Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 15:49   #21
da, otisao bih ja van jos jucer da nije ta situacija
Znam,lose odluke i sad trazim savjete-jadno,ali sta mozes. Neznam,probat cu pronaci sto bolji posao tu ako ovaj ne uspije.

A firma ima ajmo reci perspektivu da si na fiksnom dijelu od 4000 i ostalo idu bonusi.

Po planovima ispada super,no ipak je to nova firma i borimo se da uopce imamo posla,a kakvi bonusi.

Zagreb mi nije problem,ma i na stan bi otisao samo da dobijem dobru placu.
Neznam zasto je 7000kn cudno za Zagreb,ako dosta mojih kolega rade vec tu izmedu 6-7 tisuca,a sljakeri su raznorazni.

Firma za koju sam radio je digla satnice,znaci da sam kod njih ostao imao bih vec blizu 6000kn.

No jbg,uvijek tezis boljem, a nekad je to lose.

Poslano sa mog XT1635-02 koristeći Tapatalk
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:20   #22
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Sad se dvoumim između dvije stvari.

1) Probati pronači ponovno posao u Zagrebu, ali barem 7000kn da je. Onda bih čak i gurao ovo što mi sinek mora spavati kod moje stare, što sam manje sa njim itd. Ali bi barem mogao dostojno živjeti.

2.) Otići van. Posla imam kad hoću, cca 2 soma eura su poslovi kod prijatelja koje znam. Čak ima i solucije da radiš 3 tjedna pa 5 dana doma i tako.
To bi bilo super, smještaj imaš, hranu, znači da se zaraditi na par puta tako i barem nešto vratiti dugova, barem nešto uštedjeti.

No neznam kako ću reagirati sa tom vezom između sina i mene. Ok, mi imamo neku posebnu vrstu veze, valjda kao svi očevi i sinovi. Malo se vidimo, malo se družimo ali to je ta veza.
Nakon prekida sa ovom zadnjom curom, imao sam predinfarktno stanje radi živaca. Sa živcima vučem probleme već godinama, ali ide na bolje. Išao sam prije psihiču, sve je to bilo radi stresa u firmi u kojoj sam proveo 9 godina.

I sad se bojim šta će biti kad bih tako otišao van.
Prvo - neznam kako će bivša žena odgajati i tjerati školu sa sinom. Jer ona nije više za to, duga priča. A opet da li bi dozvolila da moja mama preuzme odgoj, to neznam.
Drugo - vjerovatno bih pio tablete u početku dok se nebih navikao, najviše jer ti netko fali.

Inače sam po struci računalni tehničar, doma se bavim 3d projektiranjem u fušu, plus tome radim još nekoliko projekata, što od video igre pa do muzike itd.
A sve to radim samo da u nečemu uspijem, da se probijem.

I tu je veliki problem - dođeš doma, zadaća, malo učiti, malo odmor, malo po kući i onda se javlja to stezanje u grlu jer neznam što bih navečer od tih projekata radio, a večinu radim na silu jer hoću uspjeti.

Bilo bi super kad bih imao plaču da se nemoram sa time sekirati, da dođem doma, da legnem, zezam se sa sinekom, makar i par sati na dan ali opet da to bude u odmoru.

Evo, puno sam napisao, izvinite, ali negdje se moram ispovjediti
Bok Tislav,

Sin ti mora biti na prvom mjestu. Buduci da ne zivi s mamom, bilo bi jako tesko da ni tebe nema. Pisem ti zato sto tu gdje zivim ima jako puno ljudi koji su ostavili djecu s rodbinom i otisli trbuhom za kruhom i posljedice su bile uzasne - cak sam cula za jedno dijete koje su ubilo jer nije vise moglo izdrzati bez roditelja. Baka i deda su u redu, ali ne za duze od mjesec dana.
Ako odlucis otici u inozemstvo, sin mora ici s tobom.
Kad sam imala 17 godina moja mama je dosla u Spanjolsku da radi. Ja nisam vise bila mala curica, ali moja braca koja su imala 9-11 godina su jako patila. Nemoj se igrati s time. Nitko ne moze zamijeniti mamu i tatu.

