Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Trump Nobelovu nagradu za mir?
Da 55 35.03%
Ne 102 64.97%
Glasovatelji: 157. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 14:09   #3801
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nece Trump pasti.
I ja mislim da su male šanse, ne zato jer nije već što SAD neće dopustiti da padne sumnja na instituciju predsjednika.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 20.02.2018., 14:14   #3802
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
I ja mislim da su male šanse, ne zato jer nije već što SAD neće dopustiti da padne sumnja na instituciju predsjednika.
Pala bi sumnja na sve zivo i ovako je velika blamaza... iako objektivno mislim da ne bi trebala biti. To je nista kako oni rovare, ako cemo iskreno.
bubi mir is offline  
Old 20.02.2018., 14:16   #3803
A zasto bi Trump pao?

Bio veliki prijatelj s Rusima prije izbora, a sada radi sve suprotno? Tko bi rekao, ali izgleda kako je Trump politicar.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Old 20.02.2018., 14:20   #3804
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
"Uspjesno" ne znaci za svakoga isto.
Ne znam za koga bi se i po kojim kriterijima rasturanje tih drzava moglo opisati pod "uspjesno".
John_Wayne is offline  
Old 20.02.2018., 14:28   #3805
Nevjerojatna mi je ta američka histerija oko navodne upetljanosti Rusije u američke izbore. Takva ranjivost najveće svjetske velesile me je iznenadila. Amerikanci se osjećaju sigurno samo ako se oni upliću u strane izbore kroz nevladine organizacije i ostale oblike financiranja medija.
I sad kako bi američka administracija pokazala svoju potpuno neovisnost od Rusa, njihovi potezi mogu biti nepredvidivi i sve više zaoštravati odnose sa Moskvom.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 20.02.2018., 14:37   #3806
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ne znam za koga bi se i po kojim kriterijima rasturanje tih drzava moglo opisati pod "uspjesno".
Po istim onim kriterijima po kojima se postavljaju i podrzavaju diktatorski i slicni rezimi i ako sada napises kako to rade samo Ameri eksplodirat ce mi mozak.
Svi su gamad i ne postoji dobro, postoji samo manje zlo, a kako sam vec tisucu puta napisao za mene to nikako nije Rusija,.
bubi mir is offline  
Old 20.02.2018., 14:41   #3807
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Cistu situaciju? Doista?

Vidjeli smo svi koliko je Hillary "uspjesno" rijesila situacije u Libiji i Siriji.

Nemojte nas nasmijavati...
Momak je vjerojatni prespavao djelovanje te krvolocne qrwe na mjestu drzavnog tajnika.
Blinko Black is offline  
Old 20.02.2018., 15:53   #3808
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
On je od predhodnika naslijedio manje - vise cistu situaciju, koju bi Hillary za par mj rijesila.

Pa ne pričamo ovdje viceve... ali dobar vic.

Quote:
Rusija je jaca zbog debila koji ju je pustio da postane br1 igrac na BI.
Pa ja baš ne bi Obamu nazivao debilom.
Umišljenim marksističkim manekenom i pozerom, recimo.
Da, puno je unazadio SAD, ali sva sreća nakon 8 godina subverzije sad Amerika ima Državnika na čelu države.

Quote:
Trumpov ultimatum Saudiji je tek eben.
Pa stvarno je.
Nitko još nije došao na takav islamski skup i očitao im bukvicu u vezi podržavanja terorizma. I poslušali su ga. Saudijci. Ostali tako tako.


Quote:
Govori li to mozda o tome tko u Siriji i na BI vodi glavu rijec? Mali od twittera ili tzar iz Moskve?
Mnogi ne shvaćaju koja velika promjena u američkoj vanjskoj politici će uslijediti.
Amrička politika se do sada vrlo glupavo upuštala intervenirati i nametati zapadne vrijednosti demokracije i ljudskih prava.
Tome dolazi kraj.
Sada će i Ameri, jednako kao što to rade Rusi i drugi, braniti svoj interes tako da nađu lokalnog saveznika i pomažu ga oružjem i povremenom vojnom intervencijom - baš kao što to rade Rusi u Siriji.




Quote:
Izrael je sila, ali ako mu izbiju na Golan ozbiljno je ugrozen,
A koja bi to velesila Izraelu osvojila Golan?

Quote:
a zaustaviti Iran sada moze tko ono?
Opcija Samson?


