Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2005., 11:36   #21
Quote:
Basta kaže:
Sve zavisi što se očekuje od kuma/kume, a opet to zavisi od kraja i običaja: ponekad se od kumova traži samo da budu svjedoci na vjenčanju, a bogme ponekad su kumovi pravi ceremonijal-majstori s raznim egzotičnim dužnostima.
ovo je sto posto točno, ja ponekad zaboravim tko su mi bili kumovi na vjenčanju i kome sam ja bila jer mi to ne znači baš ništa, nedavno me tata od prijateljice kojoj sam bila kuma nazvao 'kuma' a ja sam se skroz zbunila; s druge strane vidim da ima ljudi koji stvarno do toga drže.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 15:04   #22
ja mislim da su se te stvari dobrano promijenile od vremena kad su se očekivala nebesa i zemlje za poklone pri kumstvu.
mislim da se danas ipak pridaje veća pažnja onom nematerijalnom, znači čast i poštovanje ako si izabran za kumu/kuma i nitko ne očekuje ključeve od novog mercedesa u kristalnoj vazi za poklon.
mislim da je realno da u današnje vrijeme kada rijetki imaju para ko blata izabireš kuma ili kumu zbog veličine dara.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 15:50   #23
mi smo nasima postavili jedan jedini uvijet - nema poklona!
i dobili smo 2 USBa
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 21:58   #24
neznam šta da kažem na to sve..meni je vjenčanje za 2mjeseca..kuma je odma pristala do sada nije se ništa bunila..pitala je već šta hoču za poklon ali sam joj rekla da čemo se dogovorit..znam i sama koliki su joj iznosi pa neočekujem od nje nešto neznam ni ja što..nego jednostavno hoču da bude samnom taj dan tamo..i mislim da je to čast kad te neko pozove da budeš kuma..ipak znači da te cjeni..a sad neku veliku ulogu u mom životu ili do kraja života da če imat ..neznam baš..negledam to takoo
__________________
Maggy
Maggy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 23:41   #25
Re: Re: Vjenčanje, kumstvo

Quote:
tilla kaže:
odbila 2x
1. iz financijskih razloga
2. rekla sam joj da znam da joj sigurno ja nisam dobar izbor za kumu.
Kaj si i kao gost došla praznih ruku?
A da nisi dobar izbor - nisi, vjerojatno ni jednoj

Ja sam bila kuma naj frendici, tek počela radit i naravno kao naj frendice zna moje financijsko stanje. Očekivala je od mene da budem uz nju kao i uvijek, od lude djevojačke večeri do njene panike na sam dan vjenčanja. I danas nemam nikakve veče obaveze prema njoj nego prije toga, i dalje smo naj frendice i sve je isto.
Naravno da je pitanje kakva očekivanja ima druga strana, al ja se ne družim s kokošinjcem pa su očekivanja uobičajena - podrška, dobra volja, prijateljstvo i poklon od srca!
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 12:28   #26
Re: Re: Re: Vjenčanje, kumstvo

Quote:
Jaya kaže:
Kaj si i kao gost došla praznih ruku?
A da nisi dobar izbor - nisi, vjerojatno ni jednoj
uopće nisam došla.

a ovo da nisam dobar izbor može biti da je istina.
ali ja im to mogu i reći mirne duše.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 15:51   #27
Quote:
chiquita kaže:
ja mislim da su se te stvari dobrano promijenile od vremena kad su se očekivala nebesa i zemlje za poklone pri kumstvu.
mislim da se danas ipak pridaje veća pažnja onom nematerijalnom, znači čast i poštovanje ako si izabran za kumu/kuma i nitko ne očekuje ključeve od novog mercedesa u kristalnoj vazi za poklon.
mislim da je realno da u današnje vrijeme kada rijetki imaju para ko blata izabireš kuma ili kumu zbog veličine dara.
tochno

ja sam svoju seku nazvala i rekla joj: Jelda cesh mi ti bit kuma (ona mi ej najbolja prijateljica)

a seka mi je student i naravno da nisam ochekivala poklon

meni je fora bila da mi ona bude kraj mene taj dan
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 09:46   #28
Re: Vjenčanje, kumstvo

Pa mogla je bar nazvat
Možete mislit kako je moja buduća reagirala....Suze...Razočarenje
Eto.... zanimaju me vaša razmišljanja,iskustva....... [/B][/QUOTE]

o boze pa ne udaje se ona za nju..samo ce joj bit kuma na vjenchanju....kakve to obveze za tu njenu kumu znachi???...da ce joj svaki vikend morat dolazit chistit kuchu, odlazit umisto nje u spizu i preuzet posao dadilje kad rodi????....what the f....

mislim stvarno....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 11:17   #29
Re: Re: Vjenčanje, kumstvo

