Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2009., 18:59   #21
Thumbs up cinkovom masti protiv žvala

Quote:
djecko kaže: Pogledaj post
Da li netko zna neki lijek protiv "zvala" (onog s**nja koje se napravi u kutu usana).
Trebala bi mi neka sugestija iz "kucne medicine"....
Ne trebaju mi konkretni lijekovi posto zivim u Americi i vjerojatno nema tih koje bi mi naveli (osim ako ne znate aktivni sastojak).

tenks
uzmi cinkovu mast...to imas za kupiti svugdje tako da...
jura92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 19:33   #22
Quote:
Apatrit kaže: Pogledaj post
Najbolji lijek za to je (sto vecina ljudi nezna a koristilo se jos kad nije bilo lijekova, niti cinkovih masti) vosak iz uha, tj ono sto vadite stapicem.
Bolje djelovanje od bilo kakvih masti. Mozda ce vam djelovati odvratno ili nesto tako ali djelovanje je brzo i djelotvorno. Posusi i nakon kraceg vremena otpadne krastica i gotovo. Najbolji lijekovi su oni iz "kucne medicine" koje su izmislili nasi dobro stari preci.
, pa kak kvragu, pa nemožeš toliko izvadit iz uha masti da ima dovoljno za žvale namazati..Osim ako uši ne pereš 2 mjeseca valjda

- malo mi je gadna ta opcija, rađe Virolex ili cink

sve skupa podsjetilo me na Alternativu i urinoterapiju , tko zna, možda bi se i ušna mast trebala jesti.Sigurno koristi
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 23:44   #23
Kako to dobijete?
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 00:01   #24
Moze ukazivati na nedostatak vitamina, pa preporucujem B-kompleks. Meni je pomogao.
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 02:10   #25
Quote:
Jimmy23 kaže: Pogledaj post
Kako to dobijete?
S ljubljenjem raznih cura
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 01:38   #26
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
S ljubljenjem raznih cura
Ok, to ne znam. Al recimo jedna + ispijanje iz tuđe (tuđih) čaša na rođendanu, nehotično, naravno i ne dobijem žvalu.

Moj bratić dobije od puta. Jako je osjetljiv po pitanju žvala. Svako malo ima. Ode na more ili u slavoniju i drugi dan ju dobije.
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 19:16   #27
Zna se napravit na moru, od sunca, soli , vjetra,..
Ili kad nam je hladno, kad smo bolesni...
Mojoj frendici se redovito javlja pod tim uvjetima. Jbg, kad se jednom pojavi, više ga se ne možeš rješit.
Čim se osjeti neko peckanje na usni treba namazat s Herplexom i onda se neće pojavit. I melem je dobar.
have_a_nice_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 19:23   #28
Quote:
Jimmy23 kaže: Pogledaj post
Ok, to ne znam. Al recimo jedna + ispijanje iz tuđe (tuđih) čaša na rođendanu, nehotično, naravno i ne dobijem žvalu.

Moj bratić dobije od puta. Jako je osjetljiv po pitanju žvala. Svako malo ima. Ode na more ili u slavoniju i drugi dan ju dobije.
imunitet đurđa
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 23:38   #29
Da li bi to netko mogao povezati sa korištenjem pumpicama za astmu?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:21   #30
ja nekad s tim iz uha.. al žali bože mi pomozi - nije mi previše pomoglo... mislim da sam si samo zgadila ručak večeru za 3dana s tim..

jednom sam sa herplexom i pomoglo mi je odmah , al to je bilo u ranom stadiju.. inače u kasnom sam skužila da ne pomaže..

e onda je meni moja mati tamo oko božića rekla da probam sa sokom biljke čuvarkuća..

i eto me na kalodontu koe reko da je to samo za zube prati?? inače, peče ko sam vrag.. ne znam jel mi gore imat žvalu ili kaladont na njemu... ae vidićemo šta će sutra bit...

