Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2013., 19:25   #81
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
A imam npr. frendicu koja je avion.
Ima troje klinaca, nema pomoc obitelji ni dadilje, muz stalno na terenu.
Ne možeš nikad znati kako je drugima.
Znam za slučaj odlične obitelji s više prekrasne djece koju je majka pobacala kroz prozor.

Nikad, ali nitko nikad ne bi posumnjao u idilu te obitelji. Tako barem veli prijateljica koja je tad živjela s njima u istoj zgradi...postoji x sličnih primjera...

Isto tako, koliko je ljudi koji su protivnici roditeljstva, smatraju ga nebitnom životnom stavkom, dok s druge strane pate za tim. I to očigledno...npr, jedna se toliko grozi mjačinstva a nema dana da ne trkelja o tuđoj djeci i sva je agilna oko teme roditeljstva...

Ono što nama sa strane izgleda fuj ili super, uopće ne mora tako biti
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 09:26   #82
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
A imam npr. frendicu koja je avion.
Ima troje klinaca, nema pomoc obitelji ni dadilje, muz stalno na terenu.
Ma neki (rijetki) izgledaju kao avion uvijek i kada su umorni ne naspavani kada im je zivot haos. Ali vecina nas obicnih smrtnika nema takvu srecu. A isto sto kaze osoba prije mene ne znas ti sta je kod koga i kako ko zivi.

Ja znam za zenu koja pored male djece ima par sati dnevno da se sminka (da toliko joj treba da se nasminka pa da bude avion) ja opet nisam takva jer mi je stvarno glupo da sjedim sat vremena lakiram nokte, pa onda sat vremena sredujem frizuru pa onda puderisem sat vremena, pa onda sat vremena biram sta cu obuci dok su mi djeca zeljna igre i mame i opcenito paznje. Nema teoretske sanse da mi je sminka ili bilo sta prjece. Ali hej nismo svi isti. Do duse nisam to radila ni prije djece tako da ali jesam malo vise paznje posvecivala izgledu nego sada. Sada mi je sve ostalo prijece. Ali mislim da tako i treba da bude. Djeca su mala jedan kratak period kasnije imas cijeli zivot da se lickas
Svjetska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 14:29   #83
Quote:
Svjetska kaže: Pogledaj post
Ma neki (rijetki) izgledaju kao avion uvijek i kada su umorni ne naspavani kada im je zivot haos. Ali vecina nas obicnih smrtnika nema takvu srecu. A isto sto kaze osoba prije mene ne znas ti sta je kod koga i kako ko zivi.

Ja znam za zenu koja pored male djece ima par sati dnevno da se sminka (da toliko joj treba da se nasminka pa da bude avion) ja opet nisam takva jer mi je stvarno glupo da sjedim sat vremena lakiram nokte, pa onda sat vremena sredujem frizuru pa onda puderisem sat vremena, pa onda sat vremena biram sta cu obuci dok su mi djeca zeljna igre i mame i opcenito paznje. Nema teoretske sanse da mi je sminka ili bilo sta prjece. Ali hej nismo svi isti. Do duse nisam to radila ni prije djece tako da ali jesam malo vise paznje posvecivala izgledu nego sada. Sada mi je sve ostalo prijece. Ali mislim da tako i treba da bude. Djeca su mala jedan kratak period kasnije imas cijeli zivot da se lickas


Imam 4 klinca i kao avion izgledam 3,4 dana u godini.

Neki dan sam se smijala samoj sebi.
Uredno odrzavam frisku,ono sisam se,pramici,pranje,cesljanje,sve redovito i ode na to novaca...samo pramici kod nas dodju 500,600kn...i uredno ju godinama drzim u jako visokoj pundji.
Dakle,ulazu se novci u kosu koju nitko ne vidi...pa niti ja osim kad ju cesljam i perem.

Zasto?
Zato sto imam klince jedno drugom do uha i godinama dojim.
A moji mali sisavci ne mogu odoliti kosi,a niti nausnicama.
Tako da mama vec sto godina izgleda asketski.
A nekoc sam bila ko bozicno drvce
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 13:50   #84
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post


..samo pramici kod nas dodju 500,600kn...i uredno ju godinama drzim u jako visokoj pundji.
Dakle,ulazu se novci u kosu koju nitko ne vidi...

Zasto?
Zato sto imam klince jedno drugom do uha i godinama dojim.

Kakve veze ima broj klinaca s pramenovima od 500-600 kn?
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 15:03   #85
Quote:
Svjetska kaže: Pogledaj post
Ma neki (rijetki) izgledaju kao avion uvijek i kada su umorni ne naspavani kada im je zivot haos. Ali vecina nas obicnih smrtnika nema takvu srecu. A isto sto kaze osoba prije mene ne znas ti sta je kod koga i kako ko zivi.