Quote:
Da, Trump je Erdogana upozorio, a onda se Erdogan grohotom nasmijao i nikom nista. Turska koja ima dobre odnose sa Rusijom je za Amere postala tvrd orah ( uopce si ne mogu priustiti da je izgube ).
Pogrešno pitanje.
Pravo pitanje je može li si Turska priuštiti gubitak savezništva sa SAD.
thortwins is offline  
Old 20.02.2018., 16:33   #3809
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Možda je povjerovao Trumpu kad je ovaj prije izbora pričao jedno (da će raspustiti NATO i općenito zagovarao izolacionizam Amerike)
Glupost. Trump nikad nije govorio o raspuštanju NATO-a niti o izolacionizmu Amerike, To su fejk njuzeri lažno prezentirali i širili.


Quote:
Uostalom, zar se nije onomad u ruskoj Dumi prolomio pljesak kad je Trump bio izabran? Kako se ovaj detalj uklapa u priču?
Zar nije Hilarija u ro vrijeme u ponekad histeričnim istupima zagovarala rat sa Rusijom, a na njenu korist Obama je na granicu s Rusijom poslao američke tenkove (koji bajdvej nikad prije nisu bili tamo). Izbor pragmatičnog biznismena nasuprot nabrijane neuravnotežene furije sigurno je izgledao kao olakšanje.


Quote:
Nije Putin razjedinio Ameriku nego to ameri sasvim dobro i sami rade, ali lakše je kriviti nekog drugog za vlastite probleme jer je onda život podnošljiviji.
Samo su mnogi političari (Demokrati i RINO repubikanci prije svega) toliko kratkovidni da ne vide da se ponašaju kao Putimovi 'korisni idioti'.
Naravno sa se u demokraciji neće svi slagati i neće u svemu podržavat predsjednika, ali baš ne moraju odabrati opciju da mu baš u svemu kontriraju, podmeću i sabotiraju dobre poteze - one za koje su se i sami zalagali dok ih nije izrekao Trump.
thortwins is offline  
Old 20.02.2018., 16:40   #3810
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nevjerojatna mi je ta američka histerija oko navodne upetljanosti Rusije u američke izbore. Takva ranjivost najveće svjetske velesile me je iznenadila. Amerikanci se osjećaju sigurno samo ako se oni upliću u strane izbore kroz nevladine organizacije i ostale oblike financiranja medija.
I sad kako bi američka administracija pokazala svoju potpuno neovisnost od Rusa, njihovi potezi mogu biti nepredvidivi i sve više zaoštravati odnose sa Moskvom.
A pazi ti licemjerstva, 1996-te su se javno hvalili kako su pomogli Jelcinu da dodje na vlast.
M0ssad is offline  
Old 20.02.2018., 17:00   #3811
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Samo su mnogi političari (Demokrati i RINO repubikanci prije svega) toliko kratkovidni da ne vide da se ponašaju kao Putimovi 'korisni idioti'.
To ne znači da su ičiji korisni idioti, nego samo idioti. Takva situacija slučajno Putinu odgovara. Oni koji ih zovu Putinovim korisnim idiotima impliciraju da je Putin mastermind iza svega, a to je glupost i dapače opasna igra.
Marina Fiume is offline  
Old 20.02.2018., 18:58   #3812
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
To ne znači da su ičiji korisni idioti, nego samo idioti. Takva situacija slučajno Putinu odgovara.
Oni koji ih zovu Putinovim korisnim idiotima impliciraju da je Putin mastermind iza svega, a to je glupost i dapače opasna igra.
Biti nečiji 'korisni idiot' podrazumijeva da si toliki idiot da zapravo nisi svjestan da radiš u nečiju korist, a najčešće na vlastitu štetu. Mogu biti od nekoga izmanipulirani ili posve neovisno iz nekih svojih pobuda raditi skoro kao da jesu.

Kada sam napisao ovo za RINOse i Demokrate , nisam podrazumjevao da stvarno jesu Putinovi puppeti. Nego da se ponašaju otprilike kao da jesu, odnosno da bi netko poput Putina upravo na sličan način opstruirao dobre poteze predsjednika Trumpa.
thortwins is offline  
Old 20.02.2018., 18:58   #3813
Quote:
thortwins kaže:
Pa stvarno je.
Nitko još nije došao na takav islamski skup i očitao im bukvicu u vezi podržavanja terorizma. I poslušali su ga. Saudijci. Ostali tako tako.
Najveci borci za americke interese bili su oni koji USA mrze iz dna duse, neki toga ni dan danas nisu svijesni. Sa tim u vezi postoji taj izraz koji je FBI upotrijebio " nesvijesno pomaganje ".

