Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2018., 17:46   #1
Ulazak u političku stranku

Dakle mene konkretno zanimaju iskustva ljudi koji su ušli u određenu političku stranku.

Dakle koje su vam bile obaveze, vaše djelovanje, koliko vremena to oduzme, na koji način ste napredovali 8ako ste napredovali).

Ukratko tips & tricks.
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2018., 18:07   #2
Quote:
lažni branitelj kaže: Pogledaj post
Dakle mene konkretno zanimaju iskustva ljudi koji su ušli u određenu političku stranku.

Dakle koje su vam bile obaveze, vaše djelovanje, koliko vremena to oduzme, na koji način ste napredovali 8ako ste napredovali).

Ukratko tips & tricks.
Isto kao i u drzavnim firmama. Ako si dosao s ceste, bez veza i poznanstava, i naivno mislis da se stranke bave sa rjesavanjem problema u drustvu i da imas vremena i volje, i zelis se aktivirati, onda nista. Kad te prime, placat ces clanarinu, i cekati do izbora, tad mozda dobijes depesu gdje je neki govor pa da pljesces ili ljepis plakate. Nema tribina gdje vi raspravljate o idejama sta bi se trebalo. Tu i tamo naprave neki koncert za neki kvart, citaj PR, posadimo drvo za hrvatsku i sl gluposti. Tome mozda imas pristup. Ove ozbiljnije naoko stvari i ljude ti ni ne vidis. To je sve zaduzen PR i tebe koriste besplatno da glumis u predstavi. Jos ako vjerujws u to, njima jos bolje. I to je to. Nikog ne vidis, ne upoznas, osim pred izbore hrpu luzera kao i ti, koji ljepe plakate, uglavnom nezaposleni ili penzoneri. A samo grupa poznatih sa vrha stranke dobijaju place, i tajnice, racunovodstvo i sl. A tamo se zaposljavaju preko veze, netko im vec tu radi pa povuce obitelj. Preslika drzavnih uhljeba.
Ostali su samo sljakeri sa idealima koji brzo splasnu, kad vide da su u uhljebskoj masineriji i da nikad nece postati dio klike kojima je to samo posao i to drzavni. A dobro placen. Bez stresa i obaveza. Ovo je iskustvo jedne od jacih stranaka. Al eto, bas me zanimalo kako to u zbilji izgleda. I nitko se tamo nije povezao po ideologiji, politici i sl. Samo po poznaatvima od prije, sa faksa, obiteljska poznanstva i svi su dobro situirani u zivotu. Ne pomazu se jer su iz stranke, vec jer jer imaju jedan od drugog koristi.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2018., 21:38   #3
@Kymatica ovo je odlično napisano. No petpostavljaš da pričaš o već ušemljenim stankama HDZ-SDP-HNS-HSS itd. Kakva je situacija s ovim novijim strankama Živi Zid, MOST, Pametno itd?
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 12:20   #4
Quote:
lažni branitelj kaže: Pogledaj post
@Kymatica ovo je odlično napisano. No petpostavljaš da pričaš o već ušemljenim stankama HDZ-SDP-HNS-HSS itd. Kakva je situacija s ovim novijim strankama Živi Zid, MOST, Pametno itd?
Znas sta, meni ti se cini da ti je to samo siguran, lagan, zanimljiv posao ljudima. Da ne moraju negdje raditi od 8 do 17, za male novce. Doslovno ekipa koja ti zna otvoriti udruge, kako si osigurati placu iz prodavanja magle, a gdje ne radis ko konj, nego onako, nitko ne gleda kad si dosao, sa slicnom ekipom daju materjala za portale, ubace nesto na sto se raja pali, protiv imigranata, za imigrante, za trudnice, za ove one, neke programe koji se provode u bogatim drzavama i sl. U biti prodaju snove, znaju PR, kako se dodje na portale, kako dati izjave na tv, kako dospjeti u novine sa nekim praznim inicijativama koje bi trebale biti ali nece jos dugo jer smo siromasna neobrazovana drzava.
I tako, ako ti nije neugodno, kreces se medju tom obrazovanijom ekipom, kojoj nije neugodno se pojaviti na tv, dati izjave, biti po novinama, onda si u tim malim strankama i omas posao. I to posao sa normalnim godisnjim, sa nefiksnim radnim vremenom, i prvo moras biti malo kontraverzniji, da si po novinama, netko ce vec glasati na izborima za tebe, koji god atav imao, desni ili liberalni, i ako udjes u sabor, uspio si. I to jw to. Samo naivni idealisti se i okupe oko tih manjih stranaka, i shvatis da nista od toga nije stvarno. Samo da vrh, tip par ljudi kojima nije neugodno biti na tv, dovoljno su nesvjesni da se uvjere u to sto pricaju i da izgledaju na tv, sigurbi u sebe. Samo ti ljudi si osiguraju dobar posao. I to je to. Ove vece stanke vec osiguraju velike zarade na poslovima izvlacenja novca iz proracuna, ovi manji pak samo si osiguraju da imaju dobar, lagodan posao. Aktiviraju se prije izbora, ostatak ne radis. To je pak velika stvar za te pojedince. Kazem, vasi i ekipi je to malo, navikli na veliku lovu, a ovi manji samo trebaju posao za sebe.
Uglavnom, nista ti to nije stvarno za neke promjene u sustavu i drustvu. Samo ce laprdati sto gpd izazove kontraverzu u drustvu a da dobiju glasove i naivne sljedbenike da i dalje imaju siguran posao. Zato ti nikad nitko nece krenuti u ciscenje pravosudja, otkaze po drz upravama, i sl. Jer tima gubis glasove, a u konacnici, izmwdju zdravog, boljeg drustva za par godina ali da izgubis glasove, dovedes sebe u losiju poziciju, stvoris si hrpe neprijatelja po tim ustanovama, da te se povlaci po portalima zato jer ai dirnuo u osinje gnjezno uhljeba...ko bi to izabrao.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 12:34   #5
A šta ćeš tamo?? Ako misliš na neku sinekuru proće neko vrijeme i njih neće bit a ako mislš malo ispod stola to ćeš još duže čekat a kad dočekaš neće više bit ništa jer oni to temeljito rade.

