Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2016., 22:53   #581
Nemaš se kome žalit.Bolje da te važu nego da ti gledaju oči.
Nikome nećeš ništa objašnjavat.Vozačka ti vrijedi 5 godina i točka.Ako budeš vozila s onom koja je protekla ide kazna i opet točka.

I ja moram svaki 5 g promjenit vozačku a nisam profesionalac niti imam ograničenje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 23:04   #582
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nemaš se kome žalit.Bolje da te važu nego da ti gledaju oči.
Nikome nećeš ništa objašnjavat.Vozačka ti vrijedi 5 godina i točka.Ako budeš vozila s onom koja je protekla ide kazna i opet točka.

I ja moram svaki 5 g promjenit vozačku a nisam profesionalac niti imam ograničenje.
Ova baka u toj ambulanti mi je mogla i danima gledat oci i nikad ne bi nista shvatila sudeci po njenoj strucnosti.. al ok.

Zasto onda i ti moras svako 5 god?
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 08:42   #583
Zato jer su takvi propisi.a i svi ostali koji su napravili novu e vozačku morat će je mjenjat svakih 5 godina.

Time se pomaže rh gospodarstvo (slikari,akd i drž proračun).Dobro došla u hrvatistan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 02:47   #584
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zato jer su takvi propisi.a i svi ostali koji su napravili novu e vozačku morat će je mjenjat svakih 5 godina.

Time se pomaže rh gospodarstvo (slikari,akd i drž proračun).Dobro došla u hrvatistan.
Da.. bas sam gledala ono na RTL Direktu o osobnim iskaznicama, kako postoje oni cipovi koji bi nam mogli sluzit i olaksat, ali ne moze to tako u hrvatistanu.. dodje ti bas da lupas glavom o zid.
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:06   #585
Bila sam nešto čula iz pričanja da se sada kod produženja vozačke ne mora raditi sistematski pregled za "B" kategoriju. No, mora se ako se ima "C" i želi se i taj "C" produžiti, ili se navodno "C" može osatviti u mirovanju, dakle, dobiti produženje samo za "B", a "C" se može dobiti kasnije, ako ustreba.
Obzirom da ja imam"C", položila sam je davno, i do sada nisam trebala ništa posebnoga za tu kategoriju raditi, zanima me jesu li ove informacije točne. "C" kategorija mi za vožnju kamiona trenutno više nije potrebna , ali je se ne bih htjela odeći, pošto sam je stekla i platila lijepu sumu kada sam polagala ispit.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:30   #586
Priče su priče a sve je lijepo napisano u propisima.

Ako nema ograničenja za "B" nema ni pregleda.

Za C ima pregleda i upisivanje koda 95 svakih 5 godina.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:49   #587
Hvala.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 12:06   #588
Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post

Zasto onda i ti moras svako 5 god?
Sorry,vozačka se obnavlja svakih 10 a e-osobna svakih 5 godina.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 14:23   #589
Vozačka mi ističe 4.9. ove godine. Ukoliko danas predam zahtjev za izradu nove vozačke, mogu li se u međuvremenu koristiti starom vozačkom koja još uvijek vrijedi ili će mi ju odmah uzeti, poništiti i uvaliti mi onaj kartončić s kojim ne mogu prelaziti granicu?
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 11:24   #590
U svakom slučaju (daš zahtjev sada ili po isteku) čim daš zahtjev za izradu nove vozačke poništit će ti staru i dat papir da si u postupku zamjene s kojim možeš vozit samo na teritoriju RH.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 11:57   #591
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju (daš zahtjev sada ili po isteku) čim daš zahtjev za izradu nove vozačke poništit će ti staru i dat papir da si u postupku zamjene s kojim možeš vozit samo na teritoriju RH.
Toga sam se i bojao. Znači ako ne želiš platiti više za ubrzani postupak, oni te de facto onemogućavaju da automobilom prijeđeš granicu punih mjesec dana, sve dok ti se ne izradi nova iskaznica, bez obzira što ti stara dozvola još uvijek vrijedi. Nevjerojatno...

