Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 10:00   #441
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Nije Krki, poskupilo je i mlijeko. Pogledaj svježa mlijeka koja su 2,8-3,5% m.m. i vidjeti ćeš da su 7-8 kn/l. Najjeftinije ti je Vindijino Z bregov svježe mlijeko 3,2% m.m. u pakiranju od 1,75 l i cijena po litri je 6,45 kn. Poskupili su i ostali mliječni proizvodi od svježeg mlijeka hrvatskih proizvođača. Od 1.11. cijenu dižu i vlasnici mljekomata. Cijena mlijeka je ostala ista samo za proizvođače. Njima ni Vindija ni Dukat ni Meglle nisu još dali ni lipu više. Veronika navodno je.

I nemoj sad vaditi akcijske cijene nekih nepoznatih proizvođača trajnog smeća iz sirovine u prahu.

O kakvim kartelskim urotama sanjaš ? Maslac je poskupio u cijeloj Evropi. normalno ne koliko i kod nas što me nimalo ne čudi. Mi moramo biti prvi i najbolji.

Trenutno se s mlijekom i mliječnim prerađevinama događa ono što se već godinama događa sa svinjama. Otkupljivači nude besramno nisku cijenu, onda ljudi pokolju krmače, onda skoči cijena odojaka, pa se opet digne broj krmača i padne cijena odojaka a to se sve reflektira na cijenu stokilaša za klanje, tj. cijenu mesa. Normalno, uz uvoz nekvalitetne jeftine svinjetine koju po takvoj cijeni hrvatski seljak ne može proizvesti. Tako je u posljednje vrijeme u cijeloj Evropi pao broj mliječnih krava jer je cijena mlijeka bila niska, viškovi su bili ogromni i određeni broj proizvođača se okrenuo mesnim pasminama. Šlag na tortu dolili su Kinezi naglim otkupom evropskih viškova maslaca.
Ovo što se danas događa u EU se prije pet, šest godina događalo u Norveškoj. I tam je trebalo cca dvije godine da se stanje vrati u normalu. Sada čekamo čiku A.Smitha i nevidljivu ruku tržišta.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 21:39   #442
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Točno tako. Samo što to nije bilo popraćeno tolikom medijskom kampanjom u Hrvatskoj jer naši novinari kao i obično dugo trebaju za prevođenje...
da nisu pisali, vlasnici krava koji imaju siranu ne bi ni sad poskupjeli maslac i to samo maslac. ostale cijene su na istom nivou.

maslacu su cijene na burzi otišle gore i to su doslovno shvatile marice i štefice.

kakvi su tek slovenski novinari
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:51   #443
Bome, kod nas je situacija još i dobra u usporedbi s Francuskom, gdje maslaca u maloprodaji skoro više i nema (a Francuska je inače svjetski prvak u potrošnji maslaca 8 kg po glavi). Ako sam dobro shvatio, problem je u odnosu prerađivača i trgovačkih lanaca. Cijene se definiraju jednom godišnje, i trgovački lanci ne žele plaćati veće cijene od ugovorenih (bez obzira na veću potražnju). Preradivači su sirovinu izvezli u inozemstvo gdje mogu ostvariti veći profit..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:09   #444
Vindija ne radi svoj maslac nego za nju to radi jedna mljekara iz Županje
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:18   #445
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Vindija ne radi svoj maslac nego za nju to radi jedna mljekara iz Županje
Mljekara "Novi Domil" iz Županje je članica Vindije petnaestak godina.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:42   #446
Plodine imaju maslac u rasponu od 80kn (nekakvo bavarsko maslo, vjerojatno podrijetlom iz Poljske,ili neke slične zemlje) do 100kn za kilogram (mislim da je Vindijino).
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:52   #447
Sad u Slo kupujem Sparovo surovo maslo, ne znam je li 1,79 ili 1,89 eur. Srebrno pakiranje s tamnoplavim, proizvode Ljubljanske mlekarne.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 13:43   #448
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Mljekara "Novi Domil" iz Županje je članica Vindije petnaestak godina.
to nisam znal
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 19:39   #449
Konzum opet bude imao meggle maslac 250gr po 17.99 od četvrtka
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:48   #450
Quote:
kodo kaže: Pogledaj post
Konzum opet bude imao meggle maslac 250gr po 17.99 od četvrtka
Jedini je problem što je Meggle potpuno bezokusan.
Meni je jedan od najgorih maslaca u ponudi.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:58   #451
s druge strane zakaj kupovati neki bezvezni na akciji za 18kn, kad je u veronici stalna cijena 20?
ja i dalje ove cijene ne doživljavam kao akcijske s obzirom da je prije na akcijama bio 10-ak kn.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:24   #452
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Mljekara "Novi Domil" iz Županje je članica Vindije petnaestak godina.
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
to nisam znal
oni osim maslaca za Vindiju proizvode i onaj svježi sir u marami .
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:49   #453
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
s druge strane zakaj kupovati neki bezvezni na akciji za 18kn, kad je u veronici stalna cijena 20?
ja i dalje ove cijene ne doživljavam kao akcijske s obzirom da je prije na akcijama bio 10-ak kn.
mislim da te cijene tako skoro neće biti
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:50   #454
gamad u konzumu - neki dana kupio K+ po 15.99, sad ga dignuli na 19.99

vidla žaba da konje potkivaju pa bi i ona
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 08:28   #455
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
mislim da te cijene tako skoro neće biti
znam da neće, no nakon tih starih cijena uopće nemam dojam da su ove akcijske i ne trzam na njih.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:31   #456
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Jedini je problem što je Meggle potpuno bezokusan.
Meni je jedan od najgorih maslaca u ponudi.
Nez,meni je ok maslac i k plus također

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
gamad u konzumu - neki dana kupio K+ po 15.99, sad ga dignuli na 19.99

vidla žaba da konje potkivaju pa bi i ona
U mom konzumu je taj maslac uvjek bil po 17,99.. Kaj to onda očito svaki dućan stavi kakvu oce cijenu..sad nez koja mu je cijena jel bu oko 20 kn IL više..A inace znam ga uzet kada bude -20% na proizvod po izboru što se nekad dobije uz račun
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:42   #457
Quote:
kodo kaže: Pogledaj post
Nez,meni je ok maslac i k plus također



U mom konzumu je taj maslac uvjek bil po 17,99.. Kaj to onda očito svaki dućan stavi kakvu oce cijenu..sad nez koja mu je cijena jel bu oko 20 kn IL više..A inace znam ga uzet kada bude -20% na proizvod po izboru što se nekad dobije uz račun
razlika može biti između običnog, maxi i super konzuma
Nego, vezano uz cijenu maslaca nekako mi se čini da će sad i u restoranima paziti kako troše maslac odnosno pokušat će ga sigurno manje stavljati.
jučer kad sam preuzimao robu na poslu baš sam pogledao koja je cijena maslaca kojeg dobivamo i smiješno je jeftin a nama ju dobavljač (jedna domaća mljekarska industrija) ne može povisiti, mora još cijelu 2018tu isporučivati po toj cijeni- javna nabava
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:10   #458
U slovenskom hoferu kupila neki dan slatko vrhnje, Milfina 250 ml, 36% mm.
Redovna cijena 89 centi (isto vrhnje u austriji je 1,05€), bilo na akciji po 67 centi (5 kn). Istukla putar, ispalo 90 g. Dakle, 14 kn/250 g.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:33   #459
I Sparov maslac poskupio, bio 17.99kn a sad je 19.99kn.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:37   #460
A triba pripremit teren za "blagdanska sniženja".
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.