Jedino da odeš u Irsku i osniješ podružnicu recimo HDZ-a......................ups i to su pokrili
Quote:
HDZ je 'doskočio' svima koji su pobjegli iz Hrvatske: otvorili podružnicu u Irskoj kako bi 'na oku' imali glasače iz dijaspore?
https://vijesti.rtl.hr/novosti/svije...-iz-dijaspore/

__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 12:34   #6
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Znas sta, meni ti se cini da ti je to samo siguran, lagan, zanimljiv posao ljudima. Da ne moraju negdje raditi od 8 do 17, za male novce. Doslovno ekipa koja ti zna otvoriti udruge, kako si osigurati placu iz prodavanja magle, a gdje ne radis ko konj, nego onako, nitko ne gleda kad si dosao,
Ako ovako vidiš život u strankama, nemaš pojma u stvari kako to izgleda.
Zoroastra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 12:42   #7
Quote:
lažni branitelj kaže: Pogledaj post
Dakle mene konkretno zanimaju iskustva ljudi koji su ušli u određenu političku stranku.

Dakle koje su vam bile obaveze, vaše djelovanje, koliko vremena to oduzme, na koji način ste napredovali 8ako ste napredovali).

Ukratko tips & tricks.
95% ljudi koji uđu u stranku, u njoj je kao aktivan godinu dana, pa zaključi da je to sve iber dosadno i gubitak vremena, pa stavi na ignore.
I lijevo i desno, identično.

Sažetak
Od 200 članova mjesne podružnice stranke, aktivno je možda 15 članova.

Od tih aktivnih 15 članova
- 10 su penzići koji dolaze na sastanke "ubit vrijeme" i davit ostale svojim životnim pričama.
Hrani ih se kikirikijem i pažnjom, a zauzvrat odrade biračke odbore i slične lokal političke posliće

- 3 su mlada, naivna i nova koji se trude jer očekuju da si preko stranke nađu posao i karijeru.
Nadasve mladi i naivni, odrade svoje zadatke, ali ništa ne dobiju osim ljubaznog hvala

- 2, predsjednik i zamjenik su u tome 100% jer od toga doslovno i žive.
Jedini koji od njih 200 ukupno stvarno imaju nešto od politike

Ova tri mlada dođu pa odu razočarani, a dođu nova tri. Mladi se rotiraju.
Penzići su u stranci kao inventar.

Vrlo teško, skoro nemoguće, se izlazi iz te lokalne partijske ćelije na višu razinu.
Zoroastra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 13:21   #8
Quote:
Zoroastra kaže: Pogledaj post
Ako ovako vidiš život u strankama, nemaš pojma u stvari kako to izgleda.
Bila.probala. uvjerila se na svoje oci. Totalan preslik hrvatskih drzavnih institucija. Bas zato da vidim kako to u zbilji izgleda.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 13:23   #9
Quote:
Zoroastra kaže: Pogledaj post
95% ljudi koji uđu u stranku, u njoj je kao aktivan godinu dana, pa zaključi da je to sve iber dosadno i gubitak vremena, pa stavi na ignore.
I lijevo i desno, identično.

Sažetak
Od 200 članova mjesne podružnice stranke, aktivno je možda 15 članova.

