Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2013., 23:13   #4041
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Pel-Tec će službeno u prodaju nakon Interklime koja je za nekih mjesec dana. A popriličan broj ih je već više od 2 sezone grijanja na "probnom radu".

Znači da će i prospektni materijal kao i sva tehnička dokumentacija tada biti dostupni. Do tada evo jedne slike kako kotao izgleda.

Shack.us[/URL]
Kada Vas ljudi mole za pomoc jer im kotlovi ne funkcioniraju ne javljate se.
novi13 is offline  
Old 05.03.2013., 23:17   #4042
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Pozdrav dečki
Kolman: Znam da je 23-24C dosta meni i pretoplo, ali kada imam dva sina koji po cijeli dan tutnje po kući i valjaju po podu onda i nija visoka. Pelete koje koristim su viševica i gamauf i jedinu razliku koju sam primijetio kod njih je ta da gamauf peleti imaju više pepela( viševica 0,8%,gamauf 1%) potrošnjna je ista. Sobni termostat nemam imam termoglave na radijadorima, ali mislim da ću ga ugraditi.
Novi13: Očekivao sam potrošnju oko 7t, dok sam se grijao na ložu godišnja potrošnja se kretala od 2500-2700l sa toplom vodom cijelu godinu, a ovo šta sad imam je više od previše.
debeli minus radi 48min do Tzadano i miruje 8min što je po meni malo i ponovno u rad.
Nemojte ugradjivati sobni term, ne sluzi nicemu jer imate temo glave. Svaka temo glava je sobni tem. za sebe.
Ako ste trosili 2,7 T loz ulja trebali bi peleta 5,4. Nesto ne stima kod Vas. Pitajte Centrometal, tu su, prate svoje kupce.
novi13 is offline  
Old 05.03.2013., 23:40   #4043
Quote:
novi13 kaže: Pogledaj post
Nemojte ugradjivati sobni term, ne sluzi nicemu jer imate temo glave. Svaka temo glava je sobni tem. za sebe.
Ako ste trosili 2,7 T loz ulja trebali bi peleta 5,4. Nesto ne stima kod Vas. Pitajte Centrometal, tu su, prate svoje kupce.
kolko sam primjetil na forumu prate samo dok treba hvaliti i prodati savjete djele samo na kapaljku
ivek-k is offline  
Old 05.03.2013., 23:51   #4044
sobni termostat ak već moraš ugraditi onda ga ugradi na način da pokreče pumpu i obavezno bi preporučio u tom slučaju trosmjerni ventil dali termostatski ili na elektro pogon nikako ručni jer termostat ti bude stvaral još veče rupe u grijanju pomoču troputnog ventila držal budeš temperaturu kotla na visini zadane i kad termostat pokrene pumpu uvuje počne cirkulirati topla voda u protivnom ako kota ne radi u tom momentu pumpa pokreče hladnu vodu iz kotla rupa u grijanju još veča
ivek-k is offline  
Old 06.03.2013., 07:27   #4045
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
kolko sam primjetil na forumu prate samo dok treba hvaliti i prodati savjete djele samo na kapaljku
Jako griješiš u svojoj ocjeni njihovog rada , tirkizni jako prate ovaj forum i uče na njemu , na našim novčanicima i grbavim leđima, do sada su otkrili toliko grešaka na svom kotlu i plameniku koristeći ovaj forum , da boli glava od toga, a još će ih boljeti, dok puste Pel Teca u prodaju

A nemoj misliti da su jedini i oni žuti su na ovom forumu otkrili da su im cijevi na VBR u promjera 32 mm a po normi moraju biti veće od 40 mm.

A i oni purpurni se posipaju pepelom preko posrednika koji tu i tamo naleti na moju desnicu.
ramzay is offline  
Old 06.03.2013., 07:28   #4046
Za tehničke savjete postoji naša tehnička služba i svaki telefonski razgovor vezani za tako "delikatne stvari" kao što su potrošnja traje minimalno 30 minuta. Tako da za sve takve stvari ne preferiramo forum jer bi se ta diskusija mogla provlačiti i na desetke stranica foruma. Ima telefon i preko njega je takve stvari lakse rješiti.

