Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 13:31   #1
Dostava preporučene pošiljke (HP)


Poštovani forumaši.
Poslala sam preporučenu pošiljku u Zagreb koja mi se za tjedan dana vratila, na sreću. U adresi sam uz kućni broj greškom napisala a, npr . 16a umjesto samo 16
Moja greška definitivno, premda je sve drugo bilo korektno napisano. Dakle oni su automatski bez provjere da li se uopće može dostaviti pošiljku vratili.
E sad da nisam platila popriličnu poštarinu ne bi ništa komentirala, ali obzirom na visoku cijenu usluge mislim da sama kvaliteta nije adekvatna.
Jeste li imali sličnih iskustava sa HP-om? I kako se još može dostaviti manja pošiljka , CityEx ili nešto treće ?
Ivy999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 02:48   #2
O hp-u mogu reći sve najgore,bahati su,poštari im ne isporučuju pakete nego ostavljaju žute papiriće pa ako vam pošta nije u blizini najeb... ste.. btw,zna li netko računaju li u onaj rok 5 dana za preuzet pošiljku i nedjelju? vjerojatno ne,ali želim biti sigurna
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 09:16   #3
mislim da na onom papiriću piše 5 radnih dana...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 10:30   #4
Meni su do sada bili čist ok.
Makar, znalo mi se dogoditi da mi ostave žuti papirić- a ja sam bio cijeli dan doma.
Mislim, pošta mi nije jako daleko- ali ne shvaćam da mu je lakše sad to nositi nazad nego meni dati i gotovo....
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 11:43   #5
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
mislim da na onom papiriću piše 5 radnih dana...
zahvaljujem,nikad ne znaš s njima .. još mi se ovaj tjedan poklopio blagdan i nedjelja.

Nažalost ja nemogu birati dostavu jer se radi o online shopu
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 08:28   #6
Ukoliko se radi o tvojom gresci mislim da nebi trebala prigovarati, jer 16 i 16a je jednako kao i 16 i 17. Tj dva razlicita boravista.
Eh sad, vec dulje vrijeme sam primjetio da postari ne nose pakete ali ako ih ima nekoliko mislim da im ni nije lako, a i mene zivciraju ti zuti papirici, posta mi je 4km ali zato postoje auti.
Usluga im je 70% po meni, ali cijena daleko povoljnija od npr City ex-a
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je posljednji, jednom ce to i biti
Apatrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 11:00   #7
Radim u pošti pa ću pokušati odgovoriti na pitanja (i kritike).

1. Preporučena pošiljka dostavlja se na kućna vrata i uz potpis primatelja. Dakle, ako na adresi 16a nema dotičnog primatelja ili adresa 16a ne postoji, ne možeš očekivati od poštara da razmišlja o tome koja je zapravo prava adresa. A visoka cijene uključuje nekoliko pogodnosti: dostava na kućna vrata, potpis primatelja da je primio, i najvažnije: povratak pošiljatelju u slučaju nemogućnosti predaje.
2. Što se tiče žutih papirića, to ovisi o samom poštaru. U mom kvartu (Dugave) nikada nisam imao takav problem. U slučaju da si stvarno bio/bila doma, a poštar nije dostavio pošiljku, možeš ga uvijek prijaviti.
3. U slučaju da vam je isporučna pošta (pošta u koju morate ići podići pošiljku) daleko, možete nazvati taj poštanski ured i zamoliti da pošiljku vrate na ponovnu dostavu, i dogovoriti se koji dan.
4. Što se tiče paketa, morate znati da poštari na teren idu pješke. Pretpostavljam da veće pakete niti ne nose, već se oni dovezu u isporučni ured, a vi dobijete samo obavijest. Tu opet preporučam da nazovete ured i dogovorite se za dostavu.
5. U rok za podizanje pošiljke ne spadaju dani kad ured ne radi.
6. CityExpress nam je konkurencija pa vjerojatno nisam objektivan, ali mislim da su oni skuplji i gori od nas.

Ako vas još kaj zanima, samo pitajte.
kralj01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 19:38   #8
govorim samo za dane kada sam bila kući,a poštar nije ni pozvonio... a svaki paket nema ni 1 kg..ako je toliki problem uspeti se na drugi kat ja bi to učinila za njega samo da poslije ne moram ići u centralnu poštu koja je stvarno daleko. A što se prijava tiče... neznam koliko bi to bilo efikasno..nisam jedina koja se žali na takve stvari i očito da nitko ništa ne poduzima.
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 20:17   #9
ja poslala¨prije 2 tjedna preporuceno molbu za posao, koju oni dan danas nisu dobili niti sam ja dobila posiljku nazad doma.
ne znam jel sjebala baba na slateru, pijani postar, baba tajnica u firmi jer bi zaposlila svog necaka ili nesto deseto. ugl, bas sam popizdila danas zbog toga i morala sam s nekim podijeliti. hvala!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 20:45   #10
heh, ne nadaj se tamo poslu ako nemaš vezu..to je sve rezervirano
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 23:10   #11
imam vezu, i to grande vezu...sta mislis kako sam saznala da molbe nema? neka, ponovit ce se natjecaj
ali na stranu to, brine me tko mi je mrknuo molbu!! psmtr
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 23:36   #12
Quote:
Ivy999 kaže: Pogledaj post

Poštovani forumaši.
Poslala sam preporučenu pošiljku u Zagreb koja mi se za tjedan dana vratila, na sreću. U adresi sam uz kućni broj greškom napisala a, npr . 16a umjesto samo 16
Moja greška definitivno, premda je sve drugo bilo korektno napisano. Dakle oni su automatski bez provjere da li se uopće može dostaviti pošiljku vratili.
E sad da nisam platila popriličnu poštarinu ne bi ništa komentirala, ali obzirom na visoku cijenu usluge mislim da sama kvaliteta nije adekvatna.
Jeste li imali sličnih iskustava sa HP-om? I kako se još može dostaviti manja pošiljka , CityEx ili nešto treće ?
Slična stvar je bila i kod mene..
Zapravo, jos debilnija.
Ja sam slala paket HP-om, dostava na vrata + pri preuzimanju je primaoc trebao platiti poštarinu.
Što se desilo?
Adresa i sve je štimalo, ali žena taj tren nije bila kod kuce pa da preuzme, nego u dućanu.
Susjeda u zgradi je rekla poštaru (na njegov upit!?) kao da se ona odselila sa te adrese (i bila je neko vrijeme odsutna iz stana, radi popravaka nekih, ali se u međuvremenu uselila nazad u stan...ocito susjeda nije stigla zapaziti )
I nisu joj ostavili žuti papirić ni ništa,
nego je paket bio meni vraćen i platila sam duplu poštarinu od cca 80kn.

I sad mene zanima kaj imaju za rec ovi koji rade u pošti , kakva je to šugava politika??
To je prvi i zadnji moj paket poslan HP expressom,
HP mi je od tad u istom košu smeća kao i velebni T-šrot.

Idući put sam slala paket ''normalno'' i tad je poštar bez problema našao, dostavio itd.

Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:02   #13
ja poslala prijateljici poklon za bebu preporučeno
prilično vrijedan
još sam htjela poslati kao paket i tip u pošti da je kao ovak sigurnije
nije ju dobila tjedan dana
slano iz du u zg
mislim za pop
fedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 19:34   #14
kojom dostavom najsigurnije poslati dokument da sigurno stigne.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 14:59   #15
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
kojom dostavom najsigurnije poslati dokument da sigurno stigne.
e-mail
kresimirn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:01   #16
evo da ne otvaram novi temu.
Narucia san nesto preko njuskala i trebalo bi mi stici sutra,a posto san se preracuna s novcima (citaj propa posa,fali dio para) necu imat za platit to sutra.e sad dali mene taj paket moze cekat do cetvrka,petka da ga podignem il se vraca nazad posiljatelju?
Hvala!
allen18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:32   #17
Imaš čini mi se 5 ili 7 dana, a onda se vraća.

No svakako ga preuzmi ga jer inače neće biti fer prema pošiljatelju koji će u tom slučaju morati platiti duplu poštarinu (i za do tebe i natrag).
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 23:04   #18
Može li netko drugi preuzeti poštu u moje ime? Hvala!
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 00:03   #19
moze, ako mu postar da
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 16:31   #20
PITANJCE

Ekipa pozdrav!

Vidim da ovdje ima onih koji su zaposleni u pošti pa bih iz prve ruke zamolila odgovor na pitanje:
Kada poštar donosi paket na vrata, a u kojem slučaju moram po njega na poštu?
Znam da se to radi s preporučenom pošiljkom, ali meni su neki paketići stigli na vrata, bili oni preporučeni ili ne, a za neke od njih sam dobila žutu ceduljicu u sandučiću i morala sama po to na poštu, iako sam sada cijelo ljeto bila kod kuće ili je već netko od mojih sigurno bio doma
Ne znam, da li je u pitanju određena kilaža ili što? Ali ni to mi ne bi bilo jasno jer mi je nedavno poštar na vrata donio torbu koja je bila dosta teža, a jedamput sam morala po obične kratke hlaćice koje su sigurno bile lakše od te torbe, na poštu, a obje pošiljke su bile preporučene.
Nekad sam se stvarno znala razljutiti, jer ako to spada u njihov opis posla, neka ne budu lijeni i neka dostave sve kako treba, a ne da se izvlače ili glumataju kako nikog nije bilo kod kuće i slično.

Bez ljutnje oni koji to časno i pošteno radite
Pozdrav555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.