Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2010., 12:44   #61
Quote:
...moram te upozoriti da ako je majka izrazila želju za djetetom a sve je u redu s njom /dakle nije kažnjavana i slično/ vjerojatno će i dobiti skrbništvo s djetetom...
Sidora, što bi to točno moglo značiti?

Ako je majka u prošlosti imala npr. zdravstvenih problema (ili probleme sa Zakonom), ali u zadnjih par godina je s njom sve u redu, ona i tada nema šanse za dodjelu "skrbništva" tj. odluku suda da djeca žive s njom?

Recimo, osvetoljubivi muž (otac) diže tužbu za razvod braka u kojem navodi da nije sposobna brinuti se o djeci. Sud bez obzira na trenutno trenutno njeno stanje (koje je dobro u svakom pogledu) i želju da djeca žive s njom odlučuje da djeca žive s ocem?

Ne mogu tj ne želim vjerovati da bi tako nešto na sudu prošlo!
__________________
"Bože, daj mi snage da promijenim stvari koje mogu promijeniti, vedrine da prihvatim stvari koje ne mogu promijeniti i mudrost da shvatim razliku među njima!"

Zadnje uređivanje Tupelo : 09.12.2010. at 18:56. Reason: q
migracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:00   #62
Sidora. djeca su stara 5 i 2 godine..
Socijalna radnica nije bila kod nas.
sad sam čula da sestri fale još 2 potpisa do kraja rastave.
__________________
"Timski rad je zakon. Uvijek možeš okriviti nekog drugog!"
Loza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:46   #63
Nama je razgovor trajao nešto manje od sat vremena. Oboje smo se složili da su odnosi među nama trajno poremeceni i da smatramo da nema nacina da se to promjeni. Složili smo se da dijete živi samnom. Ostatak je bilo cisto formalna pitanja o roditeljima, braci i sestrama, nacinu života - nikakvi testovi , nikakvi posjeti - ništa. Nakon 10 dana smo dobili taj zapisnik poštom i odnjeli ga na sud da zakaže rocište.
@split@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 22:12   #64
ako koga zanima PSIHIJATRIJSKO VJEŠTAČENJE nije ništ drugo nego jedan razgovor s stručnom osobom - psihijatrom . nema testova, nema trik pitanja, a on ima uvid u misljenje s centra i samo to sve potvrdi
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 10:25   #65
Istina, to je najobićniji razgovor sa osobom koja nije, nebi smjela biti pristrana no daleko od toga da su sve stručne. Jer znate, i psiholozi, ljudi na centrima za socijalnu skrb su samo ljudi pa tamo naiđete na isto tako rastavljenje žene, rastavljene muškarce koji vam onda kaktiga trebaju propovjedati o nekom mirenju a u 99% slučajeva su toliko licimjerni da to nije za vjerovati. Cjela ta procedura je totalna glupost i moglo bi apsolutno bez toga, sve se može jednostavno na sudu rješiti! Okej, u slučajevima gdje nema zlostavljane i zanemarivane djece; no i tu je naš sustav loš i slab! Možda se jednom i to popravi!
hrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 19:11   #66
meni je taj centar jedna obicna farsa pitanja ko iz srednjeg vjeka na nekom vjerskom sudjenju samo jos fali lomaca i da neko potpali vatru....nesto odvratno i traumaticno za oboje...
carbon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 12:28   #67
evo već je prošla godina dana od predaje papira za sporazumni razvod braka.od tada smo prošli jedno ročište,razgovor na centru i sad čekamo poziv na sud ,za nadam se krajnje riješenje..
šta se tiče centra,razgovor o obiteljima,mojoj i njegovoj,odnos roditelja i nas.stanovanje,obrazovanje...pitanja o navikama djece i svemu šta se možemo sjetiti po tom pitanje..za mene potpuno bezbolan postupak,.tako da su nas na kraju pitali..zašto vam je trebao odvjetnik kad ste se sve sami dogovorili....inače,imamo jednog odvjetnika,a s tim i napola troškove razvoda..da je sve idealno i nije bilo na početku,ali već smo se uhodali..
mi se baš i nismo nešto svađali,sporazumno smo išli s razvodom,te nisam imala potrebe iznositi i neke manje svađe i nesuglasice..znam da će uskočiti financijski kad treba za djecu..eto.......
__________________
....život je crtež bez gumice za brisanje..
Veda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 19:48   #68
dobili smo presudu na sudu u kojoj sam pristala na sve prohtjeve bivšeg da bi se on na to sve žalio i tražio vještačenje jer se predomislio i želi skrbništvo. zanima me s koliko najmanje godina djeca idu na ispitivanje i kak to izgleda. hvala
TaraL666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 13:15   #69
Quote:
TaraL666 kaže: Pogledaj post
dobili smo presudu na sudu u kojoj sam pristala na sve prohtjeve bivšeg da bi se on na to sve žalio i tražio vještačenje jer se predomislio i želi skrbništvo. zanima me s koliko najmanje godina djeca idu na ispitivanje i kak to izgleda. hvala
piše u obiteljskom zakonu da smo dužni upoznati djecu s njihovim pravima, al ne piše koliku djecu...dakle naravno da nećemo pozivati bebe pobogu i traumatizirati ih. Nastoji se u što rijeđim situacijama djecu dovlačiti u Centar, dakle ukoliko minimum partnerskog dogovora postoji, djecu ne zovemo... nažalost ima i onih koji jedva čekaju da dijete "sve ispriča". Ko da ćemo svjedoke kupit okolo.... no sad će novi zakon pa ćemo vidit
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 08:49   #70
ukoliko se roditelji ne mogu dogovoriti oko skrbnistva kako konkretno izgleda cijeli proces?
psiholoska obrada roditelja, razgovori s djecom...? koliko djeca trebaju biti stara da bi ih se zvalo na razgovor?
miaz zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 10:43   #71
Quote:
miaz zg kaže: Pogledaj post
ukoliko se roditelji ne mogu dogovoriti oko skrbnistva kako konkretno izgleda cijeli proces?
psiholoska obrada roditelja, razgovori s djecom...? koliko djeca trebaju biti stara da bi ih se zvalo na razgovor?
razgovor sa soc.rad., s psihologom, testovi, pa opet razgovor...pa malo s djecom i na kraju dođemo do onog što se moglo odmah prvi dan dogovorit. Dijete u praksi ide majci...žao mi je očeva koji zbilja i iskreno žele djecu jer se nerijetko nađu u neobranom grožđu.
Dob djece nigdje ne piše, al nitko razuman ne zove djecu vrtičke dobi
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 11:12   #72
hvala Nevka!
miaz zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 13:15   #73
Quote:
miaz zg kaže: Pogledaj post
hvala Nevka!
ništa, sretno ti!
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:15   #74
Psihotest