Evo samo jedan primjer gdje je po rječima stranke kompletno sva oprema original, sve bilo ok instalirano namontirano, pušteno u pogon. Ali kotao javlja grešku nestanka plamena u radu (E6) i grešku u potpali (E2) i napokon dolazi slika kotlovnice:


Uploaded with ImageShack.us

I sad je pitanje zasto kod ovog kotla dolazi do nestanka plamena u radu. Kriv je centrometal i njegov plamenik koji nista ne valja. A samo za taj slučaj kolege su potrošile cijeli dan dok na kraju nije ustanovljeno ono što se vidi na slici.

Molim Vas da za sve tehničke diskusije kontaktirate našu tehničku službu, jer preko foruma nešto takvo nije bas najbolje rješenje.

Zahvaljujem na razumijevanju.
centrometal is offline  
Old 06.03.2013., 07:36   #4047
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
sobni termostat ak već moraš ugraditi onda ga ugradi na način da pokreče pumpu i obavezno bi preporučio u tom slučaju trosmjerni ventil dali termostatski ili na elektro pogon nikako ručni jer termostat ti bude stvaral još veče rupe u grijanju pomoču troputnog ventila držal budeš temperaturu kotla na visini zadane i kad termostat pokrene pumpu uvuje počne cirkulirati topla voda u protivnom ako kota ne radi u tom momentu pumpa pokreče hladnu vodu iz kotla rupa u grijanju još veča
Ovo poboldano mi objasni . šta je za tebe zadana temperatura kotla, koja je to temperatura od onih na mom dijagramu par postova ranije

Sa tropoložajnim ručnim miš ventilom i oscilacijama temperature od 20 C kod Pelet seta imamo stanje gore nego kod kotla na cjepanice, naime tamo Samson ili laddamat drže temperaturu stabilno u par stupnjeva, a kod peleta ???????

Sad vidim da fali opis dijagrama sa posta 4027 , dakle vremenska skala je rađena sa jednim mjerenjem u 10 sekundi , pa to znači da za cca 1100 sekundi kotao prođe jedan ciklus , i onda ponovno tako nakon par minuta, toliko o modulacijii regulaciji snage.

Isprobane su sve moguće varijante prelazaka sa snage na snagu i ovo na dijagramu je najbolja, zato što elektronski upravljani miš ventil malo ublaži povrat hladne vode iz sustava grijanja.

Bez elektronske regulacije miš ventila te su oscilacije izraženije i kreču se kao što sam već napisao od 55 do 75 C , tih 20 C razlike miš ručni miš ventil uspjeva prepoloviti ili svesti na jednu trećinu , što je i podnošljivo ako se na radijatorima nalaze termo glave .

Dinamika promjene temperature vode koja ide ka radijatorima je takva da to sobni termostat ne može pratiti jer je predugo transportno vrijeme tako da on ne gasi pumpu grijanja, i može se dogoditi da se temperatura vode u radijatorima oscilira i do 10 C , iako je ugrađen miš ventil.

Zadnje uređivanje ramzay : 06.03.2013. at 08:18.
ramzay is offline  
Old 06.03.2013., 07:42   #4048
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
Za tehničke savjete postoji naša tehnička služba i svaki telefonski razgovor vezani za tako "delikatne stvari" kao što su potrošnja traje minimalno 30 minuta. Tako da za sve takve stvari ne preferiramo forum jer bi se ta diskusija mogla provlačiti i na desetke stranica foruma. Ima telefon i preko njega je takve stvari lakse rješiti.
----
Cut
---
Molim Vas da za sve tehničke diskusije kontaktirate našu tehničku službu, jer preko foruma nešto takvo nije bas najbolje rješenje.

Zahvaljujem na razumijevanju.
Pozdrav,

K'o prstom u pekmez...
Evo, ja bas jucer nazvao... Dao broj telefona koji su trazili. Rekose da ce se odmah javiti. Jos cekam. Nema poziva. Da slikam prije novog poziva ?

