Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2008., 10:05   #61
Quote:
koko cut kaže: Pogledaj post
Stara jezgra jest zaštićena.Glof će uništiti Motovun ne u smlislu devstacije već u smisliu života unjeumu.Lokalnom stanovništvu će postati preskup za život i normllno da će jedva dočekati da prodaju kuću.
S malim hotelčićima bi tek imali pravi turizam i izbjegli masovni turizam.Imali bi kvaliteetne goste, kvalitetnu ponudu itd.I štio je najbitnijwe opotaknulča bi se proizvodnja prirodno ugojene hrane.To je samo jedan od efekata.
Postoji bolja alternativa, samo ja ne znam ima li Hrvatska podlogu za to. Riječ je o "expatriate turizmu" iliti Britanci dolaze ovdje u mirovinu jer im je Engleska preskupa. Tu su cijele godine i njihov utjecaj na lokalne cijene nije značajan, oni biraju zemlju zbog nižih troškova života, među ostalim.

Dakako, tako nešto bi zahtijevalo i odgovarajuće uvjete - dakle, manje poreze (barem za strance), dobro zdravstvo i druge usluge koje trebaju.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 10:35   #62
A može i to,samo to se tiče zdrvastva hm..nisam baš siguran,negov ovaj naši porezi su i više nego nego niski za strance...Jedio su nama skupi.
koko cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 10:55   #63
Quote:
koko cut kaže: Pogledaj post
A može i to,samo to se tiče zdrvastva hm..nisam baš siguran,negov ovaj naši porezi su i više nego nego niski za strance...Jedio su nama skupi.
Treba uzeti u obzir da bi se oni ovdje vodili kao rezidenti, dakle pretpostavljam da bi dobar dio naših poreza odnosio se i na njih a njima se to, naravno, ne bi svidjelo.

Inače, što se tiče zdravstva, mislim da je njima važnije da imamo kvalitetnu uslugu, pa makar se i plaćala.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 11:28   #64
Pa normalno da bi se vodili kao rezidenti.A čuj ako žele živjeti u nekoj državi je ga imali bi ista prava kao i ostali što između ostalog znači i jednake poreze,koji su mislim daleko jefitiniji od onih u VB.
Ako bi im se omogućili niži porezi,što će zatim tražiti niže cijene kruha it?Ma to su ghluposti.
koko cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 11:46   #65
Tko je točno odgovoran za izdavanje građevinske dozvole za izgradnju golf igrališta? Tamo treba pritisnuti.

Slažem se da je izgradnja takvih terena pogubna. Otežava život i istjeruje lokalno stanovništvo, sve da bi se otvorio prostor poželjnoj klijenteli i da bi se krupni kapital još jednom okrenuo. Školski primjer neokolonijalizma, ništa više.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 12:50   #66
Došli smo do zaključka
SDa ne bi isplao ,sada nemam ništa ja protiv bilo koga ali ako taj netko XY kupuje kuću negdje onda neka tu kuću i korisiti i neka uredno plaća sve kao i ostali.
koko cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 12:52   #67
Quote:
koko cut kaže: Pogledaj post
Pa normalno da bi se vodili kao rezidenti.A čuj ako žele živjeti u nekoj državi je ga imali bi ista prava kao i ostali što između ostalog znači i jednake poreze,koji su mislim daleko jefitiniji od onih u VB.
Ako bi im se omogućili niži porezi,što će zatim tražiti niže cijene kruha it?Ma to su ghluposti.
Da, ali zašto bi onda izabrali Hrvatsku kada recimo, Crna Gora ima duplo manje poreze?

Njima je ista stvar a nama bi od njih bila veća korist nego od masovnog turizma. Na kruh se neće žalit sigurno, osim ako se netko pametan ne sjeti da bi ga trebalo prodavati na postotke...
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 13:09   #68
Sumanjam da će Britanac u Crnu goru.
Crna gora ima manje poreze da ,ali bi oni opet tražili niže poreze za sebe.Po tvojoj logici.
I dalje ne vidim opravdan razlog zašto osobe koje stalno žive na podrčju RH koriste njenu infrastrukturu ne bi plaćali jednake poreze kai o ostali koji to čine.
Bi li mi u Engleskoj imali poseban status?Moš si misiti.Pitanje je da li uopće smijemo kupiti kuću tamo?
koko cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 13:23   #69
Quote:
koko cut kaže: Pogledaj post
Sumanjam da će Britanac u Crnu goru.
Crna gora ima manje poreze da ,ali bi oni opet tražili niže poreze za sebe.Po tvojoj logici.
Vjeruj mi, itekako će otići. Hrvatska, koliko god bila lijepa za svoje državljane, nije baš nevjerojatno popularna u inozemstvu. Ako on želi ići u mirovinu ima desetke država u kojima se može skrasiti i bolje proći nego u Hrvatskoj, ili drugim riječima, nama je u interesu da se on skrasi baš u Hrvatskoj jer mi od toga imamo ekonomsku korist. Dakle, oni neće doći ovdje i tražiti bolje uvjete nego će odabrati zemlju koja odmah u početku ima bolje uvjete - oni dobivaju, mi pušimo.

Što se tiče poreza i davanja za zdravstveno/mirovinsko, trebalo bi ih smanjiti za sve, a ne samo osloboditi strance od njih.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 13:33   #70
Ako se smanje za svih onda ok inače,...
No sumnjuam da će ih smanjiti...
koko cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 13:38   #71
Quote:
koko cut kaže: Pogledaj post
Ako se smanje za svih onda ok inače,...
No sumnjuam da će ih smanjiti...
Bez velikih prosvjeda neće, jer s time visokim davanjima i prodajom svega što se može prodati kupuju socijalni mir, iako to znači da će ekonomija dugotrajno propasti, a ako ova kriza pritisne malo jače, možda i prije.

Ja se nadam da će biti prije jer će onda, usprkos krizi, biti manje bolna nego da čekamo dok se sve ne rasproda.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 14:06   #72
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Dobro onda, kako predlažeš da se smanji cijena kuća u Dubrovniku?
Uvođenjem godišnjeg poreza na nekretnine po stopi 2% vrijednosti nekretnine.

Plaćeni porez na dohodak, odnosno za nekretnine u vlasništvu firmi za dobit, bi umanjivao dužni iznos poreza na nekretninu, kroz npr 5 godina radi "poravnanja".
To bi spriječilo da se porez plati dvaput i na dohodak/dobit i na nekretninu koja je rezultat tog dohotka, a s druge strane osiguralo da strani vlasnici i dijasporaši barem malo sudjeluju u troškovima javnih usluga.

Npr. kad je ljetos bio požar kod Makarske, odnekud su se pojavili protupožarni avioni, vatrogasci i (o)branili naselja od vatre. Neki Englezi u kameru HTV nisu mogli dovoljno zahvaliti Hrvatima što su im sačuvali imovinu.

Domovinski Hrvati su ih ovom javnom uslugom počastili o svom trošku, jer ni Englezi ni dijasporaši ne plaćaju porez u Hrvatskoj.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.