Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2013., 06:40   #81
Ljudi, help!

Ovako, imam kuju rotta, dosta bolezljivu i zbog dosadasnjih kojekakvih lijecenja jos uvijek ju nisam mogla capnuti.
U petak je lagano prokrvarila.
Medjutim, pipica joj ni malo nije nabrekla, a krvi je zanemarivo malo. To mi je bilo cudno. Svi ostali simptomi su tu, osjeca se miris, njonjava je, ne dopusta ni u ludilu da ju se dira po grofici. Stalno se lize.
Jucer je krvarenje potpuno prestalo
Al svi ostali simptomi su i dalje tu, s tim da mi se cini kako je miris jos intenzivniji.

Sto bi to moglo biti?!
Zabrinuta sam, a prije ponedjeljka ju nikako necu moci otfurati vetu.
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 08:13   #82
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Sto bi to moglo biti?!
Zabrinuta sam, a prije ponedjeljka ju nikako necu moci otfurati vetu.
Najvjerojatnije prvo tjeranje. Slično je bilo i kod Site - zapravo, ni do danas ne znam je li u pitanju bilo tjeranje jer je tek bila došla i bila još sva zbunjena. Simptomi su bili da se malo popiškila u kući, sluzavo s par kapljica krvi. Plus cendravo ponašanje kao u nekih žena dva dana pred menstruaciju.

Sve što možeš napraviti jest da je naredna tri tjedna - jer je ovo simptom koji i nije simptom pa ne možeš odrediti točan početak - čuvaš od dilbera, a na sterilizaciju je odvedi za mjesec i pol do dva.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 08:45   #83
Dilbera

Dobila je sad i prokleti hot spot i iskreno vec mi je pomalo dosta tog pseta
Izbila mi je iz dzepa jedno solidno ljetovanje! I nikad kraja!

Vodit cu ju svakako u ponedjeljak vaditi krv da vidimo razinu hormona. Da je barem samo anestrija, jer me gugl uvjerio da moze biti svasta

Nadam se da je samo kombinacija prvo tjeranje/nedavni piro
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 14:13   #84
Pozdrav svima

imam pitanje u vezi prvog tjeranja i pokazatelja kada bi moglo doći do toga. Osim natečenih bradavica i pipice, spuštanja repa kad ju pomaziš... ima li još nešto što bi mi moglo pokazati da se pripremim?

Inače Kira je labradorica koja ima 8,5mj. Osim što se nakon obavljanja nužde kad se vratimo u kuću tu i tamo poliže (to pripisujem čišćenju), i ima nešto malo natečeniju pipicu, ne čini mi se da je nešto spektakularno, nikakvih drugih od navedenih pokazatelja nema. I ono najvažnije, s obzirom da smo na selu, sa NEograđenim dvorištem i da je okolo sve puno mužjaka, nisu se počeli skupljati i boriti još. Dođu oni s vremena na vrijeme, zato jer osjete kuju, ali po priči supruga koji živi ovdje cijeli svoj život, kaže da se ti mužjaci kad se kuja tjera usidre u njenoj blizini i ne mrdaju.

Planiramo ju odvesti ovu subotu, dakle 6.7. sterilizirati, međutim... s obzirom da čitam da bi joj ova starost bila upravo vrijeme da se prvi put potjera, i da su tada tkiva sva dosta natečena i da je rizičnije nego kada je između dva tjeranja pitam se... napraviti to sad ili ne?
S druge strane, zvala sam nekoliko vet.amb. da se interesiram oko samog postupka, i nitko nije reagirao na činjenicu da ima 8,5mj i da se nije još potjerala po prvi put.

Što vi mislite? Kira za sada prema svemu što čitam, osim tog lizanja nakon nužde ne pokazuje nikakve simptome da bi se mogla ubrzo potjerati.
__________________
Majka, supruga, sestra, kćer...
Oliva.zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 14:24   #85
Prema ovome što opisuješ, a šteta da to nisi rekla na temi o labradorima ili sam ja preskočila, mislim da Kira jest u fazi pred tjeranje. Vidi što sam ti napisala kako je bilo sa Sitom: link.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 16:10   #86
Misliš?

