Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 00:11   #1
Varaju li svi muškarci i postoji li monogamija?

Pozdrav narode, u razgovoru sa jednom starijom prijateljicom potaknuta sam postaviti temu i pitati za misljenja drugih ljudi. Ne znam je li bila nedavno ovakva tema jer ne citam cesto pitanja na ljesu pa ne zamjerite.

Moja pitanja su mislite li da svi muskarci varaju i postoji li monogamija?

Citirati cu njeno misljenje. Da monogamija postoji i da nam je prirodna nebi se ljudi toliko trudili ostati vjerni, prevara nebi postojala kao ni ljubomora, vjernost bi bila nesto potpuno prirodno bez truda. Ne varaju svi muskarci ali svi u barem jednom periodu svog zivota sa dugogodisnjom partnericom ili zenom pomisle na prevaru i imaju jak poriv da to i naprave, neki se obuzdaju a neki posustanu.
Također misli da ce 99% muskaraca prevariti ako dođu u situaciju gdje imaju priliku ''obraditi'' veoma privlacnu i zgodnu zenu koja pokazuje interes ili pak navaljuje na njih. Zakljucak njezina misljenja je da neki muskarci ne varaju jer nisu ni dosli u takvu iskusavajucu priliku pa se lakse obuzdaju, neki varaju jer su dosli u iskusavajucu priliku a vrlo mali postotak muskaraca ne vara bez obzira na iskusenja jer vole i postuju svoju partnericu.

Dakle, muškarci, ima li vas? Žene, mišljenja
0couler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:20   #2
Quote:
0couler kaže: Pogledaj post
Pozdrav narode, u razgovoru sa jednom starijom prijateljicom potaknuta sam postaviti temu i pitati za misljenja drugih ljudi. Ne znam je li bila nedavno ovakva tema jer ne citam cesto pitanja na ljesu pa ne zamjerite.

Moja pitanja su mislite li da svi muskarci varaju i postoji li monogamija?

Citirati cu njeno misljenje. Da monogamija postoji i da nam je prirodna nebi se ljudi toliko trudili ostati vjerni, prevara nebi postojala kao ni ljubomora, vjernost bi bila nesto potpuno prirodno bez truda. Ne varaju svi muskarci ali svi u barem jednom periodu svog zivota sa dugogodisnjom partnericom ili zenom pomisle na prevaru i imaju jak poriv da to i naprave, neki se obuzdaju a neki posustanu.
Također misli da ce 99% muskaraca prevariti ako dođu u situaciju gdje imaju priliku ''obraditi'' veoma privlacnu i zgodnu zenu koja pokazuje interes ili pak navaljuje na njih. Zakljucak njezina misljenja je da neki muskarci ne varaju jer nisu ni dosli u takvu iskusavajucu priliku pa se lakse obuzdaju, neki varaju jer su dosli u iskusavajucu priliku a vrlo mali postotak muskaraca ne vara bez obzira na iskusenja jer vole i postuju svoju partnericu.

Dakle, muškarci, ima li vas? Žene, mišljenja
Da, monogamija i poligamija postoje i one su zivotne odluke, a ne bioloska uvjetovanost. Vjernost s istima nema veze, a ljudi se najcesce opravdavaju da je to tamo nesto, ah, tako prirodno i bioloski uvjetovano, da bi se lakse ujutro pogledali u ogledalo. Tesko je gledati sebe a vidjeti ljigavca. Zato postoji nesto sto se zove "pranje savjesti". Ali, isti oni ne kuze da je to jos ljigavije.

I jos nesto, poligamni ljudi mogu biti i u monoganim vezama i nikada ne prevariti partnericu. I jos samo jedno, niti poligamija niti monogamija nisu permanentno stanje, upravo zato sto su to nase odluke, a odluke se mijenjaju u skladu s misljenjem, stavovima i "situacijom na terenu".

