Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Istanbulska konvencija
Da 233 41.17%
Ne 267 47.17%
svejedno mi je 66 11.66%
Glasovatelji: 566. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 11:11   #581
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nisam pravnik, pa neću donositi sudove

Zato će ustavni sud odrediti jel kršen ustav ili nije odnosno da li postoje neravnopravnosti u konvenciji
Jasno da naš Ustavni sud tu neće puno pomoći, on svašta propušta.

Jako mi je čudno što se izvlačiš da "nisi pravnik, pa ne znaš". Nije teško i laiku zaključiti jesu li ili nisu muška i ženska djeca po ovoj konvenciji jednakopravna.

Ne pitam te za pravni pravorijek, nego da kažeš svoje mišljenje: što ti misliš, jesu li ili nisu muška i ženska djeca u Istanbulskoj konvenciji jednakopravna?


Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Klerofašisti su ljudi tipa željka markić koji izmišljaju nepostojeće pojmove ala "rodna ideologija" kako bi Hrvate uvjerili da trebaju terorizirati sve što je različito od njihovog svjetonazora
"Klerofašisti" su u ovoj konkretnoj temi nebitni. U nekim stvarima i "klerofašisti" i svi ostali imaju jednako mišljenje. Npr. ako "klerofašisti" misle da treba zaštititi Plitvička jezera od devastacije, onda ćeš ti biti za devastaciju? Čak i ako "klerofašisti" traže zaštitu prirode na Plitvicama "zbog Boga", a "progresivci" zbog nečegv drugog, cilj će ime se složiti.

U ovom slučaju:

- i "klerofašisti" i svi mi ostali smo zajedno i jednako protiv nasilja nad ženama (i svima ostalima)

- i "klerofašisti" i mi ostali (osim osobno zainteresiranih NGO-a i neinformiranih) smo zajedno i jednako protiv potpisivanja Istanbulske konvencije

U mojoj okolini je sve puno ljevičara i ateista. A svi su protiv Istanbulske konvencije. Većina žena u mojoj okolini (pa i ateistica, Srpkinja i sl.) je protiv Istanbulske konvencije.

Manipulacija koju izvodite (da su protivnici Istanbulske konvencije automatski za nasilje nad ženama i "klerofašisti") je neprolazna, jeftina demagogija.
Gugenheim is offline  
Old 20.02.2018., 11:11   #582
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nisam pravnik, pa neću donositi sudove

Zato će ustavni sud odrediti jel kršen ustav ili nije odnosno da li postoje neravnopravnosti u konvenciji



Klerofašisti su ljudi tipa željka markić koji izmišljaju nepostojeće pojmove ala "rodna ideologija" kako bi Hrvate uvjerili da trebaju terorizirati sve što je različito od njihovog svjetonazora
A da pročitaš ono o čemu pričaš i da sa strane malo proučiš problem - recimo osvrni se na Članak 4. – temeljna prava, ravnopravnost i nediskriminacija ili na mnoge druge članke i poglavlja koja su problematična... Tvoja cijela argumentacija se svodi što je recimo Željka Markić protiv toga i to je to - ti si odmah ZA... To je porazan pristup bilo kojem problemu i hrvatskom društvu to često donosi probleme - a tako se znaju i crni i crveni blok ponašat.... boli me glava od takvih životnih pogleda...

Npr. danas u Zagrebu pada snijeg - i ako markićka kaže da danas pada snijeg, hoćeš li ti automatski misliti da sija sunce???? Ovo ti je lijepi primjer do kakvih apsurda zna dovesti takav pristup problemu na način da se uopće ne obrađuje problem već se gleda tko je što rekao.... recimo, sa mnom se isto često ne slažeš - a složili smo se po pitanju problema koje ima hr poljoprivreda - hoćeš li zbog toga reći da hr poljoprivreda nema nikakvih problema i da je sve super????

Hoće li te utješiti činjenica da ni SDP nije ratificirao konvenciju, a mogao je?

