Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2012., 07:04   #81
Ma ne slazen se nikako.
Pa jucer mi je bila situacija da je sve normalno ima stolicu pas cili dan, al eto u jednom djelu je bila trava koju je tele dan prije pobrstilo i oko toga je bilo jao kuku tekuca kuga i kolera.
Samo prica je s bitnog djela skrenila u to zna li vlasnik prepoznat proljev kod svog psa ili ne, a pitanje je bilo kako ocistiti ako se dogodi. Nikom ja ne virujen vise u te price moj pas je ovakav i onakav, slusa znamo se odgojen je itd itd. Nazalost na kraju balade se to u 99% slucajeva svede na pase koji su jako poslusni i odgojeni na papiru, a kad dodje situacija u praksi onda je drz ne daj i miljon opravdanja, od nagona do nikad mi s to prije nije dogodilo. Al eto price radi, znaci kako bi ocistila da se to nekim cudom nebeskim dogodi ili sta da se mimoilazis sa nekim ko nosi krasan mirisan komad hrane, tocno onakav kakav Sita najvise voli pa ona odluci da bi bas bilo zgodno to liznit dok visi slucajnom prolazniku iz ruke.
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 08:24   #82
Ja prosli tjedan bila s kolegicom i Liom i pitale jel smije pas u Dm, rekli su ne i obavile smo svaka svoju kupnju posebno..

Inace mi ne bi palo na pamet, ona je otisla u dm da pita..

Gavun, kak bi ocistili? Fino! Ako sam ja ocistila rigotinu koja se desila na sredini pokretnih stuba onda se moze i proljev na podu.. I mislis da je ljudima bilo drago to gledati? Ajmo svima zabraniti ulaske jer nikad ne znas kad ce nekom pozliti..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 09:01   #83
ja svoga ne vodim po trgovačkim centrima što zbog gore opisanih situacija, što zbog toga što se ne krećem po takvim mjestima.. a kada trebam otići onda idem bez psa jer me samo usporava, a tamo se ne zadržavam dugo..

puno mi je bitnije da pas može ući u kafić, ako je kiša ili hladno da ne moraš na terasi sjediti.. što se tiće kafića tu stvarno nemam što za reći jer ih je jako puno koji dopuštaju ulazak psima..

ali gdje sam se najviše razočarao su planinarski domovi, gdje bi čovjek očekivao u sred ničega, među ljubiteljima prirode i životinja da pas može ući unutra.. kad ono čorak, zadnja dva koja smo posjetili, na sredini vrata imaju veliku naljepnicu da je psima zabranjen ulaz
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 09:33   #84
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Presmisne su mi price o odgojenim psima koji be rade problem u centru, a recimo pas ima proliv za koji gazda ne zna. I sad normalno kad mu dodje usred centra ce strcnit i zasrat lipu lokvu. I kako sad uz najbolju volju i odgovornost vlasnika to ocistit, a pogotovo u roku u kojem nece recimo ljudima koji mozda jedu tri metra dalje zgadit zivot? Isto tako kad se pas popisa, pa cime ces to oprat u sred centra onako kako bi oprali da se to dogodi u vasem dnevnom boravku?
kad već pizdiš

monin prvi susret s morem

najela se sušenih morskih trava i zasrala se doslovce na sred trga u fažani

i to tako da je propišala na guzicu, doslovce

prvo sam počistila s maramicama, vrećicama a zatim i u obližnjem bircu zamolila flašu vode pa još sve skupa dobro isprala

nakon toga smo ju maknuli na travu


____

dakle, da se kojim slučajem moj pas zasere, počistila bih za njim

no to je teorija psi su mi odgojeni (zamisli ti to ) i ne pišaju i ne seru po trgovačkim centrima


EDIT; moji psi traže van ak im je frka tako bi tražile i da su u centru. uostalom ne sjećam se kad su zadnji put imale proljev... valjda prije par mjeseci
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 09:34   #85
ja ne kužim kak vi svaku temu morate dovesti do opskurnih primjera

nitko u životu se nije ispovraćao u shopping centru? sigurno je neko dijete bljucnulo ili se netko nalio prošle noći pa nije mogao izdržati i bljuc pa nije ostalo tamo za cijeli život skoreno na podu

ako je napisano da se može sa psima ući u shopping centar, za pretpostavku je da ONI znaju što se sve može dogoditi i spremni su reagirati, kad god je po hodnicima nešto razbijeno ili bačeno, odmah dolazi čistačica koja stalno cirkulira tim centrom, ako ne možeš sam očistiti odeš na info pult i oni pozovu čistačicu, bilo da ti se pas isproljevao ili ti je pukla vrećica pa se razbilo vino

meni je sasvim normalno da pas ide u shopping centar i da ulazi samnom u trgovine u kojima se ne prodaje prehrana, a na svakome vlasniku psa je da procijeni kako mu se pas snalazi u okolnostima s puno ljudi, raznih zvukova itd., mislim da nitko normalan problematičnog psa za kojeg je svjestan da ima takvih problema neće izlagati nepotrebnom stresu, radi dobrobiti psa, a onda radi dobrobiti svih ljudi koji se nalaze na tom mjestu

naš pas ide svuda s nama, putuje s nama, ide u shopping centar, ako negdje ne možemo ući, jedan od nas dvoje čeka vani sa psom

ako ne volite pse voditi sa sobom u shopping centar - nemojte, nitko vas ne tjera

najveći šok koji sam doživjela je bilo u par malih talijanskih gradova/sela prilikom ulaska u vinarije i naše ispitivanje smije li pas ući s nama, čudno su nas gledali, ali ne zato što pas ne smije, nego zato što to uopće pitamo, jer se podrazumijeva da smije! o beču neću ni pričati

ali drago mi je da se kod nas situaciju popravlja, uglavnom po shopping centrima jer su to sve strani vlasnici i uprava pa valjda po navici stavljaju dozvolu za ulazak psa
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 09:49   #86
Imam dvije kujice ( 8 i 12 kg) koje će skoro navršiti 4 godine, i udomljene su prije 3,5 godina. Vodim ih sa sobom kada god idem vani jer tako usput prošeataju. Živim u malom otočkom gradu gdje nema javnog prijevoza i sve se obavlja pješke ili osobnim autom. Prije nego s njima odem u grad ( centar je popločen bijelim kamenom) obavezno odem negdje gdje obave svoje potrebe jer ne volim skupljati govna po gradu a niti gledati da zapišavaju poločnik. S njima mogu ulaziti uglavnom u sve trgovine koje prodaju neprehrambenu robu i čak mi prodavačice pridrže pse dok isprobavam robu. One ne vole da ih nepoznati gudi diraju, a niti bi ponjušile nekoga nepoznatog. Nikada se nije desilo da onečiste trgovinu u koju su ušle , one to osjećaju kao da su u kući gdje se neke stvari ne rade. Trgovine i kafiće u koje ne mogu s njima izbjegavam ! Vezano za trgovačke centre glupo mi je da se sa ljubimcima ne može u njih, jasno mi je samo za trgovine prehranom. Vjerujem da svaki vlasnik osjeća dali je njegova pas za takve prostore . Mislim da se društvo razvija u smjeru da sve više ljudi ima kućne ljubimce koje s njima žive kao članovi obitelji što su neke civilizarane zemlje shvatile i postavile takva pravila, kod nas kao i za sve drugo ovisi o tome koliko je koja sredina razvijena i tolerantna za sve pa tako i za odnos prema kučnim ljubimcima.
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 09:51   #87
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
kad već pizdiš

monin prvi susret s morem

najela se sušenih morskih trava i zasrala se doslovce na sred trga u fažani

i to tako da je propišala na guzicu, doslovce

prvo sam počistila s maramicama, vrećicama a zatim i u obližnjem bircu zamolila flašu vode pa još sve skupa dobro isprala

nakon toga smo ju maknuli na travu
Ma no frks ocito ja prdekan u prazno, jasno mi je kako ide cila procedura pranja za pasom vani nebi virovala, ali tocno o tome san i prica ta cila procedura traje i u zatvorenom prostoru je to pakao za one koji su u blizini
al boze moj sto ljudi sto cudi, ja san i inace po tom dosta razlicit od Vas jer nastojim ne dovest nikog u neugodnu situaciju zbog svog kucnog priksona i neman tu percepciju da on ima jednaka prava ko i svi ljudi oko mene.



Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
no to je teorija psi su mi odgojeni (zamisli ti to ) i ne pišaju i ne seru po trgovačkim centrima
ma ne sumnjan uopce, vec san reka da je supersiska kako ste vi moderatori vlasnici superodgojenih pasa s kojima imate telepatske veze
Tu i tamo neki trce preko ceste po gradu, drugi odleprsaju u sumu vidit jel jos bambi trazi mamu, al uvjeren san da to rade po svim pravilima bontona, a ne bi me cudilo da i monokl nose :P
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

EDIT; moji psi traže van ak im je frka tako bi tražile i da su u centru. uostalom ne sjećam se kad su zadnji put imale proljev... valjda prije par mjeseci
e lako van je kad nemate morskih trava blizu, zato ja iman kolo srece svako malo, al to je bice zato sta je moj pas stvarno neodgojen sta je je, em prdi em hrce em se podriguje nakon sta pije, ma strava i uzas, sram me ic s njim u restoran
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 10:03   #88
Jedino mjesto gdje pesicu vodim u shopping je Pet centar u Heinzelovoj. Nikad je nismo vodili ni u Mallove ni u King Crossove niti igdje drugdje, tih sat-dva dok mi kupujemo nas može doma u miru pričekat i sve 5.
U zatvorene kafiće je isto ne vodimo, jedino na terase na koje je dozvoljeno za pse.
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 10:19   #89
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Al eto price radi, znaci kako bi ocistila da se to nekim cudom nebeskim dogodi ili sta da se mimoilazis sa nekim ko nosi krasan mirisan komad hrane, tocno onakav kakav Sita najvise voli pa ona odluci da bi bas bilo zgodno to liznit dok visi slucajnom prolazniku iz ruke.
Pa ne bi se dogodilo "čudom nebeskim", nego mojom krivnjom - zato što sam dan prije ili nekoliko sati prije dopustila da mi se pas naždere nečega što znam da bi mu moglo izazvat mekšu stolicu, čak ne ni proljev, ali onda pamtim tu činjenicu i uzimam je u obzir. Čuj, vjerovao ili ne, ali ja počupam i travu ako stolica bude malo mekša pa se dio uhvati za travke. A kako bih to očistila? Kako bih znala i umjela - kupila papirnate ručnike i vrećice, bocu s vodom... A krasni i mirisni komadi hrane nose se u vrećicama - trgovački centar ili ne: budući da Sita i ja to znamo, obje skeniramo teren kao na vojnoj vježbi - ne bismo li primijetile nekoga tko nam ide u susret s privlačnom vrećicom. A da mi promakne? Spremna sam nadoknaditi štetu, kupiti čovjeku novu hranu, novu vrećicu, snositi svaku odgovornost za svog psa, ali nisam spremna biti građanin drugog reda zato što imam kućnog ljubimca.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:14   #90
Mislim da psima ne treba dozvoliti ulazak u šoping centre. Iako sam ovo ljeto vidjela jednog mopsa koji je hroptao (valjda od vrućine) izvaljen nasred dućana s đinđama u Westgateu. Ne zbog pasa nego zbog vlasnika. Svaka čast vama koji odgajate pse, kupite kakicu, ne dozvoljavate da zapišaju svaki ćošak.... ali ako samo prošetate centrom Zagreba npr, shvatit ćete da ste u debeloj manjini. Nažalost.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:22   #91
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Ma no frks ocito ja prdekan u prazno, jasno mi je kako ide cila procedura pranja za pasom vani nebi virovala, ali tocno o tome san i prica ta cila procedura traje i u zatvorenom prostoru je to pakao za one koji su u blizini
al boze moj sto ljudi sto cudi, ja san i inace po tom dosta razlicit od Vas jer nastojim ne dovest nikog u neugodnu situaciju zbog svog kucnog priksona i neman tu percepciju da on ima jednaka prava ko i svi ljudi oko mene.




ma ne sumnjan uopce, vec san reka da je supersiska kako ste vi moderatori vlasnici superodgojenih pasa s kojima imate telepatske veze
Tu i tamo neki trce preko ceste po gradu, drugi odleprsaju u sumu vidit jel jos bambi trazi mamu, al uvjeren san da to rade po svim pravilima bontona, a ne bi me cudilo da i monokl nose :P


e lako van je kad nemate morskih trava blizu, zato ja iman kolo srece svako malo, al to je bice zato sta je moj pas stvarno neodgojen sta je je, em prdi em hrce em se podriguje nakon sta pije, ma strava i uzas, sram me ic s njim u restoran
možeš se ti sprdat koliko želiš
to ne umanjuje ono što sam ja napisala ali ni ono što si ti napisao

posrale se i popišale nisu nikad nigdje u zatvorenom. obje traže van ako je frka. ne pišaju po hrani i policama u pet centru i ne zapišavaju izloge u CC1, sorry što te to toliko pogađa

mona je redovno odlazila samnom na posao i na poslovne sastanke. u stanu imamo firmu i vrlo rijetko su zatvorene u sobi tj. svi poslovnjaci traže da ih pustimo van.

bit će da je to zato jer su neodogjene :/

vjerovao ti to ili ne


(i da uspoređivanje nagonskog lova lovačkih pasa i odgoja je al neka, ak te veseli )
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:50   #92
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
...vec san reka da je supersiska kako ste vi moderatori vlasnici superodgojenih pasa s kojima imate telepatske veze : )
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
dakle, da se kojim slučajem moj pas zasere, počistila bih za njim : )
........
uostalom ne sjećam se kad su zadnji put imale proljev...
Nije atlantis telepatski vezana samo sa svojim pesicama, već i sa mnom (ho'š me za kućnog ljubimca? ) – što ja mislim reći, ona napiše


Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
psi su mi odgojeni (zamisli ti to : D) i ne pišaju i ne seru po trgovačkim centrima
I tvoji?


Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
ocito ja prdekan u prazno ...
…….
... to je bice zato sta je moj pas stvarno neodgojen sta je je, em prdi...
Meni je drago da se probavni problemi tebe i tvog ljubimca sređuju, pa vas više ne muči proljev, već samo vjetrovi . Istina to bi moglo uznemiriti neku damu s krasnim mirisnim parfemom, ali barem ne moraš brisat' pod, već eventualno samo brisat' iz centra zbog neugodnjaka


Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
... ja san i inace po tom dosta razlicit od Vas jer nastojim ne dovest nikog u neugodnu situaciju zbog svog kucnog priksona i neman tu percepciju da on ima jednaka prava ko i svi ljudi oko mene.
Ti si bi'će „posebna cvećka“, pa moguće zbog toga nisi shvatio ono što govori nas nekoliko – ne tražimo mi jednaka prava ljudi i kućnih ljubimaca, već jednaka prava vlasnika kućnih ljubimaca s ostalim stanovnicima države, sela, grada :škoro:


Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pa ne bi se dogodilo "čudom nebeskim", nego mojom krivnjom - zato što sam dan prije ili nekoliko sati prije dopustila da mi se pas naždere nečega što znam da bi mu moglo izazvat mekšu stolicu, čak ne ni proljev, ali onda pamtim tu činjenicu i uzimam je u obzir. Čuj, vjerovao ili ne, ali ja počupam i travu ako stolica bude malo mekša pa se dio uhvati za travke. A kako bih to očistila? Kako bih znala i umjela - kupila papirnate ručnike i vrećice, bocu s vodom... A krasni i mirisni komadi hrane nose se u vrećicama - trgovački centar ili ne: budući da Sita i ja to znamo, obje skeniramo teren kao na vojnoj vježbi - ne bismo li primijetile nekoga tko nam ide u susret s privlačnom vrećicom. : cerek: A da mi promakne? Spremna sam nadoknaditi štetu, kupiti čovjeku novu hranu, novu vrećicu, snositi svaku odgovornost za svog psa, ali nisam spremna biti građanin drugog reda zato što imam kućnog ljubimca.
Evo još jednog moderatora s kojim sam danas telepatski umrežena, pa zahvaljujem na ispisanim mi mislima

Što se čupanja zakakane trave tiče, mislila sam da sam jedina frikuša po tom pitanju. Čak sam nabavila i led bateriju, kako bih po mraku mogla u travi pronaći Lunino govance.


Ma, Gavun, ti si meni baš simpatičan i slažem se s tobom da se uvijek može dogoditi „maler“. No, to je toliko rijetko, ako inače imaš svog ljubimca pod kontrolom, kao i nekakav uvid u njegovu probavu ili probleme s njom.

Kao što kaže Le0na, uvijek se može dogoditi nezgoda s prljanjem poda, i ljudima i životinjama, ali se to očisti i sve pet. Psi ne prenose zarazne bolesti, ne prljaju pod više od mene, ne „laju“ više od mene po institucijama, tako da bi mnogi poželjeli da samo Luna uđe u njihov prostor, a ja ostanem vani vezana za stupić
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:52   #93
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

(i da uspoređivanje nagonskog lova lovačkih pasa i odgoja je al neka, ak te veseli )
ovo san zakasnija na tu raspravu pa bumpam :P
interesantno kako se nagoni borbenih pasa prepisuju losim vlasnicima i socijalizaciji, a lovackih ne

Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
posrale se i popišale nisu nikad nigdje u zatvorenom. obje traže van ako je frka. ne pišaju po hrani i policama u pet centru i ne zapišavaju izloge u CC1, sorry što te to toliko pogađa
pa nije ni moj, al opet ne mogu tvrdit sa sigurnoscu da nece.
ne racunam zapisavanje cvita u veterianra to je vise ovako da nan da svoje misljenje o tome sta mu tamo guraju strane objekte u dupe i tako to.



Ja bi isto vodija pasa na posal da mogu


Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
N
Ti si bi'će „posebna cvećka“, pa moguće zbog toga nisi shvatio ono što govori nas nekoliko – ne tražimo mi jednaka prava ljudi i kućnih ljubimaca, već jednaka prava vlasnika kućnih ljubimaca s ostalim stanovnicima države, sela, grada :škoro:

normalno da san „posebna cvećka“, al teze ce malo proc da nisan nesto shvatija sta vi pricate
Trazenje jednakih prava vlasnika pasa na taj nacin je lajanje na krivo stablo jer mislim da je oveci problem sta ne smis pustit pasa nigdi skoro da se istrci ako nisi u nekom banjolandu,a ne to sta pas ne moze u trgovacki centar.
Kad procitam da u zagrebu ne smis uvest pasa na jarun od toga se najezin instant, da ne spominjen kako me nervira sta ne smin pustit pasa s lajne u srid sume na marjanu jer san u prekrsaju, ali u zabranu uvodjenja pasa u centre podrzavam, nece se nista pasu dogodit da tih par sati ostane kuci ako mu se posveti dovoljno vremena kroz aktivnosti koje njemu odgovaraju. Opcenito ta vucaranja pasa po centrima su uglavnom uvjeravanje sebe da dovoljno vrimena posvecujes svom ljubimcu.
__________________
Remember, Remember, the 5th of November

Zadnje uređivanje Gavun : 03.12.2012. at 12:06.
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:02   #94
Quote:
c.sunny kaže: Pogledaj post
A kako bi se moglo provjeravati je li pas odgojen ili nije
Evo danas u Avenue Mallu bila Revija udomljenih pasa. I gledam kako prolazi kraj nas žena s psom, pas digne nogu i zapiša izlog..i oni produže.

Kako bi se takve stvari spriječavale?
meni se cini da je u tome cijela poanta, i opet se svodi na neodgojene vlasnike, a ne pse. dobro odgojeni pas nikome nece smetati ni u brzinskom podizanju para u banci, ni u posti ni u javnom prijevozu. problem je sa ovima ko iz tvog primjera, i tu opet pas nije nista kriv. sve se svodi na to da vlasnik mora biti svjestan karaktera svog psa, i ako je "divljak" nema ga sta voditi nikuda i to je tako. moja frendica ima hrvatskog ovcara ludog ko slapa, zivi na selu, a i kad ide do grada na eventualnu kavicu, bira se kafic di nema guzve i di je vjerojatnost da nece naici na drugog psa. ako se njen divljak pocne ponasat ko debil, ona se dize i odlazi, jer je njena krivica i njena odgovornost neuroznog psa maknuti otamo. znaci, samo treba bit svjestan sta tvoj pas moze i sta nemoze. odgoojen pas koji mirno sjedi pored vlasnika sumnjam da ce ikome smetati u bilo kakvoj javnoj ustanovi, a vlasniku sigurno moze olaksati u nekakvim sitnicama koje eto mora obaviti, a tek se sjetio i usput mu je i slicno.

ps: ista stvar i sa djecom. neko se boji pasa, panicno. ja to kontam i postujem. mene djeca iritiraju do bola kada sjedim i u miru zelim tracat na subotnjoj kavici a derista mi vriste oko nogu. i kome da se ja pozalim. nemos nikome, to su djeca. smatram da je tu sasvim isti princip, ako ja znam da moje djete nemoze izdrzat da se ne ponasa kao deriste, imat cu toliko pristojnosti i necu ga vodat sasobom u guzvu di ce smetat drugim ljudima. nek se ne uvijede djecoljupci
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:09   #95
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
ps: ista stvar i sa djecom. neko se boji pasa, panicno. ja to kontam i postujem. mene djeca iritiraju do bola kada sjedim i u miru zelim tracat na subotnjoj kavici a derista mi vriste oko nogu. i kome da se ja pozalim. nemos nikome, to su djeca. smatram da je tu sasvim isti princip, ako ja znam da moje djete nemoze izdrzat da se ne ponasa kao deriste, imat cu toliko pristojnosti i necu ga vodat sasobom u guzvu di ce smetat drugim ljudima. nek se ne uvijede djecoljupci
e ali niko nema neodgojeno dite isto ko sta niko nema neodgojenog pasa, uvik je krivo nesto drugo kako to ne znas

tudje govno uvik puno gore smrdi kad se raspravalja oko neceg prema cemu su ljudi subjektivni
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:14   #96
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
e ali niko nema neodgojeno dite isto ko sta niko nema neodgojenog pasa, uvik je krivo nesto drugo kako to ne znas

tudje govno uvik puno gore smrdi kad se raspravalja oko neceg prema cemu su ljudi subjektivni
ae, pa opet, problem je u ljudskom mozgu. eto ti gore primjer moje legice. ako ona zna da joj je pas luđa i nevodi ga na takva mjesta, koliko je tesko drugim vlasnicima ne inatit se i priznat da mu je bas luđa i ili radit na tome, ili izbjegavat situacije tipa pišanje po šoping centru,s kojima šteti drugim ljudima koji bi u taj isti šoping centar došli s ćukom koji je sasvim pristojan a nemogu jer se ovaj prije usro i sad šoping centar neda ćukama uopće. da se razumijemo, ja nemam psa. kad ga budem imala, voljela bi imat mogucnost prosetati do Avenue Malla, proci kroz centar s njime i pokupiti one cipele koje samrezervirala prije tri dana i sjesti na kavu. jer vani pada kisa a meni se sjedi na kavi. pod uvijetom da moj pas moze biti miran,pristojan,i ne ispisat se na svaki izlog. pod uvijetom da nije takav, necu ga vodit. ili ja nesto propustam, ali meni je to zapravo vrlo jednostavna prica.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:34   #97
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Kad procitam da u zagrebu ne smis uvest pasa na jarun od toga se najezin instant, da ne spominjen kako me nervira sta ne smin pustit pasa s lajne u srid sume na marjanu jer san u prekrsaju
imas maksimir, puno bolje od jaruna
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 13:39   #98
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
ovo san zakasnija na tu raspravu pa bumpam :P
interesantno kako se nagoni borbenih pasa prepisuju losim vlasnicima i socijalizaciji, a lovackih ne
Ma to te ja pitam, od svih silnih postova i stavova, meni je ovo baš sjelo.
Jer to prolazim i sama.

Ako moja kuja ne voli druge, a znamo kakvu prošlost vuku stafordi, onda sam ja nedovoljno socijalizirala psa, nisam radila po pravilnoj metodi ili neka treća teorija... nebitno, ali nema opravdanja većinom za genetiku i porijeklo pasmine.

Kad nekome doslovno pobjegne pas ako je lovački, onda su to nagoni i točka.

Ne upirem prstom u Atlantis, da se ne bi krivo shvatilo pa me vadilo iz konteksta, ali ovo što je napisao Gavun u svezi usporedbe borbenih i lovačkih pasa stoji milijun posto, jer sam to doživjela u desetak godina bavljenja pasminom puno puta.
A za sve druge postoji neko opravdanje, onda su u pitanju nagoni, on je takav itd, itd...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 16:24   #99
meni se dvaput desilo da mi se pas pokakio u šoping centru - i to oba puta u CC1

već sam pričala da je k nama (JRT) došao s deset mjeseci i nakon cca mjesec dana vodili smo ga u Avenue Mall u LIVING jer smo išli dečko i ja izabrat skupa poklon za frendicu - nakon toga smo joj drito išli na rođendan. i normalno, neću psa ostaviti u autu, prodavačica nas je pustila s njim u dućan, on se uopće nije bojao niti je radio probleme - stvarno je bio super...

nakon toga smo bili u areni, čekali su me na klupici dok nisam nešto obavila - isto je bio super

drugi put smo išli prvo u pet centar i kupili mu onu čokoladu za pse od govedine - ja budala sam mu je cijelu dala u autu dok smo išli prema CC1. bila je vrućina i naravno da je glupo da me dečko i pas čekaju u autu ili na užarenom parkingu/garaži (nemamo klimu u autu) pa je htio sjesti s njim unutra na 10 minuta dok je kupim u dm-u ono kaj nam treba. i tek što smo ušli, napravili 20 koraka - i on se pokakio. i to valjda ispred najskupljeg dućana

i kaj sad, uzeli smo vrećice - pokupili. uzela sam maramice - pobrisala. i one prodavačice koje su se zgražavale nad drekom ko da ga prvi put u životu vide - ljubazno zamolila da pozovu čistačicu ako smatraju da je potrebno.

par tjedana poslije toga, opet smo išli u CC1, opet napravili malo više od 20 koraka i on se opet pokakio. no, tog puta je bilo puno više ljudi, bilo je baš krcato i nekako glasno i očito mu nije bilo ugodno. iako je ranije obavio sve što je trebao, mislim da se jednostavno prestrašio - tako i jednom dok sam ga vodila na lajni pothodnikom (tad nije kakio )

i u biti, kako smo vidjeli da mu takva mjesta s puno ljudi baš i ne odgovaraju, kao ni šetnja gradom - nastojimo ih izbjegavati maksimalno koliko možemo.

ali da se razumijemo - mislim da nam je pas odgojen. zna tražiti da ide van kad mu je sila.
može li se to desiti odgojenim i neodgojenim psima, kao i odgojenim i neodgojenim vlasnicima? naravno da može!

smatram li da smo zbog dva kakača u CC1 neodgojeni i pas i ja - naravno da ne.
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 11:39   #100
osobno sam za pravo izbora, ali i to da su vlasnici najodgovorniji za ponašanje svojih ljubimaca..

moj trenutni pas ima 9 godina i ide sa mnom di god može...Radi se o huskyju

u tramvaj ga često vodim, ak moramo negdje 'dalje'. Jednostavno, ak nije u tramu gužva, uđemo, stanemo se na kraj ili početak tj di nema ljudi, odmah sjedne, ili legne, ne trebamo doći do sljedeće stanice već na osnovu ljepog izgleda i ponašanja pobere simpatije suputnika..

ovo ljeto dok smo bili na moru u viksi, zbog hrpe birokratskih pizdarija koje vam ostanu kad nasljeđujete nekretnine od roditelja, morali smo obilaziti razne institucije. sigurno se sjećate kako je bilo vruće. Mi ljetujemo blizu Šibenika, i dok smo to išli obavljati psa nismo mogli ostaviti doma, a ni u autu. Premda znamo stav u globalu šibenske populacije prema psima (izuzeci molim da se ne pjene, volimo vas) pas je s nama išao u lokalnu općinu, a u ŠI nema institucije di nije bio.. jer nema naljepnice da psi ne mogu tam.. Malo su kenjali na početku, a onda kad su vidjeli koliko je pas cool, socijaliziran - svi su ga mazili i pazili..
opet naglašavam, sve je do vlasnika. Moj pas je odgojen tak da se super ponaša u javnosti, kad ga moram vodit sa sobom zbog vrućine, slučajnosti, igre slučaja - ide sa mnom. I di on ne može ne idem ni ja...

sigurno ga neću voditi po shopping centrima, jer osobno ni ja nejdem tam, ali želim imati mogućnost da može ići samnom, jer ga ziher neću ostaviti u aautu u garaži ili na +30C na parkingu ako je iz nekog razloga samnom u autu..

moj prethodni pas, bio je rado viđen gost 90tih po ZG restoranima.. možda zbog njega ili mene, nije bitno
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.