Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2007., 15:06   #41
Quote:
dennis_9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši...
Imam jedan problem, štene mi piša po kući a kad ga izveden van onda neće...Budem vani s štenetom sat vremena i ništa...kako ste vi uspjeli??
Tako da smo pazili kad mora piškiti. Zna se da štene obavlja nuždu iza spavanja, igranja i hranjenja. Samo pripazi na to i kad nešto od toga budete radili iznesi ga da obavi nuždu, a kad obavi nuždu nagradi ga. jako sretnim i veselim glasom ga ishvali, izmazi i daj mu neku nagradicu u vidu hrenovčice ili kekića. Vjeruj mi psić će jako brzo shvatiti da je dobro da vani obavlja nuždu, a ne u kući, ali nečim mu to moraš pokazati.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 22:43   #42
Stigao je mali maltezer Enzzo, star je 2 mjeseca i stalno spava. Molim savjet kako uskladiti ritam psa sa spavanjem , hranom i izlaskom van. Kako da prepoznam njegove potrebe jer veterinar tvrdi da je sa Enzzom sve u najboljem redu?
lunablu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 10:06   #43
pozdrav ljudi,
evo da se i ja malo pohvalim (gd sam već udavila pitanjima - carica), u nedjelju nam je stigla naša mala pasica, Kali - štene zlatnog retrivera, ima dva mj. i 8,5kg (velika beba), hranimo je barfom+povrće+dehidrat (uzgajivačnica),za sada idemo na kratke šetnjice u ulici gdje nema drugih pasa i veliku nuždu obavlja više-manje vani, piški po stanu, ne kažnjavamo je jer je to jednostavno tako do neke određene dobi psa ( za sada brišemo i luftamo), igračaka ima dosta i radimo na principu zamjene (šlapa fuj-loptica, preuzeto gd ), još baš ne sluša, ali imamo dosta vremena pa malo po malo..... i da od prvog dana spava sama, ne cvili, ako se ujutro prije probudi zaigra se s nečim sama...... ma za sada je odlična
Baš sam se raspisala
inci26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 14:20   #44
evo i mene opet. štenac je super ali ne želi spavati u košari nego samo na krevetu kao kod bivšeg gazde . Kako ga naučiti da spava u košari? inače vrlo je uredan i drag
lunablu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 14:33   #45
preslatko mi vas je čitati dok pišete o svojim ljubimcima.....
još kad bi i slike stavili da mi koji ne možemo imati pse uživamo, bila bih va, vječno zahvalna
Cat_drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 14:36   #46
Quote:
lunablu kaže: Pogledaj post
evo i mene opet. štenac je super ali ne želi spavati u košari nego samo na krevetu kao kod bivšeg gazde . Kako ga naučiti da spava u košari? inače vrlo je uredan i drag
Ali vjerovatno nije psu palo na pamet da se bolje spava na krevetu nego ste ga vi stavili tamo. Ne znam u čemu je problem, jednostavno mu ne dozvolite na postelju. Možda ćete morati na početku nagraditi to da ide u svoju košaru - tako da će korašu povezati s nećim dobrim.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 14:38   #47
Quote:
Cat_drive kaže: Pogledaj post
preslatko mi vas je čitati dok pišete o svojim ljubimcima.....
još kad bi i slike stavili da mi koji ne možemo imati pse uživamo, bila bih va, vječno zahvalna
postoji več tema:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=34803
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 11:54   #48
Pomoć!!!

Ja cu danas dobit psa.Dvomjesečnog maltezera.Još nikada nisam imala pse te stoga uopće neznam kako da ga priviknem na njegovo ime,kako da ga naučim da nuždu mora obavljati vani,ne znam kako da postupim ako on u svojoj prvoj šetnji samnom želi negdje otrčati a ja na to mjesto ne mogu.Zaista želim da prvi dojmovi koje ostavim kod njega budu pozitivni jer jako volim životinje pa ne želim da njemu bude neugodno kod mene.U životu sam imala puno mačaka pa mi odnos životinjama nije stran,ali možda je to kod pasa to drugačije.
Nadam se da će mi netko moći udjeliti kakav savjet u vezi toga jer mi je ovo stvarno važno...
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 19:28   #49
Quote:
MissBlood kaže: Pogledaj post
Ja cu danas dobit psa.Dvomjesečnog maltezera.Još nikada nisam imala pse te stoga uopće neznam kako da ga priviknem na njegovo ime,kako da ga naučim da nuždu mora obavljati vani,ne znam kako da postupim ako on u svojoj prvoj šetnji samnom želi negdje otrčati a ja na to mjesto ne mogu.Zaista želim da prvi dojmovi koje ostavim kod njega budu pozitivni jer jako volim životinje pa ne želim da njemu bude neugodno kod mene.U životu sam imala puno mačaka pa mi odnos životinjama nije stran,ali možda je to kod pasa to drugačije.
Nadam se da će mi netko moći udjeliti kakav savjet u vezi toga jer mi je ovo stvarno važno...
Kad uhvatiš vremena, pročitaj topica iz mog potpisa, to su linkovi na teme na ovom podforumu. Tu ćeš pronaći sve upute za korištenje.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 14:30   #50
Cijenjeni gospodine kosta vujic, ljudi na ovom forumu očito imaju i suviše slobodnog vremena na svojim rukama. Vašeg psa se uistinu da odgojiti na način kako ga "odgaja" vaša mačka, vrlo brzo, jednostavno i efikasno. No umjesto udarca, radije prakticirajte hvatanje za šiju uz trešnju, i ponavljanje riječi "Fuj!" ili "Ne!" ovisno ovisini prestupa (Fuj, malen prestup Ne, velik prestup). I iako je ovaj forumaško životnjski filantropizam na momente pohvalan, na kraju je to ipak sve samo hrpa govana. Postavite se kao Alfa, kada pređe granicu, kaznite ga.
Lipi_Macan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:01   #51
kada dobijem štenca, u kojem mjesecu da počnem s odgojom te kada mu mogu staviti lajnu i počet ga šetati među druge peseke?
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:13   #52
Odmah započni s odgojem, a šeći ga među drugim psima kad završite sa svim cijepljenjima koja na početku treba proći.
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:58   #53
vidi malca sto je sladak

