Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2008., 08:42   #21
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio. NE vjerujem da će Thompson odumrijeti čak ni tada.
Ja slušam Thompsona. Nisam bio niti na jednom njegovom koncertu, nisam već dugo bio ni na kakvom koncertu općenito. Ali ga slušam, a slušam ga isključivo zbog glazbe. Po glazbenom ukusu sam kronični rocker, hard-rocker točnije. I jednostavno volim njegovu glazbu. Čak mi ni tekstovi nisu presudni ni toliko bitni, već glazba, snažne gitare, gitarski rifovi i odlične solaže.
A činjenica je da u Hrvatskoj danas, osim njega, jednostavno nema više klasičnih rock bendova, o hard rocku da ne govorimo. Sve nešto alternativno, nekakvi garažni, podrumski i skladišni bendovi.
Dodajući svojim pjesmama i etno "štih", njegova glazba postaje zapravo jedinstvena u svijetu.

Dakle, volim njegovu glazbu. Ne da volim njega osobno, nismo ni prijatelji, niti se poznajemo, niti bilo što od toga. Jednostavno volim njegov rad. A nisam jedini takav, sigurno. I ako i kad se stišaju sve strasti i političke i politikantske konotacije i sve ovo što navodiš, ostati će barem ona njegova publika koja, poput mene, voli njegovu glazbu. A on sam kao glazbenik, vremenom sazrijeva i biva sve kvalitetniji.

Što se pak samih tekstova tiče, nije niti prvi, niti zadnji glazbenik ili uopće umjetnik, koji kroz svoj rad odašilje nekakve poruke. Društvene prije svega. Dovoljno je samo sjetiti se jedne Riblje Čorbe ili Azre. Dakle, nema mjesta išćuđavanju i padanju u nekakve nesvijesti zbog toga.
Fak it, Simba, ako Kalašnjikova slušaš zato što je rock, stvarno ti treba malo više glazbene izobrazbe. Ne jebe me što danas više nema toliko dobrih gitarističkih rock bandova, bilo je nekad, allmusic.com pa traži, skidaj, toga je bilo na tisuće. I sad ti tu nekog blago rečeno sumnjivog tipa slušaš zbog rocka. Jebote, to je isto kao da kažeš da Cecu slušaš zbog muzikološkog razloga, utjecaja turske glazbe na balkansku. Ne trpam ih i u isti koš, nego je razlog istog nivoa.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 09:36   #22
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Fak it, Simba, ako Kalašnjikova slušaš zato što je rock, stvarno ti treba malo više glazbene izobrazbe. Ne jebe me što danas više nema toliko dobrih gitarističkih rock bandova, bilo je nekad, allmusic.com pa traži, skidaj, toga je bilo na tisuće. I sad ti tu nekog blago rečeno sumnjivog tipa slušaš zbog rocka. Jebote, to je isto kao da kažeš da Cecu slušaš zbog muzikološkog razloga, utjecaja turske glazbe na balkansku. Ne trpam ih i u isti koš, nego je razlog istog nivoa.
Mislim da je moja glazbena izobrazba, koju doista i imam, a pogotovo nekakvo iskustvo, dovoljno da me se ne može nazvati nekakvim diletantom. Btw, o ukusima se ne raspravlja, to bi trebao znati.
Osobno imam isuviše godina, životnog i glazbenog iskustva, da bih danas išao na bilo kakve stranice, na putu nekakvog "otkrivanja glazbenog svijeta". Moj je ukus uglavnom zabetoniran, uz određenu toleranciju varijacije.
Osobno cajke organski ne podnosim, ali poštujem ukus onih koji ih vole, ma iz kojeg razloga, jer i oni imaju pravo na svoj glazbeni ukus. A o ukusima se, ponavljam, ne raspravlja. Tako da mi se čini da je nedostatak ipak kod tebe nazočan, ako ne shvaćaš da je tvoj osobni ukus - tvoj ukus, no ne znači da je to ujedno i najkvalitetnije što postoji. Tebi možda da, ali tvoj ukus nije generalna referenca. Kad budeš imao dovoljno iskustva, shvatit ćeš i to.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 09:45   #23
Quote:
normal88 kaže: Pogledaj post
Tomosona po meni protežira britansko-izralesko-americki lobi
I zaboraviš napisat "Američko-Nemački-Vatikanski lobi".
Mislim kakve su ovo teme za popizdit.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 13:21   #24
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Mislim da je moja glazbena izobrazba, koju doista i imam, a pogotovo nekakvo iskustvo, dovoljno da me se ne može nazvati nekakvim diletantom. Btw, o ukusima se ne raspravlja, to bi trebao znati.
Osobno imam isuviše godina, životnog i glazbenog iskustva, da bih danas išao na bilo kakve stranice, na putu nekakvog "otkrivanja glazbenog svijeta". Moj je ukus uglavnom zabetoniran, uz određenu toleranciju varijacije.
Osobno cajke organski ne podnosim, ali poštujem ukus onih koji ih vole, ma iz kojeg razloga, jer i oni imaju pravo na svoj glazbeni ukus. A o ukusima se, ponavljam, ne raspravlja. Tako da mi se čini da je nedostatak ipak kod tebe nazočan, ako ne shvaćaš da je tvoj osobni ukus - tvoj ukus, no ne znači da je to ujedno i najkvalitetnije što postoji. Tebi možda da, ali tvoj ukus nije generalna referenca. Kad budeš imao dovoljno iskustva, shvatit ćeš i to.
Pa samim time što ti je glazbeni ukus zabetoniran, govori dosta o tebi. Prije 25 godina sam odrastao uz Floyde, Doorse i sličnu klasiku. Zatim sam upoznao punk, novi val i ostalo. Pa je došla i elektronika, kraut, post rock, i razne avangarde. Svugdje ima dobrih stvari, bez radoznalosti nema ništa. Zato mi nemoj pričati o iskustvu, posebno ako ti je ukus zabetoniran. Ona klasična pitanja, šta slušaš, pa neko kaže jednu, dvije vrste, to jest stvar ukusa, ali samim time je ograničen. Ja nisam nikakvo mjerilo za ovo ili ono, naravno da ne, i ove pravce što nabrojah, vjerojatno ne slušam najkvalitetnije bandove, možda neke i da, ko to zna.
Al osnova ovog posta jest, ne pričaj o iskustvu u tvrditi kao mnogi ovdje da je Hekler (ili koja već puška) hard rock. Gitara, riff, ne čini samo to hard rock, nego i forma, al znaš već na što mislim.
Shvatit ćeš i ti jednom, nema betona, ima samo radoznalost. Bez toga je čovjek napola mentalno mrtav.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:10   #25
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Fak it, Simba, ako Kalašnjikova slušaš zato što je rock, stvarno ti treba malo više glazbene izobrazbe. Ne jebe me što danas više nema toliko dobrih gitarističkih rock bandova, bilo je nekad, allmusic.com pa traži, skidaj, toga je bilo na tisuće. I sad ti tu nekog blago rečeno sumnjivog tipa slušaš zbog rocka. Jebote, to je isto kao da kažeš da Cecu slušaš zbog muzikološkog razloga, utjecaja turske glazbe na balkansku. Ne trpam ih i u isti koš, nego je razlog istog nivoa.


