Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 21:55   #21
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Kad bih ja dosla na vikend kod njega prije nego smo uselili
.......
Pobogu milomu, dajte mi obasnite sto se tu dogadja
ako sam dobro shvatila, oboje ste se uselili u tu kuću gdje žive njegova mama i sestra sa svojim djetetom?
iselite se.
ozbiljno.
sestra ima malo žešćih problema, sjebat će vas oboje.
a i nije baš bezopasna.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:56   #22
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Pa je, ali nije da toga nema.
Pa normalno da ima, samo nisu baš takvi odnosi u tom slučaju. Evo odma sam se sjetio članka od jučer: https://www.24sata.hr/news/ostavila-...-sestra-555060

Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Pa s obzirom na takve reakcije s njene strane......khmm.... nešto fakat gadno je u pitanju
Ne znam kako vama, i njima u kući, al' meni to nije normalno...
Pa meni ovako na prvu djeluje da mu sestra ima emocionalno nestabilni poremećaj osobnosti

Normalno da nije normalno
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:57   #23
Ona aktivno odbija bilo kakvu mogucnost upoznavanja nekoga, dejtanja, cak i uz svu mogucu logistiku i pomoc oko djeteta. Otac male je u drugoj vezi u kojoj ima dijete i tu je isto zabranila da polusestre budu u kontaktu, nego otac mora doci k njima da vidi malu, a pocesto ga zadrzi da prespava na kaucu. Meni je to bizarno i ocito je tu pregrst nerazrijesenih odnosa koji zalaze u patologiju. Mislim ako je ona na bilo koji nacin osjeca privlacnost prema bratu, sto mi pobogu mozemo od te zene ocekivati?
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:58   #24
Je l ona samo meni djeluje kao ljubomorna bivša cura ?

Nemoj joj to reći da joj ne bi dala dobru ideju...
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:02   #25
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ako sam dobro shvatila, oboje ste se uselili u tu kuću gdje žive njegova mama i sestra sa svojim djetetom?
iselite se.
ozbiljno.
sestra ima malo žešćih problema, sjebat će vas oboje.
a i nije baš bezopasna.
Ne, ne, mi zivimo sami na drugom kraju grada. A to da nije bezopasna, to apsolutno stoji, mene samo zanima kako tome stati na kraj jer je u pitanju fizicko zlostavljanje.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:03   #26
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Je l ona samo meni djeluje kao ljubomorna bivša cura ?

Nemoj joj to reći da joj ne bi dala dobru ideju...
To je i on rekao, da mu ona zadaje problema vise nego bilo koja partnerica s kojom je bio. Da je to uopce u istoj recenici i da usporedjuje njeno ponasanje s djevojkom... puno govori.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:06   #27
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Ne, ne, mi zivimo sami na drugom kraju grada. A to da nije bezopasna, to apsolutno stoji, mene samo zanima kako tome stati na kraj jer je u pitanju fizicko zlostavljanje.
sorry, pogrešno sam skužila.
kako se ona ponaša prema svom djetetu? kako prema majci?
ima li kakvih prijateljica? održava li s njima normalne odnose?
kako funkcionira na poslu?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:12   #28
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
sorry, pogrešno sam skužila.
kako se ona ponaša prema svom djetetu? kako prema majci?
ima li kakvih prijateljica? održava li s njima normalne odnose?
kako funkcionira na poslu?
Maloj naoko nista ne fali, ali kad zagrebes dublje, vidis da tu ima nekih problematicnih stvari. Jede se samo fast food/mikrovalna, iz skole su vise puta zvali jer mala nije dosla na nastavu (iz razloga sto se mama nije probudila ujutro da ju odveze). Prema baki je to dosta napeto, ona pokusava sve odrzati na skupu, ali tesko je. Ima nesto prijateljica, ali koliko kuzim druzenje se dosta svodi na vikend-opijanja. Ne radi, odnosno, radi obrve i trepavice od doma na crno, a uz to ubire djecji doplatak (sto je, vjerujem, prijevara zakonski).
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:23   #29
Ok, a sad nam reci gdje ti točno vidiš sebe u cijeloj toj priči i što očekuješ općenito od odnosa s njegovom obitelji?
Jer kako se meni čini, zaboravi da će to biti bajkoviti odnosi i posveti se vašoj vezi i to je to. A njegova sestra nek sama riješava svoje probleme, ima 30 godina.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:27   #30
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Maloj naoko nista ne fali, ali kad zagrebes dublje, vidis da tu ima nekih problematicnih stvari. Jede se samo fast food/mikrovalna, iz skole su vise puta zvali jer mala nije dosla na nastavu (iz razloga sto se mama nije probudila ujutro da ju odveze). Prema baki je to dosta napeto, ona pokusava sve odrzati na skupu, ali tesko je. Ima nesto prijateljica, ali koliko kuzim druzenje se dosta svodi na vikend-opijanja. Ne radi, odnosno, radi obrve i trepavice od doma na crno, a uz to ubire djecji doplatak (sto je, vjerujem, prijevara zakonski).
ne mislim da će se djetetu nešto strašno dogoditi ako ne pojede svaki dan ručak koji se sastoji od predjela, juhe, glavnog jela i deserta i ako povremeno pojede fast food, ali ovo smrdi na zanemarivanje. zna li otac djeteta za to?

