Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 10:06   #1
Situacija sa polusestrom

Bok,
ima li tko koju pametnu za ovu situaciju? Naime, imam polusestru koja se mlada udala. Već 15 godina suprug joj ne radi (ona je to prihvatila nije mu koliko znam puno prigovarala). Ne pomaže u kuci niti s djetetom. Ona radi jako dobro placćn posao i sve ostalo po kući i oko kuće.
Ponekad bi joj roditelji rekli da mora on nesto raditi, no ona bi to maknula u stranu i ne bi o tome pričala niti se žalila. Često bi napominjala kako ima dobar brak. Prije mjesec dana u dućan gdje radi su joj dosle nove tri kolegice kojima je ispričala svoju situaciju i one su ostale šokirane kako ona njega podnosi te joj vise puta to rekle prvo u šali, a poslije na grub nacin.
Otad je pala u depresiju...ne ide na posao uzela je slobodno mjesec dana leži samo i gleda televiziju. Ne brine se o kući i djetetu. Suprug je bez obzira na to otišao na jedno putovanje sa društvom (skijanje). Što učiniti?
Hvala svima na odgovorima!
nevenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:16   #2
Par pitanja, ako može.

Razgovaraš li ti s polusestrom o ovome što se trenutno događa?
Ako da, što ti sestra govori?
Je li ona ta koja ti je rekla zbog čega je uzela bolovanje ili si ti to zaključila sama?
Koliko godina ima sestrino dijete i da li su mu trenutnom situacijom ugroženi zdravlje i/ili život?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:20   #3
Mene zanima koji je to dućan u kojemu se tako dobro zarađuje da možeš skrbiti za cijelu obitelj ....... i uzeti mjesec dana slobodno......

Došle te tri kolegice i sestra ti, čudom, progledala.

A šta....nema druge. Neka skupi svoje i ode, taman je neradnik na skijanju. I bez njega je sve sama radila, znači on kao i da ne postoji. Šta će joj takav.

Čuj depresija........ idi i reci joj nek se trgne iz ludila. Sada je vrijeme da se spasi. Ako to želi.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:31   #4
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Par pitanja, ako može.

Razgovaraš li ti s polusestrom o ovome što se trenutno događa?
Ako da, što ti sestra govori?
Je li ona ta koja ti je rekla zbog čega je uzela bolovanje ili si ti to zaključila sama?
Koliko godina ima sestrino dijete i da li su mu trenutnom situacijom ugroženi zdravlje i/ili život?
Bok
hvala na odgovoru
ja sam bila dva puta kod nje sad za praznike. Govori da je uzela bolovanje jer ju je situacija doma izludila da nema snage za ici na posao. Kad sam pitala sto tocno rekla mi je cijela u euforiji kako ima odlican brak ali da su sve krivi svekar i svekrva (koji su krenuli u crkvu te pricaju samo o vjeri te da ona ce jedan dan samo nestat i ostavit svih njih ukljucujuci i sina. Svekiji samo da napomenem ne zive s njima.)
Kad sam je pitala gdje je je suprug ona je rekla da jedino ce njega vodit sa sobom. U drugom razgovoru mi je pokazala da je pobacala kroz prozor cd od maloga te mu ukinula sve privilegije (koji ima 15 godina i moze se brinut za sebe nije ugrozen, dodje mu baka napravit rucak i oprat dok ona
lezi). Predlozili su joj svekiji da zovu supruga da se vrati ona ne zeli i brani ga stalno nek se kao zabavlja sta ce doma.Prema malome je ok sa kauca prica s njim on dodje,ruca i ide s prijateljima van jer su mu praznici. sto se tice ducana napisat cu ti priv poruku jer ne bih javno .

Zadnje uređivanje nevenka123 : 04.01.2018. at 10:55.
nevenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:56   #5
Slabo sam ovo shvatila - muž ne radi, njegovi roditelji pričaju o vjeri, sin je ok, ona stalno leži na kauču i sada ne radi - jel to to?

