Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2009., 18:16   #61
Quote:
Gilbert kaže: Pogledaj post
Koji šok. Spojim napajanje i upalim, a ono Boooom! Izbacila sklopka i ošo jedan osigurač.

Kasnije normalno upalilo. Jebo mene pas, ali moje Strider je tiše od ovoga....

Sutra napišem nešto smisleno.

Btw, ako želiš uzeti napajanje, požuri jer sam pitao esys koja je brija s napajanjem pa vele da su imali Božičnu akciju -50% i da su sve prodali... šta ima u trgovinama je sve.
Cek, ti se salis ili ...

Vratili mi pare ovi iz Protisa jer su jutros zadnjeg prodali, a iduca tura stize za 15 dana i ne znaju po kojoj cijeni ... koji likovi :/

BTW nakon ovoga ne znam da li mi je sudjeno ovo napajanje

Mislil sam si da je to zbog ovih blagdana takva cijena ...

Cini se da cu ipak pricekati neka bolja vremena da npr oni X-tremni Seasonici pojeftine hehe
.:domy:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 18:24   #62
Gilbert, zasto bi 80+ bio osnova? Cega? Napajanje koje nije 80+ danas ne mozes utrpat u preporucljiva? Zasto? Kaj fali jednom U01 dok ih je bilo u Linksu, po 150kn 330W modela? Odnosno, da smo vodili ovu raspravu pred koji mjesec, bi li ovo uslo u preporucljiva napajanja u klasi do 200kn?
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 18:44   #63
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
to je test od prije 5 godina.možda je granica iskoristivosti bila niže, ali danas je ona na 80% odnosno to je neki minimum kod kvalitetnog napajanja.
A moguće... Nisam baš u zadnje vrijeme pratio napajanja, ali nisam mislio da se u par godina može toliko promijeniti. Kao npr. tastature ili kućišta. Mislim... Ima novosti, ali nisam mislio da ima opet toliko... A to napajanje sam kupio sigurno prije 3-4 godine...
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 19:07   #64
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Gilbert, zasto bi 80+ bio osnova? Cega? Napajanje koje nije 80+ danas ne mozes utrpat u preporucljiva? Zasto? Kaj fali jednom U01 dok ih je bilo u Linksu, po 150kn 330W modela? Odnosno, da smo vodili ovu raspravu pred koji mjesec, bi li ovo uslo u preporucljiva napajanja u klasi do 200kn?

Gle, toliko napajnanja ima i jednostavno je nemoguće napraviti neku smislenu listu u neko normalno vrijeme. Tako da sam ja zadovoljan i s ovime.

Listu sam radio isključivo na temelju vjerodostojnih reviewa. Zato nema napajanja te klase ispod 200 kn.

Polovno napajanje također nije moguće mjeriti s novim.

Quote:
Wrbhhh kaže: Pogledaj post
A moguće... Nisam baš u zadnje vrijeme pratio napajanja, ali nisam mislio da se u par godina može toliko promijeniti. Kao npr. tastature ili kućišta. Mislim... Ima novosti, ali nisam mislio da ima opet toliko... A to napajanje sam kupio sigurno prije 3-4 godine...
Promjenilo se svašta. Jednostavno u zadnje dvije godine ima brutalnih proizvoda, gotovo neusporedivih sa starijm napajanjima.

Quote:
.:domy:. kaže: Pogledaj post
Cek, ti se salis ili ...

Vratili mi pare ovi iz Protisa jer su jutros zadnjeg prodali, a iduca tura stize za 15 dana i ne znaju po kojoj cijeni ... koji likovi :/

BTW nakon ovoga ne znam da li mi je sudjeno ovo napajanje

Mislil sam si da je to zbog ovih blagdana takva cijena ...

Cini se da cu ipak pricekati neka bolja vremena da npr oni X-tremni Seasonici pojeftine hehe
U H2 shopu možda imaju nešto, ali tamo je 739kn.

Htio sam i ja X650 sisu, ali ipak sam se polakomio sa jeftinijom varijantom. Nisam tako neki noise freak tako da mi je ovo onako, taman.

i ne šalim se za osigurač i sklopku, još mi je nekaj zaiskrilo u kučištu... majkemi.
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 19:43   #65
Ovo s osiguracem i iskrom mi stvarno nije jasno

BTW ipak sam se odlucio za 650 fatnu Sisu ... jest da je skuplja, ali je barem ne moram hvatat po ducanima

Budem nabacil neki rivju kada ga malo ispitam ovaj ispipam hehe

Ocekujemo i za XFX jedan mali osvrt
.:domy:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 19:50   #66
Ne znam niti sam, ali tako je bilo kako sam rekao.

Super odabir... čestitam.
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 07:44   #67
Jedino mi je zao sto nemam nekakav obican osciloskop, pa da malo provjerim situaciju kada stigne

Mozda jednog dana padne jedan USB osciloskop, pa makar i onaj od 20MHz hehe

BTW vidim da ni ovaj tvoj ne ferma previse idle/load, sto se napona tice ... jako fino

Koja je konfa u pitanju?
.:domy:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 08:15   #68
Ništa spešl, E6300 na 3.5GHz (ide on jako visoko ali se ne igram baš pa nema smisla) i HD3870 x2.

Ma ako na full loadu nova napajanja nemaju preko 30mV ptp ripple-a, onda je jasno da nema prevelike važnosti mjeriti to.


Na novom piceku me smeta što su kablovi malo pretvrdi, tak da ne slušaju naredbe. ... Glupost sa odabirom fiksnih kablova, stave 2 x 8pin EPS, a ne stave niti jedan molex i sata. Kablovi nisu nešto dugački...nisam mjerio ali mislim da su kraci od stridera. preloše izveden onaj +2 priključak na 6+2 konektoru (teško je manipulirati s njime). Vent je tiši od ostalih ventova u kučištu, ali mislim da to mora još bolje. Pohvalno je kaj nema cvrčanja (strider je cvrčao).
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 08:29   #69
E to sam odmah uocio kod njega, hrpa nepotrebnih fiksnih kablova, a s druge strane ovi koji su neophodni su modularni :/

Bas gledam tu 135mm ADDA-u (2050 RPM @ full load) u njemu i cini mi se da nije losa, ali opet bitno je i da ne cvrce zavojnice ... sto zna biti stvarno iritantno

Nisam gledao kakve zastite ima na sebi ... jel znas mozda (iz manuala, ako pise), da ne trazim po netu ...

Obicno znaju staviti neki limit na RAIL-ove (OCP/OPP), premda mi je u zadnje vrijeme i zastita primara (OVP) dosta bitna ...
.:domy:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 08:36   #70
Manual je za amerikance, 3 male stranice. Piše samo da ima sve moguće zaštite....

Ako je uredno radio na HS sa 996W opterećenja, brijem da ga nebude moj komp preopteretio.
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:06   #71
dali je dobro napajanje s ovim specifikacijama :

Power Specifications:
110/220V, 50/60 Hz
+3.3V, 36A
+5V, 30A
+12V, 30A
+12V, 30A
-12V, 0.6A
+5Vsb, 5A

radi se o nekom noname 850w napajanju.

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:11   #72
za 850w je užas, a i pitanje je može li se vjerovati tim specifikacijama
__________________
he's a big strong man with a child's mind,
don't you take his booze away
Mr.TamborineMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:28   #73
Quote:
Mr.TamborineMan kaže: Pogledaj post
za 850w je užas, a i pitanje je može li se vjerovati tim specifikacijama
kaj je najgore ?

i kak bih trebalo biti za 850w ?

i zašto je dva puta +12V, to je onda 60A ? ili ?

hvala

Zadnje uređivanje BundyBoy : 03.01.2010. at 16:56.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 17:29   #74
Gle, ako je noname, onda se ništa ne zna. Pretpostavka je da je drek.
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:26   #75
Quote:
Gilbert kaže: Pogledaj post
Gle, ako je noname, onda se ništa ne zna. Pretpostavka je da je drek.
evo sada sam našao :

riječ je o ovome :

http://www.geeks.com/details.asp?invtid=AK850

i jel bi to moglo biti 60A ?

a ovo bih trebalo biti 72A

http://www.geeks.com/details.asp?invtid=ACE950&cat=PWR

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:44   #76
Za 50 dolara, budi sretan da samo radi.

Kakvih 60A, ako ima 30-35A na +12V je dobro. Ali to je samo nagađanje.
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 19:13   #77
Quote:
Gilbert kaže: Pogledaj post
Za 50 dolara, budi sretan da samo radi.

Kakvih 60A, ako ima 30-35A na +12V je dobro. Ali to je samo nagađanje.

ozbiljno.... kaj misliš ? ono 60A

a ovo drugo je dosta slično ovoj tvojoj mrcini
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 18:52   #78
antec cp-850

vidim da je antec cp-850 na popisu napajanja dobavljivih u hrvatskoj, ali ja ga nigdje ne mogu naći

ako netko zna gdje ih ima molio bih za link ili barem info gdje se prodaje???

Planiram si uzeti antec p-193 kučište, pa kad mi već paše u njega zanima me koliko bi otprilike došlo to napajanje jer koliko vidim stvarno je izvrsno... jedina mana za mene bi bila što mi baš i nije potrebno 850w
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 19:27   #79
Quote:
mad_mike kaže: Pogledaj post
vidim da je antec cp-850 na popisu napajanja dobavljivih u hrvatskoj, ali ja ga nigdje ne mogu naći

ako netko zna gdje ih ima molio bih za link ili barem info gdje se prodaje???

Planiram si uzeti antec p-193 kučište, pa kad mi već paše u njega zanima me koliko bi otprilike došlo to napajanje jer koliko vidim stvarno je izvrsno... jedina mana za mene bi bila što mi baš i nije potrebno 850w
na ovo mislis?

http://www.nabava.net/trazilica.php?...c+850w&x=0&y=0
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 20:23   #80
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
Ne, gledao sam već na nabavi, a na tvom linku su truepower quattro i signature modeli, mene zanima CP serija - veća napajanja koja pašu samo u neke modele antecovih kučišta
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.