Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2008., 11:53   #1
WiFi kod mobitela

Pozdrav
priznajem da pojma nemam o wifi tehnologiji, znam da mi se komp tako spaja na wlan

e sad kako se koristi i čemu služi wifi na mobu, ne teoretiziranje i stvari koje se mogu vani, nego kod nas u ZG



thx unaprijed
Butiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 13:01   #2
Pa znači ako naleitš na neku wireless nezaštićenu mrežu spojiš se i surfaš netom besplatno... Ne znam šta ti nije jasno
chicken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 13:52   #3
dakle u biti je beskorisno, kada sam doma nebum surfao mobitelom nego kompom, a kada sam vani ovisim o nekom "nadobudnom" korisniku koji nije zaštitio mrežu?

znači upotreba je vrlo ograničena?

zašto to pitam, zato jel u svakom postu ili recenziji svi govore da im je WiFi must have a ja se uvjek pitam čemu?

znam da se vani može preko voipa besplatno telefonirati, onda kužim da ti mob praktički služi za besplatno telefoniranje putem neta dok si doma, ali kod nas to nije zaživjelo kolko znam i nije baš da bude u nekom kraćem roku?

dal i postoji još neka korist koja mi izmiče?

thx na postu
Butiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 14:22   #4
Quote:
Butiro kaže: Pogledaj post
dakle u biti je beskorisno, kada sam doma nebum surfao mobitelom nego kompom, a kada sam vani ovisim o nekom "nadobudnom" korisniku koji nije zaštitio mrežu?

znači upotreba je vrlo ograničena?

zašto to pitam, zato jel u svakom postu ili recenziji svi govore da im je WiFi must have a ja se uvjek pitam čemu?

znam da se vani može preko voipa besplatno telefonirati, onda kužim da ti mob praktički služi za besplatno telefoniranje putem neta dok si doma, ali kod nas to nije zaživjelo kolko znam i nije baš da bude u nekom kraćem roku?

dal i postoji još neka korist koja mi izmiče?

thx na postu

Pa nije stvar u nadobudnom korisniku nezaštićene mreže.

Imaš i u HR gradova koji su pokriveni besplatnim internet WiFi signalom. Konkretno znam za Rijeku da je free.

Onda imaš gradove koji to isto naplaćuju, konkretno znam da je tako u Opatiji.


A ako ideš van, to je kao stvoreno za VOIP, nije problem naći nezaštićenu mrežu od nekoga, ali isto tako imaš i legalnu mogućnost (iako neznam da je ilegalno nekome "čopiti" malo interneta koji je nezaštićen, ja sam to radio sa laptopom u autu na skijanju, da se javim doma, ustvari da nazovem besplatno talijasnki mobitel s kojeg sam onda besplatno pričao sa Hrvatskom), jer prema mom iskustvu svi bolji hoteli imaju mogućnost spajanja na bežični internet, i to neki potpuno besplatno za svoje goste, neki naplaćuju....
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 15:19   #5
Da,a danas je sve više i više ljudi sa adslom (wireless),i začudio bi se koliko ih je nezaštićeno... U zgu se malo prošećeš i naletit ćeš na neki nezaštićeni wireless 100% A nije to loša stvar,pogotovo ako trebaš provjerit neki mail ili samo nakratko pogledat neku informaciju na netu,ali naravno da nije za neko duže surfanje na tako malom ekranu...
chicken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 22:26   #6
a naravno
pa ko bi na 3 inca sufpao po netu
ono ddd
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:02   #7
meni je wifi čisti fetiš,nisam ga previše koristio,ali to mi je bila neka faza kad sam ednostavno to želio imati.nemaš pojima koliko nezaštićenih wireless mreža ima.gotovo u svakom kvartu češ naći neko mjesto neka firma,udruga,kafić...btw na samsungu i600 se zbog velikog landscape ekrana da sasvim pristojno surfati
10inch_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 19:12   #8
ja svoju n93cu prikopcam na tv i surfam ..al opet,,glupo je.a i fali radne memorije.
jedino mi je fora kad neam para na racunu. samo se prikopcam na neciju mrežu, zatim odem na vipovu stranicu i saljem bez pol beda.
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 09:20   #9
Tema je starija..... ali....
Mobitel WiFi + Fring

Jakooooo dobra kombinacija

Šteta imati WiFi i ne koristiti te mogucnosti.