Od tih aktivnih 15 članova
- 10 su penzići koji dolaze na sastanke "ubit vrijeme" i davit ostale svojim životnim pričama.
Hrani ih se kikirikijem i pažnjom, a zauzvrat odrade biračke odbore i slične lokal političke posliće

- 3 su mlada, naivna i nova koji se trude jer očekuju da si preko stranke nađu posao i karijeru.
Nadasve mladi i naivni, odrade svoje zadatke, ali ništa ne dobiju osim ljubaznog hvala

- 2, predsjednik i zamjenik su u tome 100% jer od toga doslovno i žive.
Jedini koji od njih 200 ukupno stvarno imaju nešto od politike

Ova tri mlada dođu pa odu razočarani, a dođu nova tri. Mladi se rotiraju.
Penzići su u stranci kao inventar.

Vrlo teško, skoro nemoguće, se izlazi iz te lokalne partijske ćelije na višu razinu.
To je to. To sam se osobno uvjerila.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 13:54   #10
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Znas sta, meni ti se cini da ti je to samo siguran, lagan, zanimljiv posao ljudima. Da ne moraju negdje raditi od 8 do 17, za male novce. Doslovno ekipa koja ti zna otvoriti udruge, kako si osigurati placu iz prodavanja magle, a gdje ne radis ko konj, nego onako, nitko ne gleda kad si dosao, sa slicnom ekipom daju materjala za portale, ubace nesto na sto se raja pali, protiv imigranata, za imigrante, za trudnice, za ove one, neke programe koji se provode u bogatim drzavama i sl. U biti prodaju snove, znaju PR, kako se dodje na portale, kako dati izjave na tv, kako dospjeti u novine sa nekim praznim inicijativama koje bi trebale biti ali nece jos dugo jer smo siromasna neobrazovana drzava.
I tako, ako ti nije neugodno, kreces se medju tom obrazovanijom ekipom, kojoj nije neugodno se pojaviti na tv, dati izjave, biti po novinama, onda si u tim malim strankama i omas posao. I to posao sa normalnim godisnjim, sa nefiksnim radnim vremenom, i prvo moras biti malo kontraverzniji, da si po novinama, netko ce vec glasati na izborima za tebe, koji god atav imao, desni ili liberalni, i ako udjes u sabor, uspio si. I to jw to. Samo naivni idealisti se i okupe oko tih manjih stranaka, i shvatis da nista od toga nije stvarno. Samo da vrh, tip par ljudi kojima nije neugodno biti na tv, dovoljno su nesvjesni da se uvjere u to sto pricaju i da izgledaju na tv, sigurbi u sebe. Samo ti ljudi si osiguraju dobar posao. I to je to.
Ja sam radio u jednom dalmatinskom gradu gdje vlada HDZ. Nema nikoga tko nije u HDZ-u a da nema neku korist od toga, da li on dobije štandove na "javnom" natječaju, ili koncesiju za prijevoz turista brodovima, ili čak taksi mjesto pokraj kolodvora, svatko ima neku korist. A drugi neka pate. To je prava vojska, odlično organizirana.

Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Uglavnom, nista ti to nije stvarno za neke promjene u sustavu i drustvu. Samo ce laprdati sto gpd izazove kontraverzu u drustvu a da dobiju glasove i naivne sljedbenike da i dalje imaju siguran posao.
Dok sam studirao, sudjelovao sam u studentskim izborima. Napisao sam dvije stranice svojih budućih planova, nema što nisam naveo. Kad sam dobio izbore (doduše nije bilo ni nešto zainteresiranih protukandidata) ništa nisam ispunio, niti je koga bilo briga od studenata. No kako bih si podigao ugled počeo sam poneka obećanja ispunjavati tek da ispadne da nešto radim, bio na raspolaganju studentima itd. 95% studenata nije bilo zainteresirano za moj rad. Već sam počeo razmišljati kako ću neke stvari koje sam obećao ispuniti pred kraj mandata tako da pred nove izbore studenti vide kako "radim". Doduše dotad sam završio fakultet, ali zanimljivo je kako mozak počne raditi kad si na "vlasti". Još sam primjetio da je teže ući u sve to, dok te prepoznaju ali je lakše drugi put, jer te studenti već znaju, već imaš neku ustanovljenu poziciju moći i autoriteta (možda su ovo prejake riječi, ali znate na što mislim).


Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Zato ti nikad nitko nece krenuti u ciscenje pravosudja, otkaze po drz upravama, i sl. Jer tima gubis glasove, a u konacnici, izmwdju zdravog, boljeg drustva za par godina ali da izgubis glasove, dovedes sebe u losiju poziciju, stvoris si hrpe neprijatelja po tim ustanovama, da te se povlaci po portalima zato jer ai dirnuo u osinje gnjezno uhljeba...ko bi to izabrao.
Smatram da vodeće stranke HDZSDP i njihovi sateliti neće krenuti u to čišćenje jer je vojska uhljeba (i njihove obitelji) njihovo biračko tijelo. No što priječi "novije" stranke koje se nameću kao ozbiljnija opozicija da počiste sav taj uhljebnički ološ da sustav konačno prodiše. Ti uhljebi ionako nikad neće za njih glasati. Nikad.


Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A šta ćeš tamo?? Ako misliš na neku sinekuru proće neko vrijeme i njih neće bit a ako mislš malo ispod stola to ćeš još duže čekat a kad dočekaš neće više bit ništa jer oni to temeljito rade.
Pa ulazak u stranku (nisam specifizirao koju) nije radi mog osobnog probitka, već kako bi upoznao sustav, njegovo funkcioniranje, kako bi radio na sebi. Doduše tip stranke koja odražava moje ideale i nema u Hrvatskoj, no to ne znači da ne bih htio prikupiti nešto iskustva. Novac mi ne znači puno (doduše sad ga nemam pa mi donekle i znači ), ali dugoročno ne trebaju mi tri jahte da bih se osjećao vrijednim čovjekom.


Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Jedino da odeš u Irsku i osniješ podružnicu recimo HDZ-a......................ups i to su pokrili https://vijesti.rtl.hr/novosti/svije...-iz-dijaspore/

Zbilja su nevjerojatni. Ako ti naši ljudi u Irskoj imaju imalo dostojanstva najbolje da im daju nogu u guzicu i pošalju odakle su došli. Mogu razumjeti da stariji gastarbajteri glasuju za HDZ još uvijek na šemu "Hrvatstvo, ovo ono" kroz prizmu odlaska iz komunističke Jugoslavije, ali mlađa generacija koji su upravo zbog HDZSDP-a otišli bi trebali biti pametniji.




Quote:
Zoroastra kaže: Pogledaj post
95% ljudi koji uđu u stranku, u njoj je kao aktivan godinu dana, pa zaključi da je to sve iber dosadno i gubitak vremena, pa stavi na ignore.
I lijevo i desno, identično.

Sažetak
Od 200 članova mjesne podružnice stranke, aktivno je možda 15 članova.

Od tih aktivnih 15 članova
- 10 su penzići koji dolaze na sastanke "ubit vrijeme" i davit ostale svojim životnim pričama.
Hrani ih se kikirikijem i pažnjom, a zauzvrat odrade biračke odbore i slične lokal političke posliće

- 3 su mlada, naivna i nova koji se trude jer očekuju da si preko stranke nađu posao i karijeru.
Nadasve mladi i naivni, odrade svoje zadatke, ali ništa ne dobiju osim ljubaznog hvala

- 2, predsjednik i zamjenik su u tome 100% jer od toga doslovno i žive.
Jedini koji od njih 200 ukupno stvarno imaju nešto od politike

Ova tri mlada dođu pa odu razočarani, a dođu nova tri. Mladi se rotiraju.
Penzići su u stranci kao inventar.

Vrlo teško, skoro nemoguće, se izlazi iz te lokalne partijske ćelije na višu razinu.
Ovako nešto sam slično i ja čuo. Pa kako se može svrgnuti predsjednik mjesne podružnice? Tko njega postavlja 200 članova ili neki hijerarhijski iznad njega?

Počeo sam čitati knjige poput 48 zakona moći, bilo bi zanimljivo to početi koristiti u stvarnom životu, no najbolji primjer je promatrati uspješne ljude, vođe i njihovo ponašanje.
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 15:45   #11
Quote:
lažni branitelj kaže: Pogledaj post

Ovako nešto sam slično i ja čuo. Pa kako se može svrgnuti predsjednik mjesne podružnice? Tko njega postavlja 200 članova ili neki hijerarhijski iznad njega?

Počeo sam čitati knjige poput 48 zakona moći, bilo bi zanimljivo to početi koristiti u stvarnom životu, no najbolji primjer je promatrati uspješne ljude, vođe i njihovo ponašanje.
Lakše ćeš macolom srušiti viadukt preko Krke,
nego predsjednika lokalne podružnice stranke.

Njega u stvari bira ovih 15 njemu odanih članova stranke i prijatelja koje hrani kirikijima i kojima je uvijek na raspolaganju za slušanje njihovih životnih problema, a podržava ga i hijerarhijski iznad struktura za koje je provjereno kvalitetan i održava na životu tu podružnicu već 15 godina.
Kako njega srušiti ?
Nikako. No way.