Quote:
Nerea kaže:
o boze pa ne udaje se ona za nju..samo ce joj bit kuma na vjenchanju....kakve to obveze za tu njenu kumu znachi???...da ce joj svaki vikend morat dolazit chistit kuchu, odlazit umisto nje u spizu i preuzet posao dadilje kad rodi????....what the f....

mislim stvarno....
O tom ja pričam, ne kužim kakve su to obaveze "zauvijek"
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 11:32   #30
Koje se to ogromne obveze kume na vjenčanju?!
Treba se potpisat kao što bi se mogao potpisati bilo tko je sjedio tijekom obreda u crkvi!
U mnogim državama ne postoje kumovi na vjenčanju već svjedoci!
lun@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 11:39   #31
imam i ja takav primjer...
naime, udajem se u 7.mj. i moja bivsa najbolja prijateljica koja je trebala biti kuma, dolazi prije par mjeseci i kaze mi: znas, ja ti ne mogu biti kuma i mislim da je najbolje da se mi vise ne druzimo. Nisi ti meni nista napravila, ali eto ja se tako osjecam...

i to nakon 10 godina prijateljstva i prozivljenih svih mogucih sranja skupa...

sad se vise ne vidjamo, ali jos uvijek imam problem to prihvatiti i iskreno,stvarno ne razumijem zasto (a kad sam je pitala nije mi dala nikakav konkretan odgovor nego samo da je ona sad u takvoj fazi)...

mislim, kad netko samo tako sj..be dugogodisnje prijateljstvo ocito ni ne zasluzuje biti kuma, ali fakat ne mislim da je to neka takva obveza da bi se trebalo plasit - za mene je to velika cast...

znam ju nekad sanjat po noci i onda se probudim sva uzrujana, ali... c'est la vie...
__________________
"The truth will set you free. But first it will piss you off."
primadona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 11:55   #32
hvala svima na vasim savjetima, i sorry sto ih nisam moao komentirati na vrijeme...komp je bio9 malo rikavela ..
ali sve se svodi izgleda na jedno...
prijateljstvo, cast. priznanje osobnosti,....osobi kojoj tako nesto ponudis a ona odbije...kao sto je netko rekao...u vremenu kad nitko nema novaca nematerijalne stvari se cijene...
ali izgleda netko i to nematerijalno špokusava sagledati kroz lovu...
zalosno...
btw......mozete misliti razoj situacije.....njih dvije.....
prekid odnosa i svake komunikacije....
zao mi je..
__________________
i reve reve magareeeeeee
Mandrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 12:05   #33
Quote:
lun@ kaže:
Koje se to ogromne obveze kume na vjenčanju?!
Treba se potpisat kao što bi se mogao potpisati bilo tko je sjedio tijekom obreda u crkvi!
U mnogim državama ne postoje kumovi na vjenčanju već svjedoci!
pa kumovi i jesu svjedoci, na vjenčanom listu ja mislim piše svjedok a ne kum ili kuma...

a obveze su obveze, kako nisu, netko mora držati kosu mladenki dok povraća, što misliš tko bi radio da nema kume?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 12:39   #34
ajme, sad ste me podsjetili
Imam malo prijateljica, ali dvije najbolje
Kako ću odabrat?
onu koja me više puta vidla pijanu?
Ili da pustim da to obave prije mene, pa kome prvi zove?

A treća frendica, e ta bi me mogla i zvat, ali ta bi vjerojatno ko i uvijek tražila da kupim neš od nje


ili da financiram jedan dio. SVa sreća kaj je neozbiljan pa nebu tak brzo
TETE A TETE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 20:31   #35
Naravno da mi je bila čast! I sa zadovoljstvom sam obavio taj zadatak.
Ni sa mnebih za kuma odabrao nekog s kim si nisam dobar - uzeop bi nekog s kim sam si jako dobar i na taj način postao još bolji - povezaniji.
Da sam odbio vjerojatno mi nebi bilo ništa ali bi time definitivno pokazao koliko mi je "stalo" do tog prijateljstva.... Možda je curu problem lova, zko će ga znati? Bio sam studoš kad sam bio kum i otvoreno sam rekao da se možda nebum mogao "isprsit kak spada" što je moj kum doživio kao uvredu jer da "kaj si ja mislim da me on zbog love zove za kuma?!"
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 20:28   #36
Mi smo si za kumove izabrali svoje najbolje frendove. Što se tiče troškova oko plaćanja nekih računa što bi "trebali" kumovi platiti, to smo platili sami jer nismo željeli nikog s tim tlačiti, uostalom mi se ženimo.
Ovo sa sms-om je grozno, tko zna kakvi su to ustvari odnosi.
CrveniVrag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.