Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2011., 13:26   #61
Patim od nesanice već unatrag 3 godine. Vjerojatno je to bila posljedica svojevrsne depresije, a u tom periodu dijagnosticiran mi je blaži oblik epilepsije. No, u zadnjih godinu dana poboljšalo mi se stanje, vjerojatno zbog toga što su se neke stvari pokrenule u mom životu... Ali, eto u zadnjih mjesec dana rekla bih da sam doživjela takoreći ogroman emocionalan šok, pa mi se nesanica opet javlja..
tonchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:03   #62
Quote:
tonchica kaže: Pogledaj post
Patim od nesanice već unatrag 3 godine. Vjerojatno je to bila posljedica svojevrsne depresije, a u tom periodu dijagnosticiran mi je blaži oblik epilepsije. No, u zadnjih godinu dana poboljšalo mi se stanje, vjerojatno zbog toga što su se neke stvari pokrenule u mom životu... Ali, eto u zadnjih mjesec dana rekla bih da sam doživjela takoreći ogroman emocionalan šok, pa mi se nesanica opet javlja..
nikakvo čudo što ne možeš spavati!!!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:25   #63
malo da ponovimo osnovno gradivo:

"...Najčešći uzroci nesanice


Među najčešćim su uzrocima nesanice smjenski rad, zabrinutost,

anksioznost ili stres, depresivni poremećaji, uporaba nikotina, alkohola,

kave ili hrane pred spavanje, starenje (starija dob), prekomjerno

spavanje tijekom dana, prekomjerna intelektualna ili fizička stimulacija

pred spavanje. Nemali broj novijih farmaka može imati nesanicu kao

nuspojavu. Također, nagli prestanak uzimanja nekih farmaka, poput

anksiolitika ili nekih hipnotika, može imati za posljedicu nesanicu. Brojne

somatske bolesti mogu interferirati sa snom/spavanjem, poput primjerice

hipertrofije prostate u muškaraca, cistitisa u žena, kronične opstruktivne

bolesti pluća (KOPB), srčanih ili pulmonalnih tegoba, bolova uslijed

artritisa itd. Osim navedenog, razlikujemo i primarnu nesanicu

(idiopatsku) te nesanicu u sklopu drugih poremećaja spavanja, primjerice

zbog apneje u spavanju, zbog sindroma nemirnih nogu – «restless legs»

sindroma itd..."

http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=5240


ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 19:24   #64
GABA and Sleep: Molecular, Functional and Clinical Aspects

http://www.google.com/books?hl=hr&lr...3O1r6h&sig=eJB

neka poglavlja iz knjige...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 19:39   #65
Dobro jel itko probao ovaj circadin, kakva su iskustva. Ja od sutra pocinjem.

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 23:06   #66
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Dobro jel itko probao ovaj circadin, kakva su iskustva. Ja od sutra pocinjem.

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk
http://www.plivamed.net/novosti/clan...-Circadin.html

a valjda plivaši
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 04:19   #67
Quote:
tonchica kaže: Pogledaj post
Patim od nesanice već unatrag 3 godine. Vjerojatno je to bila posljedica svojevrsne depresije, a u tom periodu dijagnosticiran mi je blaži oblik epilepsije. No, u zadnjih godinu dana poboljšalo mi se stanje, vjerojatno zbog toga što su se neke stvari pokrenule u mom životu... Ali, eto u zadnjih mjesec dana rekla bih da sam doživjela takoreći ogroman emocionalan šok, pa mi se nesanica opet javlja..
Tako nekako i ja. Kod mene zapravo nisu sigurni da li se radi o epilepsiji, ali pijem antiepileptik Lamictal. Koji antiepileptik ti piješ?
Pored toga, kako patim od nesanice, pijem Cerson.
Ali mi više ne pomaže kao prije. A ne želim pojačavati doze. Ne znam što da radim. Moram si definitivno to sredit jer me to već izluđuje.
Zanima me ima li kakve veze epilepsija sa nesanicom?
Jesu li ti doktori rekli što o tome?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:21   #68
Moram vam preporuciti Melatonin kapsule
Ovdje pise nesto o tome