Zadnje uređivanje deonisa : 15.11.2017. at 16:31.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:33   #23
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Mislim da jako plavooko gledate na čupanje i presađivanje djeteta iz poznate mu sredine u potpuno stranu i da nemate pojma o čemu pričate. Kakvo crno pravo na dadilju? Ima pravo plaćati dadilju koja kasnije može svjedočiti da ne provodi dovoljno vremena s djetetom i da je sav u poslu kad eugeničari stisnu. I vani će prvo sigurno raditi za minimalac, a gdje će mu dijete za to vrijeme biti - pitaj Boga. Djecu koja nisu kao u stroju po njihovim boravcima, što dječacima teže polazi za rukom, znaju odmah izdvajati i njihovim roditeljima i njima samima složiti gadnu frku. Ako si umišljate da je školski sustav u Austriji, Njemačkoj ili pak Švicarskoj bolji - mogu samo iz iskustva reći da nije. Mali će mu biti samo još jedan stranac u nizu koji upada u razrede koji su već formirani, gdje su većina stranci, i nitko pravilno ne govori niti materinji, niti prvi strani, a kamoli neki drugi strani jezik. Izgledi da će mu biti dobro su ravno nuli. Ja se prva kao majka s iskustvom rada i života vani nikako ne bih složila. Djeca samohranih roditelja ionako su po danas prevladavajuće eugeničarskim kriterijima u EU zoni škart i na onu iz našeg podneblja uglavnom ne gledaju nimalo blagonaklono, a razgranata industrija institucija, domova i posebnih škola, te udomitelja, koju su u tu svrhu i osmislili, računa na naivnost njihovih roditelja i trlja ruke. Kada roditelj radi 100% glavni adut eugeničarskim službama i njihovim mnogobrojnim zaposlenicima je da ne provodi dovoljno vremena s djetetom, pa mu ga na tu foru stalno nastoje oduzeti, da bi ga poslije teretili za plaćanje raznoraznih institucijskih troškova, iako više nije s djetetom. A ako pak ne radi 100% onda ne može spajati kraj s krajem, pa mu opet dođe na isto, em što je plus još i stranac i socijala. Eugeničarske službe samo čekaju na još jednog working poor klijenta s djetetom.
O čemu pišeš, meni stvarno nije jasno?! Koji eugenicari? Svi koji odu van su škart i jeftina radna snaga? Oduzimaju djecu? Kome? Hajde malo stani na loptu, nisu svi sa grane spali juče, OK?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:08   #24
Ok, nije bas popularno, ali riskirat cu prijedlog
Da li bi se sa sinom mogao smjestiti privremeno kod staraca, a stan u kojem ste bili iznajmljivati -da ti pokriva ratu kredita barem dok ne nadjes bolje placen posao ili ne pozatvaras tekuca dugovanja
O svadbarskim zaduzivanjima- mozda nekom drugom prilikom, nakon sto ustanovimo jesi li i inace tako..."sudbinu" preduhitrujuc impulzivnoscu obiljezen.
Nadam se da ces ostale ideje- vidim nahrupilo izbora- kvalitetno razraditi i procijeniti rizike
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:30   #25
Quote:
Rift kaže: Pogledaj post
Najveca komedija koju sam procitao je to da trazis posao u Zagrebu sa startnom (ili opcenito) placom od 7000 kuna. I to u zemlji gdje vlada nezaposlenost ili ljudi rade za crkavicu (oni dovoljno sretni da uopce rade). Takvu placu ne vide niti vecina ljudi sa fakultetima, pa cak i STEM podrucja ponekad.

Gle, jednostavno si imao debelih 10 godina stravicno losih zivotnih odluka. Dijete sa 22 godine (ako sam dobro izracunao), propali brak iza sebe (i ocito ti nije dosta, cim si vec planirao se sjebat opet u drugi), te propali biznis (makar cijenim pokusaj). Realno, nekako najprizemljeniji savjet koji ti mogu dat je da probas sto vise u fusu odradit mjesecno ako ti jedna placa od 4 soma ne pokriva sve, i ostavit sina starcima na cuvanje ako je to ikako moguce. Osobno bi otisao van na tvom mjestu, ali opet kamo sa sinom...
Potpisujem ovo. Sve je receno.
Placu od 7tis mozes dobiti samo ako si vrhunski strucnjak, a i za to ces raditi 10ak sati dnevno.
Pojacaj rad u fusu, zatvaraj dugove polako i ne trazi partnericu kako bi si olaksao troskove kucanstva


Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:14   #26
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
Placu od 7tis mozes dobiti samo ako si vrhunski strucnjak, a i za to ces raditi 10ak sati dnevno.
Prosječna neto plaća u Zagrebu je veća od 7k.
7k za nekog direktno sa faksa je puno, ali ak imaš par godina iskustva, to je zapravo neki minimalac, jer plaće su često i 2x toliko.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 20:24   #27
Scarlet got the point. To bi ja napravila na tvom mjestu, ako sam u mogućnosti tako sa starcima dogovoriti. Nekakvih godinu dana... Ovisno koliko treba da se sve vrati na svoje mjesto, a sin bi imao sve.

