Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 18:52   #101
mislim da ne moze jer nesto je potaknulo sto smo se odljubili od te osobe pa stoga ne vjerujem da bi se zaljubljenost opet vratila
MissDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 13:30   #102
Vjerojatnije je da se nećeš ponovno zaljubiti jer kad se odljubiš ti praktički počneš misliti da si iznad te osobe i samim time počinješ imati predrasude i u budućnosti ćeš na neki način tu osobu gledati s podsmijehom. Ja 'odljubiti se' gledam kao 'prerasti tu osobu, napraviti duhovni pomak u odnosu na tu osobu'. Ne pušim baš 'pristojne' argumente tipa 'Ma to je super osoba ali eto, nestalo je kemije...'. Ma kakva super osoba i kakva kemija, duhovno si prerastao tu osobu i to je prava istina.
__________________
Tabasco "Witchfinder General" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:00   #103
Mislim da je moguće. Ali hoće li drugi put uspjeti ako prvi put nije? Mislim da je to već teško. Mnogo ovisi i o tome kako se završilo.
Svojevrsno sam bila jako zaljubljena u tipa koji u mene nije bio. Priča završila neslavno, nakon 5-6 mjeseci njegovim ghostanjem bez iskrenog razgovora oči u oči. Ja preboljela zaljubljenost.
Sreli se opet nakon tri godine. Izlazili kojih mjesec dana. Osjetila sam da mi se opet javljaju izvjesni osjećaji treperavosti vezani uz njega, no uz to sam se sjetila i ghostanja, i nisam htjela dalje nastavljati s tim čisto iz straha od već proživljenog s istom osobom, pa smo prekinuli kontakte te vrste. Pozdravimo se na ulici i to je to.
Tak da, mislim da je moguće. Ako je osoba u stanju maknuti preživjele eventualne traume iz prethodnog tipa vašeg odnosa.
annarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:44   #104
Moze se ponovno zavrsiti sa istom osobom pa i zaljubiti u nju.

Mislim da je moguce zaljubiti se ponovno u istu osobu ali da je to vrlo vrlo neuobicajeno i tesko.

Sve veze imaju neki slijed kao neku pricu i ako je prica dosla do kraja vrlo je tesko da ce se tu probuditi stare iskre.

Jedna stvar koja meni jos ne ide u glavu kada bih se zaljubljivao u neki djevojku pozeljno je da dobar dio toga o njoj ne znam. Sa nekom sa kojom sam vec bio u principu to fali.

Meni recimo fascinira kada dugogodisnji prijatelji zavrse zajedno jer mi tu fali taj dio.

Isto tako nisam razumio muskarce koji borave u friendzoni stvarno ih je malo iz te zone bilo unaprijedjeno u decka
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:42   #105
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Vjerojatnije je da se nećeš ponovno zaljubiti jer kad se odljubiš ti praktički počneš misliti da si iznad te osobe i samim time počinješ imati predrasude i u budućnosti ćeš na neki način tu osobu gledati s podsmijehom. Ja 'odljubiti se' gledam kao 'prerasti tu osobu, napraviti duhovni pomak u odnosu na tu osobu'. Ne pušim baš 'pristojne' argumente tipa 'Ma to je super osoba ali eto, nestalo je kemije...'. Ma kakva super osoba i kakva kemija, duhovno si prerastao tu osobu i to je prava istina.
Da, u pravu si.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:05   #106
Rekla bi da je moguće. Nemam osobno iskustva s tim, ali moj bivši muž ima
Bio je s curom tri mjeseca prije mene, bio je jako zaljubljen u nju. Prekinuli su, pa je neko vrijeme bio sam, pa je upoznao mene. Veza i brak od sedam godina, rastajemo se. Nakon mene je s njom, evo sad će valjda sedam godina....ko će ga znat.....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:21   #107
Ali on tu curu nikad ni nije zaboravio premda je bio u braku s tobom. Da ju je zaboravio, ne bi se pomirili nakon vaše rastave.

Čula sam i sama takav jedan primjer gdje je on prije supruge imao curu, oni prekinuli, našao suprugu, rodila curicu i bili nekih 10 godina u braku, rastali se i on i njegova bivša cura su se pomirili i još su navodno skupa. -.-
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:32   #108
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Ali on tu curu nikad ni nije zaboravio premda je bio u braku s tobom. Da ju je zaboravio, ne bi se pomirili nakon vaše rastave.

Čula sam i sama takav jedan primjer gdje je on prije supruge imao curu, oni prekinuli, našao suprugu, rodila curicu i bili nekih 10 godina u braku, rastali se i on i njegova bivša cura su se pomirili i još su navodno skupa. -.-
Pa ima toga. Znam ja neke koji su bili u vezi, pa prekinuli i oboje našli druge. I oženili se s njima i imali djecu, da bi nakon puno godina opet završili skupa.
Samo šta ja mislim da se onda nikad nisu niti odljubili zapravo.

Ja sam osobno siguran da se ne mogu zaljubiti opet u istu osobu, ako sam se jedan put ohladio. Zato jer to umre u meni, nemam nikakvu želju za ponovnim produbljivanjem kontakta i neću sigurno niti doći u priliku da se ponovo zaljubim. Mogu reći da čak osjećam i neku vrstu odbojnosti prema osobama od kojih sam se ohladio. Kao da opet stavljam u usta već prožvakanu žvaku, koja je već jednom izgubila okus. Jednostavno ne ide
Tubular bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:40   #109
Ne. Probala i drugi put je bilo još gore. Nekk ljudi se nikad ne mijenjaju.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Devil-Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 17:26   #110
Ne vjerujem (polazim od sebe). Prva asocijacija na te osobe( kad ih sretnem i sl.) je upravo ono što me navelo u njihovom ponašanju da se odljubim tj emocionalno udaljim.
123P321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 11:09   #111
Mozes se zaljubiti u istu osobu. Ja jesam.
Shvatila sam prekasno njegovu ljepotu u voljenju mene i zaljubila se u to. I kako je pregazio neke svoje karakteristike zbog mene, jeli je inace dosta jak karakter koji ne prelazi preko svojih stavova i uvjerenja. Tako da, moguce je. Nikad ne recite nikad !
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 11:14   #112
Ne može opet.Možemo nastaviti što smo zatomili u jednom dijelu sebe
Bernd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 14:33   #113
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
Mozes se zaljubiti u istu osobu. Ja jesam.
Shvatila sam prekasno njegovu ljepotu u voljenju mene i zaljubila se u to. I kako je pregazio neke svoje karakteristike zbog mene, jeli je inace dosta jak karakter koji ne prelazi preko svojih stavova i uvjerenja. Tako da, moguce je. Nikad ne recite nikad !
Bas lijepa prica.

Znaci bas vam je stalo jedno do drugog.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 17:34   #114
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Bas lijepa prica.

Znaci bas vam je stalo jedno do drugog.
Jeli me trolas ili sto?
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 18:42   #115
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
Jeli me trolas ili sto?
Totalno ne, stvarno mi se se svidjelo.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 21:48   #116
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Totalno ne, stvarno mi se se svidjelo.
Ok.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.