A niš... vidjet ću kaj će mi reči vet. u subotu.
Iskreno... ja to želim riješiti što prije... i stvarno ne vjerujem da će biti nekih problema.

Hvala ti.
__________________
Majka, supruga, sestra, kćer...
Oliva.zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 16:53   #87
lehane, slično je bilo sa staficom sa naše livade, samo što nije bila njonjava.
vet je rekao da nije pravo tjeranje već sitni hormonalni poremećaj čest u pubertetu. pravo tjeranje se desilo nekih dva mjeseca poslije, sve školski, samo bez faze nuđenja mužjacima i bez lažne trudnoće. sljedeće tjeranje je imala ravno šest mjeseci nakon prvog pravog.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:38   #88
Jedno pitanjce, kuja boston terijera sada 7 mj. ima sve znakove tjeranja, a i veterinar je potvrdio da je to to.
Ono što je čudno je to da izgleda mužjacima i nije posebno zanimljiva. U biti, ništa se nije promjenilo u odnosu do sada (u interakciji s drugim psima).
Tjeranje traje sad već 3 tjedna i valjda se polako primiče kraju.
Meni je to prvi pas, al nije mi jasno. Jel moguće jer je prvo tjeranje, da nije dosta intenzivno?
U budućnosti ju namjeravamo pariti, pa ako netko zna išta o ovome pišite ljudi...
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:56   #89
Vjerojatno će ti na pitanja odgovoriti uzgajivači koji su na forumu i koji imaju iskustva u tom pogledu.
Ono što ja znam je da bi pario kujicu, trebaš uzgojnu dozvolu.
A to zašto ne impresionira mužjake oko sebe, to će ti vjerojatno iskusniji odgovoriti.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:37   #90
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Jedno pitanjce, kuja boston terijera sada 7 mj. ima sve znakove tjeranja, a i veterinar je potvrdio da je to to.
Ono što je čudno je to da izgleda mužjacima i nije posebno zanimljiva. U biti, ništa se nije promjenilo u odnosu do sada (u interakciji s drugim psima).
Tjeranje traje sad već 3 tjedna i valjda se polako primiče kraju.
Meni je to prvi pas, al nije mi jasno. Jel moguće jer je prvo tjeranje, da nije dosta intenzivno?
U budućnosti ju namjeravamo pariti, pa ako netko zna išta o ovome pišite ljudi...
Nisam uzgajivač, ali evo što znam.

Prvi put imam nesteriliziranu labradoricu, sad su joj dvije godine, takođe namjeravam napraviti uzgojnu dozvolu i pariti je - dakako, ako njezine kvalitete budu išle u prilog tome, pa sam se u međuvremenu interesirala. Također sam sa starijom labradoricom imala sličan slučaj, no ona je nakon prvog tjeranja sterilizirana jer je zapravo križanka.

Guglaj "tiho tjeranje" ili "tihi estrus" pa ćeš naći podatak koji sam ja prvi put čula od vetice kad se Sitko (starija labradorica) tjerala, a otprilike se isto ponovilo i s Juditom. Prvo tjeranje može proći bez vidljivih ili pretjeranih vanjskih znakova (krvarenje, nabrekla stidnica, neuobičajeno ponašanje), a ni kujica ne mora mužjacima biti previše zanimljiva.

Uostalom, ako je bostonki ovo prvo tjeranje, ionako joj je preano za parenje - proći ćete još bar dva-tri tjeranja dok bude za to spremna.