U svakom slučaju nedavno si napisao izjavu da nisi vidio još ni jedan argument zašto se ova konvencija ne bi donjela - ali je nisi ni pročitao i apriori imaš mišljenje o nečemu što nisi proučio....

S druge strane ti nisi donio nikakav argument za ratifikaciju, jer mi imamo dobre zakone i nisi objasnio što bi se to eksplozivno dogodilo u zaštiti - što i nije čudo, jer je nisi pročitao, a kamoli proučio - ali si to postavio da je to OK. stvar i sad svi drugi moraju dokazat da nije..... e pa to tako ne ide - a mislim da si i sam svjestan da to nije ok. način...
hilderik is offline  
Old 20.02.2018., 11:26   #583
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Jako mi je čudno što se izvlačiš da "nisi pravnik, pa ne znaš". Nije teško i laiku zaključiti jesu li ili nisu muška i ženska djeca po ovoj konvenciji jednakopravna.

Ne pitam te za pravni pravorijek, nego da kažeš svoje mišljenje: što ti misliš, jesu li ili nisu muška i ženska djeca u Istanbulskoj konvenciji jednakopravna?
Jednakopravnošću se bavi pravna znanost, dakle nisam kvalificiran za to.

Quote:
U mojoj okolini je sve puno ljevičara i ateista. A svi su protiv Istanbulske konvencije. Većina žena u mojoj okolini (pa i ateistica, Srpkinja i sl.) je protiv Istanbulske konvencije.
Ne vjerujem ti ja baš u to.

Quote:
Manipulacija koju izvodite (da su protivnici Istanbulske konvencije automatski za nasilje nad ženama i "klerofašisti") je neprolazna, jeftina demagogija.
To ja nisam nigdje napisao.

Ja ne lažem o tvojim upisima, pa molim nemoj ni ti o mojim

Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
A da pročitaš ono o čemu pričaš i da sa strane malo proučiš problem - recimo osvrni se na Članak 4. – temeljna prava, ravnopravnost i nediskriminacija ili na mnoge druge članke i poglavlja koja su problematična... Tvoja cijela argumentacija se svodi što je recimo Željka Markić protiv toga i to je to - ti si odmah ZA... To je porazan pristup bilo kojem problemu i hrvatskom društvu to često donosi probleme - a tako se znaju i crni i crveni blok ponašat.... boli me glava od takvih životnih pogleda...

Npr. danas u Zagrebu pada snijeg - i ako markićka kaže da danas pada snijeg, hoćeš li ti automatski misliti da sija sunce???? Ovo ti je lijepi primjer do kakvih apsurda zna dovesti takav pristup problemu na način da se uopće ne obrađuje problem već se gleda tko je što rekao.... recimo, sa mnom se isto često ne slažeš - a složili smo se po pitanju problema koje ima hr poljoprivreda - hoćeš li zbog toga reći da hr poljoprivreda nema nikakvih problema i da je sve super????

Hoće li te utješiti činjenica da ni SDP nije ratificirao konvenciju, a mogao je?

U svakom slučaju nedavno si napisao izjavu da nisi vidio još ni jedan argument zašto se ova konvencija ne bi donjela - ali je nisi ni pročitao i apriori imaš mišljenje o nečemu što nisi proučio....

S druge strane ti nisi donio nikakav argument za ratifikaciju, jer mi imamo dobre zakone i nisi objasnio što bi se to eksplozivno dogodilo u zaštiti - što i nije čudo, jer je nisi pročitao, a kamoli proučio - ali si to postavio da je to OK. stvar i sad svi drugi moraju dokazat da nije..... e pa to tako ne ide - a mislim da si i sam svjestan da to nije ok. način...
Ti si cijelu argumentaciju sveo na jedan redak u mojem višednovnom izlaganju.

