Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 06:55   #1
Savjet oko novih komponenti

Pozdrav forumaši.

Ponovno trebam vašu pomoć. Naime zanima me što sljedeće ubaciti u svoju konfiguraciju. Zbog trenutnog budžeta mogu birati između procesora i grafičke kartice. Razmišljam ići u high-end. Naime, ako uzmem sada grafičku na godinu bih uzeo procesor ili obratno. Uz navedene komponente bih napravio i upgrade na RAM memoriji (sa ddr3 na ddr4)

Grafička koju gledam je : GTX 1080
Procesor: i7 7700

Trenutna konfiguracija mi je :
- CPU: I5-4460 @ 3.20ghz
- GPU: AMD r9 380x 4gb
- RAM: 16gb ddr3
- PSU: Fortron 500w

Svi savjeti su dobrodošli, hvala Vam unaprijed.
__________________
Cathedra mea, regulae meae

Zadnje uređivanje ssgtmoler : 15.10.2017. at 06:56. Reason: Zaboravih napomenuti da je konfiguracija namjenjena isključivo gamingu
ssgtmoler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:20   #2
Nisi napisao matičnu, ali zaključit ćemo da je 1150 ako imaš trenutno 4460 unutra. Procesor koji gledaš je socket 1151, dakle trebao bi mjenjat kompletnu platformu (MBO+CPU+RAM jer su novi ram DDR4).

Novi i7 za tvoju matičnu se ne isplati kupovati jer su cijene paprene, evenutalno kad bi našao neki polovni.

Ja bih ti preporučio da sad kupiš GPU a iduće godine polovan i7 ili još bolje da zamijeniš komplet platformu. Jer ako sad zamijeniš GPU ćeš odmah osjetit pomak u performansama (i5 se može hrvat sa 1080), a ako sad zamijeniš komplet platformu osjetit ćeš pomak u performansama tek nakon što zamijeniš GPU (za godinu dana)
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 15:14   #3
Na kakvom monitoru igraš ?

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:11   #4
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Ja bih ti preporučio da sad kupiš GPU a iduće godine polovan i7 ili još bolje da zamijeniš komplet platformu. Jer ako sad zamijeniš GPU ćeš odmah osjetit pomak u performansama (i5 se može hrvat sa 1080), a ako sad zamijeniš komplet platformu osjetit ćeš pomak u performansama tek nakon što zamijeniš GPU (za godinu dana)
Baš to. Ili umjesto nove platforme nagodinu uzmeš 1440p monitor
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:02   #5
Da da zaboravih za matičnu.

Ništa onda ići ću na gtx1080 prvo, pa onda na godinu oko 5. mjeseca uzeti novu matičnu sa procesorom.

Monitor koji trenutno imam je 1080p 144hz tako da bih si to još ostavio, eventualno bih si uzeo još jedan za dual setup monitora.
__________________
Cathedra mea, regulae meae
ssgtmoler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:32   #6
Onda računaj i rame jer što god novo kupovao ćeš morat prelaziti na DDR4...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.