Zaboravi ovih 200 članova. Oni su samo na papiru i većina njih je već i zaboravila da su članovi stranke ili su aktivni u nekoj drugoj stranci.
Zoroastra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 15:55   #12
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A šta ćeš tamo?? Ako misliš na neku sinekuru proće neko vrijeme i njih neće bit a ako mislš malo ispod stola to ćeš još duže čekat a kad dočekaš neće više bit ništa jer oni to temeljito rade.

Jedino da odeš u Irsku i osniješ podružnicu recimo HDZ-a......................ups i to su pokrili https://vijesti.rtl.hr/novosti/svije...-iz-dijaspore/

Ostaje jedino udruga Pozitiva.
Gipuzkoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 15:17   #13
Evo poslao sam par mailova jednoj stranci i rekao kako ne mislim placati clanarinu te kako je glupo da varlamentarna stranka financira duznosti stranke od clanarinu. Visolopozicionirani clan meni odgovara da se ne slaže da je on uhljeb vec da je potrebno to imati da donosi kruh na stol,gledam financijska izvješća i vec sad imaju rashode vece od prihoda,ocito su se preračunali u iznosu placa od clanarina. Pametnom dosta,tako se pocinje pa onda koliko ide. Kad se Hrvat uclani u stranku,on je nutra sa ciljem zaposljavanja na račun produktivnih ljudi a ne zbog brige za vas. Uzmimo primjer Zivog zida,namjerno ih spominjem jer od ovih ostalih znamo sto mozemo ocekivati,Pernar ima love za ekspedicije po Izraelu,narodnjake klubove ,Sincic za kucu,Bandicoot je na 10 zastupnika ako se ne varam koji daju potporu vecini zbog love . Idemo jos? Petrovu kredit od Crkve bez kamata. Uglavnom je svatko tko je postao politika elita ulaskom u Sabor donio zaposlenje od neuspješnih poslodavaca tj. biraca koji su jedini privatnici koji trpe lose radnike tj. zastupnike. Hrvatska politička scena se moze grupirati na borbu parazita gdje je iz kuta gledanja jednog biraca sasvim svejedno je li neki parazit pozicija ili opozicija,kao da imas dva lopova i sad biraj kojeg zelis da vlada tobom,dali iz pozicije ili opozicije. Oni imaju monopol nad obrazovanjem sto rezultira nekvalificiranom radnom snagom koja se obucava kod punitelja proračuna gdje je razlika bruto i neto velika zahvaljujući politikom eliti tj. svima u Saboru. Politicku stranku ne bi smio osnivati netko tko nije prvo nesto napravio u privatnom sektoru,grana logistickog ciklusa proizvodnja a ne prodaja tipa Konzum,to nije vlasništvo sredstva za proizvodnju,to nije industrija.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 08:56   #14
Čudno, mislio sam se da će se više ljudi uključiti na ovu temu. Ipak je ovo pdf politika, vidim da se piše o svim strankama i političarima a malo forumaša iznosi svoja iskustva. Ne vjerujem da ih se tako malo samo pokušalo uključiti u politički rad.

@Detektor Dakle od članarina i donacija koristi imaju visokopozicionirani članovi. https://www.vecernji.hr/vijesti/tko-...dirati-1007344

Zanima me kako se organizira hijerarhija stranačkih tijela od državne razine do općinske, mjesne? Da li diploma ima kakav utjecaj na položaj u stranci kad se tek uključiš, ili te čeka neki đikan rodijak kojeg nitko ne može srušiti?
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 11:50   #15
Quote:
lažni branitelj kaže: Pogledaj post
No što priječi "novije" stranke koje se nameću kao ozbiljnija opozicija da počiste sav taj uhljebnički ološ da sustav konačno prodiše.
Koliko sam mogao vidjeti kod njih je jos gore.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 15:44   #16
Vi svi se vjerojatno pitate kako preko neke partije do pozicije.
Glavnina ministara, kojekakvih direktora i pomoćnika različitih agencija, instituta i inih javnih partije nije ni vidjelo dok im neki rođo ili kum nije naštelao poziciju.
Kada im je naštelana pozicija, onda se i upišu u stranku.
Ili su se u stranku upisali godinu prije, ali su u stranci ukupno viđeni dva puta.

Slušao sam kako je to jednom bilo u zg SDPu dok je još Bandić bio u njemu.

Jedan općinski ogranak složio svoju izbornu listu za lokalne izbore. Izborna lista im je iz ZG središnjice vraćena ispreturana i sa prvim kandidatom na listi za kojeg doslovno nikada nisu čuli.