Jebe se meni za željku markić i što onda govori, ja imam svoje mišljenje koje imam
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.02.2018., 11:59   #584
Hrvatska je zanimiva država. Potpišete sve, a ne ratificirate ništa, jer je nad Saborom samo Bog, a Sabor vam je nikakav! Istambulsku konvenciju su ratificirale čak takve države kao Turska, Albanija, Španija, Italija,Austrija, BiH , čak i Slovenija i Srbija, a u Hrvatskoj imate da se pobijete zbog toga?Pametno, pametno!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Old 20.02.2018., 12:37   #585
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jednakopravnošću se bavi pravna znanost, dakle nisam kvalificiran za to.
Zanimljivo.

Za loše dijelove Istanbulske konvencije "nisi kvalificiran", pa te to spriječava da imaš mišljenje.

Čime si onda kvalificiran da zagovaraš potpisivanje Istanbulske konvencije?

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
JTo ja nisam nigdje napisao.
Onda se suzdrži od spominjanja "klerofašista" na ovoj temi, drugi to ne spomnju. Radije razmišljaj o samoj konvenciji i probaj steći nekakvo mišljenje o njenim dobrim i lošim stranama.
Gugenheim is offline  
Old 20.02.2018., 13:06   #586
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako se netko može obogatiti ovom konvencijom onda mi kaži gdje da se prijavim
Moraš se kretati u takvom okruženju, biti aktivan i puno pričati. Vidiš kako je Pernar sebe prodavao i na taj način si je osigurao bezbrižnu starost. Vjerujem da će još koji mandat dobiti.

Quote:
Duxi kaže:
Slažem se. Tim više što je Ustavom RH propisano na koji način se zakonom moraju zaštititi žrtve obiteljskog nasilja. Ne poštujemo naše Zakone, što će nam nešto što ni samo ne znamo i ne razumijemo što to za sobom povlači.
Žrtve obiteljskog nasilja, bez obzira muško ili žensko, nedovoljno su zaštićeni, iako postoji i zakon i postupak po kojem se takve osobe zbrinjavaju i kako im se mora i može pomoći.
Svaka osoba je u stvari odgovorna sama za sebe. Nitko nas ne tjera da ulazimo u vezu i brak. Sve je to rizik u životu, moraš dobro promisliti da li je to osoba za tebe. Veza može funkcionirati recimo pet godina, sve dok jedan od parneta ne izgubi posao, tu dolazi do problema. Ma kakav god da je zakon i da se provodi, ja i dalje smatram da se ne može baš u svakoj situaciji zaštiti žrtvu.

Quote:
Knosos kaže:
Da sutra dođe do globalne kataklizme, od koga bi se očekivalo da skrbi, brani i štiti?

Zamisli apokaliptični scenarij a la Mad Max.
nešto takvo bi se moglo dogoditi jer društvo se mijenja.
Pythonhim is offline  
Old 20.02.2018., 16:53   #587
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Klerofašisti su ljudi tipa željka markić koji izmišljaju nepostojeće pojmove ala "rodna ideologija" kako bi Hrvate uvjerili da trebaju terorizirati sve što je različito od njihovog svjetonazora
hm..evo samo jednog primjera studija sa zanimljivim nazivom.

http://www.genderstudies.ucla.edu/

mora da su i to izmislili kalifornijski "klerofašisti"...
SwissChoco is offline  
Old 20.02.2018., 19:47   #588
Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
Hrvatska je zanimiva država. Potpišete sve, a ne ratificirate ništa, jer je nad Saborom samo Bog, a Sabor vam je nikakav! Istambulsku konvenciju su ratificirale čak takve države kao Turska, Albanija, Španija, Italija,Austrija, BiH , čak i Slovenija i Srbija, a u Hrvatskoj imate da se pobijete zbog toga?Pametno, pametno!
Kak je rekla Carla del Ponte... Srbi su gadovi, a Hrvati su lazljivi gadovi.