Sent from my E560 using Tapatalk
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:45   #28
Ma ne, nemamo mi stan nego imam svoju kuću.

Nebitno, morao sam se negdje izjadati, a najbolje tu gdje ima stotine ljudi sa svojim ikustvom pa opet nešto naučiš.

Probat ću kroz ovo vrijeme što više gurati fuš, ma samo da ovaj posao ide, lako za to.
Ne tražim puno, samo to nešto da imaš svoje dostojanstvo i da se polako možeš gurati iz ničega prema nečemu.
Ako uleti šta vani da se može tako otići na mjesec-dva - prihvatit ću, tu nema dvojbe.
Pogotovo kad imaš i stan i hranu. Nisam neki potrošač, najmanje na sebi, znači može se zaraditi.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:18   #29
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Prosječna neto plaća u Zagrebu je veća od 7k.
7k za nekog direktno sa faksa je puno, ali ak imaš par godina iskustva, to je zapravo neki minimalac, jer plaće su često i 2x toliko.
Da, to je prosjek. Al najveci postotak placa je izmedu 4500-5500.


Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:23   #30
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Prosječna neto plaća u Zagrebu je veća od 7k.
7k za nekog direktno sa faksa je puno, ali ak imaš par godina iskustva, to je zapravo neki minimalac, jer plaće su često i 2x toliko.
Ako prošetaš bilo gdje gradom ili zaviriš u urede, vidjet ćeš hrpetinu ljudi koji rade za plaće od 2800 kuna, prosjek oko 3500-4000, do maximum nekih 5000-5500. Tako da uopće ne računam tajkune, direktore, menadžere, državne i gradske uhljebe i slične koji dižu prosjek. A ovakve plaće koje ti spominješ možeš eventualno vidjet ako si diplomirani STEM-ovac, medicinar, pilot ili slične profesije, a ne netko sa fakultetskom diplomom u podvodnom pletenju košara - a takvih je hvala bogu hrpu naštancano iz našeg školstva.
Rift is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:39   #31
Djecu nemam ali citam ovu tvoju pricu i prvo sto mi je palo na pamet, ne odvajaj se od sina. Ti si mu jedina stabilnost koju ima, bez obzira sto se ne vidjate preko dana. Dakle kud ti tu i on.
Ne bih ti preporucio odlazak vanka, jer nije samo problem otic. Ne samo sto bi ti trebao proc kroz fazu adaptacije, nego I tvoj sin. A koliko sam skuzio on sada ima 7-8 godina.
Tu di jesi bar imas starce koji ti uskoce, i mali se osjeca ok s njima.
Kad odes vanka kome ces dat sina na cuvanje? Ja mislim da bi ga selidba totalno spizdila.