A mužjaci su posebna priča. Jucko (Judita), kao ništa drugo, miriše kao nesterilizirana ženka, ali ne - oni svi redovno navaljuju na Sitku (Sita) koja je sterilizirana prije dobrih šest i pol godina. I inače, ne privlači svakog mužjaka svaka ženka, a ni ženka neće dopustiti baš svakom mužjaku da joj se približi, čak ni kad je na vrhuncu ciklusa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 18:52   #91
Hvala Didi!
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 17:39   #92
Eto i nas na ovoj temi. Krenule mi dvije, Kona stara 10 mjeseci, i ja, na uobičajeno subotnje druženje i šetnju šumom. Na potoku smo, dosta daleko od kuće, srele prve pse. Jedan bez uzice bio je dosta zainteresiran za nju, no nakon nekoliko poziva vlasnika pas se maknuo od nas, no onda smo srele samošetača koji se od nas nije micao. Pratio nas je u stopu, i jedva sam ga uspjela držati na pristojnoj udaljenosti (čitaj pola metra) dok smo jurile prema doma. Srele smo još jednog psa bez povodca, pa sam gospođu zamolila da ga primi, jer se također uputio s nama. Kao što sam odgovorila gospodinu (onaj s 1. pasom iz priče) na pitanje: 'Tjera se?' - koliko ja znam ne, simptoma nema, ali teoretski, mogla bi.
Simptoma još uvijek nema, osim pasa koji reagiraju, skupa sa samošetačom koji je nekoliko puta svratio do ograde.

edit: jedina promjena je lizanje ruku, to inače ne radi (toliko)
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 17:51   #93
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Eto i nas na ovoj temi. Krenule mi dvije, Kona stara 10 mjeseci, i ja, na uobičajeno subotnje druženje i šetnju šumom. Na potoku smo, dosta daleko od kuće, srele prve pse. Jedan bez uzice bio je dosta zainteresiran za nju, no nakon nekoliko poziva vlasnika pas se maknuo od nas, no onda smo srele samošetača koji se od nas nije micao. Pratio nas je u stopu, i jedva sam ga uspjela držati na pristojnoj udaljenosti (čitaj pola metra) dok smo jurile prema doma. Srele smo još jednog psa bez povodca, pa sam gospođu zamolila da ga primi, jer se također uputio s nama. Kao što sam odgovorila gospodinu (onaj s 1. pasom iz priče) na pitanje: 'Tjera se?' - koliko ja znam ne, simptoma nema, ali teoretski, mogla bi.
Simptoma još uvijek nema, osim pasa koji reagiraju, skupa sa samošetačom koji je nekoliko puta svratio do ograde.

edit: jedina promjena je lizanje ruku, to inače ne radi (toliko)
Pred tjeranje je, a i doba joj je za tu pasminu. to prvoo tjeranje može biti i onako potiho, čak i bez puno krvarenja, kao što je bilo i kod Sitke i kod Jucke. Što ne znači da ne može ostati skotna. Najpametnije na lajnu i mjesec dana tako, a u šetnju u nedoba - rano ujutro i kasno navečer.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 18:36   #94
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pred tjeranje je, a i doba joj je za tu pasminu. to prvoo tjeranje može biti i onako potiho, čak i bez puno krvarenja, kao što je bilo i kod Sitke i kod Jucke. Što ne znači da ne može ostati skotna. Najpametnije na lajnu i mjesec dana tako, a u šetnju u nedoba - rano ujutro i kasno navečer.
Da, moguće da se o tome radi.
Mislim da nikad nismo brže prehodale 2 kilometra
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 23:18   #95
Po cemu se skuzi da se kuja pocela tjerat,osim po natecenoj "gospođi"
prvi puta imam kuju malo mi je sve to nepoznato,trebala bi se za mjesec dana pocet tjerat pa da se znam polako pripremit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 07:57   #96
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Po cemu se skuzi da se kuja pocela tjerat,osim po natecenoj "gospođi"
prvi puta imam kuju malo mi je sve to nepoznato,trebala bi se za mjesec dana pocet tjerat pa da se znam polako pripremit
Ovdje je dosta dobro opisano kako to izgleda, samo što autor piše s gledišta uzgajivača, a tebe to ne zanima.