Pozdrav

P.s.
Prosli put smo lijepo saznali doziranje puza i savjet o montazi/kutu tj potrebi da izlaz stoji okomito. Korisno. Nekom pomaze i za ubuduce.

Zadnje uređivanje Rijeka555 : 06.03.2013. at 07:52.
Rijeka555 is offline  
Old 06.03.2013., 07:59   #4049
Javit će se kolege. A kotlovnicu slobodno poslikaj pa tu postavi slike. A u čemu je problem ?
centrometal is offline  
Old 06.03.2013., 08:28   #4050
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
Javit će se kolege. A kotlovnicu slobodno poslikaj pa tu postavi slike. A u čemu je problem ?
Nigdje nisam naisao na presjek CasBs-a i zanima me u kom slucaju se iz gornjeg prikljucka dobivaju nize temperature izlaza negoli iz najgornjeg bocnog ? Kod mene je tako i provjereno s tri termometra pa i onim rucnim.
Primjer:
Temp spremnika odozgora prema dole:72,66,60,40.
Temp polaza NAKON mis ventila prema radijatorima 50.
Polaz iz spremnika prema razdjelniku 65.
Polaz montiran ma najgornji (ne bocni) prikljucak a temp uvijek 10ak stupnjeva nize negoli na najgornjem termometru.
Seze li taj prikljucak negdje u dubinu spremnika i do koje razine ? Ne mogu objasniti toliko nizu temp na spoju s vrha spremnika. U razini je temp vrijednosti 40-50 cm nize ?
U tom trenutku radi samo 1 pumpa gornjeg kata.

Za razloge stvaranja "sljake" neposredno iza usmjerivaca zraka na resetci cekam Ramzaya za objasnjenje kako je i obecao. Ali nije zgorega da i Vi kazete koju o tome. Slike su bile na forumu ali mogu slikati iznova (pa i svaki put kad ga otvorim ).
Da non stop ne kudim. Dobrim mi se pokazalo "rjesenje" diferencije paljenja kotla iz Pr09. Puno bolje negoli kotlovskih 5 stupnjeva razlike. I puno bolje od Vaillantove kontrole. U mom slucaju vraceno upravljanje pumpom CMu.
Jos stelam ostatak sistema. Ovo proljece idu 2-3 kolektora na krov. Prosli tjedan povucene cijevi do krova i rijeseni problemi sa (ne)recirkulacijom STV u nekim slucajevima ( kombinacija sa Caleffi 521).

Pozdrav

Zadnje uređivanje Rijeka555 : 06.03.2013. at 08:46.
Rijeka555 is offline  
Old 06.03.2013., 08:28   #4051
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
Javit će se kolege. A kotlovnicu slobodno poslikaj pa tu postavi slike. A u čemu je problem ?
Pa par stranica prije utvrđeno je pogrešno spajanje na cas i pogrešna primjena 620-ke kod Rijeke555

Nego jel ove godine planirate poslati pozivnice/ulaznice prije ili poslije sajma?

Jel novi kotao ima motornu klapnu dimnih plinova ili mogućnost priključenja iste na regulaciju jer na forumu ima dosta korisnika kojima bi ta mogućnost zašparala koju tonu peleta a cm dala jaki prodajni argument.

Kako je cm jaka tvrtka a mjere poticaja u poduzetništvu su objavljene, među njima i za nabavu opreme, bilo bi dobro kad bi pred. Zagreb s ministarstvom iskordiniralo subvenciju za nabavu analizatora za servisere jer na količinu i pravilno napisane zahtijeve za poticaj cijene bi bile za vrhunske strojeve sigurno na pola manje, cm bi time dobio još bolje opremljene servisere a krajni korisnici bolju uslugu i manje bi čitali po forumu cm ne valja dok u stvari dimnjak "ne valja".