Quote:
Mnogi ne shvaćaju koja velika promjena u američkoj vanjskoj politici će uslijediti.
Amrička politika se do sada vrlo glupavo upuštala intervenirati i nametati zapadne vrijednosti demokracije i ljudskih prava.
Tome dolazi kraj.
Sada će i Ameri, jednako kao što to rade Rusi i drugi, braniti svoj interes tako da nađu lokalnog saveznika i pomažu ga oružjem i povremenom vojnom intervencijom - baš kao što to rade Rusi u Siriji.
O boze. Najveci saveznik u regiji uz Izrael je uvjerljivo KSA...taj svjetionik demokracije i ljudskih prava.
Da, USA isto nade lokalnog saveznika ili obitelj, a ako se taj saveznik umisli onda ga demokratizira i u pravu si to rade svi.
Doduse Rusi ne mogu demokratizirati tuzili bi ih za autorska prava, pa oni nadu 3 ugrozena Rusa... nacin je isti, sve ostalo su nijanse.

Quote:
A koja bi to velesila Izraelu osvojila Golan?
Ti znas di se Golan nalazi ?

Quote:
Opcija Samson?
Izraelci sigurno pljescu na ovaj odgovor... za razliku od onih koji su uvjereni da ih ceka milijardu djevica.

Quote:
Pogrešno pitanje.
Pravo pitanje je može li si Turska priuštiti gubitak savezništva sa SAD.
Moze. Rusija ih ceka sirom rasirenih ruku.
bubi mir is offline  
Old 20.02.2018., 20:41   #3814
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
O boze. Najveci saveznik u regiji uz Izrael je uvjerljivo KSA...taj svjetionik demokracije i ljudskih prava.
Neka je njima Trump uvaljao gvožđurije za 300 milijardi.
A koga briga za ljudska prava - pa zar zapadni ljevičari i feministkinje ne obožavaju šariju, imigrante i feredže?


Quote:
Da, USA isto nade lokalnog saveznika ili obitelj, a ako se taj saveznik umisli onda ga demokratizira i u pravu si to rade svi.
Doduse Rusi ne mogu demokratizirati tuzili bi ih za autorska prava, pa oni nadu 3 ugrozena Rusa... nacin je isti, sve ostalo su nijanse.
Eto, slažemo se - zašto bi Ameri bili bolji od Rusa?


Quote:
Ti znas di se Golan nalazi ?
Da to nije ona visoravan na kojoj su dvije izraelske oklopne brigade 1973. tri dana zadržavale cijelu sirijsku vojsku, da bi ih četvri dan hametice potukli u Dolini suza? Pa poslije potjerali s visoravni u protunapadu koji je završio pred Damaskom?
Ali tada se Izrael branio i na južnoj fronti od invazije iz Egipta. Rat je bio potpuno iznenađenje za Izrael, a njegovo zrakoplovstvo blokirano novim SAM baterijama iz SSSR-a.

Da , naravno da dobro znam gdje je Golan.
Tada je Sirija propustila priliku, i sad mogu samo plakati.


Quote:
Izraelci sigurno pljescu na ovaj odgovor... za razliku od onih koji su uvjereni da ih ceka milijardu djevica.
Nitko ne plješće. Izraelci im samo nude brzu opciju transporta na onaj svijet - čekale ih tamo te 'djevice' ili ne.


Quote:
Moze. Rusija ih ceka sirom rasirenih ruku.
Je, baš Rusiji treba Turska. Pravi saveznici.
thortwins is offline  
Old 20.02.2018., 20:54   #3815
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Zar nije Hilarija u ro vrijeme u ponekad histeričnim istupima zagovarala rat sa Rusijom, a na njenu korist Obama je na granicu s Rusijom poslao američke tenkove (koji bajdvej nikad prije nisu bili tamo). Izbor pragmatičnog biznismena nasuprot nabrijane neuravnotežene furije sigurno je izgledao kao olakšanje.
Iz te perspektive je jasno koliko su Rusi štetovali stavljajući ulog na Trumpa. Ako su im smetali Obama i Hilary 'Peregruzka' Clinton, što onda reći za lika koji naoružava Ukrajinu, mlati po Putinovoj kujici Assadu i u Siriji iza sebe ostavlja desetke, pa i stotine poginulih ruskih voj..., ovaj plaćenika? Gore ne bi ni moja pokojna baba prošla.
rustaveli is offline  
Old 20.02.2018., 20:58   #3816
Quote:
thortwins kaže:
Neka je njima Trump uvaljao gvožđurije za 300 milijardi.
Za posao jos uvijek ima talent.