Ne znam što bi ti tu trebala ako ti se ne žali, a ako se žali saslušaj je i postavljaj pitanja koja će ju navest da razmisli o situaciji, a da joj ne soliš pamet.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:07   #6
Ajde što joj muž ne radi, ali da ne pomaže ni u kući ni s djetetom? Pa što radi onda cijeli dan?
Nek otvoreno popriča s njim. Ako se ne odluči promijeniti, neka razmisli o razvodu. Ne znam što ima ona od tog čovjeka koji očito ne pridonosi ni financijski ni emotivno niti je angažiran.
Ona je u depri, a on na skijanju. S društvom i njenom lovom.
Osim ako mu kita nije od suhog zlata, nek krene dalje. Ima još vremena povratiit dostojanstvo i naći nekoga tko je spreman uložiti trud.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:48   #7
Prvo kažeš da je u banani radi toga što su joj kolegice otvorile oči, sad je u banani zbog njegovih.
Poanta priče je da je ona ipak u banani i tko bi je krivio kad mora bit i muško i žensko i mama i tata, pored nesposobnog i lijenog čovjeka pored sebe.
Nek se liječi u krevetu a onda nek se vrati jača i šutne ga tamo di mu je mjesto.
Koji bezobrazluk jbt.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:00   #8
[QUOTE=skorpionka87;67316561]Prvo kažeš da je u banani radi toga što su joj kolegice otvorile oči, sad je u banani zbog njegovih.
Poanta priče je da je ona ipak u banani i tko bi je krivio kad mora bit i muško i žensko i mama i tata, pored nesposobnog i lijenog čovjeka pored sebe.
Nek se liječi u krevetu a onda nek se vrati jača i šutne ga tamo di mu je mjesto.
Koji bezobrazluk jbt.

moj je dojam da je ovo za svekije rekla samo tako jer nije htjela protiv muza zapocinjat pricu i da s njima nema vecih problema ,(mozda grijesim u svakom slucaju bi je mi ko obitelj podrzali sto god zeli) sve drugo si u pravu....
nevenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:12   #9
Neka se počne ponašati kao da ona i sin žive sami, neka kuha samo za sebe i njega, pere samo svoje i od sina, a muž neka briga sam o sebi...od toga šta će jesti, obući, oprati. Ali koliko kontam, njoj to baš i ne smeta, tako da ne znam zašto bi joj i pomagala. Ako joj 15 godina nije dovoljno da otvori oči, onda neka uživa i dalje u svom savršenom braku.
Inače, ako radi u DM-u kao trgovkinja, ima plaću sigurno veću od pola nas koje imamo VSS, brdo radnog staža i, možda, neku rukovodeću funkciju.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:12   #10
Malo toga ti tu možeš napraviti osim da održavaš s njom kontakt i kroz bliskost joj daš šansu da ti se dodatno otvori (s obzirom da sumnjaš na to da nije potpuno iskrena oko uzroka svog nezadovoljstva).
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:20   #11
Eventualno možeš biti joj moralna podrška,saslušati ju ali ti konkretno ne možeš joj pomoći u njenom odnosu s mužem.
Pokušati je izvući iz kuće i bezvoljnost i u koji je upala.
Odavno je trebala tog čovjeka prodrmati i ne pristati da bude krpelj koji troši lovu i ne sudjeluje u ničemu.
Koja je to trutina.
__________________
Nekad nekoga vidiš zadnji put.. I nikad ne preboliš, što nisi znao
-Sanjar- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:29   #12
Šta je u glavi tih žena koje uvjeravaju sve u svoju "svemirsku ljubav" i "divan brak" iako je svima jasno da ih tretiraju grozno....?
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:13   #13
[QUOTE=tina789;67318111]Šta je u glavi tih žena koje uvjeravaju sve u svoju "svemirsku ljubav" i "
Meni je kolegica u prošloj školi, sa sličnim mužem i na slično pitanje, odgovorila, "pa sama razmisli, nije lijep, nije bogat, lijen je, a ja ipak ne mogu bez njega...." Hja....neke misle da ne mogu do boljega, neke su previše lijene i uplašene da bi pokušale, neke valjda i ne mogu.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 18:39   #14
Quote:
nevenka123 kaže: Pogledaj post
Otad je pala u depresiju...ne ide na posao uzela je slobodno mjesec dana leži samo i gleda televiziju. Ne brine se o kući i djetetu.
Mene bi ovo ponukalo da je uzmem za ruku i vodim njenom doktoru. Ili, ako se ne da iskorijeniti od ispred TV-a, da odem njenom doktoru bez nje. Zvuči ozbiljno, bojim se da njena situacija nije za nestručne savjete ovakvih kao mi, na forumu.