Mi sve ljepo potpisemo, a poslje figa...
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 20.02.2018., 23:36   #589
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
hm..evo samo jednog primjera studija sa zanimljivim nazivom.

http://www.genderstudies.ucla.edu/

mora da su i to izmislili kalifornijski "klerofašisti"...
Gender studies nisu rodna ideologija, nego rodne studije. Rodna ideologija ne postoji. Hvala lijepo, laku noć.
-Nabat- is offline  
Old 20.02.2018., 23:50   #590
Vjerojatno je to netko pravovjeran poput tebe svojedobno tvrdio i za studij “obrane i zaštite” ili “marksizma i TIPSSA”
SwissChoco is offline  
Old 20.02.2018., 23:51   #591
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Kak je rekla Carla del Ponte... Srbi su gadovi, a Hrvati su lazljivi gadovi.

Mi sve ljepo potpisemo, a poslje figa...
Ona se inače proslavila istinom i samo istinom.
SwissChoco is offline  
Old 21.02.2018., 06:56   #592
Protiv potpisivanja Istambulske konvencije najviše se bune crkvenjaci i oni koji imaju koristi od Crkve kao najpatrijarhalnije društvene strukture jednostavno zato što emancipacija žena ne podržava ostvarivanje crkvenih privilegija koje su itekako opipljive u hrvatskoj državi i društvu, pa onda izmišljaju razne fraze kao što je "rodna ideologija" (izmišljeni pojam koji ne znaju ni sami objasniti), ne bi li mobilizirali protiv te konvencije u prosjeku neuki puk kad se radi o rodnim odnosima i ravnopravnostima u društvu. A neuki puk je naravno najlakše "impresionirati" popovskim naklapanjima.
north wind is offline  
Old 21.02.2018., 15:33   #593
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Protiv potpisivanja Istambulske konvencije najviše se bune crkvenjaci i oni koji imaju koristi od Crkve kao najpatrijarhalnije društvene strukture jednostavno zato što emancipacija žena ne podržava ostvarivanje crkvenih privilegija koje su itekako opipljive u hrvatskoj državi i društvu, pa onda izmišljaju razne fraze kao što je "rodna ideologija" (izmišljeni pojam koji ne znaju ni sami objasniti), ne bi li mobilizirali protiv te konvencije u prosjeku neuki puk kad se radi o rodnim odnosima i ravnopravnostima u društvu. A neuki puk je naravno najlakše "impresionirati" popovskim naklapanjima.
Da samo neuk, nego još niti ne zna kako se ispravno piše Istanbul..
Knosos is offline  
Old 21.02.2018., 19:14   #594
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Ona se inače proslavila istinom i samo istinom.
Nitko ne voli istinu.

Pa ni Carla.

You Can't Handle the Truth!
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 22.02.2018., 07:48   #595
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Da samo neuk, nego još niti ne zna kako se ispravno piše Istanbul..
Ne, nego neki očito ne znaju za glasovne promjene u hrvatskom jeziku. Naziv dokumenta na hrvatskom jeziku (ili u hrvatskom prijevodu) je "Istambulska konvencija", kao što ti piše: https://rm.coe.int/168046fc87

A ovdje ti piše i o glasovnim promjenama u hrvatskom jeziku, pa se educiraj: https://hr.wikipedia.org/wiki/Jedna%..._mjestu_tvorbe
north wind is offline  
Old 22.02.2018., 08:13   #596
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ne, nego neki očito ne znaju za glasovne promjene u hrvatskom jeziku. Naziv dokumenta na hrvatskom jeziku (ili u hrvatskom prijevodu) je "Istambulska konvencija", kao što ti piše: https://rm.coe.int/168046fc87
A tako. Onda sam i ja protiv. Da je Istanbulska, bio bih "za". Ovdje je ipak riječ o glasovnoj promjeni iz "joj" u "jao". Do ove promjene dolazi kad ženu lancem zakuješ uz šparhet.
medonaodmoru is offline  
Old 22.02.2018., 08:33   #597
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ne, nego neki očito ne znaju za glasovne promjene u hrvatskom jeziku. Naziv dokumenta na hrvatskom jeziku (ili u hrvatskom prijevodu) je "Istambulska konvencija", kao što ti piše: https://rm.coe.int/168046fc87

A ovdje ti piše i o glasovnim promjenama u hrvatskom jeziku, pa se educiraj: https://hr.wikipedia.org/wiki/Jedna%..._mjestu_tvorbe
Zavidan prikaz erudicije, da ne kažem impresivan..