Oni se naljutili i poručili da neće to samo tako proći.
Sazvan sastanak, došao Bandić, izribao ih sve redom, i lista je prihvaćena.
Zoroastra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 15:57   #17
Pa nema tu demokratskog biranja u hijerarhiji. Sto mislite zasto su medu najvećim pobornicima demokracije kod nas otišli visokopozicionirani clanovi? Zivi Zid je imao pet supredsjednika,otisla su dva. Radnicka fronta ima isto odbjegle menjsevike .Mozda najbolji primjer demokratskog biranja zapravo apsurda je Radnicka fronta. Jedni te isti likovi se pojavljuju u medijima ,radnici javnog sektora koji bi privatizacijom izgubili posao,oni su vise placenta i zagovaraju progresivno oporezivanje deklarativno ali neprogresivno oporezuju unutar stranke pa tako Kapovic sa profesorskom placom kao radnik javnog sektora placa istu clanarinu tj. postotak ko i onaj sa ispodprosjecnom placom.

U Radnickoj fronti imas nacela koja su nepromijenjiva i ako das za prijedlog nesto drugo,centralni komitet te izbaci kao sto su izbacili onog Karla Jurica. Idemo do Generacije obnove,mladi odmetnici iz HCSPa i predsjednik nove stranke je isti ko i predsjednik mladeži kad je bio u HCSPu. Ti moras imati potporu bogatih ljudi,sa utjecajem da bi uspio,kad finaniras stranke,nemas niti potrebe za glupiranjem pred TV. Jednom prilikom je Cacic rekao na TV da nema vladavine masa,postoji lider i oni koji slijede,svi Ce se sjećati Tudmana ali ne i saborskih zastupnika HDZa onog doba. Znakovito je da je to rekao clan Rotary kluba koji je dao premijera Sanadera,predsjednika Josipovića,Mesica,premijerku Kosor,gradonačelnika,Bandica koji se zove Zmaj od kamenitih vrata u tim klubovima van pozornice,predsjednik Tuđman je bio Zmaj od Hrvatske,Uzeo sam knjigu Nenada Bakica također Rotarijsnca koji je njihov igrač koji moze donirati u ruke pod naslovom Karijere i kompletna knjiga govori o pokornosti autoritetu tj. njihovim vanparlsmentarnim organizacijama. Politicke stranke se ne razlikuju puno od politicke stranke u Sjevernoj Koreji. Sa stajališta zapadnih medija oni nisu demokracija,sa stajališta medija njihove drzave zapad nije demokracija i sve to sto su oni za nas smo mi za njih.

Demokracija,parlamentarizam,su samo drugi nazivi za odnos vladar-podanik sto postoji u svim drzavama . Francuska revolucija je podesena tako da postoje masoni kao krovna organizacija sto je proznao Hanzekovic kao visokopozicionirani mason u emisiji Nu2 samo ne tako direktno sa namještenim izborima gdje najveći dio profita od placa ljudi koji su konkurentni na trzistu ide drzavi tj. njima a ako to krsis ,zavrsis na dresiranju po ludnicama,sudovima,zatvorima jer se ne drzis Ustava kao Marko Franciskovic a Ustav Francuske revolucije je dosao sjecenjem glava na giljotinama gdje je pod krinkom slobode,jednakosti i bratstva uspostavljen sistem sa kamatom i nametima veciđa nego u feudalizmu. Sve ovo sto sam iznio se da provjeriti na netu,cinjenice. Nema tu u ovom obliku nikakve opozicije,ako su vam cudne koalicije zbog umjetne podjele na lijevo desno,to vam ne treba biti cudno jer sam ovdje dao konkretne primjere za koga rade,uz to su svi za EU,svi su medijski eksponirani unutar EU koja je plan tih globalnih elita u slicnim klubovima ,koja je plan Kalergija da se uniste europski narodi a onda se uspostavlja centrala u Jeruzalemu,nema predsjednika koji se nije tamo poklonio na Zidu placa. Katoličke crkva isto podrzava tu politiku skupa sa muslimanski religijskom vodama,to je takva globalna mreža da treba jedno par godina ,kod mene nekih minimalno 7 da to proucis i znas to pratiti. Ja sam za izbjeglicu krizu znao jos od napada na Libiju zato jer kad to znas ,znas i tijek događaja.