Ima li netko iskustva da li barem vrijedi ono da ako si nedavno vadio osobnu da ne moraš donositi nove fotografije za vozačku dozvolu?
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 12:06   #592
Pa normalno da ti vrijede (radi vremenskog pomaka) ali nisam siguran jesu li istog formata!
Evo sada gledam svoje dokumente. Na novoj vozačkoj je manja fotka od one na novoj osobnoj. Tu bi trebao biti problem ako ti fotograf pri izradi nije napravio i ove manje za vozačku!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 12:16   #593
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Pa normalno da ti vrijede (radi vremenskog pomaka) ali nisam siguran jesu li istog formata!
Evo sada gledam svoje dokumente. Na novoj vozačkoj je manja fotka od one na novoj osobnoj. Tu bi trebao biti problem ako ti fotograf pri izradi nije napravio i ove manje za vozačku!
Koliko sam shvatio ono što piše na stranicama MUP-a, ako si nedavno vadio novu osobnu, oni tvoju fotografiju imaju u digitalnom formatu u računalu i onda ju samo "cropaju" na veličinu potrebnu za vozačku dozvolu.

Mene zanima je li to tako stvarno u praksi ili će me, ako dođem na šalter bez fotografije, žena blijedo gledati i reći "šta ste vi mislili da to što piše u zakonu stvarno funkcionira u praksi"?

Upravo takav odgovor sam dobio u MUP-u u Heinzelovoj oko jednog drugog pitanja.
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 12:58   #594
Baš se ne bih složio s onim što piše! Kada sam radio novu vozačku bilo je problema s njihovim skenerom za fotku. Nije mogao „skinuti“ fotku i teta na šalteru mi mrtvo-hladna kaže „odite se ponovo slikati“. 50 kn gore dole njima niš ne znači. Otišao sam doma i skenirao sam fotku pa isprintao par (tonskih) verzija iste. Otišao sam na šalter i teti dao desetak fotki neka si izabere onu koju njen skener može skinuti. Jedna je prošla i tako je uspješno napravljen dokument. Po infu koje piše na MUP-ovoj stranici imali su digitalni oblik moje fotke jer sam prije toga u Petrinjakoj radio novu osobnu. Tek toliko o njihovim tehnološkim postignučima!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 17:19   #595
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Toga sam se i bojao. Znači ako ne želiš platiti više za ubrzani postupak, oni te de facto onemogućavaju da automobilom prijeđeš granicu punih mjesec dana, sve dok ti se ne izradi nova iskaznica, bez obzira što ti stara dozvola još uvijek vrijedi. Nevjerojatno...

Ima li netko iskustva da li barem vrijedi ono da ako si nedavno vadio osobnu da ne moraš donositi nove fotografije za vozačku dozvolu?
Točno.Ne vrijedi jer je poništavaju.

Vrijedi.
"NAPOMENA: Nije potrebno priložiti fotografiju ukoliko je podnositelju zahtjeva u proteklih pet godina izdana elektronička isprava ili osobna iskaznica koja sadržava OIB, za čije je izdavanje priložena fotografija, a izgled osobe nije bitno promijenjen. "
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 19:21   #596
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
TVrijedi.
"NAPOMENA: Nije potrebno priložiti fotografiju ukoliko je podnositelju zahtjeva u proteklih pet godina izdana elektronička isprava ili osobna iskaznica koja sadržava OIB, za čije je izdavanje priložena fotografija, a izgled osobe nije bitno promijenjen. "
Je li to provjereno u praksi? leo4 je dao suprotan primjer.
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 13:13   #597
Dakako da je provjereno.

Ako u njegovom slučaju nije radio jedan skener mogli su se priključit na drugi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 15:53   #598
Za ove što moraju ići na očni pregled (za B kategoriju), predlažem vam da naučite onaj test s brojevima i slovima napamet ako je moguće prije pregleda. Nije tako teško, naučite 2 reda ispod onih što uspijete pročitati. Ja sam tako dobio vozačku na 10 godina, inače bi bila maksimalno na 5, vjerojatno 2-3.
DmitriV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 12:02   #599
Vozačka mi vrijedi još mjesec dana. Ako sad predam zahtjev, da li mogu voziti sa starom vozačkom dok čekam da se nova napravi (cca mjesec dana) ili odmah uzmu staru vozačku i precvikaju ju?
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 08:58   #600
Možeš vozit sa starom ali samo na području RH.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.