Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 23:59   #41
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
sad si razmisljam, kako je to vani rijeseno u zemljama gdje su tako kratki praznici, onda i svi zaposleni koji imaju djecu tada koriste godisnji?
jer ja i kolegica ne mozemo u isto vrijeme na godisnji, obje imamo djecu u skoli.
i da su praznici 3-4 tjedna jedna od nas ne bi mogla koristiti
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nisi skuzila sto sam pitala kako se vani rijesi to da 80% radinka zeli na godisnji u ista ljetna 3 tjedna
skuzila sam ja sto ti pitas.
ne znam.
dogovorom, ko i sve ostalo.
postoje radna mjesta gdje se kolektivno napravi godisnji (i ne trpi posao, stovise, stedi se na struji tj klima uredjajima, kad vec netko spomionje italiju )
postoje radna mjesta gdje niti ne mozes dobiti duzi godisnji ili se ljudi rotiraju svake godine (jednom ja, jednom ti)

pa niti u hr ne mozes bas dobit go kad hoces i nigdje, al bas nigdje ne pise da to sto imas dijete, imas pravo birat kad ces na go. to odredjuje poslodavac sukladno poslovnim obavezama, ak moze, odobri zelje, ak ne, jbg.

ak cemo po odredjivanju godisnjeg odmora u hrvata, onda u dalmaciji niti ne bi bilo skolskih praznika prek ljeta, jer roditelji, ako rade u turizmu, rade. isli bi na GO ujesen ili zimi.
a onda opet, postalvja se problem klimatiziranog prostora i rada u toplim uvjetima.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 08:37   #42
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
skuzila sam ja sto ti pitas.
ne znam.
dogovorom, ko i sve ostalo.
postoje radna mjesta gdje se kolektivno napravi godisnji (i ne trpi posao, stovise, stedi se na struji tj klima uredjajima, kad vec netko spomionje italiju )
postoje radna mjesta gdje niti ne mozes dobiti duzi godisnji ili se ljudi rotiraju svake godine (jednom ja, jednom ti)
Evo, ja puno surađujem sa inozemstvom. U Europi je uobičajeno da proizvođačke firme imaju mjesec dana kolektivno preko ljeta i 10-15 dana zimi. Trgovci u ljetnom periodu uglavnom zapošljavaju studente i sl. na ispomoć, obzirom da je ionako mort-sezona. U ostalim dijelovima svijeta godišnji se često dogovaraju individualno, drugačiji su po trajanju, jesu li plaćeni ili ne i sl.

Često popričamo sa poslovnim suradnicima o njihovim običajima, ni za koga nisam čula, da ima 2,5 mj. ljetnih ferija. OK, nisam ih baš sve ni pitala...

Poslano sa mog 7048X koristeći Tapatalk
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 08:45   #43
da, kokektivni bi bio rjesenje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:24   #44
U mojoj firmi se radi 24/7/365. Srecom ne rade svi na takvim radnim mjestima, ukljucujuci mene
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:51   #45
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Evo, ja puno surađujem sa inozemstvom. U Europi je uobičajeno da proizvođačke firme imaju mjesec dana kolektivno preko ljeta i 10-15 dana zimi. Trgovci u ljetnom periodu uglavnom zapošljavaju studente i sl. na ispomoć, obzirom da je ionako mort-sezona. U ostalim dijelovima svijeta godišnji se često dogovaraju individualno, drugačiji su po trajanju, jesu li plaćeni ili ne i sl.

Često popričamo sa poslovnim suradnicima o njihovim običajima, ni za koga nisam čula, da ima 2,5 mj. ljetnih ferija. OK, nisam ih baš sve ni pitala...
za djecu je definitivno previse 2,5 mjeseca u komadu. eventulno bi to moglo koristit djetetu koje je provelo skolsku godinu na lijecenju,pa da nadoknadi gradivo u miru, iako, opet, ima prvo na praznike i oporavak.

kod nas je tradicija da se dugo ljetuje, 2 mjeseca mora je navodno standard za klince, jer svi imaju vikendicu, baku/dedu na moru ili se uvale nekome.
(nije bas skroz tako, ovo je gore ironija)

uz to, masa ljudi je navikla, ak vec ima GO, da ga ima na "moru" i da si na moru smo ljeti, pa onda imamo apsurde da nis ne funkcionira prek ljeta i uvijek se ceka referentica da se vrati s GO.

ja sam, dok nism imala dijete, uzimala GO zimi (iako mi je listopad najdrazi) i bila sam omiljena dok sam im odradjivala ljeto. ima nas jos takvih i sigurna sam da bi se dalo posloziti.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:00   #46
dalo bi se ali ako imas samo 4 tjedna da dijete odvedes na more malo se teze posloziti s drugim kolegama.koji isto ta 4 tjedna iaju da svoju djecu odvedu na more.
ili u planine ili na selo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:49   #47
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
dalo bi se ali ako imas samo 4 tjedna da dijete odvedes na more malo se teze posloziti s drugim kolegama.koji isto ta 4 tjedna iaju da svoju djecu odvedu na more.
ili u planine ili na selo
da, imas samo 4 tjedna u ljeti, ali onda dobijes i 4 u zimi.
kajaznam, mozda bi se i nasao netko tko zeli samo zimu i netko tko zeli samo ljeto pa se fino dogovore.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 17:20   #48
Evo ja imam klimu u školi, pa mi je ovaj ljetni godišnji opet predug i ovaj period navikavanja na nastavu ne znam jel gori djeci ili nama.
Od godišnjeg u drugo vrijeme sam se oprostila.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:55   #49
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Evo, ja puno surađujem sa inozemstvom. U Europi je uobičajeno da proizvođačke firme imaju mjesec dana kolektivno preko ljeta i 10-15 dana zimi. Trgovci u ljetnom periodu uglavnom zapošljavaju studente i sl. na ispomoć, obzirom da je ionako mort-sezona. U ostalim dijelovima svijeta godišnji se često dogovaraju individualno, drugačiji su po trajanju, jesu li plaćeni ili ne i sl.

Često popričamo sa poslovnim suradnicima o njihovim običajima, ni za koga nisam čula, da ima 2,5 mj. ljetnih ferija. OK, nisam ih baš sve ni pitala...

Poslano sa mog 7048X koristeći Tapatalk
po nekoj web stranici-irska ljetne praznike ima od 1.7.-31.8
španjolska- 20.6.-19.9.
danska- 24.6.-08.08 ( i više tjedniih kroz godinu)
poljska- 01.07.-31.08.
malta 29.6.-24.9.
italija -. 08.06.-12.09.
austrija- 01.07.-03.09.
portugal- 23.6-15.09.
finska- 04.06-11.8.

dakle, poprilično slično svuda u europi, samo ih većina ima i više manjih i kraćih praznika nego mi.

https://www.schoolholidayseurope.eu/...a-country.html

USA- prosječno 10-11 tjedana
Kina- od početka srpnja do kraja kolovoza, s tim da im i zimski praznici traju mjesec dana


najviše se razlikujemo u usporedbi sa zemljama koje imaju totalno drukčiju klimu od naše, pa je nemoguće usporediti "ljetne" praznike, ali više manje svi imaju ako ne jednu veliku, onda dvije veće rupe tijekom godine plus nekoliko manjih odmora po tjedan-dva, al klima i godišnja doba su skroz drukčije pa je teško uspoređivati.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:07   #50
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
po nekoj web stranici-irska ljetne praznike ima od 1.7.-31.8
španjolska- 20.6.-19.9.
danska- 24.6.-08.08 ( i više tjedniih kroz godinu)
poljska- 01.07.-31.08.
malta 29.6.-24.9.
italija -. 08.06.-12.09.
austrija- 01.07.-03.09.
portugal- 23.6-15.09.
finska- 04.06-11.8.

dakle, poprilično slično svuda u europi, samo ih većina ima i više manjih i kraćih praznika nego mi.

https://www.schoolholidayseurope.eu/...a-country.html

USA- prosječno 10-11 tjedana
Kina- od početka srpnja do kraja kolovoza, s tim da im i zimski praznici traju mjesec dana


najviše se razlikujemo u usporedbi sa zemljama koje imaju totalno drukčiju klimu od naše, pa je nemoguće usporediti "ljetne" praznike, ali više manje svi imaju ako ne jednu veliku, onda dvije veće rupe tijekom godine plus nekoliko manjih odmora po tjedan-dva, al klima i godišnja doba su skroz drukčije pa je teško uspoređivati.
da, meni se najvise svidja francuska, onda recimo danska.
njemacku mi se nije dalo proucavat, kak su rascjepkani po regijama, al cini mi se da oni imaju najkrace ljetne i hrpe praznika kroz godinu.