Siguran sam da bi ova mjera pripomogla ugledu i prodaji cm pogotovu sad kad dolazi kotlić okičen motorićima.
Peletko is offline  
Old 06.03.2013., 09:10   #4052
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Pozdrav dečki
Kolman: Znam da je 23-24C dosta meni i pretoplo, ali kada imam dva sina koji po cijeli dan tutnje po kući i valjaju po podu onda i nija visoka. Pelete koje koristim su viševica i gamauf i jedinu razliku koju sam primijetio kod njih je ta da gamauf peleti imaju više pepela( viševica 0,8%,gamauf 1%) potrošnjna je ista. Sobni termostat nemam imam termoglave na radijadorima, ali mislim da ću ga ugraditi. Znam da se prema vrsti peleta podešavaju parametri nadam se da ću i to uskoro napraviti s nekim ko to zna i može.
Novi13: Očekivao sam potrošnju oko 7t, dok sam se grijao na ložu godišnja potrošnja se kretala od 2500-2700l sa toplom vodom cijelu godinu, a ovo šta sad imam je više od previše.
Peletko: Cijena ovjere je bila 450kn, znam da se mjerenja inst. treba platiti i to stoji svaki se posao plaća. Bolje je platiti više kvalitetno štelanje nego preveliku potrošnju koja te svaki mjesec udari po đepu. To stoji da mi treba klapna jer mi je promjer dimnjaka 22cm šta je skoro dovoljno za dva dimnjaka, ono šta sam ja mjerenjem vidio je to da mi kotao kad vani nije neki debeli minus radi 48min do Tzadano i miruje 8min što je po meni malo i ponovno u rad.
dimnjak ti je užasan problem za pelet grijanje,
nećeš smanjit potroš dok ne riješiš klapnu,
dimnjak ti hladi kotao,
stmat is offline  
Old 06.03.2013., 09:36   #4053
evo ti slike presjeka CAS-eva. Nije mi jasno kako nisi mogao naći ovu sliku.

http://www.centrometal.hr/wp-content...-501-40011.jpg
centrometal is offline  
Old 06.03.2013., 09:38   #4054
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Za razloge stvaranja "sljake" neposredno iza usmjerivaca zraka na resetci cekam Ramzaya za objasnjenje kako je i obecao. Ali nije zgorega da i Vi kazete koju o tome. Slike su bile na forumu ali mogu slikati iznova (pa i svaki put kad ga otvorim ).
Pozdrav
I ja čekam i nadam se da će stići prije odlaska teme na godišnji odmor.
stari1 is offline  
Old 06.03.2013., 10:36   #4055
Za probleme sa "prejakim dimnjacima" ne treba izmišljati klapne i neke mudrosti kad već postoji za to rješenje a zove se na njemačkom Zugbegrenzer. Evo opet slike kako to izgleda a na linku dolje možete lijepo vidjeti o čemu se radi i kako radi.



Uploaded with ImageShack.us

http://www.youtube.com/watch?v=lsGNcFg7YsQ

O svemu tome vam je i kolega Ramzay detaljno pisao i više puta i čak objasnio kako napraviti mjerač potlaka na principu "uradi sam". Stoga ne vidim zašto je to takav problem ugraditi.

Ako se nečim takvim koje se može kupiti već za 35 Eura smanji potrošnja prema navodima na forumu za nekoliko tona, stvarno ne razumijem zašto si to onda svi koji imate problema jednostavno i ne ugradite.

Evo vam link sa cijenama

http://www.ebay.at/sch/i.html?_trksi...at=0&_from=R40
centrometal is offline  
Old 06.03.2013., 11:21   #4056
centrometal kad je taj Zugbegrenzer već tako dobar, pa zakaj ga vi nemate u ponudi?!?
mranderson is offline  
Old 06.03.2013., 12:05   #4057
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
a gDajc piše da se nemre mislim da kotel ne igra tolku ulogu ak smanjiš snagu plamenika na optimalno plamenik bude delal konstantno znači samo treba pravilno podesiti parametre
Može se, krivo si me shvatio. Ono što sam ja naveo su tvornički podešene snage plamenika (20,25,30,35kW) koje se kroz izbornik mogu izabrati. Svi parametri plamenika se mogu podešavati, pa tako i smanjit mu snagu ispod deklarirane kroz smanjena doziranja, povećanja pauzi i sl. Samo, to pravilno podesiti znači tjedne sjedenja u kotlovnici i svakodnevnog strahovanja hoću li se vratiti s posla u hladnu kuću, jer se pepeljara pretrpala peletima ili je nestalo plamena.