Uzmimo primjer kako je tzv. ekstremna Anti islamska desnica kontrolirana . Zastava Konfederacije je zastava Alberta Pikea kao ratnika konfederacije i masona istog po rangu kao i Hanzekovic i on je pricao jos onda o sukobu Krscana i Muslimana i sad se ti desni pokreti namecu kao neka opozicija . Sa nase pozicije,Zivi Zid je tu da napravi kaos kao u Grčkoj,pro EU stranke su tu da isprovocirani buduce dogadaje,Trump,Orban,Hasanbegovic s nase strane su tu da provedu i mobiliziraju desnicu za rat protiv muslimana u ime cionizma.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 12:42   #18
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ti moras imati potporu bogatih ljudi,sa utjecajem da bi uspio,kad finaniras stranke,nemas niti potrebe za glupiranjem pred TV. Jednom prilikom je Cacic rekao na TV da nema vladavine masa,postoji lider i oni koji slijede,svi Ce se sjećati Tudmana ali ne i saborskih zastupnika HDZa onog doba. Znakovito je da je to rekao clan Rotary kluba koji je dao premijera Sanadera,predsjednika Josipovića,Mesica,premijerku Kosor,gradonačelnika,Bandica koji se zove Zmaj od kamenitih vrata u tim klubovima van pozornice,predsjednik Tuđman je bio Zmaj od Hrvatske,Uzeo sam knjigu Nenada Bakica također Rotarijsnca koji je njihov igrač koji moze donirati u ruke pod naslovom Karijere i kompletna knjiga govori o pokornosti autoritetu tj. njihovim vanparlsmentarnim organizacijama. Politicke stranke se ne razlikuju puno od politicke stranke u Sjevernoj Koreji. Sa stajališta zapadnih medija oni nisu demokracija,sa stajališta medija njihove drzave zapad nije demokracija i sve to sto su oni za nas smo mi za njih.

Demokracija,parlamentarizam,su samo drugi nazivi za odnos vladar-podanik sto postoji u svim drzavama . Francuska revolucija je podesena tako da postoje masoni kao krovna organizacija sto je proznao Hanzekovic kao visokopozicionirani mason u emisiji Nu2 samo ne tako direktno sa namještenim izborima gdje najveći dio profita od placa ljudi koji su konkurentni na trzistu ide drzavi tj. njima a ako to krsis ,zavrsis na dresiranju po ludnicama,sudovima,zatvorima jer se ne drzis Ustava kao Marko Franciskovic a Ustav Francuske revolucije je dosao sjecenjem glava na giljotinama gdje je pod krinkom slobode,jednakosti i bratstva uspostavljen sistem sa kamatom i nametima veciđa nego u feudalizmu. Sve ovo sto sam iznio se da provjeriti na netu,cinjenice. Nema tu u ovom obliku nikakve opozicije,ako su vam cudne koalicije zbog umjetne podjele na lijevo desno,to vam ne treba biti cudno jer sam ovdje dao konkretne primjere za koga rade,uz to su svi za EU,svi su medijski eksponirani unutar EU koja je plan tih globalnih elita u slicnim klubovima ,koja je plan Kalergija da se uniste europski narodi a onda se uspostavlja centrala u Jeruzalemu,nema predsjednika koji se nije tamo poklonio na Zidu placa. Katoličke crkva isto podrzava tu politiku skupa sa muslimanski religijskom vodama,to je takva globalna mreža da treba jedno par godina ,kod mene nekih minimalno 7 da to proucis i znas to pratiti. Ja sam za izbjeglicu krizu znao jos od napada na Libiju zato jer kad to znas ,znas i tijek događaja.

Uzmimo primjer kako je tzv. ekstremna Anti islamska desnica kontrolirana . Zastava Konfederacije je zastava Alberta Pikea kao ratnika konfederacije i masona istog po rangu kao i Hanzekovic i on je pricao jos onda o sukobu Krscana i Muslimana i sad se ti desni pokreti namecu kao neka opozicija . Sa nase pozicije,Zivi Zid je tu da napravi kaos kao u Grčkoj,pro EU stranke su tu da isprovocirani buduce dogadaje,Trump,Orban,Hasanbegovic s nase strane su tu da provedu i mobiliziraju desnicu za rat protiv muslimana u ime cionizma.
Slažem se da postoji plan određenih (((elita))) podrijetlom iz pustinje koja europske narode (i europske potomke diljem svijeta) želi utopiti sa ostalim narodima (trenutna invazija) kako bi se dobila izmiješana rasa ljudi kojom je lakše vladati, koja nema nacionalnu koheziju ni osjećaj posebnog identiteta, koji biti "građani svijeta" i neće izazvati svoje (((gospodare))). Zar vi mislite da se neki mulat ili musliman iz Francuske može identificirati ili osjećati ponos kad čita priče o Karlu Velikog, galskim plemenima, Napoleonu itd? Budući građanin svijeta je osoba bez identiteta, prošlosti, vezanosti uz svoju državu ili naciju, koji živi u trenutku za trenutna zadovoljstva.

P.S. Znam koja su pravila foruma, te želim napomenuti kako ne mrzim nikoga, niti kome želim zlo, ali ovo je moje mišljenje i smatram da zbog očuvanja raznolikosti naroda diljem svijeta i Europljani (koji ionako demografski izumiru) imaju pravo opstati kao skupina naroda distinktivnih fizičkih, društvenih, mentalnih i emotivnih karakteristika.