http://www.youtube.com/watch?v=-1JNj3JpxHs
__________________
...vodama vode vode me...
luda riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 09:37   #54
za savjet vas molim

molim vas kako vi rjesavate u stanu odlazenje na wz malog psica, maime dosta je hladno pa drzimo 2,5 mjeseca stenca u nutra ,prvo je bio sa macom u kuhinji,onda je to strasno uneredila pa smo stavili macu i stenca u hodnik maca ide na swoj wz od prvog puta ,preko dana i preko noci puno puta odnesem ju malo van da bi mozda obavila nuzdu al sa malo uspjeha,dajte recite kako vi to rjesavate i el ima nacin da se ju nauci to,hvala
abcbcaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 10:29   #55
Naravno da ima načina, ali za to nisi trebao/la otvarati novu temu. Već postoji nekoliko njih na kojima se o tome diskutiralo.
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:08   #56
ucenje mopsica gdje da vrsi nuzdu

imam mopsica starog 3 miseca pa me zanimaju savjeti kako da ga naucin di da vrsi nuzdu
DAKA1102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 00:29   #57
Imam jedno pitanje,
imam i ja malog štenca od dva mjeseca, mali preslatki pekinezer. Nije još bio kod veterinra. Znam da ga moram vodit al kako sad bas nisam pri parama moram cekat placu. Ajd onako ugrubo: koliko ce me kostat taj prvi pregled i sto ce mu sve radit?
__________________
Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat će uvijek najljepša pjesma i stih
kvakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:23   #58
Quote:
kvakica kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje,
imam i ja malog štenca od dva mjeseca, mali preslatki pekinezer. Nije još bio kod veterinra. Znam da ga moram vodit al kako sad bas nisam pri parama moram cekat placu. Ajd onako ugrubo: koliko ce me kostat taj prvi pregled i sto ce mu sve radit?
Koliko se ja sjecam, dat ce mu pasticu ili tabletice za ciscenje od glista, a one idu u kompletu sa prvim cjepljenjem od bjsenoce, koje treba biti nakon treceg cjepljenja protiv zaraznih. ne isti dan, vec tjedan dana kasnije.

Dakle prvi pregled ukoliko je psic primio sva tri cjepiva, bi trebao doci oko 150,00kn.

A ukoliko nije primio...e onda ne znam, ne sjecam se vise.

Samo nemojte dozvoliti da vam psa cijepe u isti dan protiv bjesnoce, i trece cjepivo i ciscenje od glista. 2-3 tjedna zbilja nije problem sacekati.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 12:08   #59
Neki veterinari (npr.moj) ne naplaćuju preglede nego samo lijekove i cjepiva.

Prvi naš pregled, cjepivo i pastica protiv glistica nas je došao 120 kn.

Inače, savjetuje se da psić prvo bude očišćen od glista, pa tek onda cijepljen prvi put s obzirom da pas mora biti potpuno zdrav da bi primio cjepivo. Inače nema smisla.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:43   #60
kujica kaka u kući,vani nikako?!?

Molim vas, pomagajte!
Prije tjedan dana dobili smo štene od cca 3mj. Zbog nekih glupih razloga (o kojima sad neću), mora biti kod mojih roditelja do Božića, onda dolazi kod nas.
Normalno je da ne zna da nuždu treba obavljati vani i ja sam bila spremna na učenje, i objasnila sam svojima. Međutim, javljaju mi da je već postalo nepodnošljivo. Mala uopće neće kakati i piškiti vani, bez obzira koliko dugo šetali, već to učini prvom prilikom (čak i neposredno nakon šetnje!!!) a kad nema nikoga u blizini. I tako moji 15 min poslije šetnje zateknu lokvicu i govance na pola hodnika! Zašto??? Što da radimo/rade? U čemu je kvaka??? Već su stvarno očajni, a i ja skupa s njima....
Znam da nema smisla vikati i šta ja znam, treba je uhvatiti na "djelu" , dreknit NE, izvest je van i pohvaliti kada tamo nastavi. Ali zašto ona obavlja nuždu tek kad nikoga nema? Kako doskočiti tome? Pa ne mogu 24 sata dnevno biti s njom???
Mama ju je pokušala ostaviti i u dvorištu, ali čim ona ode, mala poludi i počne lajati i grebati po vratima, hoće unutra...

Ljudi, pomagajte ako imate IKAKAV savjet.....
Mala Astra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.