a za vas dvoje je najbolje da se jednostavno maknete iz tih bolesnih odnosa. tu može pomoći jedino psihijatar.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:32   #31
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Ok, a sad nam reci gdje ti točno vidiš sebe u cijeloj toj priči i što očekuješ općenito od odnosa s njegovom obitelji?
Jer kako se meni čini, zaboravi da će to biti bajkoviti odnosi i posveti se vašoj vezi i to je to. A njegova sestra nek sama riješava svoje probleme, ima 30 godina.
Sebe? Nigdje. Ne moramo mi imati nikakve odnose, ja samo ne zelim da ga sestra mlati kad se potegnu odredjene teme, a najgore u svemu mi je sto znam da je to zbog mene/otkad sam se ja pojavila.

@simple, otac je rasijao par djece okolo ovak casual, vanbracno, mislim da nema on vremena za dubinske analize. Treba nasmagati para za sva ta uzdrzavanja.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:38   #32
Unhappy

Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Sebe? Nigdje. Ne moramo mi imati nikakve odnose, ja samo ne zelim da ga sestra mlati kad se potegnu odredjene teme, a najgore u svemu mi je sto znam da je to zbog mene/otkad sam se ja pojavila.

@simple, otac je rasijao par djece okolo ovak casual, vanbracno, mislim da nema on vremena za dubinske analize. Treba nasmagati para za sva ta uzdrzavanja.
ako ne morate imati nikakve odnose, nemojte ih ni imati.
ako ga ponovo napadne, treba pozvati policiju ili otići na hitnu pa onda prijaviti.
nema tu puno pregovaranja.