Sve se da podesiti, ali ja za ovo nisam imao ni volje ni vremena.
dajc is offline  
Old 06.03.2013., 12:33   #4058
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
Pa par stranica prije utvrđeno je pogrešno spajanje na cas i pogrešna primjena 620-ke kod Rijeke555 .
Nije pogresna a i objasnio sam razloge. Spajas ovisno o tome sto zelis postici. Ti nisi objasnio zasto bi bilo ili je bolje kako ti predlazes. Vec si jednom izbacio isto glupost i pozvao sam te da mi objasnis kako konkretan problem ovisi o spajanju na puffer. Problem nije imao veze s tim. Naravno da nisi mogao objasniti kakav uticaj ima spajanje na puffer sa razlikom u pracenju temperatura dva razlicita osjetnika. Nikakve. Tocka.
I nisi objasnio zasto bi i kako tvoj nacin spajanja rijesio problem ili bio zbog neceg bolji za moje prilike. Vec sam ti rekao da objasnis a nemoj samo lupati "rjesenja" koja to nisu i nemaju veze s problemom.
Ma kakva ebena pogresna primjena 620-ke?! O cemu ti pricas ?
Na telefonu sam i ne zelim sada copy paste stare postove i ponovo tebi objasnjavati ono sto nisi, ne zelis ili ne mozes shvatiti.

I ? Zbog cega je gornji polaz temperaturno slabiji od donjeg ? A trebalo bi biti obratno. I kako bi to bilo po tvom spajanju ...

P.s. Ventilator plamenika nakon 2 mjeseca upotrebe jako zuji i trese najvjerovatnije zbok krivog spoja spremnika a mozda je i zato jer mi je razdjenik grijanja bijele boje s nepotpunom izolacijom. Jedva cekam...

Pozdrav

Zadnje uređivanje Rijeka555 : 06.03.2013. at 13:18.
Rijeka555 is offline  
Old 06.03.2013., 12:51   #4059
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
evo ti slike presjeka CAS-eva. Nije mi jasno kako nisi mogao naći ovu sliku.

http://www.centrometal.hr/wp-content...-501-40011.jpg
Trenutno najgornji termometar pokazuje 77 a iznad njega je prikljucak cca 20 ak cm i tu bi voda trebala biti ista ili toplija. Termometar Ispod njega 62. Polaz s gornjeg prikljucka je 65 ? Otkud taj "hladni" sloj na vrhu spremnika ako cijev ne seze prema dole ?
Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 06.03.2013., 14:02   #4060
Zvao sam centrometal i dečki su stvarno bili dobri, rekao mi je da će me nazvati kad se konzultira sa kolegama i stvarno nazvao me kroz sat vremena. Rekao mi je da si ugradim sobni term. kad sam mu ja rekao da imam termo glave dali ima potrebe za termostatom on kaže da to nema veze jedno sa drugim, za klapnu na dimnjaku mi je rekao da mi ne treba ak je dimjnak visine po njihovom proračunu. Tražio sam i da mi preporuče dobrog serisera tu mi nije ništa rekao samo je prešutio kao da ne smije reć i stalno me upućivao na ovu dvojicu neznalica iz moje županije.

Stmat: dimnjak mi je veliki problem upravo mi on izvuče toplinu iz kotla tako brzo, probat ču ga sada ugraditi dok bude malo toplije da sve vučem dok još grijem. Nisam mislio kada sam ugrađivao kotao da će dimnjak tako puno vući ali kasno se jeb. kajat.
rns is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.