Drugim rijecima, necu monogamnu djevojku tlaciti poligamnim "zeljama", ako znam da je to nesto na sto nece pristati nikada.

I ljudi se ne trude ostati vjerni...
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:56   #3
Za bivše i sadašnjeg znam da me nisu varali niti je druga žena bila razlog prekida. Bilo mi je čak simpa kad vidim da mu se druga nabacuje...meni je samo napaljuće kad vidim da je poželjan, a znam da je samo moj.....kad si vjeruješ, nema razloga za pizdit.

S druge strane, samnom su neki dečki znali prevarit svoje cure, ali tada nisam imala pojma da su u vezi i čim sam saznala sam se iz poštovanja prema njihovim curama, kao žena prema ženi, povukla i usput njima dala jezikovu juhu. Dvoumila sam se da li reći njihovim curama, ali nisam si na kraju htjela priuštiti te rasprave i nemir....nadala sam se da će same skužit da dejtaju seronje. Za dvije znam da nisu...udale su za njih.

Ima ih svakakvih, kao i nas žena,... samo treba dobro procijenit sa kojim započeti neki dublji odnos.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:57   #4
Žuži Jelinek se ne bi složila.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:02   #5
Ne varam.
Ne muljam.
Ne radim sto ne zelim da se meni radi.

Znam jos neke takve.


Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:03   #6
Da, svi muškarci varaju. I u svakom gradu postoje tri žene s kojima svi mi varamo ostale.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:05   #7
Jel' jedna od njih ona iz diska, s one druge teme?
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:08   #8
Treba uvažit i tko viče 'ne bi nikad!'.
Nije isto kad neki out-of-prime prosječan lik to veli i kad veli neko kog oblijeću komadi. Ustvari, nema se tu kaj to govorit, to kaj neko veli 'ne varam' ne znači apsolutno niš jer sam hrpu puta doživjel kak baš oni najglasniji podlegnu pred prvim jačim iskušenjem.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:37   #9
Naravno da ne varaju.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:46   #10
Quote:
0couler kaže: Pogledaj post
Pozdrav narode, u razgovoru sa jednom starijom prijateljicom ..........

Moja pitanja su mislite li da svi muskarci varaju i postoji li monogamija?
Starija prijateljica ima ogorceno feministicko misljenje o muskarcima. Varaju oni koji su nesigurni, nezreli, nestabilnog karaktera, nesposobni da zeni pruze mirnu, opustenu vezu bez stresova, klimaktericni, kukavice da prekinu nezadovoljavajucu vezu, hronicno nezadovoljni svim i svacim, upitne potencije pa se dokazuju sebi i drugima, itd, itd.

Nisu svi muskarci sonje koje varaju zene i devojke, lazu, muvaju, imaju dvostruke i trostruke zivote. I ja sam bila prevarena, pa ne smatram muskarce svinjama i nesposobnim za monogamiju. Kada su zainteresovani za neku zenu i vole je, muskarci su i te kako monogamni, AKO ONI SAMI TO ZELE.

Tu je centar pitanja, ne da li oni MOGU da budu monogamni, nego da li ZELE da to budu. Ne varaju svi muskarci, varaju samo oni koji izmisle ili pronadju razloge da to rade. Izuzmimo primitivnije zajednice gde se iz raznih razloga zivi otvoreno poligamno. Monogamija je iskljucivo produkt mozga i nije vezana za pol ili za gene.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:53   #11
cek, znam odgovor na ovo.... nisu muskarci krivi, kriva je biologija.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:12   #12
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Starija prijateljica ima ogorceno feministicko misljenje o muskarcima. Varaju oni koji su nesigurni, nezreli, nestabilnog karaktera, nesposobni da zeni pruze mirnu, opustenu vezu bez stresova, klimaktericni, kukavice da prekinu nezadovoljavajucu vezu, hronicno nezadovoljni svim i svacim, upitne potencije pa se dokazuju sebi i drugima, itd, itd.