meni je žao tog jadnog djeteta
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:49   #33
Luda žena, žešće! Mani je se, kolikogod je moguće, ne možeš mijenjati niti bliske ljude, kamoli strane, Niti da je tvoja sestra. Ima struka koje se bave takvim ljudima, ali niti to nije tvoj problem. Možeš biti dečku podrška, psihološka i praktična, i baš ništa više ne možeš. Vi naprosto imate i imati ćete "kamenčić u cipeli", prilično nezgodan, ali skoro svi parovi imaju poneki. Samo treba sasvim praktično, bez prevelike filozofije, smisliti, dogovoriti, način da se čim više neutralizira. Može se.
Ja sam imala neke malo slične, mada puno blaže exkapade sa svojom sestrom, u doba njezine najveće frustracije životom. Rekla sam joj i mislila tako, kada je valjda 2., ili 3. puta pretjerala, gle stara, ili ćeš početi paziti što radiš i posebno, govoriš, ili me više neće biti briga, jer te neću moći čuti! Malo je cmoljila, malo se durila, ali kroz 2-3 mjeseca je shvatila da se ne šalim oko svog života i veze i počinjala je to uzimati u obzir. Znala sam još vidjeti osude, ljutnju, mislim i malo pakosti, u njezinim očima i mimici, ali joj se više nikada nije omaklo nešto jako loše. A kasnije je popunila vlastiti život i sve je opet postalo manje-više OK, mada mi nije i nikada neće biti najbolja prijateljica, što bi možda bilo za očekivati.
Slično sam se obračunala i sa zloćudnom i napasnom svekrvom i svela je na male doze. Dakako oba puta sam trebala i podršku, prvi puta od naših staraca, drugi puta od muža, pa čak, začuđujuće, i od svekra.
Samo se ne upuštaj u pokušaj njihove pacifikcije, ili bilo koje promjene, to je ćorav posao i samo će te iscrpiti bez veze.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 23:00   #34
S obzirom da je i tvoj dečko svjestan kako to nije normalno ponašanje, planira li nešto poduzeti? Prestati se viđati s njom, prijaviti je ako ponovi? Nešto će promijeniti ili će i dalje trpiti?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 23:16   #35
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
S obzirom da je i tvoj dečko svjestan kako to nije normalno ponašanje, planira li nešto poduzeti? Prestati se viđati s njom, prijaviti je ako ponovi? Nešto će promijeniti ili će i dalje trpiti?
On sad radi pa smo se culi porukama. U svjetlu danasnjeg skandala sa zvanjem policije, smatram da je bitno da pitam neke stvari. Prestat ce vidjanja. Takodjer sam ga otvoreno pitala misli li da postoji sansa da njegova sestra gaji ne bas sestrinske osjecaje prema njemu, na sto je nakon par minuta odgovorio da mu je to znalo pasti na pamet.


Super.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 23:22   #36
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
S obzirom da je i tvoj dečko svjestan kako to nije normalno ponašanje, planira li nešto poduzeti? Prestati se viđati s njom, prijaviti je ako ponovi? Nešto će promijeniti ili će i dalje trpiti?
Da, sigurno će prijavit rođenu sestru:klap:
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 00:05   #37
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Prestat ce vidjanja.
Odlično. To je dobar prvi korak i možda bude bilo dovoljno. Ona još uvijek živi s mamom?

Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Da, sigurno će prijavit rođenu sestru:klap:
Fizički ga zlostavlja, a i ona je njega, rođenog brata :klap: , prijavila zbog nečeg što uopće nije učinio.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 00:16   #38
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Fizički ga zlostavlja, a i ona je njega, rođenog brata :klap: , prijavila zbog nečeg što uopće nije učinio.
Nisam u toku, makar svejedno. Ne znam šta bi trebala uradit moja sestra da je odlučim prijavit. Možda da pobije pola obitelji
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 01:41   #39
S obzirom da je otac umro od raka na mozgu, mozda i ona ima neki tumor, jer se ljudi onda ponasaju tako kako se ona ponasa.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 07:45   #40
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
S obzirom da je otac umro od raka na mozgu, mozda i ona ima neki tumor, jer se ljudi onda ponasaju tako kako se ona ponasa.
Ovo je vrlo lako moguće, ali dokazivo jedino ako ona sama pristane na pregled.

Što se tiče vašeg (ne)odnosa, ja bi na tvome mjestu sjela s dečkom i obavila jedan ozbiljan razgovor. Kao prvo, rekla bi mu da više ne želiš ići u tu kuću jer se ne osjećaš dobro, a on ako želi, neka ide sam posjetiti majku i sestru. Isto tako, zabranila bi dolaske njegove sestre u vašu kuću (ako uopće i dolazi). Što se tiče njegove mame, ona bi bila uvijek dobrodošla kod vas, pretpostavljam da nemaš nekih većih problema u komunikaciji s njom, tako da povremene posjete ne bi bile problem. Sestru bi ignorirala, predložila dečku da je i on ignorira, a mami neka bude na pomoć ako zatreba.
Ti i tvoj dečko ste sada posebna obitelj, sebi na prvom mjestu, a mama i sestra neka se koprcaju kako znaju. Nije njegovo da rješava te probleme, jedino može pomoći mami ako se ova odluči riješiti te probleme, odnosno sestri ako odluči potražiti stručnu pomoć.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.