Imam Nokiju E 65 i koristim i fring i Nokijin orginalni softver za Voip. I jedan i drugi rade ok.

Pozdrav
Kazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 21:35   #10
Samo da provjerim jesam skužio (jer se ne kužim previše u to), ako surfaš s mobom preko wi-fi-a, ne naplaćuje se na račun moba, nego onome čiji je wireless (ja npr. imam flex adsl, pa mi se zapravo iznos računa ne mijenja), jesam skužio ??
greenlight37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 21:40   #11
Da, trošiš promet onome kojemu se spajaš- tebi je besplatno, samo se baterija troši.
Makar, nije to neki veliki iznos- ako 10mb.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:34   #12
ja odem pod pauzom za radnoga vremena u kafić u kojem ima bežični int.i ako je neka frka mogu pročitati mail odmah a ako si sa laptopom možeš sve raditi normalno kao da si u uredu.

Samo da mi je još naći mobitel koji ima wi fi i još da ima 2 kartice ako netko čuje za takav model molim da me obavijesti

pozdrav
marijaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 08:20   #13
Čemu dva posta za redom?
Postoji gumb edit...
No dobro.

Pogledaj na njuškalu za dual SIM mobitele koji imaju i WiFi.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 15:39   #14
kad se spojim na mrežu sa wi-fi, probam ući na google neće i piše nedostupna usluga, ? molim pomoć
rodjo1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 10:42   #15
Quote:
rodjo1987 kaže: Pogledaj post
kad se spojim na mrežu sa wi-fi, probam ući na google neće i piše nedostupna usluga, ? molim pomoć
Koji mob, treba vidit postavke, kako si spojen, jel imaš full pristup ili je limited conectivity...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 10:47   #16
Vani je sve više bespltnih hot spotova, ima ih na svakoj birtiji koja drži do sebe.
Stoga o mobitelu bez WI-FIja ne želim ni čuti !!
VOIP, video chat, internet...
što bih trebao? Plaćati data roaming? Nisam jeo ludih gljiva
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 14:53   #17
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Koji mob, treba vidit postavke, kako si spojen, jel imaš full pristup ili je limited conectivity...


samsung monte, nije limitiran ali opet piše usluga nedostupna kad se spojim ne znam što?
rodjo1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 15:18   #18
Quote:
rodjo1987 kaže: Pogledaj post
samsung monte, nije limitiran ali opet piše usluga nedostupna kad se spojim ne znam što?
Možda ti ovo pomogne
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 10:01   #19
zašto to pitam, zato jel u svakom postu ili recenziji svi govore da im je WiFi must have a ja se uvjek pitam čemu?znam da se vani može preko voipa besplatno telefonirati, onda kužim da ti mob praktički služi za besplatno telefoniranje putem neta dok si doma, ali kod nas to nije zaživjelo kolko znam i nije baš da bude u nekom kraćem roku?

__________________
ed hardy louis vuitton
jingjing is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 12:09   #20
Quote:
jingjing kaže: Pogledaj post
zašto to pitam, zato jel u svakom postu ili recenziji svi govore da im je WiFi must have a ja se uvjek pitam čemu?znam da se vani može preko voipa besplatno telefonirati, onda kužim da ti mob praktički služi za besplatno telefoniranje putem neta dok si doma, ali kod nas to nije zaživjelo kolko znam i nije baš da bude u nekom kraćem roku?

__________________
ed hardy louis vuitton
Za voip nema veze jesi li vani ili doma.
Bez obzira gdje si, plaćati skupe međunarodne pozive je danas totalna glupost.
I kako misliš kod nas nije zaživjelo? WIFI mreže su gdje god se maknem...
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.