Uglavnom, prvo tjeranje ne mora proći "tiho", ali su moje obje to tako prošle. Krvi je bilo minimalno, a one su to i lijepo očistile tako da ja ne bih ni znala da ih nisam podvrgnula ginekološkom pregledu, i to rano ujutro, na prepad, dok se još nisu stigle oblizati. Mislim, smao sma ih pogledala i vidjela da izvana ima krvi. Frendica mi je savjetovala da Jucki guram štapić za uho u vaginu, ali sam ja istu uslugu ponudila njoj pa odonda više ne razgovaramo.

Uglavnom, najprije ćeš vidjeti po potencijalnim ljubavnicima. Obilazit će vas obje i nemoj se začuditi ako i tebe pokušaju poševiti jer ćeš mirisati po njoj, a muški su muški. I to će početi prije samog tjeranja, a ona će im redom davati do znanja da su dosadni - grrr! vau! pusti me na miru. Naglo će se okrenuti i škljoznuti zubima po zraku.

Dva za mene vrlo sigurna znaka odnose se na ponašanje. Najprije, počinju češće piškiti odnosno svakih par metara ostavljaju poruku da su bile ovdje pa ako je netko zainteresiran, da zna. Drugo je promjena u ponašanju: ili postanu jako mazne i samo što ne bi stalno sjedile u krilu ili svadljive pa bi svakom drugom psu, pogotovo kuji, najradije iskopale oči - obično ništa ne naprave, samo se deru. Pravi pravcati PMS. Uz natečenu stifdnicu, što i ne mora biti jako izraženo pri prvom tjeranju, primijetit ćeš i da su joj sisice postale izraženije, a takve će ostati i nakon tjeranja - kao sitne kvržice, ne više u razini s ostalom kožom.

Samo tjeranje traje tri tjedna. Prvi tjedan, osim što tjera mužjake od sebe, u principu, kuja ne može ostati skotna, u drugom tjednu do deset dana postoje ona tri čarobna plodna dana, ali sam ja svih deset dana za svaki slučaj hodala s Juckom na lajni, i to u nedoba - ranom zorom i kasno navečer. Poslije toga još tjedan dana negativno reagira na mužjake.

Kako je i meni s Juckom bilo prvi put - Sita je prošla doista "nečujno", čak nas ni dečki nisu primjećivali, ja sam "sigurnosni period" rastegnula na mjesec dana.

Kad tjeranje završi, najbolje je da je okupaš. Sretno!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 17:30   #97
Tnx na opsirnom odg
ona je zadnjih cca tjedan dana pocela cesto zapisavat vec,ono po par kapi svakih par koraka.pa nije moguce da je to vec predznak.trebala bi se krajem 8.mj,pocetkom 9.mj tjerat a mozda i kasnije ovisi.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 17:45   #98
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Tnx na opsirnom odg
ona je zadnjih cca tjedan dana pocela cesto zapisavat vec,ono po par kapi svakih par koraka.pa nije moguce da je to vec predznak.trebala bi se krajem 8.mj,pocetkom 9.mj tjerat a mozda i kasnije ovisi.
Kod prvog tjeranja nikad zapravo ne znaš. Tek poslije uhvatiš kalendar, a i to je sve relativno, kao i kod žena. Ako od uzgajivača odnosno vlasnika njezine majke možeš doznati kad se prvi put jterala, kažu da je to indikator prema kojem se možeš orijentirati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 18:27   #99
Cisto sumnjam da oni znaju,ali mogu ih pitat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:45   #100
Evo mene opet tu
moja damica je prosla 7mj jos nikakve naznake nema za tjeranje.neki mi kazu da se prvi puta kuje znaju tjerat tek sa 9,10mj
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.