To ti je neko moje razmisljanje. Sretno sa odlukom.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:52   #32
Quote:
Rift kaže: Pogledaj post
Ako prošetaš bilo gdje gradom ili zaviriš u urede, vidjet ćeš hrpetinu ljudi koji rade za plaće od 2800 kuna, prosjek oko 3500-4000, do maximum nekih 5000-5500. Tako da uopće ne računam tajkune, direktore, menadžere, državne i gradske uhljebe i slične koji dižu prosjek. A ovakve plaće koje ti spominješ možeš eventualno vidjet ako si diplomirani STEM-ovac, medicinar, pilot ili slične profesije, a ne netko sa fakultetskom diplomom u podvodnom pletenju košara - a takvih je hvala bogu hrpu naštancano iz našeg školstva.
Što čovjek kaže, stvarno ne znam koja guzica osim onih koje griju klupe u Saboru zarađuje toliko. Doduše, s obzirom da je Zagreb ipak centar države, tih ima značajno više nego igdje drugdje, kao i ostalih CEO-a, managera, savjetnika itd. Makni tu "buržoasku" kremu i ostanu ti ovi koji su sretni s ugovorom na stalno pa makar imali plaću 3000-3500 kn. Jer, realno gledano, i to postaje nedostižan san za sve više ljudi...
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:57   #33
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
O čemu pišeš, meni stvarno nije jasno?! Koji eugenicari? Svi koji odu van su škart i jeftina radna snaga? Oduzimaju djecu? Kome? Hajde malo stani na loptu, nisu svi sa grane spali juče, OK?
A ja sam kao s grane pala? Gledaj prvo odi van i živi negdje najmanje 5 godina. Draga o djeci u inozemstvu i o njihovom školovanju odlučuje država, proglase te renitentnim kad se ne slažeš s njima, pogotovo ako su roditelji rastavljeni i jedan i drugi su na minimalcu. Život piše drame, mnogi ubračeni ljudi se raspadnu pod pritiskom, a time i brak i djeca, baš radi preseljenja. Da, djecu i u Njemačkoj oduzimaju kada samohrani roditelji na minimalcu rade 100%,jer moraju kad je život mnogima uglavnom spajanje kraja s krajem zbog skupoće i uglavnom nemaju za stalnu dadilju. Probaj zasnovati obitelj igdje vani s minimalnom plaćom, pa mi se javi kakva su ti iskustva. Ako pak zbog posljedica razvoda spadneš na nužnu pomoć od socijale potpisuješ da su i tvoja djeca jednog dana dužna. Da, eugeničari po javnim službama u policijskim državama itekako gledaju na porijeklo, nisi znala? Informiraj se, googlaj. Po Švicarskoj primjerice tek sada rijetki koji su preživjeli prisilna smještanja u razne institucije i među gorštačke obitelji kao njihova služinčad, dandanas traže odštete za torture i prisilne sterilizacije koje su švicarci sprovodili bez nadzora do 1970. Naši u prosjeku rade masovno za manje nego što bi trebali dobiti za godine staža + naobrazbu, jednostavno zato jer ne priznaju naše diplome. Njihovi su uvijek u višem platnom razredu s istim godinama staža i naobrazbom. A djeca stranaca su i u drugu generaciju za njih "secondosi" itd.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 16.11.2017. at 00:20.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 00:31   #34
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
.
A maleni ne bi mogao biti kod majke dok ti malo ne stanes na noge?
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:27   #35
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
A ja sam kao s grane pala? Gledaj prvo odi van i živi negdje najmanje 5 godina. Draga o djeci u inozemstvu i o njihovom školovanju odlučuje država, proglase te renitentnim kad se ne slažeš s njima, pogotovo ako su roditelji rastavljeni i jedan i drugi su na minimalcu. .. itd.
Vrijedi li ti deset godina života vani? I dvoje djece, priznate diplome(možda ti je nepoznato da su univerzitetske diplome priznate u DE više od deset godina, kao i većina srednjoškolskih). Djeca su mi u dobroj školi, stariji je najbolji u matematici u razredu, prihvaćeni su i socijalizovani. A znam veliki broj ljudi čija su djeca došla sa 8+ godina, idu u gimnaziju sada, super učenici. Djeca se brzo adaptiraju, brže uče jezik od odraslih. Da li je teško preseliti negdje kao samohrani roditelj? Jeste, ali je jednako teško preseliti u Zagreb ili u Detroit kada nemaš nikog da ti uskoči.
Autor će odlučiti o sebi, mi smo mu samo naveli mogućnosti, da vidi da izlaz postoji. A da li će se neko getoizirati, to je više stvar ličnih izbora nego "eugeničarske politike"
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:57   #36
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Vrijedi li ti deset godina života vani? I dvoje djece, priznate diplome(možda ti je nepoznato da su univerzitetske diplome priznate u DE više od deset godina, kao i većina srednjoškolskih). Djeca su mi u dobroj školi, stariji je najbolji u matematici u razredu, prihvaćeni su i socijalizovani. A znam veliki broj ljudi čija su djeca došla sa 8+ godina, idu u gimnaziju sada, super učenici. Djeca se brzo adaptiraju, brže uče jezik od odraslih. Da li je teško preseliti negdje kao samohrani roditelj? Jeste, ali je jednako teško preseliti u Zagreb ili u Detroit kada nemaš nikog da ti uskoči.
Autor će odlučiti o sebi, mi smo mu samo naveli mogućnosti, da vidi da izlaz postoji. A da li će se neko getoizirati, to je više stvar ličnih izbora nego "eugeničarske politike"
Uvijek ima iznimaka od pravila, pogotovo ako imaš zanimanje koje oni traže, slažem se, i na mom i na primjeru moje djece, koji su sada odlikaši, se to potvrđuje. Da, ima dobrih obiteljskih priča, no vrlo rijetko za samohrane, uglavnom su iznimka koja potvrđuje pravilo. Apropos, moje najstarije dijete je najbolje na natjecanju u matematici. Živjela sam i u Švicarskoj i u Njemačkoj. S djecom sam živjela preko 5 u Švicarskoj i tamo sam uglavnom i doživjela eugeničarski pristup i djeci i obitelji. Imaš priznatu diplomu? Dakle njemački ti ne bi smio biti problem. Evo ti pa pročitaj: http://www.thata.net/thomashuonkerdi...ich2003opt.pdf