Quote:
A koga briga za ljudska prava - pa zar zapadni ljevičari i feministkinje ne obožavaju šariju, imigrante i feredže?
Ne. Ima fanatika, ali nisu svi fanatici.

Quote:
Da to nije ona visoravan na kojoj su dvije izraelske oklopne brigade 1973. tri dana zadržavale cijelu sirijsku vojsku, da bi ih četvri dan hametice potukli u Dolini suza? Pa poslije potjerali s visoravni u protunapadu koji je završio pred Damaskom?
Ali tada se Izrael branio i na južnoj fronti od invazije iz Egipta. Rat je bio potpuno iznenađenje za Izrael, a njegovo zrakoplovstvo blokirano novim SAM baterijama iz SSSR-a.

Da , naravno da dobro znam gdje je Golan.
Tada je Sirija propustila priliku, i sad mogu samo plakati.
Volio bi da je tako. Samo sto su Hezbollah i siitske milicije saveznici SAA i Rusa, a svi znaju sto je njihov primarni cilj i zasto se oni u Siriji bore.
USA u Siriji nema dominantnu ulogu i to po Izrael nije dobro uz to ni politicka situacija u Izraelu nije dobra. Zapravo puno ovisi o Putinu, zato se Bibi i trudi, komunikacija je vrlo cesta jer u ovoj situaciji Izraelu eskalacije ne ide u korist ( iako neki tvrde da Bibiju ide ), a na svu srecu eskalaciju te vrste ne zele ni Rusi.
Uglavno, USA se u Siriji malo pita.

Quote:
Nitko ne plješće. Izraelci im samo nude brzu opciju transporta na onaj svijet - čekale ih tamo te 'djevice' ili ne.
Opcija Samson je zadnja opcija. Ona se aktivira kada vise nema druge opcije. To nitko u Izraelu ne zeli jer to znaci kraj za sve na BI.

Quote:
Je, baš Rusiji treba Turska. Pravi saveznici.
Treba im iz istog razloga iz kojega treba i USA...geostrateskog.
To sultan zna i zato se i ponasa kako se ponasa.
bubi mir is offline  
Old 20.02.2018., 21:55   #3817
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Kada sam napisao ovo za RINOse i Demokrate , nisam podrazumjevao da stvarno jesu Putinovi puppeti. Nego da se ponašaju otprilike kao da jesu, odnosno da bi netko poput Putina upravo na sličan način opstruirao dobre poteze predsjednika Trumpa.
Znam da si to mislio, ali u situaciji kad ameri uvelike histerizraju oko "russian collusion", uspoređuju to s Pearl Harborom, a istovremeno dronovima ubijaju ruse u Siriji, svako spominjanje "Putinovih korisnih idiota" stvara opasne asocijacije. (ne govorim o tebi nego o američkim novinarima)

A vidimo da Trump lako potpada pod utjecaje raznoraznih opasnih likova i da ga se može na svašta nagovoriti.
Marina Fiume is offline  
Old 21.02.2018., 07:52   #3818
kju

Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
sta ima sa Kju nova , cujen daje sve pobrisano(navodno on sam obrisa) i da se nejavlja vise
Evo ga vraže na , proradio je .


Quote:
Feb 21 2018 06:44:40
Q
!UW.yye1fxo
ID: b0b86f
448338
NEW
Stay tuned.
Everything has meaning or a purpose.
@Jack - getting nervous?
Phase [2].
Q
https://qanonmap.github.io
Katus is offline  
Old 21.02.2018., 08:30   #3819
Everything has meaning or a purpose.

Drago mi je da je to konačno riješeno.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 21.02.2018., 08:49   #3820
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Everything has meaning or a purpose.

Drago mi je da je to konačno riješeno.
Postovi su počeli negdje nakon ponoći po američkom vremenu .

Možda lijepi ima nesanicu pa pokušava brainstormati neka duboka filozofska pitanja ?
Katus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.