Pozdrav, vidim da nitko od Vas nije imao neka posebno negativna iskustva s testom. Kod mene je trajao 3 sata, bilo je nekih 700 pitanja, test inteligencije i 2 razgovora. Mislite li da je moguće tim testiranjima otkriti da neki od roditelja ima neku psihičku bolest, da se izbjegnu sudski vještaci? Meni bi to jako odgovaralo jer mi dosta toga ide na ruku, a dijete se već počelo otuđivati od mene, pa mi je u interesu da se sve čim prije riješi. Veli odvjetnik dosta naivno da on neće tražiti vještačenje ako sve prođe u redu.
jedanotac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 19:20   #75
Načitala sam se tu svega i svačega. Mi se isto borimo oko skrbništva. On nema nikakve uvjete za dijete ali adut mu je sto ja imam bipolarni poremećaj, i što se toga tiče živim i uredno radim, pa me zanima kakva su vaša mišljenja imam li šanse? Za 10 dana sam naručena na psihologijsko testiranje u czss. Proces traje vec skoro 4 godine...............
Valerija68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 07:26   #76
Centar Vam moze jako zakomplicirat zivot.U nasem slucaju nema dogovora gdje ce djeca zivjeti i to sve komplicira.
Imali smo sve te testove i rjesavanje traje cca 3 sata.Problem barem po meni je sto je jedna djelatnica
u centru zaposlena tek 6 mj. i moje misljenje da nije dobro odradila svoj posao.Druga djelatnica
je povezana sa mojom bivsom tj. pokazala je pristranost.I tako na tim testiranjima se pokazalo
da se ja trudim biti previse druzeljubiva osoba.Doduse bavim se poslom gdje moram takav biti i jednistavno
upoznajem puno ljudi.Sa druge strane za bivsu su napisali da je nesigurna sto joj je uz neke njene lazi donijelo
misljenje da bi djeca iako ne zele i ona nema uvjete, ipak trebala zivjeti sa njom.
Sad sam zbog tog misljenja na sudu zatrazio dodatno medicinsko vjestacenje koje je jakooo skupo.
U svakom slucaju eto ta testiranja nisu toliko nevazna i mogu sve jako zakomplicirati. Nadam se da nisu u svim
centrima zaposlenici kao u mom slucaju.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:50   #77
Dali se dijete od 15 god pita sa kojim će roditeljem živiti ? Koliko su oni izlozeni torturi centra?
darkness91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 15:04   #78
Pita se dijete.
Djeca su uglavnom minimalno izložena u postupku, odnosno bitan faktor igra međusobni odnos roditelja i dogovor oko skrbi za dijete.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 11:55   #79
Na rubu živaca sam i ne znam kako cu preživjeti.
Rastava pred skoro 2 godine, sve je štimalo do pred godinu dana kad me odvukao u obiteljski centar grada Zagreba gdje me sa savjetovateljico
maltretirao, za sve sto sam rekla, imao je njezinu podršku. Ukratko, on ne mora nista, a moze sto hoce, a ja moram sve i po njegovom. Sad me opet prijavio czss, napisao ogroman spis, odnosno mu ga je napisao odvjetnik, da ga ne obavještavam o djeci, da opstruiram susrete i druženja, svašta. I to naravno nije istina. Bojim se jako centra i njihove naklonjenosti muškarcima. Dovoljno da nije narkoman i da redovito plaća alimentaciju, vec im je super.
Bojim se!!
Sto da očekujem na njegovu intervenciju u czss?
U obiteljskom centru me dotukao skupa s lažnom savjetnicom.
Gospodo, pa sto vi hoćete, pa plaća vam alimentaciju?!
Ne meni, djeci, kravo glupa!!!
LupiLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 12:25   #80
Kao prvo,CzSS NIJE sklon muskarcima
Ako netko ima prednost,onda su to zene. Dokazano i provjereno.
Drugo,nisi napisala koja je svrha njegova podneska
Hoce li da djeca zive kod njega?
Toga se ne moras bojati,ako radis,djeca imaju stan i nitko nije alkoholicar ili narkoman,sud NECE promijeniti odluku s kim ce djeca zivjeti
Jako rijetko to cini,i to moraju biti ozbiljniji razlozi koji spadaju u kazneno pravo
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.