Međutim, jesi li sigurna da je to primjenjivo i na ktetike?

Čini mi se da si mislila na "stan" pa "stambeni", ali Istanbul je ime grada.
Knosos is offline  
Old 22.02.2018., 08:53   #598
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Protiv potpisivanja Istambulske konvencije najviše se bune crkvenjaci i oni koji imaju koristi od Crkve kao najpatrijarhalnije društvene strukture jednostavno zato...
Ja se bunim protiv Istanbulske konvencije. A nisam "crkvenjak", pače, agnostik sam. Većina oko mene su također jako neskloni crkvi. A protive se Istanbulskoj konvenciji.

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
...što emancipacija žena...
Emancipacija žena?!

Nešto mi je promaklo? Istanbulska konvencija nije "dokument namijenjen zaštiti žena i djevojčica od nasilja", ...nego je samo instrument za probitak NGO-a koji se bave feminističkom ideologijom?

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
...kad se radi o rodnim odnosima i ravnopravnostima u društvu....
...da, kad se radi o tome, koje je tvoje mišljenje:

Jesu li ženska i muška djeca u Istanbulskoj konvenciji ravnopravna? Jedanko ih se tom konvencijom štiti od nasilja u obitelji?
Gugenheim is offline  
Old 22.02.2018., 09:14   #599
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Zavidan prikaz erudicije, da ne kažem impresivan..

Međutim, jesi li sigurna da je to primjenjivo i na ktetike?

Čini mi se da si mislila na "stan" pa "stambeni", ali Istanbul je ime grada.
Jest Istanbul ime grada, ali ovdje nije u nazivu vlastita imenica imena grada, nego upravo ktetik ili posvojni pridjev tog vlastitog imena. Na njih se također primjenjuju jezična pravila. Naravno, dopušteno je i ignorirati ta pravila, ako netko ne želi ili ne zna. Ja u to ne ulazim. No, uobičajeno je da se u hrvatskom jeziku posvojni pridjevi stranih gradova, kao što je primjerice New York, pišu prema hrvatskom jezičnom standardu ("njujorški", a ne "newyorkški").
north wind is offline  
Old 22.02.2018., 09:16   #600
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Zavidan prikaz erudicije, da ne kažem impresivan..

Međutim, jesi li sigurna da je to primjenjivo i na ktetike?

Čini mi se da si mislila na "stan" pa "stambeni", ali Istanbul je ime grada.
U pravu si. Kaže se "istanbulska", a ne "istambulska".
Usput, ni na netu nisam nigdje naišla na primjer "istambulska", samo "istanbulska".
Provjerila sam i kod prof kroatistike na FF.


Ova konvencija je samo paravan za određene "udruge" kao što je Grevio kako bi se uhljebile na račun državnog proračuna, a u stvarnosti neće ništa korisno napraviti za ikog u društvu, osim za sebe.
Samo treba provoditi dosadašnje zakone i sve ostalo (osnivanje sigurnih kuća i sl) prepustiti državnim ustanovama, a ne udrugama i privatnim tvrtkama.

Gledala sam CV članica Grevio (s obzirom da nema nijednog muškarca) - što reći- tipični CV (jedine reference su im pisanje članaka, držanje predavanja i radionica i hodanje po simpozijima), nijedna nema praksu/iskustva u konkretnom radu sa ženama koje su bile žrtve.
https://www.coe.int/en/web/istanbul-convention/members
Teoretičarke bez prakse.

A najbolji su teoretičari oni koji su jako iskusni praktičari.

Žalosno je što u nazivu piše da se bore i protiv nasija u obitelji, a nigdje se ne spominju muška djeca/muške žrtve itd.
Konvencija bi trebala biti protiv žrtava obiteljskog nasilja bilo kojeg spola, a ne temeljiti se na segregaciji.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.