Ja znam za zenu koja pored male djece ima par sati dnevno da se sminka (da toliko joj treba da se nasminka pa da bude avion) ja opet nisam takva jer mi je stvarno glupo da sjedim sat vremena lakiram nokte, pa onda sat vremena sredujem frizuru pa onda puderisem sat vremena, pa onda sat vremena biram sta cu obuci dok su mi djeca zeljna igre i mame i opcenito paznje. Nema teoretske sanse da mi je sminka ili bilo sta prjece. Ali hej nismo svi isti. Do duse nisam to radila ni prije djece tako da ali jesam malo vise paznje posvecivala izgledu nego sada. Sada mi je sve ostalo prijece. Ali mislim da tako i treba da bude. Djeca su mala jedan kratak period kasnije imas cijeli zivot da se lickas
neću reč da sam avion al sam svaki dan našminkana, treba mi 10 minuta ujutro da stavim puder, rumenilo, maskaru, sjenilo. temelj dobre frizure je dobro ošišana kosa i malo volje da uzmeš fen, kefu i pjenu za kosu. za idealnu kilažu samo moraš zatvorit usta na vrijeme. dobro obućena žena samo mora znat što joj stoji a što ne i realno se pogledat u ogledalo.
volim bit dotjerana i volim vidjet dotjerane mame. ne ono kak mama nabada u štikli od 10 cm i s krečom na faci stiže na roditeljski....nego kad vidiš ženu koja izgleda tak da se za njom okreču jer je "feš" . žena je i dalje žena , bez obzira što je majka.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 16:53   #86
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
neću reč da sam avion al sam svaki dan našminkana, treba mi 10 minuta ujutro da stavim puder, rumenilo, maskaru, sjenilo. temelj dobre frizure je dobro ošišana kosa i malo volje da uzmeš fen, kefu i pjenu za kosu. za idealnu kilažu samo moraš zatvorit usta na vrijeme. dobro obućena žena samo mora znat što joj stoji a što ne i realno se pogledat u ogledalo.
volim bit dotjerana i volim vidjet dotjerane mame. ne ono kak mama nabada u štikli od 10 cm i s krečom na faci stiže na roditeljski....nego kad vidiš ženu koja izgleda tak da se za njom okreču jer je "feš" . žena je i dalje žena , bez obzira što je majka.
Slažem se s tobom. Dovoljno je pola sata dnevno posvetiti svom izgledu. Malo šminke i dobro ošišana kosa su temelj dobrog izgleda. Garderoba ne mora biti kao da ideš svaki dan u svatove, ali dobre traperice i moderne majice su odličan izbor da žena izgleda dobro cijeli dan. Što se tiče težine, čak se ne mora ni puno vježbati, dovoljno je dva puta tjedno, glavni uzrok je previše hrane. Zato ne žalim žene koje se udebljaju tokom braka jer je najlakše samo trpati u sebe klopu. Treba znati reći NE.
Ne može se žena zapustiti jer ima previše brige oko djece, pa se ne stigne dotjerati. To su samo izgovori. Kad su moji bili mali, svako jutro sam vodila malu u vrtić, malog u školu i stigla se našminkati i dotjerati i u 7 sati ujutro biti na poslu. Nema tu izgovora. Tko drži do svog izgleda, sve se može.
chipichips is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 17:32   #87
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post

Kakve veze ima broj klinaca s pramenovima od 500-600 kn?
Poanta posta je da ulazem novce u nesto sto nitko pa niti ja ne vidim.
Rugam se samoj sebi.

Ne vidi ju nitko jer mi je kosa vjecno u pundji zbog djece koju sam dojila/dojim.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 11:23   #88
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post

ako već odlučiš neimati dicu -što je sasvim legitimno -pa čak i poželjno u ovo današnje vrijeme

onda nema apsolutno nikakve potrebe ulaziti u takvu jednu bezpotrebnu tvorevinu kakav je brak


Ali ulaziti u brak s namjerom neimanja dice je suludo. Gubiš sve slobode, a ne dobivaš baš ništa
Nijednu slobodu nisam izgubila, ne znam kako je mogu izgubiti kada nemam osobu koja mi bilo sta moze zabraniti?!
Te price zasto biti u braku, a ne nemati decu, ne treba uopste da se ikoga ticu, sem nas koji tako odlucimo. Je i mi pitamo nekog zasto iams troje dece, a novca da ih odvedes na more nemas ?
Ne razumem ni one koji kazu da im muz ne nedostaje, znaci da ga vis ei ne zele kraj sebe.

Jedan od razloga sto necu imati decu je i taj sto ona oduzimaju vreme, ono koje bih potrosila samo na sebe ili na nas dvoje.
Meni je cak rodjaka rekla ( pricale smo zasto ona i muz nemaju sex skoro 10 meseci ( posle se to produzilo na skoro 4 godine! ) ), da je ona ''u modu majke'' i da ne moze da se vrati ''u mod zene''! Znaci, samo se bavi detetom, muza gleda samo kao pomagaca! Naravno da su se udaljili, nikada se i ne poljube, kako sama kaze, sada sex imaju 1 u par meseci, dete ima 6 godina.
Naravno da nije kod svih ovako, srecom :-)!

U svakom slucaju, deca menjaju zivot, ko to zeli i spreman je, samo napred! Neki od nas zele bas ovakav, opusten zivot
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 11:27   #89
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post
postavlja se pitanje jeli tvoj suprug slobodan?

i jesi li uistinu tako slobodna kako govoriš?

možeš li sada otići u dučan i kupiti haljinu od 10.000 kuna -a da se nikome nemoraš opravdavati?

može li tvoj muž kupiti novi motor ili novu gitaru -a da se nikome nemora opravdavati?

možemo ići i u krajnost

može li tvoj muž prditi po cjele dane? možeš li ti poć u krevet s kim poželiš? može li tvoj muž poć u krevet s kim poželi?

možeš li uopće igdje poć gdje poželiš?

čisto sumljam.

Svemu tome prethode, razgovori, dogovori i kompromisi -ukratko jedna mučna situacija nkon koje na kraju odustaneš od svega

A sve se to da tako lako izbjeć.
Naravno da mogu, sem da odem u krevet sa drugim! A kako me to ne zanima, znaci da mogu sve
To sto zene dopustaju da im momci/muzevi zabranjuju kafe, izalske, samostalna putovanja, soping, to je samo njihov problem i njihovog odgoja!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.