao se i uvažavao bez obzira što ne dijelite neke stavove. Kako će se odnos dalje razvijati ovisi o osobama i o njihovoj fleksibilnosti. Ne bih isključila mogućnost da se nakon nekog vremena stvori posebna bliskost koju smo skloni opisati riječima "srodne duše". U takvim slučajevima prijateljstvo ili neki drugi odnos mogu opstati i razvijati se u tom svom prvotnom obliku.

Idealnih i gotovo idealnih osoba nema. Skloni smo zanemariti nečije mane kad nam se osoba svidi i uveličati ih onda kad nam se ne svidi ili pak prebaciti nesviđanje onoga tko nam se sviđa na tu drugu osobu pa nam automatizmom određena osoba postaje dežurni krivac za sve, a nismo ju ni upoznali kako valja. U tome je kvaka.

Quote:
tikkunolam kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ono sto trazimo, sto sebi vizualiziramo u svojoj dusi i umu, mozemo i privuci, i to kad se najmanje nadamo i gdje najmanje ocekujemo.
Odlično. Ima istine.

Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Suprotnosti se ponekad privlace ali slicnosti odrzavaju odnos sa nekim, isti estetski ukus, ista interesovanja, sklonosti, razumevanje, komunikacija...to cini sklad u odnosu i odnos cini pozitivnim i lepim, pa je normalno da nas ispunjava zadovoljstvom mnogo vise nego destruktivni porivi koji ponekad mogu da daju neki zacin, ali dugorocno, mislim da razaraju svaki odnos ako su nepremostivi.
Slažem se s boldanim. Puno je lakše graditi odnos s nekim s kim smo kompatibilni nego li s nekim s kim se sukobljavamo svjetonazorski i za čije interese, ako su nama neprihvatljivi, nemamo razumijevanje i podršku.
Kad nam je netko blizak ("srodna duša") imamo osjećaj da letimo, kad nam je dalek (bez obzira na jaku seksualnu privlačnost) imamo osjećaj da padamo.

Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Srodna dusa se nekada ne sretne za citav zivot. Samo se napravi kompromis da je neko priblizno tome. To sto ljudi zavrse zajedno ne znaci uvek da se poklapaju kao jin I jang vec da su prihvatili slicnosti I razlike jedno drugog.

Srodna dusa moze da ostane zauvek nedodirnuta I telom netaknuta a da je prepoznajes I znas I osecas da je to to ali je sve ostalo pogresno, pogresno vreme, pogresno mesto...pogresan trenutak.

Sve si predobro opisala no boldani dio mi je najljepši.

Trenutak...samo neki prepoznaju pravi trenutak. Usporedila bih to s vožnjom po autoputu. Kad ne otvoriš dobro oči i zanemaruješ smjerokaze lako fulaš izlaz. Istina je da si i dalje na cesti, istina je da se i dalje voziš no kad se zaustaviš završiš na nekom sasvim drugom odredištu.
Elois is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:46   #19
Quote:
gama-ray kaže: Pogledaj post
Evo ode sam tija postavit pitanje da li je lakše upoznat nekoga pa da se taj odnos sustavno gradi prema "srodnoj duši" (pretpostavljam da neki startni kriteriji odgovaraju za početak odnosa) ili čekati gotovo idealnu osobu (da se uvelike preklapate po osobnosti) pa nastavit sa tom osobom nastavit gradit odnos?
najiskreniji savjet:koncept srodnih duša je lijep ali nije sam po sebi privlačan,moraš probiti zid atrakcije ako me shvataš
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:46   #20
Quote:
gama-ray kaže: Pogledaj post
Evo ode sam tija postavit pitanje da li je lakše upoznat nekoga pa da se taj odnos sustavno gradi prema "srodnoj duši" (pretpostavljam da neki startni kriteriji odgovaraju za početak odnosa) ili čekati gotovo idealnu osobu (da se uvelike preklapate po osobnosti) pa nastavit sa tom osobom nastavit gradit odnos?

Zavisi što je za tebe idealna osoba. Ukoliko su ti tvoji zahtjevi racionalni, može se naći idealna osoba. Ako je popis išao na dugačko i široko, odrediti prioritete i unutar njih "gradi srodnu dušu".

Osobno sam imala sliku osobe (osobnosti) s kojom bi mogla provesti život i imati obitelj. Ispod tih svojih kriterija nisam pristajala. I da, našla se takva srodna duša.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger