Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 06:28   #2161
Quote:
Uptown kaže: Pogledaj post
Znači, nezaposleni gube pravo glasa?
Nezaposleni ne plaća porez?

Nisam znao. nešto novo.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:15   #2162
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Naša heroina demokracije.
Bori se na svim frontovima demokratskim putem, bez straha postavlja važna pitanja, prima teške udarce ali ide dalje.
Hrvatska Ivana Orleanska.
Jednog dana će isto tako biti proglašena sveticom
.
Može, ali samo ako završi kao ta francuska cura.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:51   #2163
Pa mogla bi ako se usvoji novi obiteljski zakon i sazna se da ona stoji iza njega kao mastermind.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:51   #2164
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Pa mogla bi ako se usvoji novi obiteljski zakon i sazna se da ona stoji iza njega kao mastermind.
Evo povukli ga, svetica manje. Mastermind, o jebote
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:56   #2165
Nisam katolik,ali cijenim Željku Markić . I kao osobu i kao političarku.

Ne volim ni hdz ni sdp. Ni ljevičare ni desničare. Naravno, neki moji životni izbori i odluke su neizbježno lijevi ili desni . Tako je jedan moj kum anarhist i ljevičar ,a drugi moj kum hdzovac(bio je čak tajnik hdza ) i katolik. Nitko nije savršen, pa ih ja toleriram jer su dobri ljudi . Naravno ja sam savršen jer sam u centru , a oni dvojica su ekstremisti

Zanimljivo,Jung kaže da ne postoji 100% introvert(ekstrovert) jer bi ta osoba bila za bolnicu.

Slijedi li iz toga zaključak da je izjašnjavanje ljevičarem ili desničarem dokaz da su takovi zreli za bolnicu

Bilo kako bilo, mislim da Željka Markić dobro zbori u ovom intervjuu.

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20170928

Volio bih kada bi neki ljevičar pronašao neki stvarni PROTUargument u meni se čini -vrlo jakoj argumentaciji Željke Markić.

Obično je najjači argument koji čujem protiv Željke Markić ovog tipa:

Ona je katolik pa je stoga po defaultu u krivu
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:27   #2166
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Nisam katolik,ali cijenim Željku Markić . I kao osobu i kao političarku.

Ne volim ni hdz ni sdp. Ni ljevičare ni desničare. Naravno, neki moji životni izbori i odluke su neizbježno lijevi ili desni . Tako je jedan moj kum anarhist i ljevičar ,a drugi moj kum hdzovac(bio je čak tajnik hdza ) i katolik. Nitko nije savršen, pa ih ja toleriram jer su dobri ljudi . Naravno ja sam savršen jer sam u centru , a oni dvojica su ekstremisti

Zanimljivo,Jung kaže da ne postoji 100% introvert(ekstrovert) jer bi ta osoba bila za bolnicu.

Slijedi li iz toga zaključak da je izjašnjavanje ljevičarem ili desničarem dokaz da su takovi zreli za bolnicu

Bilo kako bilo, mislim da Željka Markić dobro zbori u ovom intervjuu.

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20170928

Volio bih kada bi neki ljevičar pronašao neki stvarni PROTUargument u meni se čini -vrlo jakoj argumentaciji Željke Markić.

Obično je najjači argument koji čujem protiv Željke Markić ovog tipa:

Ona je katolik pa je stoga po defaultu u krivu
Nisam ljevičar možda zato ne vidim ni jedan protuargument.Međutim zanimljiva mi ova izjava na pitanje:
-Titov režim je bio gori od ustaškog?

-*Ne, oba režima bila su zločinačka. Titov je jedino trajao 10 puta duže pa je time realizirao i veći broj žrtava*

Ako je ovo istina, da je tiletov režim pobio više od ustaškog, onda to znači da pored što smo bili zakinuti odrastati u istinskoj demokraciji i slobodi kao što su odrastali ovi na zapadu, još smo više nastradali od takozvanih oslobodi(la)oca nego tlačitelja!!??

@parsi daj neki protuargument da ova teza ne stoji.
nexst is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:01   #2167
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Nisam ljevičar možda zato ne vidim ni jedan protuargument.Međutim zanimljiva mi ova izjava na pitanje:
-Titov režim je bio gori od ustaškog?

-*Ne, oba režima bila su zločinačka. Titov je jedino trajao 10 puta duže pa je time realizirao i veći broj žrtava*

Ako je ovo istina, da je tiletov režim pobio više od ustaškog, onda to znači da pored što smo bili zakinuti odrastati u istinskoj demokraciji i slobodi kao što su odrastali ovi na zapadu, još smo više nastradali od takozvanih oslobodi(la)oca nego tlačitelja!!??

@parsi daj neki protuargument da ova teza ne stoji.
Pa mislim da gđa Markić nije htjela u biti reći da je tiletov režim doslovno pobio isti ili veći broj ljudi.
Nego da je kroz 45 godina imao dovoljno vremena iskazati sve svoje zloćudne karakteristike.

Naravno, ja se u svemu pa i u politici držim zlatnog pravila o tome tko je u pravu. Mislim da se tog pravila drži samo 1% ljudi. Ovdje na politici toga se drži 0,1% diskutanata !!

To pravilo kaže da nitko nije 100% u krivu, nitko nije 100% u pravu. Odnosno da je svatko na neki način u pravu

DAKLE zbilja(istina) je jedan spektar kao što i svjetlo nije bijelo nego u sebi krije više boja.

Dakle, tiletov režim je učinio puno toga dobrog pa ga mnogi ljudi vole. (i režim i tileta).

Hitlerov režim je učinio puno toga dobrog pa su ga mnogi ljudi slijedili kao što su slijedili i pavelića i staljina i tita.

Ustvari ja ću Isusa kada ga susretnem pitati da mi razjasni onu prispodobu o stablu i plodovima jer je njegovo tumačenje previše simplicističko.

Naime, i u svom životu, a i kroz povijest sam upoznao ljudi koji su ISTOVREMENO bili sveci i zločinci !!

što bi tu Isus rekao nije mi jasno

jer mi je očito da postoje stabla koja daju najfinije plodove , a i ISTOVREMENO proizvode smrtonosne otrove

jednu takovu osobu i njena velika +(plus) i velika - (minus) djela osobno poznajem
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:09   #2168
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Bilo kako bilo, mislim da Željka Markić dobro zbori u ovom intervjuu.

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20170928

Volio bih kada bi neki ljevičar pronašao neki stvarni PROTUargument u meni se čini -vrlo jakoj argumentaciji Željke Markić.
Ljevičarima slabo ide logično zaključivanje pa ću ja uskočit umjesto njih

Što je dakle tu rečeno? Što je rekla odnosno argemuntirala, i to vrlo jako, Željka Markić?
Da su joj Hasanbegović, Esih, Vican i Bandić ok. Da joj, s druge strane, Divjak, Plenković, Pupovac i Jokić, nisu ok.
Dalje, da joj je ZDS okej. Da joj Tito, nije ok.

A zašto joj je Hasanbegović ok - zato što on po njenom mišljenju nije politički trgovac. Dok joj Divjak nije ok, jer ona je politički trgovac.
Zatim, Vican joj je ok, jer je ona osoba iz struke. Dok Jokić, on joj nije stručan.
Zatim, ZDS joj je okej, jer je to pozdrav pod kojim se, borilo za Hrvatsku. Ali Tito ne, to joj nije ok jer on se nije borio za Hrvatsku. Tako bi ona dopustila ZDS jer taj pozdrav ima samo pozitivne konotacije, ali Titovo ime bi obrisala, jer ono ima samo negativne konotacije.

Osim toga, njoj su partizanski i ustaški zločini - isti. Ali partizani i ustaše, nije se izjasnila jesu li i oni isti.


I tako. Mislim tko ovdje vidi jake argumente, a ne vidi prijetvornost, laganje, manipuliranje činjenicama, jednostrano odnosno subjektivno tumačenje?
Samo vrlo naivni, ili vrlo pokvareni.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:13   #2169
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa mislim da gđa Markić nije htjela u biti reći da je tiletov režim doslovno pobio isti ili veći broj ljudi.
Nego da je kroz 45 godina imao dovoljno vremena iskazati sve svoje zloćudne karakteristike.
35, čisto kronološki do smrti 1980.
25, praktično (do hrv proljeća) - kada NITKO od vođa maspoka, nije likvidiran niti ubijen, već su svi dočekali 1991. Slušajući današnje kroničare jugoslavenskog državnog terora, čovjek bi pomislio da je Franjo Tuđman jedva spasio goli život, kako bi poslije postao predsjednikom, dok su Tripalo, Dabčević Kučar, Veselice i drugi zvjerski ubijeni u komunističkim kazamatima...

a baš ono zloćudno, pa možda 10? Od 1945-1955.

Ali ono, 10 puta duže i tako dalje. Mislim, ako bi htjeli diskutirati trebali bi baratati osnovnim sposobnostima, kao što je npr. znati množiti jednoznamenkaste brojeve, zbrajati dvoznamenkaste.
Inače je to, jednostavno, glupo.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:14   #2170
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Nisam katolik,ali cijenim Željku Markić . I kao osobu i kao političarku.

Ne volim ni hdz ni sdp. Ni ljevičare ni desničare. Naravno, neki moji životni izbori i odluke su neizbježno lijevi ili desni . Tako je jedan moj kum anarhist i ljevičar ,a drugi moj kum hdzovac(bio je čak tajnik hdza ) i katolik. Nitko nije savršen, pa ih ja toleriram jer su dobri ljudi . Naravno ja sam savršen jer sam u centru , a oni dvojica su ekstremisti

Zanimljivo,Jung kaže da ne postoji 100% introvert(ekstrovert) jer bi ta osoba bila za bolnicu.

Slijedi li iz toga zaključak da je izjašnjavanje ljevičarem ili desničarem dokaz da su takovi zreli za bolnicu

Bilo kako bilo, mislim da Željka Markić dobro zbori u ovom intervjuu.

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20170928

Volio bih kada bi neki ljevičar pronašao neki stvarni PROTUargument u meni se čini -vrlo jakoj argumentaciji Željke Markić.

Obično je najjači argument koji čujem protiv Željke Markić ovog tipa:

Ona je katolik pa je stoga po defaultu u krivu
Puno toga ostavlja prostor za protuargumente.

Komentar Opačićkinog zakona je promašen i namjerno manipulatorski (zašto je uopće ubacuje? Njen zakon stoji i dan danas. ).

Ustavni sud jest imao zamjerke na ranije verzije (i 6 mjeseci su vijećali!), ali zakon je lako prilagođen i stoji i dan danas.
A ekipa "kritičara" koja je bila glasna su redom Team Hrabar, tim koji je radio upravo ovaj primjer i koji je uspio doći do prijedloga koji nije izdržao ni 24 sata javne rasprave (!).

U konkretnim slučajevima te svoje kritike su uspjeli pretočiti u varijantu koja je em ideološki znatno obojenija i neprihvatljivija, em s praktične strane izgleda kao povratak na daleko lošije stanje stvari.

Rečenica poput - "Mislimo da je zdravo i korisno za nacionalne manjine da na njima ne leži teret odgovornosti za državni proračun ili (sastavljanje i održavanje) Vlade." djeluje, jednostavno, podlo.
Nacionalne manjine imaju više prava, nego dijaspora, jer ovdje žive.
K tome, gotovo nitko u Europi nema pravo glasa za dijasporu, a nitko u iole relevantnijoj varijanti, po sličnoj liniji kakvu Markić navodi za manjine. Ne čujem Markić da se protiv toga buni.

Njen rat s Novostima sam pratio površno. Dojam je da nju smeta to što im kolumnisti pišu pametno, relevantno, i objektivno, a tu se nalazi jako puno toga za spočitavati čitavoj UIO i štetnom utjecaju te udruge na brojne pojave u Hrvatskoj. Naročito jer je prigovor kojega vidim iznesenoga s njene strane zabrana "netolerancije prema manjini ili većini" klauzula kod donacija koje primaju. To jest, ona ih optužuje da "mrze sve Hrvatsko".

Njene priče o tome da Za dom spremni u HOS-ovom slučaju "nema veze s ustaštvom" je imbecilan, kao i tvrdnje da tu netko nešto "laže", i čitav ostatak njenih odgovora na ta pitanja.

Rečenica poput "Građani su sada dobili koaliciju HDZ-a s HNS-om, strankom poznatom po korupciji, " je nakaradna kad znamo koji su razmjeri korupcije baš u tom HDZ-u.

Reći da je "Plenković doveo HNS na vlast" također je pogrešno. HNS je dao Plenkoviću šansu da opstane kao premijer, nije ih on nikamo "doveo". Bez njih ne bi ni on bio na vlasti.

Reći da je "Jokić pokazao da nije u stanju prozivesti politički neutralnu reformu" je bezobrazno. Upravo je ona ta koja je priču politizirala. Jokić je dao struci da radi, Markić je htjela instalirati (svoje) političke komesare.

O Štandovima neka presuđuje sud.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:30   #2171
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Volio bih kada bi neki ljevičar pronašao neki stvarni PROTUargument u meni se čini -vrlo jakoj argumentaciji Željke Markić.
Tekst je predug da se osvrnemo na sve, pa malo konretiziraj, ali gospođa markić samo govori "mislim da je dobro" "smatram da bi trebalo", "smatram da nije istina" dakle ona ništa u ovom tekstu ne argumentira.

A za to što si 90% hrvata označio kao umobolne ljude govori kakav si ti profil osobe
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:34   #2172
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Rečenica poput - "Mislimo da je zdravo i korisno za nacionalne manjine da na njima ne leži teret odgovornosti za državni proračun ili (sastavljanje i održavanje) Vlade." djeluje, jednostavno, podlo.
Bilo bi bolje da na željki markić ne leži teret odgovrnosti za javno djelovanje.

To bi bilo zdravo i korisno za nju i njenu udrugu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:43   #2173
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa mislim da gđa Markić nije htjela u biti reći da je tiletov režim doslovno pobio isti ili veći broj ljudi.
Nego da je kroz 45 godina imao dovoljno vremena iskazati sve svoje zloćudne karakteristike.

Naravno, ja se u svemu pa i u politici držim zlatnog pravila o tome tko je u pravu. Mislim da se tog pravila drži samo 1% ljudi. Ovdje na politici toga se drži 0,1% diskutanata !!

Dakle, tiletov režim je učinio puno toga dobrog pa ga mnogi ljudi vole. (i režim i tileta).

Hitlerov režim je učinio puno toga dobrog pa su ga mnogi ljudi slijedili kao što su slijedili i pavelića i staljina i tita.
Ti očito ,iz napisanoga, vidiš što je dotična htjela reći, o partizanskim zločinima,iako se decidirano izjasnila *više* ali nebitno.
'pobjednici pišu povjest' je izlizano prošlo svršeno vrijeme.Sve izneseno,zapisano,"dokazano" treba uzeti s dozom rezerve jer kao što si rekao nitko ne govori/zapisuje 100% *istinu* a neki ni 20%.
Što se Isusa tiče....da otvoriš temu o jabukama i otrovu
nexst is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:45   #2174
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
****Bilo kako bilo, mislim da Željka Markić dobro zbori u ovom intervjuu.
****
ona zbori - svoje mišljenje
bez argumentacije

Ovo
Quote:
Rečenica poput - "Mislimo da je zdravo i korisno za nacionalne manjine da na njima ne leži teret odgovornosti za državni proračun ili (sastavljanje i održavanje) Vlade.".
je tipičan primjer manipulacije a gdje je Željka - savršena.
Na fini način ih želi odjebati

sve što ona radi ne proizlazi iz - dobrih namjera . Doduše znamo da je i put u pakao popločan dobrim namjerama, ali ta žena misli jedino i isključivo o sebi.

Svaka čast ratnom izvještavanju i ostalom tom dijelu no no to je i žena koja se koristi Crkvom i vezama za svoje materijalno dobro i koja se gura gdje treba i gdje ne treba.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:15   #2175
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
35, čisto kronološki do smrti 1980.
25, praktično (do hrv proljeća) - kada NITKO od vođa maspoka, nije likvidiran niti ubijen, već su svi dočekali 1991. Slušajući današnje kroničare jugoslavenskog državnog terora, čovjek bi pomislio da je Franjo Tuđman jedva spasio goli život, kako bi poslije postao predsjednikom, dok su Tripalo, Dabčević Kučar, Veselice i drugi zvjerski ubijeni u komunističkim kazamatima...
a baš ono zloćudno, pa možda 10? Od 1945-1955.
Ali ono, 10 puta duže i tako dalje.....
to bi mogla biti zero ground postavka za zakašnjelu ali suvislu lustraciju. povijesti i jasnoće poradi, nebi trebalo propustiti i stručniju analizu zločina počinjenih prije 45e u internim partijskim dominacijskim zapletima (i.l.ribar, sekretari skoja ...). puno je socijalističkih "uglednika" (čiji repovi još i danas kreiraju status rh) bilo u toj igri a dobar dio političke strukture danas generiran je samim zataškavanjem tih krimena.
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Znači, svaki Bosanac na mješalici koji radi 8-9 mjeseci recimo na otocima ili Zagrebu treba imati pravo glasa ?

Baš bi me zanimalo kako bi to izgledalo
živopisnije ali otprilike isto kao i svi dosadašnji (lokalni i opči) demokratski izbori, sa čergama bosanskohercegovačkih i srbskih dilera tiketnim križičima.

- kaj se žm tiče, intrigantno mi je kak je uspjela nametnuti se tak brojnoj i unisonoj ekipi iz koje mongi izgledaju skroz suvislo. taj stil umivenog i jasnog govora pri prezentaciji teza zamotanih u ljepe i šarene staniole upadljivo odudara od garda babca pogane jezičine kojeg žm koristi kad se (poslje zauzetih par rovova) osjeća sigurnom u svom pohodu na moč i šušku. he,he već se vidi ko kolinda druga
__________________
outer space employment agency: "Na craze world be dat, no be outside buhari dey, na craze man be dat, Animal in craze man skin - bist of no nation"
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:27   #2176
Predviđam novi sudski spor cro-indijanke "one koju nije moguće ubiti"

"Godina je 2132. i živimo u Teokratskoj državi Hrvatskoj – TDH, gdje je Markić, u žestokom okršaju s Putinom, proglašena sveticom. Ona je mrtva, ali sretna. U gradu su imena trgova preimenovana i sada se zovu, primjerice, Trg Republike i Željke Markić ili Trg bana Jelačića i Željke Markić. Ona na glavi ima hrvatski grb i plašt, poput visokih crkvenih veledostojnika. Odgovarajući na pitanja voditeljice o situaciji u Hrvatskoj s podsmijehom spominje vrijeme kad se smatralo 'da je zemlja okrugla', a zatim ističe da je stanje u Hrvatskoj odlično: Hrvatska je najveća sila u regiji, doduše, ima nešto ispod dva milijuna stanovnika, ali je prekrasna i stranci u njoj grade hospicije i razvijaju turizam za umiranje, žene nemaju pravo glasa, a sve koji se suprotstavljaju TDH šalju u izolaciju, na otok. Spominju se i Ilčić, Jadranka Kosor, Marijana Petir, Milan Bandić i njegova mama Jagica, Tomislav Saucha i otac domovine. Tu je i nova himna 'Nije moguće ubiti ŽM'.
Dobro došli u Hrvatsku 2132. godine!"