još sam za ta kućna 'rekla baba pa sam bolesna bila ostala i još gore'.. budemo vidjeli.. dok ne umrem nije tak strašno
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 13:16   #31
jest,kaladont je dobar...i pomaže...
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 23:44   #32
Dakle nakon 3 mjeseca patnje s ovim sranjem ovo je jedini način: 2 kutije B kompleks vitamina ( 3 tabletice na dan) + Plivit C vitamin od 500 mg jednu na dan, po danu mazala Nistatinom, a po noći Zink pastom......i riješila se muke!!!!!!!!! hvala Isusu...sretno
arwen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 12:59   #33
Ja sam nakon 15 godina sad u trudnoci dobila zvale.
I evo da javim da mi je pomogla pasta za zube.
Prije nje sam probala s uljem cajevca ali nije pomagalo.
Nisu mi se kupovale kreme i evo pasta za zube je bila pun pogodak.
Namazala sam ju tri večeri za redom, peče jako, ali evo zvala je skoro skroz otišla
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 16:51   #34
Smile

Quote:
djecko kaže: Pogledaj post
Tenks, probat cu.
Za koliko to prodje kada se namaze ta cinkova mast ?
AleksandraP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 17:17   #35
Quote:
AleksandraP kaže: Pogledaj post
Za koliko to prodje kada se namaze ta cinkova mast ?
Mislim za 2-3 dana, a s voskom iz uha jako brzo. Ne treba ga puno.
Možda ti se čini bljak, ali nećeš ga jesti samo namazati na žvalu.

Možda ti je pao imunitet?
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 19:58   #36
Ja evo vec imam problema s žvalama 9 mjeseci, nikako da prođe. Bio sam kod dermatologa, dao mi je neku mast za gljivicnu i bakterijsku infekciju, a ni to nije pomoglo. Cinkova mast pomogne, ali se zvale vrate odmah nako cca 12 sati... Probao sam rakiju, propolis, pastu... sve zivo... nista ne pomaze... Jel ima netko ovakav problem?
dboss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 08:12   #37
eterično ulje ravensare

Stavim direktno na žvalu 1-2 kapi eteričnog ulja ravensare i nakon toga to područje obavezno premažem grožđanom mašću da se koža ne osuši (jer ako se osuši izgleda grozno).
Stavljam 2-3 puta dnevno, ovisno o intenzitetu problema (prošle godine kad sam dobila neobično jake žvale stavljala sam i češće). Obično pomaže u roku 24h, ali treba nastaviti mazati još par dana da se ne vrati.

Ravensara ima najjače antivirusno djelovanje od svih eteričnih ulja. U knjizi Stribora Markovića piše da je ravensara, uz lavandu i čajevac, jednimo eterično ulje koje se nerazrijeđeno smije stavljati direktno na kožu i sluznicu. Iako sam to bila pročitala, prvi put sam se bojala staviti direktno na žvalu, pa sam ukapala u neku mast s kojom sam namazala žvalu. Kasnije sam se opustila, pa direktno stavljam na kožu/sluznicu.

Ravensaru koristim protiv žvala već preko 10 godina (obično jednom godišnje dobijem tu napast, valjda padne imunitet). Prije sam za žvale godinama koristila cinkovu mast koja mi nije ni upola tako dobra kao ravensara. Međutim, prije više od 10 godina sam imala slučaj da žvale nisu prolazile mjesec dana i tada sam otkrila ravensaru koja je taj prvi put djelovala u roku par sati.

Jedini joj je nedostatak intenzivan miris (miris je intenzivan samo prvih par minuta nakon stavljanja, nadam se da kasnije okolina ne osjeti).

Korisitm ove proizvode:

- eterično ulje ravensare od Pranaroma (prije sam kupovala u Kemigu, ali sad su Pranaromovi proizvodi dostupni u sve više ljekarni)
- grožđana mast – Gradska ljekarna Zagreb
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 09:21   #38
Dobro jutro Royal Red nešto si mi dugo spala, samo tri lete!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 12:59   #39
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
eterično ulje ravensare

Stavim direktno na žvalu 1-2 kapi eteričnog ulja ravensare i nakon toga to područje obavezno premažem grožđanom mašću da se koža ne osuši
Edit: može i prvo mast, pa ravensara. Ugodnije je
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 16:04   #40
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
eterično ulje ravensare

Stavim direktno na žvalu 1-2 kapi eteričnog ulja ravensare i nakon toga to područje obavezno premažem grožđanom mašću da se koža ne osuši (jer ako se osuši izgleda grozno).
Još jedan edit: ravensara je ta koja pomaže, a što ćete stavit na to područje protiv isušivanja vama je na izboru. Ne mora uopće nužno biti grožđana mast. Može biti bilo koji balzam za usne koje inače koristite.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.