Nisu svi muskarci sonje koje varaju zene i devojke, lazu, muvaju, imaju dvostruke i trostruke zivote. I ja sam bila prevarena, pa ne smatram muskarce svinjama i nesposobnim za monogamiju. Kada su zainteresovani za neku zenu i vole je, muskarci su i te kako monogamni, AKO ONI SAMI TO ZELE.

Tu je centar pitanja, ne da li oni MOGU da budu monogamni, nego da li ZELE da to budu. Ne varaju svi muskarci, varaju samo oni koji izmisle ili pronadju razloge da to rade. Izuzmimo primitivnije zajednice gde se iz raznih razloga zivi otvoreno poligamno. Monogamija je iskljucivo produkt mozga i nije vezana za pol ili za gene.
Pa i ti si isto (feministicki?) dodijelila bezbroj epiteta muskarcima koji varaju.

Stvar je zapravo vrlo jednostavna - varaju oni (bez obzira na spol) koji ne vole svog partnera, ili ga ne vole dovoljno. Naravno da se povremeno dogodi da ti se svidi netko drugi, ali ako si u sretnom odnosu, nema sanse da ces ugroziti to radi malo zabave sa strane.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:15   #13
Mislim da je tema ekvivalent necemu poput "sve zene vole pare".... dakle - cista glupost.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:16   #14
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Bilo mi je čak simpa kad vidim da mu se druga nabacuje...meni je samo napaljuće kad vidim da je poželjan, a znam da je samo moj.....kad si vjeruješ, nema razloga za pizdit.
Off topic

Za dvije znam da nisu...udale su za njih.
Pa s koliko si to zauzetih bila?
Al znam o cem pricas jer su meni uletavali zauzeti muskarci i bili u stanju napravit sve i svasta da sam ja bila za

Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Treba uvažit i tko viče 'ne bi nikad!'.
Nije isto kad neki out-of-prime prosječan lik to veli i kad veli neko kog oblijeću komadi. Ustvari, nema se tu kaj to govorit, to kaj neko veli 'ne varam' ne znači apsolutno niš jer sam hrpu puta doživjel kak baš oni najglasniji podlegnu pred prvim jačim iskušenjem.
Total agree. Tog sam se uvjerila

Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Starija prijateljica ima ogorceno feministicko misljenje o muskarcima. Varaju oni koji su nesigurni, nezreli, nestabilnog karaktera, nesposobni da zeni pruze mirnu, opustenu vezu bez stresova, klimaktericni, kukavice da prekinu nezadovoljavajucu vezu, hronicno nezadovoljni svim i svacim, upitne potencije pa se dokazuju sebi i drugima, itd, itd.

Nisu svi muskarci sonje koje varaju zene i devojke, lazu, muvaju, imaju dvostruke i trostruke zivote. I ja sam bila prevarena, pa ne smatram muskarce svinjama i nesposobnim za monogamiju. Kada su zainteresovani za neku zenu i vole je, muskarci su i te kako monogamni, AKO ONI SAMI TO ZELE.

Tu je centar pitanja, ne da li oni MOGU da budu monogamni, nego da li ZELE da to budu. Ne varaju svi muskarci, varaju samo oni koji izmisle ili pronadju razloge da to rade. Izuzmimo primitivnije zajednice gde se iz raznih razloga zivi otvoreno poligamno. Monogamija je iskljucivo produkt mozga i nije vezana za pol ili za gene.
Slozila bih se jednim djelom da je monogamija odluka, volja i zelja, puno teza od razaranja veza i brakova zbog potajice ili nesvjesno zeljene poligamije.
0couler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:20   #15
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Mislim da je tema ekvivalent necemu poput "sve zene vole pare".... dakle - cista glupost.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
Pa gle imas opciju da odes iz teme, meni je bas zanimljiva i diskutabilna, nije bez vraga pitanje koje se provlaci po mnogim knjigama, portalima, diskusijama, forumima

Zadnje uređivanje 0couler : 17.11.2017. at 02:21. Reason: Tipfeler
0couler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:23   #16
Quote:
0couler kaže: Pogledaj post
Pa gle imas opciju da odes iz teme, meni je bas zanimljiva i diskutabilna, nije bez vraga pitanje koje se provlaci po mnogim knjigama, portalima, diskusijama, forumima
Sto je tocno za diskusiju u pitanju da li svi tipovi varaju? Odgovor je i vise nego ocigledan?