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
__________________
Je.
CodeName is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 19:16   #15
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Mene bi ovo ponukalo da je uzmem za ruku i vodim njenom doktoru. Ili, ako se ne da iskorijeniti od ispred TV-a, da odem njenom doktoru bez nje. Zvuči ozbiljno, bojim se da njena situacija nije za nestručne savjete ovakvih kao mi, na forumu.



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Slažem se. Meni sestra zvuči kao jedna od onih osoba koji su godinama potpuno van kontakta sa svojim pravim mislima i osjećajima, tako da zapravo dijelom i zaista ne zna što ju muči, a dijelom je u denialu. Treba joj netko tko će točno znati kojim putem pristupiti onome što ju muči. Treba joj psiholog.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 01:06   #16
Sta joj je dijete krivo zasto bi njega napustila?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:06   #17
Polusestra ti je uhvatila trofejnog muža i sretna je što svi vide da je u stanju hraniti dembela. Zbog toga bi se radije odrekla djeteta nego zagondžije. Sposobna žena, no očito je pobrkala prioritete.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:33   #18
Ženska osoba radi u dućanu.
Kolika plaća jedne prodavačice može biti?
Par tisuća kuna?
To je super plaća?

Prije bih rekao da ih financiraju njegovi.
Koji su odjednom "našli" vjeru

Što se poslova po kući tiče, jbg. to svatko uređuje kako mu paše.
Drugo je pitanje kaj lik radi.
Jer ako po cijele dane ne radi ništa....
Nije dobro ni za njega, ni za djete (makar ovo ima 15. godina već).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:13   #19
bok
evo epiloga ove price .Sinoc je suprug dosao doma sa skijanja ona se ustala kad ga je vidjela i izgleda mi malo bolje volje. Vecerali smo zajedno nakon cega je on otisao s prijateljima na pecenje nekog mesa.
Zamolila me da nista ne govorim njemu sto sam ispostovala.Ono sta je rekla da bi se odrekla sina je rekla u ljutnji što ne shvaca niko od nas ozbiljno, jer je jako dobra majka,malome nista ne fali.(ne ulazim u to sta ta obit. dinamika nije dobra za njega govorim o ovim stvarima kao pomoc u skoli, izeti ,hrana,druzenja)
Za tjedan dana se vraca na posao iako mi je rekla da joj je muka doci medju te kolegice(tvrdi da se izlanila oko svoje situacije u trenutku ljutnje i da joj je zao jer one ne prestaju o tome pricat medju sobom).


Sta se tice njene place iako nebitno za ovu temu zaista prodaje nesto u svom ducanu (ne mogu reci sta)distributer je i po drugim mjestima i dobro zaradjuje, a u sezoni jako dobru svotu (meni je pokazala vise puta te znam).Njegovi su siromasni i ne daju joj novac. Njen otac ima apartmane i od toga isto dobije dio. Djed unuku cak kupuje skupe poklone te markiranu odjecu,play station ,jer je dobrostojeci.

Hvala svima na odgovorima biti cu joj podrska ako bude htjela otici sa nekim popricati sto sam joj i predlozila.Ovako ce funkcionirat do sljedece depre pretpostavljam

Zadnje uređivanje nevenka123 : 05.01.2018. at 12:37.
nevenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 13:47   #20
Quote:
nevenka123 kaže: Pogledaj post
bok
evo epiloga ove price .Sinoc je suprug dosao doma sa skijanja ona se ustala kad ga je vidjela i izgleda mi malo bolje volje. Vecerali smo zajedno nakon cega je on otisao s prijateljima na pecenje nekog mesa.
Odma poletila kad se taj prekrasni princ vratio doma.

Oprosti,ali nije mi normalno da je on 15 godina doma,a da prstom ne mrdne da bi počistio,skuhao ili bilo kaj.
I onda još financira njegova putovanja i izlaske dok ona čami sama doma.Pa jel nije mogla i ona ići?
Još ga sva sretna dočeka i svi drugi su krivi,samo ne njegovo visočanstvo...
Nekim ljudima nažalost nema pomoći.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.