https://www.tportal.hr/kultura/clana...-foto-20171117

Blago narodu koji se može smijati na vlastiti račun...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:10   #2177
Uživam gledati količinu gnjeva koju je Željka Markić uspjela proizvesti kod naših 'progresivaca'. Uživam ih gledati kako se uče tolerirati (po prvi puta u svome životu) drugačije mišljenje odnosno samo iznošenje drugačijeg stava. Uživam gledati i razinu patetike i militantnosti koja počinje ličiti na onu Keleminčevu (s druge strane).
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:52   #2178
https://www.facebook.com/photo.php?f...&theater&ifg=1
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:06   #2179
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Uživam gledati količinu gnjeva koju je Željka Markić uspjela proizvesti kod naših 'progresivaca'. Uživam ih gledati kako se uče tolerirati (po prvi puta u svome životu) drugačije mišljenje odnosno samo iznošenje drugačijeg stava. Uživam gledati i razinu patetike i militantnosti koja počinje ličiti na onu Keleminčevu (s druge strane).
Kod Markicke to nadilazi misljenje.

Ima ljudi sa cijim se misljenjem ne slazem, ali niti sa djelima niti osobnoscu nemam problema. Ima recimo i likova poput Batarela sa cijim niti misljenjima niti djelima se ne slazem, ali na nekoj osobnoj emoivnoj razini nema antipatije. S druge strane ima osoba kojima bih u teoriji trebao htjet potpisat sve za sto se zalazu, a intuitivno/emotvno bi ih naradije mlatnuo daskom

Markicka ima neku crtu u nastupu koja me podsjeca na sitne ulicne kriminalce, naporne isforsirane prodavace i slicne sitne "psihpate", naporna mi je osobica cak i neovisno o idejama, iako naravno kada dodje do neslaganja u sve tri "dimenzije" jedna drugoj pojacavaju odbojnost.

To je doduse individualno i ne znaci da slican dozivljaj prevladava i u drugih, samo napominjem da nije sve samo u uvjerenjima koje netko iznosi.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:09   #2180
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
"Godina je 2132. i živimo u Teokratskoj državi Hrvatskoj – TDH, gdje je Markić, u žestokom okršaju s Putinom, proglašena sveticom. Ona je mrtva, ali sretna. U gradu su imena trgova preimenovana i sada se zovu, primjerice, Trg Republike i Željke Markić ili Trg bana Jelačića i Željke Markić. Ona na glavi ima hrvatski grb i plašt, poput visokih crkvenih veledostojnika. Odgovarajući na pitanja voditeljice o situaciji u Hrvatskoj s podsmijehom spominje vrijeme kad se smatralo 'da je zemlja okrugla', a zatim ističe da je stanje u Hrvatskoj odlično: Hrvatska je najveća sila u regiji, doduše, ima nešto ispod dva milijuna stanovnika, ali je prekrasna i stranci u njoj grade hospicije i razvijaju turizam za umiranje, žene nemaju pravo glasa, a sve koji se suprotstavljaju TDH šalju u izolaciju, na otok. Spominju se i Ilčić, Jadranka Kosor, Marijana Petir, Milan Bandić i njegova mama Jagica, Tomislav Saucha i otac domovine. Tu je i nova himna 'Nije moguće ubiti ŽM'.
Dobro došli u Hrvatsku 2132. godine!"



https://www.tportal.hr/kultura/clana...-foto-20171117

Blago narodu koji se može smijati na vlastiti račun...
Možeš se ti smijati na parodije, ali Teokratska klerofašistička država je naša budućnost.

Ja kao ljevičar i hinduist se bojim za svoju budućnost
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.