http://www.naturala.hr/indeksi/dodac...atonin-357/17/

Ne znam da li ima u Cro za naruciti, ali je sam nedavno narucila i uzela sam ih jednu noc i spavala 8 sati u komadu, te se probudila od budilice, ne sama od sebe. A to mi se nije desilo vec mjesecima. Inace imam problem da se budim nakon 5-6 sati i tesko/ili nikako ponovo zaspivam.
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 17:49   #69
najvaznije ali i najteze je utvrditi uzrok nesanice. ja nazalost niti nakon 15 godina ne mogu sa sigurnoscu odrediti svoje uzroke, samo neke mogu iskljuciti.
ne znam kakva su vama iskustva s lijecnicima, i koliko su oni uopce educirani za sve potencijalne uzroke nesanice jer su mene od pocetka slali na psihijatriju kao da je to jedini moguci uzrok! a kako je ljudska psiha slabo istrazena, samo ti uvale lijekove koji u mojem slucaju nisu djelovali. uopce zapravo nemam dobrog iskustva s lijecnicima jer nemaju sluha za ista. tako da sam isla sama istrazivati.
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Moram vam preporuciti Melatonin kapsule
Ovdje pise nesto o tome
http://www.naturala.hr/indeksi/dodac...atonin-357/17/
Ne znam da li ima u Cro za naruciti, ali je sam nedavno narucila i uzela sam ih jednu noc i spavala 8 sati u komadu, te se probudila od budilice, ne sama od sebe. A to mi se nije desilo vec mjesecima. Inace imam problem da se budim nakon 5-6 sati i tesko/ili nikako ponovo zaspivam.
malo o melatoninu: to je hormon koji nastaje u mozgu i koji je neophodan za normalan san. dostupan je u ljekarnama kao dodatak prehrani i moze se kupiti bez recepta. nekoc se reklamirao kao lijek za gotovo sve, ukljucujuci rak i starenje. nakon 2 desetljeca zanimljivih istrazivanja koja nazalost nisu donijela konacne zakljucke, ispario je velik dio pocetnog odusevljenja za melatonin kao lijek za ozbiljne bolesti ili kao sredstvo za poboljsavanje zdravlja. postoje prilicno dobri dokazi njegove djelotvornosti u ublazavanju nesanice.
medjutim, postoje alternative koje su "prirodnije" od melatonina. obzirom da nase tijelo proizvodi svoj melatonim iz serotonina, promjene u prehrani i nacinu zivota mogu potaknuti i stabilizirati nas serotoninski sustav, sto ujedno ima pozitivan ucinak na nasu prirodnu zalihu melatonina.

ja sam naravno probala i s melatoninom ali meni nije pomogao
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 18:05   #70
Ljuta sam k'o pas! Sinoć sam popila cerson i zaspala tek nakon tri sata! Prije mi ja nakon Cersona trebalo pol sata!
Sad više ne znam što da radim, već sam luda od svega.
Ako popjem tabletu, zaspim za sto godina, ali spavam. Što znači: ustanem jako kasno, čak i nakon toga sam još malo mamurna, ne napravim ni pol toga što sam planirala i uglavnom, sjebem si cijeli dan.
Ako ne popijem tabletu, ne spavam uopće i ne moram ni opisati kako se tek onda osjećam. Ok je još ako ne prospavam jednu noć, ali kad se to nespavanje zareda... Tad imam osjećaj da me nešto melje iznutra, vrti mi se, loše mi je...
Za mene je to čak i opasno jer imam i nekih neuroloških pizdarija pa mi je neurologica rekla da mi je spavanje najvažnije.
Dakle, ja moram spavat.
Ne želim se oslanjati samo na tablete jer vidim kako se lako izbaždare. Ako ću ih piti cijeli život, dokle ću doć? Do toga da ću piti kutiju Cersona dnevno?
Želim nesanicu izliječiti na prirodan način.
Ima li netko ovdje savjet za mene?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 18:17   #71
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Želim nesanicu izliječiti na prirodan način.
Ima li netko ovdje savjet za mene?
draga sta da ti kazem nego da suosjecam s tobom tko nesanicu nije iskusio taj stvarno ne zna sta mi prozivljavamo.
da te utjesim, meni ni cerson nije pomogao, probdjela sam noc. ma niti jedne tablete mi ne pomazu, nista mi se ne dogadja. e, tek to je za izludit
ono sto bih ja napravila na tvom mjestu je nekakva psihoterapija, ako mislis da su ti nesanice na psihickoj bazi. nema smisla kljukat se tabletema i postat ovisna o njima. treba naci uzrok nesanice i to rjesavat.
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 18:38   #72
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
draga sta da ti kazem nego da suosjecam s tobom tko nesanicu nije iskusio taj stvarno ne zna sta mi prozivljavamo.
Baš tako. A najviše volim one kojima je to sve matematika. Ono, 'umori se više pa ćeš lakše spavat!'
Mo'š mislit! Ja sam neko vrijeme zbog posla ustajala u 4.30 h i opet mi je bilo SF da zaspim prije ponoći ili popodne da barem malo nadoknadim. I tako mjesecima. Bilo sam umorna tek toliko da se slabo osjećam, ali ne dovoljno da zaspim. To je stvarno crkavanje.

Quote:
da te utjesim, meni ni cerson nije pomogao, probdjela sam noc. ma niti jedne tablete mi ne pomazu, nista mi se ne dogadja. e, tek to je za izludit
Meni je do nedavno pomagao, ali izgleda da se sad i on izbaždario. Nevjerojatno kako brzo do toga dođe.

Quote:
ono sto bih ja napravila na tvom mjestu je nekakva psihoterapija, ako mislis da su ti nesanice na psihickoj bazi. nema smisla kljukat se tabletema i postat ovisna o njima. treba naci uzrok nesanice i to rjesavat.
Pa šta ja znam, za sad ne vidim nekih razloga za psihoterapiju.
Proučit ću malo problem i prvo probati to riješiti sama.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 18:54   #73
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Baš tako. A najviše volim one kojima je to sve matematika. Ono, 'umori se više pa ćeš lakše spavat!'
Mo'š mislit! Ja sam neko vrijeme zbog posla ustajala u 4.30 h i opet mi je bilo SF da zaspim prije ponoći ili popodne da barem malo nadoknadim. I tako mjesecima. Bilo sam umorna tek toliko da se slabo osjećam, ali ne dovoljno da zaspim. To je stvarno crkavanje.
joj ja poludim na takve savjete tipa: idi svaku vecer spavat u isto vrijeme, proluftaj sobu, nemoj kasno jesti, popij mlijeko s medom kao da to nisam sve radila u ovih 15 godina!
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Pa šta ja znam, za sad ne vidim nekih razloga za psihoterapiju.
Proučit ću malo problem i prvo probati to riješiti sama.
jel imas iole kakvu ideju sta bi mogao biti uzrok? koliko dugo ti traje problem sa spavanjem? dali tesko zaspes, ili se cesto budis, ili spavas plitko?
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:36   #74
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
joj ja poludim na takve savjete tipa: idi svaku vecer spavat u isto vrijeme, proluftaj sobu, nemoj kasno jesti, popij mlijeko s medom kao da to nisam sve radila u ovih 15 godina!

jel imas iole kakvu ideju sta bi mogao biti uzrok? koliko dugo ti traje problem sa spavanjem? dali tesko zaspes, ili se cesto budis, ili spavas plitko?
Ma uvijek sam naginjala kasnijem spavanju, odmalena. Nikad nisam išla spavati ni u 21, a kamoli u 20 h.
I kasnije, kad sam išla u školu u jutro, nikad nisam zaspala prije ponoći. Čak i onda kad su teenageri nakon izlazaka spavali do 12, 13, 14 h, ja nikad nisam imala potrebu za takvim nadoknađivanjem. A nisam imala baš ni uvjete za to. Nisam imala svoju sobu pa da mogu u miru tako dugo spavati.
Mislim da mi je tada jednostavno trebalo manje sna i to je to. Jedino što sam imala takve podočnjake , za ubit se.
Ali ovo kasnije je već nešto sasvim drukčije.
Boldano: prošla sam sve verzije.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 00:37   #75
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ma uvijek sam naginjala kasnijem spavanju, odmalena. Nikad nisam išla spavati ni u 21, a kamoli u 20 h.
I kasnije, kad sam išla u školu u jutro, nikad nisam zaspala prije ponoći. Čak i onda kad su teenageri nakon izlazaka spavali do 12, 13, 14 h, ja nikad nisam imala potrebu za takvim nadoknađivanjem. A nisam imala baš ni uvjete za to. Nisam imala svoju sobu pa da mogu u miru tako dugo spavati.
Mislim da mi je tada jednostavno trebalo manje sna i to je to. Jedino što sam imala takve podočnjake , za ubit se.
Ali ovo kasnije je već nešto sasvim drukčije.
Boldano: prošla sam sve verzije.
ajme sve isto kao i kod mene samo se kod mene poremecaj spavanja najcesce ocituje tako sto ne mogu zaspati, ali sam isto sve prosla.
a reci dali imas problema s nekim od ovih organa: srce, bubrezi, pluca, jetra, slezena? artritis u koljenu? cak mozda ne nuzno problema, nego npr. kakvi su ti nalazi za te organe, jel ista bilo izvan granica normale ili blizu granica?
mozda si sad mislis kako ti organi nemaju veze sa spavanjem, ali vjeruj, imaju! dali ti netko u obitelji isto ima problema sa spavanjem?
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 00:54   #76
[QUOTE=anakonda;36864605]
Quote:
ajme sve isto kao i kod mene samo se kod mene poremecaj spavanja najcesce ocituje tako sto ne mogu zaspati, ali sam isto sve prosla.
Da, kod mene je sad već dugo baš to.
Quote:
a reci dali imas problema s nekim od ovih organa: srce, bubrezi, pluca, jetra, slezena? artritis u koljenu? cak mozda ne nuzno problema, nego npr. kakvi su ti nalazi za te organe, jel ista bilo izvan granica normale ili blizu granica?
mozda si sad mislis kako ti organi nemaju veze sa spavanjem, ali vjeruj, imaju!
Pa koliko znam, nemam. Nisam imala baš nekih takvih problema pa nisam ni radila pretrage. Jedino mi preostaje baš to što sam spomenula. Moj blesavi mozak. EEG mi pokazuje neku dizritmiju, ali za to dobivam terapiju. Jesi ti išla na EEG? Nakon takve nesanice, trebali bi te slati.
Quote:
dali ti netko u obitelji isto ima problema sa spavanjem?
Ne. Sjećam se da me čak nikad nisu ni razumijeli. Npr., oni spadaju u one ljude koji, kad ih probudi buka ili nešto, samo se okrenu i zaspe ponovno bez problema. Kod mene nije tako. Mene kad probudiš, gotovo je. Imam slab san i ja više ne mogu zaspati. Ili zaspim za sto godina i, kad se probudim, mučim se još više. I njima to nikako nije bilo jasno.

Zadnje uređivanje nicole2007 : 24.11.2011. at 01:00.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 01:16   #77
sta bi se desilo da covijek jednostavno prestane spavati?
da li je netko umro od nesanice?
ups i. viska.

Zadnje uređivanje filter : 24.11.2011. at 01:37.
filter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 01:18   #78
Quote:
filter kaže: Pogledaj post
sta bi se desilo da covijek jednostavno prestane spavati?
da li je netko umro od nesanice?
Ne znam da li bi baš umro, ali razbolio bi se sigurno. A i mislim da je nemoguće da prestane spavati.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 01:40   #79
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li bi baš umro, ali razbolio bi se sigurno. A i mislim da je nemoguće da prestane spavati.
kako razbolio?
neko spava 8.5.4 3....sati dnevno ili ne spava.....
ima netko bas neki konkretni podatak sta se desilo sa ljudima koji jednostavno nisu spavali...dugo.
filter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 07:06   #80
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Želim nesanicu izliječiti na prirodan način.
Ima li netko ovdje savjet za mene?
evo članak o liječenju bez tbl...
http://www.springerlink.com/content/k22642403k610573/
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.