To ti je link na knjigu koja obrađuje samo dokazane slučajeve, koji se i dandanas vrlo slično događaju. Znam za slučajeve žena iz bivše Jugoslavije koje su sterilizirali, a neke i poznajem.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 16.11.2017. at 09:26.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:19   #37
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Svi koji odu van su škart i jeftina radna snaga?
Vadiš li ti i inače, drugim ljudima, riječi iz konteksta ili to samo meni daješ ekskluzivu? Molim te qvotaj mi gdje sam ja napisala to što mi spočitavaš? I da, navedi mi pokrajinu u Njemačkoj gdje se kao samohrani dobiva pravo na dadilju, a da nije "Familienhelfer/in i ujedno i zaposlenik eugeničarske službe u pitanju, kojeg naravno mora odobriti nadzor te iste? Ti s druge strane u svom postu spominješ getoiziranje kao vlastiti odabir???!!! Što je ne samo apsurdno nego upravo čisti eugeničarski mindset. Navedi mi primjer nekoga tko se svojevoljno getoizirao.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 16.11.2017. at 10:38.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:52   #38
Carice - daj malo pojasni što smatraš pod eugenikom kakvu je opisuješ.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:11   #39
Tislave AllessandraB ti je najbolje sažela što moraš znati. Iako niti sam ja niti je itko koga znam ikad radio i zarađivao na crno, pa ne znam prosuditi koliko se prije moglo na crno a sada ne.

@Bjesomarica ne definiram ja eugeniku i eugeničarski pristup službi koje su za to po europskim zemljama već desetljećima zadužene. Čitaj i informiraj se: http://mudrac.ffzg.unizg.hr/~dpolsek...nih_cijelo.pdf
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 17.11.2017. at 09:39.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:10   #40
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
ovako,nije cjelodnevna skola, drugi razred je i ima od 8-13 h nastavu.
I zanimalje je super samo ne u Rh...mislim radim to 3d crtanje sto nema puno kod nas,ali svejedno su cijene nikakve.
Sina van? Pa nema beda,ako bivsa zena dopusti.
Sad kad bih i otisao van, opet imam dobar period da njega tu na njemacki dam da uci.Pa mozda nekad i njega uzmem.
Neznam,trebam dobro placeni posao.
Samo to.
Za sada

Poslano sa mog XT1635-02 koristeći Tapatalk
Čovječe, pa ti možeš online raditi za cijeli svijet.
Ne moraš biti u uredu.
Osim toga, imaš u RH sjajne računarne firme (Nanobit, Cateia...)
Daj propusti i malo optimizma u život. Ne kužim samo kako ti je pala na pamet ideja sina dati bivšoj na skrb... Ti čuvaj njega i on će čuvati tebe (neće ti trebati ikakve tablete).

Nova ljubav? Ne računaj s njom.
Ako se pojavi, divno... samo znaj da malo koja dama hoće složenu situaciju, večinom su pobornice muškarca koji ima para, i koji pruža veliku sigurnost, rijetko kad bi i one sudjelovale (čast izuzecima).

Jedna od dobrih fora je reciprocitetni model veze.

Tražiš samohranu majku s jednim djetetom.
Pokušate se uskladiti, zajedno krenete dalje zajedno brinete o djeci, svak iz svog propalog braka...

Ili sam malo prenadobudan da je to moguće?

Kako god, ako je to dobra ideja, trebaš je krenuti realizirati.

Svemu dobrom treba ići u susret, ne čekaj da se sama ostvari, jer se neće realizirati sama.

Zadnje uređivanje dtomas : 17.11.2017. at 18:29. Reason: uvijek se kasnije još nečeg sjetim :-D
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.