ovo, italija, spanjolska, malta, mi izgleda koma.
jos gore nego kod nas.
predugo.
al barem se mogu ljudi dogovorit oko GO da budu s djecom
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 07:27   #51
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
po nekoj web stranici-irska ljetne praznike ima od 1.7.-31.8
španjolska- 20.6.-19.9.
danska- 24.6.-08.08 ( i više tjedniih kroz godinu)
poljska- 01.07.-31.08.
malta 29.6.-24.9.
italija -. 08.06.-12.09.
austrija- 01.07.-03.09.
portugal- 23.6-15.09.
finska- 04.06-11.8.

dakle, poprilično slično svuda u europi, samo ih većina ima i više manjih i kraćih praznika nego mi.

https://www.schoolholidayseurope.eu/...a-country.html

USA- prosječno 10-11 tjedana
Kina- od početka srpnja do kraja kolovoza, s tim da im i zimski praznici traju mjesec dana


najviše se razlikujemo u usporedbi sa zemljama koje imaju totalno drukčiju klimu od naše, pa je nemoguće usporediti "ljetne" praznike, ali više manje svi imaju ako ne jednu veliku, onda dvije veće rupe tijekom godine plus nekoliko manjih odmora po tjedan-dva, al klima i godišnja doba su skroz drukčije pa je teško uspoređivati.
Uzmi u obzir da ovo ljeto kad je kod nas harao toplinski val Lucifer, u Austriji i Njemackoj je bilo 18 stupnjeva. Lako je u klimi koja je normalna za zivot osmisljavati praznike,mi se moramo prilagoditi klimi. Naravno da je najljepse na moru u 6. i krajem 8. i pocetkom 9., ono između je "kako prezivjeti ljeto".
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:11   #52
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Uzmi u obzir da ovo ljeto kad je kod nas harao toplinski val Lucifer, u Austriji i Njemackoj je bilo 18 stupnjeva. Lako je u klimi koja je normalna za zivot osmisljavati praznike,mi se moramo prilagoditi klimi. Naravno da je najljepse na moru u 6. i krajem 8. i pocetkom 9., ono između je "kako prezivjeti ljeto".
Ne znam za De, ali kad je u Hr harao "toplinski val Lucifer" harao je bome i u At, cesto i s koji stupanj vecim temp. Zivim u Becu, mama u Zg i cesto smo se u razgovoru dotakle teme temperatura i vrucina jer njoj jos ne ide u glavu da i At moze biti toliko kipuce.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:00   #53
u Irskoj je ovo ljeto (kao i svako do sad) bilo svaki jebeni dan oblačno, kiša i 14C.

i u 3 mjeseca koristio sunčane naočale 3 dana
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:01   #54
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
u Irskoj je ovo ljeto (kao i svako do sad) bilo svaki jebeni dan oblačno, kiša i 14C.

i u 3 mjeseca koristio sunčane naočale 3 dana
predivno
e, takve ljetne praznike bi odmah potpisala.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:02   #55
ja se pitam kak se ljudi u tropskim krajevima skoluju.
di je stalno vruce ili vruce plus vlazno.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 12:29   #56
evo npr u dohi su maltene i ulice klimatizirane tako da pretpostavljam da je svuda tako
ok, vjerojatno na bora bori sjede pod palmama i hlade se oceanskim povjetarce a ne klimom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:16   #57
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja se pitam kak se ljudi u tropskim krajevima skoluju.
di je stalno vruce ili vruce plus vlazno.
Njihovi organizmi su drugačiji/priviknutiji na te uvjete.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 22:18   #58
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
predivno
e, takve ljetne praznike bi odmah potpisala.
sory, ali ja ne

po meni ljeto oko 28-29C idealno uz naravno puno sunca
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:22   #59
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
evo npr u dohi su maltene i ulice klimatizirane tako da pretpostavljam da je svuda tako
ok, vjerojatno na bora bori sjede pod palmama i hlade se oceanskim povjetarce a ne klimom
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Njihovi organizmi su drugačiji/priviknutiji na te uvjete.
jedino sehrvati ne mogu niti priviknut niti ugradit klime
izgovori
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:36   #60
naravno da mogu ugraditi klime ali ima vaznijih stvari od toga, uniforme, fontane, postavljanje i odrzavanje zastava po ulicama......
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.