OK @Detektor što ti onda predlažeš? Kako pokušati preokrenuti situaciju?

Npr. da se pojavi svojevrsna opozicija tipa Živi Zid (nisam neki pobornik, ali nisam nešto ni protiv njih) bio je potreban izuzetan medijski eksponiran aktivizam, samo kako bi ih ljudi primijetili.
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 19:31   #19
Zivi Zid je tu da napravi kaos ko u Grčkoj . Sincic ude u Sabor i kupi si kucu ,napustili su ih oni supredsjednici. Rekli su da ako bude potrebno da Ce dijeliti novac na trgu ljudima,nista od toga. Jedino rijesenje je steci utjecaj na osobnoj razini. Zivis sa roditeljima ? Odvoji se. Nezadovoljan si firmom u kojoj radis ? Otvori svoj biznis. Vidis da postoji kartel u poslovanju? Udruzi se u opozicijski kartel. Odakle dolaze donacije? Iz firmi. Jesu li donatori demokrati tj. jesu li im firme demokratske ? Nisu. Nema tu idemo MI vec idem JA. Jesu li masoni zakonodavci? Jesu ,po mišljenju Hanzekovica u emisiji Nu2 je jasno rekao da je Francuska revolucija njihova. Riješenje je monarhizam,nekreditni novac. Sto radi elita? Zatvoreni sastanak i plasman toga u javnost,slucaj Agrokor. Najbolji vladaju,Rotary klubovi vec na faksu uzimaju studente k sebi i onda oni manipuliraju masama sto im polazi za rukom zbog viseg IQ. Fora je osnovati klub tog tipa koji su opozicija,svoje tajno društvo,danas drustva koja su bila nekad tajna su javna jer su osvojili vlast ali i dalje se tajno sastance. Ima jedna dobra knjiga o tome ,napisao ju je Napoleon Hill-Misli i obogati se ,ima u knjiznici ali i na netu. Opisano je kako se americka elita udružuje u kartel tj. konkretno kako je stvoren US Steel. Opisano je kako pljacke gusara postaju legalne ako rade za nekoga,opisana je i fanaticna metoda eksponenta elite tipa kada su kolonizirali kontinent jedan general je naredio spaljivanje camaca miljama daleko od domova i rekao ne idemo doma kada to ne osvojimo,to me podsjeća na porez na nekretnine tipa ako se ne prilagodite mojem porezu,uzimam vam imovinu ,ne micemo se dok ne prihvatite taj porez. Trebamo imati osvajacki mentalitet i vratiti se poganizmu jer su Hrvati dosli ko poganski osvajaci teritorija na današnje tlo. Pogledajmo narode kolonijonalne proslosti i nas,sve jasno. Ekonomija kolonijalista je jaca,standard je jaci a vazalski odnos danas nas vodi u nestanak. Kao sto smo rasturili u nogometu na SP, tako trebamo i u drzavi. Kao sto nogometas radi na sebi od kamenjara do Reala dakle Modric je zagospodario kao Hrvat u drugoj državi,tako trebamo i na nivou drzave dakle ako vidis uhljeba,izbaci ga iz momčadi,ako dajes drzavi autogol kradom ,narod ko tim te izbacuje van jer nam takav igrač ne treba.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 21:18   #20
Ah, tema je pocela bas zanimljivo i onda smo krenuli s masonima i Rotary klubovima i migrantima i cudit se sta je jedan kupio derutnu kucu a drugi otisao turisticki nekamo. Vratimo se na temu. Dakle ispada da je u etabliranim strankama upis bez kontakata glup potez, jer znaci da novo-upisani moze placati clanarinu i ako se da biti iskoristen za neke bezvezne posliche. Ispada da tko dolazi na sastanke dobije kikirikija i drustvo za pricu i to je to. Vecina clanova ne dolazi, ne komunicira, niti ista radi.

Pitam se zasto je ta vecina uopce u strankama? Mislim, ako nista od toga nemaju, ni na koji nacin ne sudjeluju, zasto uopce placaju clanarinu? Valjda je ljudima motivacija za upis u stranku ili to da imaju neke ideale i zele biti politicki aktivni, ili se u negativnoj situaciji nadaju osobnom probitku. No ispada da je pristup visem djelu hijerarhije bilo koje stranke moguc samo kroz osobna poznanstva s ljudima koji vec jesu u tim krugovima. Da li clanstvo u strankama predstavlja barem sansu za uspostavu kontakta s visim krugovima, ili su ti nacelnici lokalnih ogranizacija neka brana uspostavi kontakta?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.