a tu bi ja još nadodao da je moji mišljenje da iza Šmajsera stoji UDBA...kao i iza večine ustaških kapa na Bleiburgu
največi UDBAši stoje iza tih kvaziustaških pokreta...pogotovo u dijaspori...ja se sječam da su 80.ih ustani bane i takve,za onaj režim provokativne pjesme,pjevali samo gasterbajteri kad bi došli malo doma...sad i isti ne dolaze doma jer je ispalo da su dolazili provocirati,tj. bili su UDBAši...ko je s njima zapjevo-bajbuk
sada ostaci te propale tajne službe,koji se ne mire da su popušili,preko takvih jadnika koji misle da je ustaštvo=domoljublje rovare protiv demokratski izabrane vlasti u Hrvatskoj
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:17   #26
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
:

a tu bi ja još nadodao da je moji mišljenje da iza Šmajsera stoji UDBA...kao i iza večine ustaških kapa na Bleiburgu
največi UDBAši stoje iza tih kvaziustaških pokreta...pogotovo u dijaspori...ja se sječam da su 80.ih ustani bane i takve,za onaj režim provokativne pjesme,pjevali samo gasterbajteri kad bi došli malo doma...sad i isti ne dolaze doma jer je ispalo da su dolazili provocirati,tj. bili su UDBAši...ko je s njima zapjevo-bajbuk
sada ostaci te propale tajne službe,koji se ne mire da su popušili,preko takvih jadnika koji misle da je ustaštvo=domoljublje rovare protiv demokratski izabrane vlasti u Hrvatskoj
Što je pjesnik htio reći? Daj se malo priberi, pa napiši post.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 22:32   #27
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
I zaboraviš napisat "Njemačko-Vatikanski lobi".
Mislim kakve su ovo teme za popizdit.


Da je tome tako, najbolje svijedoči činjenica da je MPT dobio Crkveni razvod braka u roku od 24 sata uz direktnu intervenciju samog Pape (Ratzinger-a - bivšeg Hitler-jungend-ovca).
Hajdete, bilo koji od vas ovdje, izvolite/probajte zatražiti ovdje Crkveni razvod pa ćete "vidjeti" kad ćete ga "dobiti".

Polu-senilni starac u Vatikanu, očito ovdje želi ustašku državu (jaku njemačku saveznicu), nostalgično-halucinirajući o snovima iz svoje Hitler-jungend-ovske mladosti.
Poznata je činjenica da što više ulazimo u duboku starost sve se više u mislima vraćamo u ranu mladost.
Užas je, kada to rade Pape - u ovakvom vrućem povijesnom kontekstu.