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:26   #17
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Pa i ti si isto (feministicki?) dodijelila bezbroj epiteta muskarcima koji varaju.

Stvar je zapravo vrlo jednostavna - varaju oni (bez obzira na spol) koji ne vole svog partnera, ili ga ne vole dovoljno. Naravno da se povremeno dogodi da ti se svidi netko drugi, ali ako si u sretnom odnosu, nema sanse da ces ugroziti to radi malo zabave sa strane.
Haha, imas pravo, jesam im dodelila epitete i to ne bas malo, ali to nije bilo feministicki, jednostavo puno polazem na cvrsti muski karakter. Meni se nikada nije dogodilo da mi se dopadne neko drugi kada sam bila u vezi, cak ni kada sam bila u jako losoj vezi. Mislim dopadne na nacin koji moze dovesti do problema, jer muskarce tada vidim aseksualno i samo jedan postoji za mene kao seksualno bice.

U sustini mislimo isto, samo sto se ti bunis zbog epiteta...
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:27   #18
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Sto je tocno za diskusiju u pitanju da li svi tipovi varaju? Odgovor je i vise nego ocigledan?

Sent from my S7 edge via Tapatalk
Ne zaboravi na monogamiju i poligamiju, o tome se moze diskutirati danima, misljenja su podijeljena. A i vidjet ces s vremenom koliko ce se zena javiti da su vjerni muskarci gotovo izumrla vrsta. Nije moje misljenje vec sam se u takve komentare sama uvjerila citajuci po forumu vec godinama
0couler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:36   #19
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Meni se nikada nije dogodilo da mi se dopadne neko drugi kada sam bila u vezi, cak ni kada sam bila u jako losoj vezi. Mislim dopadne na nacin koji moze dovesti do problema, jer muskarce tada vidim aseksualno i samo jedan postoji za mene kao seksualno bice.
Meni, ja, za mene. To je ok. Dok dopustas da to nije jedina moguca opcija za sve.

Nekom dijelu ljudi nije tako ali ipak se drze pravila monogamne veze sto zbog dogovora s partnerom sto zbog xy drugih razloga.

Bitno je da je rezultat isti, zar ne? A ne da li je netko nekoga drugoga dozivio na sexualni nacin.



Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:38   #20
Quote:
0couler kaže: Pogledaj post
Ne zaboravi na monogamiju i poligamiju, o tome se moze diskutirati danima, misljenja su podijeljena. A i vidjet ces s vremenom koliko ce se zena javiti da su vjerni muskarci gotovo izumrla vrsta. Nije moje misljenje vec sam se u takve komentare sama uvjerila citajuci po forumu vec godinama
Javit ce se one koje su same trazile takve.

Kad vec spominjes forum, bilo je xy tema kad je bilo vise nego ocigledno da je lik player, samo ih zeli pojebat, zeli ff odnos i sl., no zenske su ipak usle u nekakvu vezu s takvima valjda nadajuci se da ce ih promijeniti, i onda se se cude kak ih varaju.

Kao sto sam vec spomenuo jednom, nije problem ni u zenama ni u muskarcima, vec u komunikaciji. Kad bi ljudi iskreno rekli sto zele a druga strana prihvatila ili ne odnos kakav je, umjesto da se nada da ce se promijeniti, bilo bi puno manje varanja i losih odnosa.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger