Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2017., 11:10   #721
Čini mi se da tema nije baš aktivna, ali možda će se naći neko da mi odgovori.
Ugl, za projekat u Italiji, radim analizu kretanja iznosa doprinosa od 1999. - 2016. Svaka godina mi pokazuje sezonalnost, podaci su kvartalni. Iznos raste svake godine, recimo, uprošteno:
prvi kvartal: 5
drugi: 10
treći: 15
četvrti: 20
sljedeća godina:
prvi: 6
drugi: 11
treći: 16
četvrti: 21

Zašto ova sezonalnost, svaka godina ima dno i vrh? Naša pretpostavka je da bi trebali da budu isti jer se plaćaju mjesečno. Jedino što nam pada na pamet jeste trinaesta plata ali opet nema to mnogo smisla.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:15   #722
pa jel se isto tako kreće i broj zaposlenih? sezonalno...
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:21   #723
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
pa jel se isto tako kreće i broj zaposlenih? sezonalno...
Izgleda da da, evo podataka za ovu godinu sa istata:

__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 05:43   #724
Ugovor na odredeno - pozajmica/kredit?

Pozdrav, prosao sam dosta toga na netu i nikako da nadjem nekog tko ce mi pomoci. Izvanredni sam student i radim puno radno vrijeme na ugovor o radu, ali na odredeno. Radim vec 4. mjesec i trebam pozajmicu/kredit od 5000 kn otprilike - zvao sam nebrojeno puno banaka ali posto sam na ugovor na odredeno, moram biti zaposlen 1 godinu bar. Moze li mi netko savjetovati kako i gdje da dodem do pozajmice, spreman sam cak i na kamatu od 30% na rok otplate od 2-3 mjeseca...samo da dobijem novce jer sam zapeo sa racunima i stanarinom, a trebao bih platiti instrukcije za faks od nevjerojatnih 1200 kn... Unaprijed hvala na pomoci svima.
Galeliko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:30   #725
Firma je registrirana izmedu ostalog na pripremanje hrane i pruzanje usluga prehrane, pripremanje hrane za potrosnju na drugim mjestima i opskrbom tom hranom i jos hrpu drugih stvari s kojima se ne bavi.

Primarna djelatnost je trgovina na veliko i malo dijelovima i priborom za motorna vozila.
Moje pitanje glasi, vjerojatno je glupo al moram pitat, da li firma moze izdat racun za npr. tortu?

Hvala na odgovoru.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 16:58   #726
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Firma je registrirana izmedu ostalog na pripremanje hrane i pruzanje usluga prehrane, pripremanje hrane za potrosnju na drugim mjestima i opskrbom tom hranom i jos hrpu drugih stvari s kojima se ne bavi.

Primarna djelatnost je trgovina na veliko i malo dijelovima i priborom za motorna vozila.
Moje pitanje glasi, vjerojatno je glupo al moram pitat, da li firma moze izdat racun za npr. tortu?

Hvala na odgovoru.
Što se računovodstva tiče može, ali ima tu još puno propisa kada je u pitanju hrana (npr. sanitarni uvjeti etc.).
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 17:06   #727
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
Što se računovodstva tiče može, ali ima tu još puno propisa kada je u pitanju hrana (npr. sanitarni uvjeti etc.).
Hvala na info, to me zanimalo.
Kuzim dio sa sanitarnim uvjetima, samo me zanimalo, ako kupim tortu, imam ulaz, dal je mogu kao takvu fakturirat dalje.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:00   #728
Ljudi unaprijed se ispričavam ako ovo nije tema ili podforum za ovo moje pitanje, ali mi se činilo najpogodnije i malo sam u stisci s vremenom...

Ako mi možete molim vas prevesti i objasniti što bi značilo:

'socializing the bad loans licensed in compensation for fiscal consolidation'

Ako je potreban kontekst ili ime članka od kud je rečenica recite

Hvala unaprijed!
Bobby Finstock is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:13   #729
Quote:
Bobby Finstock kaže: Pogledaj post
Ljudi unaprijed se ispričavam ako ovo nije tema ili podforum za ovo moje pitanje, ali mi se činilo najpogodnije i malo sam u stisci s vremenom...

Ako mi možete molim vas prevesti i objasniti što bi značilo:

'socializing the bad loans licensed in compensation for fiscal consolidation'

Ako je potreban kontekst ili ime članka od kud je rečenica recite

Hvala unaprijed!
Daj članak.

Doslovno prevedeno zvuči glupo:
Socijalizacija loših kredita (zajmova) licenciranih u kompenzaciju za fiskalnu konsolidaciju.

Znači: Agrokor.

Loše dugove plaća društvo (socijala) kako bi se fiskalno konsolidirao, u ovom slučaju, Agrokor.

Nekako mi je poznata fraza. Ima li veze s Keynesom?
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:24   #730
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
Daj članak.

Doslovno prevedeno zvuči glupo:
Socijalizacija loših kredita (zajmova) licenciranih u kompenzaciju za fiskalnu konsolidaciju.

Znači: Agrokor.

Loše dugove plaća društvo (socijala) kako bi se fiskalno konsolidirao, u ovom slučaju, Agrokor.

Nekako mi je poznata fraza. Ima li veze s Keynesom?
Hvala. Pretpostavljao sam da se o tome radi, ali ta 'socijalizacija' mi je bila sumnjiva pa da ne bih ispao blesav na predavanju

Članak je Wolfgang Streeck - The Crises of Democratic Capitalism., ovo je 5. poglavlje, 1. paragraf

https://newleftreview.org/II/71/wolf...tic-capitalism
Bobby Finstock is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 12:53   #731
Quote:
Galeliko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prosao sam dosta toga na netu i nikako da nadjem nekog tko ce mi pomoci. Izvanredni sam student i radim puno radno vrijeme na ugovor o radu, ali na odredeno. Radim vec 4. mjesec i trebam pozajmicu/kredit od 5000 kn otprilike - zvao sam nebrojeno puno banaka ali posto sam na ugovor na odredeno, moram biti zaposlen 1 godinu bar. Moze li mi netko savjetovati kako i gdje da dodem do pozajmice, spreman sam cak i na kamatu od 30% na rok otplate od 2-3 mjeseca...samo da dobijem novce jer sam zapeo sa racunima i stanarinom, a trebao bih platiti instrukcije za faks od nevjerojatnih 1200 kn... Unaprijed hvala na pomoci svima.
Pozajmice te vrste u smislu pomoći i održavanja za život se traže od prijatelja i obitelji. Nezgodno je tako nešto raditi u javnosti, a to nije biznis koji se stvara da se može reći da će novac biti vraćen nazad. Možeš čak dobiti probleme sa ljudima. Zar ne?

Moja preporuka je da odmah nađeš druge mogućnosti kako da pružaš usluge i da radiš dodatne poslove, a čim dobiješ jedan od tih dodatnih poslova, da izračunaš koliko ti novca ostaje na kraju i da onda tu matematiku pokažeš prvo obitelji onda prijateljima.
__________________
★★★ http://www.ulaganje.com ★★★

Zadnje uređivanje somied : 14.05.2017. at 23:48. Reason: quote
JLouisBiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 03:27   #732
Pozdrav, zanima me jedna stvar, dobio sam 3,300 dolara na pokeru na stranici PokerStars. Isplata ide na moj devizni racun. Mene sad zanima, jel moram ja kakav porez platit poreznoj ili nisam obavezan, hoce li me ganjat?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:06   #733
Stolar sa radionicom u okolici Zagreba - preporuka?

Tražim stolara za malo kompleksniji projekt, sa vlastitom radionicom (i alatima) u okolici Zagreba. Ne radi se o sklapanju namještaja od iverice, već o radu sa šperpločom i drvetom - trebao bi barem imati tračnu pilu, blanju, frezu...
Ima li tko možda neku preporuku? Postoji li neki solidan domaći portal za traženje majstora (znam da je bilo nekoliko pokušaja, ali nisam pratio jesu li opstali)?
SolitaryPixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:52   #734
Transfer

Quote:
SolitaryPixel kaže: Pogledaj post
Tražim stolara za malo kompleksniji projekt, sa vlastitom radionicom (i alatima) u okolici Zagreba. Ne radi se o sklapanju namještaja od iverice, već o radu sa šperpločom i drvetom - trebao bi barem imati tračnu pilu, blanju, frezu...
Ima li tko možda neku preporuku? Postoji li neki solidan domaći portal za traženje majstora (znam da je bilo nekoliko pokušaja, ali nisam pratio jesu li opstali)?
Što je ovo, groblje threadova koji se ne sviđaju moderatoru? Promašio sam temu ili što već?
SolitaryPixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 00:30   #735
Quote:
SolitaryPixel kaže: Pogledaj post
Što je ovo, groblje threadova koji se ne sviđaju moderatoru? Promašio sam temu ili što već?
Podforum...

https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=50
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 01:17   #736
Može netko reći o tzv. Poreznom odobrednju da ne moram plaćati nikakav porez ako imam prihode na tek. račun do iznosa od 20 ili 30 tisuća kuna. negdje sam pročitao ako radim neku samostalnu djelatnost, i nezaposlen sam, tada mogu primati uplate na tek račun bez da ih porezna sankcionira. Zna netko više o tome?
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:43   #737
Po prvi puta u životu počinjem zarađivati i sad mi treba neki crash course iz osobnih financija. Šta raditi sa viškom novca?

Ne želim nešto riskantno i ne tražim veliku zaradu, samo nešto što daje neki relativno siguran i mal rast.

Možete li preporučiti neku strategiju ili neki sajt/članak koji je relativno kratak, znam da je ovo tematika koja se može istraživat mjesecima, ali ja ne želim
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 07:56   #738
Upomoć zovem sve ekobomiste, računovođe i sve koji se razumiju u pravo i ekonomiju. Firma za koju radim treba kupiti neki materijal preko ebay-a/aliexpressa.

Koja je procedura kod takvog oblika kupovine sa tim VAT kodom i računom. Kako dogovoriti to sa sellerom? Na što pripaziti? Kako to izvesti sa računovođama u firmi? Koji su rizici? Kako dogovoriti?....
Sarge324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:22   #739
Kako najpovoljnije mjenjati KN za USD i EUR?

Gdje dobiti najbolji tečaj/najnižu proviziju?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:13   #740
Pozdrav, našla sam novi posao . Ovaj posao radila sam prije 5 godina a do sad sam radila sve neke bezvezne poslove. Čemu uvod? Pa kad sam prije 5 godina radila šef je imao neki obrazac za vođenje evidencija o radu koji mu je dala knjigovođa. A ovaj šef mi ništa još nije pokazao i valjda očekuje da ću se snaći sama. Molim vas, može li mi netko poslati obrazac na mail [email protected]. Našla sam neke primjere na netu, ali to ne sliči onome po čemu sam radila jer svi ovi primjeri su samo za jednog radnika a kad sam ja pisala bili su svi radnici popisani na istom papiru i onda bi upisivala ili 8 ili Db kao državni blagdan ili Go kao godišnji odmor itd. Takav obrazac nisam uspjela pronaći. Bila bi zahvalna da mi bilo tko pošalje neki aktualni obrazac.
oy-el-dias is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.