Zadnje uređivanje Kiamos : 07.12.2008. at 22:43.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 22:43   #28
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post

Da je tome tako, najbolje svijedoči činjenica da je MPT dobio Crkveni razvod braka u roku od 24 sata uz direktnu intervenciju samog Pape (Ratzinger-a - bivšeg Hitler-jungend-ovca).
Hajdete, bilo koji od vas ovdje, izvolite/probajte zatražiti ovdje Crkveni razvod pa ćete "vidjeti" kad ćete ga "dobiti".
Polu-senilni starac u Vatikanu, očito ovdje želi ustašku državu, nostalgično-halucinirajući o snovima iz svoje Hitler-jungend-ovske mladosti.
Poznata je činjenica da što više ulazimo u duboku starost sve se više u mislima vraćamo u ranu mladost.
Užas je, kada to rade Pape - u ovakvom kontekstu.
Ma jel moguće?
Čovjek koji promovira temeljne ljudske vrijednosti..obitelj,ljubav prema Bogu i domovini?
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 22:47   #29
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ma jel moguće?
Čovjek koji promovira temeljne ljudske vrijednosti..obitelj,ljubav prema Bogu i domovini?
Jel' moguće? DA nažalost, itekako !!!
Jer kod podvojene osobnosti (ličnosti) sve je moguće, i što je najtragičnije, takvi onda "to" najžustrije negiraju.
To se narodski zove licemjerstvo (hipokrizija), a za koje je i naš kardinal Bozanić (prigodom zadnjeg Uskrsa) javno, u tv-kameru, izjavio - citiram:
"Licemjerje je gore i od bezboštva" !!!

p.s.
Znamo, da riječ "diablo/diavolo" znači podijeljen i ooooodavna se koristi za personifikaciju samog vraga (đavla).

Zadnje uređivanje Kiamos : 07.12.2008. at 23:22.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:17   #30
kiamos,ti zaboravljaš da papa nikad nije bio nacist.činjenica da je bio u HJ ne znači ništa jer su svi nijemci po zakonu morali u HJ.a papi je bilo teško(pogledaj njegove memoare)držati lopatu u ruci dok su njegovi sunarodnjaci ginuli.
ovo što je napisao normal88-ništa od toga ne stoji.to su valjda te neke obavještajne udbaške sheme po kojima se pojedince diskreditira i spriječava mase da se s nekim pojedincem identificiraju. a svoj nick je uzeo normal88 s namjerom da zavara protivnika..tako se to radi.ako židovski lobi protežira thompsona-kako su mu se onda omakle antisemitske izjave. pazi-agenti mossada u hrvatskoj se služe anti-britanskom retorikom kad rade svoj posao. -od svih tih lobija mpt bi jedino mogo bit blizak katoličkoj crkvi-ukoliko se pro-katoličkom raspoloženju u širokim masama hrvatskog naroda ne zna pravilno oduprijeti.
vuott is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:27   #31
Thomsona protežiraju vladajući...
Pa čovječe znaš koliko bi glasača HDZ izgubio da nije Thompsona...
boskobuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:34   #32
Vuott-u:
više od onih činjenica, koje sam iznio u prethodnim postovima, nemam što dodati ali ni oduzeti. Znam samo da (bilo čiji) memoari, pored ostalog, služe prvenstveno za uljepšavanje vlastite slike prema samom sebi i svojevrstan su odraz manjeg ili većeg na(r)cizma. Zašto bi i papa bio imun na to ?!
Stoga, ne želim dalje o "tome" uopće više govoriti, jer za mene je, to "papino-stanje", stvarno horor za budućnost moderne Hrvatske države sa svojih 80%, ratom i tranzicijom, već prilično iznurenih katolika.

Zadnje uređivanje Kiamos : 07.12.2008. at 23:50.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 22:05   #33
Quote:
boskobuha kaže: Pogledaj post
Thomsona protežiraju vladajući...
Pa čovječe znaš koliko bi glasača HDZ izgubio da nije Thompsona...
Možda i "New World Order" ovdje, po tom pitanju, ima pametnu strategiju: "1941. i 1945. istovremeno" !!!
MPT samo tu onda odrađuje jednu od uloga iz te strategije (bio on svjestan toga ili ne).
Radi se o stvarno dobroj strategiji, koja će, kao dva žrvnja u mlinu, "samljeti u prah" sve ono krajnje "desno" i "lijevo", u ovom društvu, i tako ga pripremiti za uživanje u imanju i sigurnosti-ulaganja novih (uglavnom stranih) vlasnika nekretnina i tvrtki, bez rizika nekih većih nemira (između domicilnih lijevih i desnih) u našem društvu.
Postati ćemo tako svi jedna velika pacificirano-deidelogizirana i politički neutralna amorfna masa. Idealno za ulaz stranog kapitala.
To je, po meni, meritum "stvari".
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 10:19   #34
Dani srpske kulture u Zagrebu - možda čak pozovu i Thimpsona, u dobrom duhu susjedskih odnosa

http://https://www.forum.hr/showthread.php?t=402349
__________________
Takva osoba može biti inteligentna, šarmantna, intrigantna, razumna i više ili manje uspješna, ili pak mlitava, nesposobna i uvijek u neprilici. Ono što im je zajedničko, ako nas uopće nešto straši u devijantnom ponašanju, jest nedostatak inklinacije i straha od posljedica.
Lord Master is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.