Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 01:05   #1
Razdvajaju li nam se putovi? :(

Bok svima,

Evo trebam savjet oko "problema" ako se to uopce moze i nazvati problemom. Ja i dragi vec neko vrijeme u vezi i zaista sve ide kako treba (oboje imamo 27 godina). Poceli smo planirati zajednicki zivot jer smo smatrali da je doslo vrijeme da zivimo pod istim krovom. Najvise nas je izmorila cinjenica sto oboje od faxa zivimo s cimerima i stalno se "borimo" za malo privatnosti i komoda. Vec mjesecima planiramo kako i sto i uzbudenje je raslo s obzirom da smo lagano poceli traziti stanove, sada kada sam i ja napokon nasla stabilan posao u struci.

Dragi takoder radi, ali je radio na ugovoru na odredeno i trazio je novi posao vec neko vrijeme i nasao ga-u 200 km udaljenom gradu. Posao je zaista dobar, usudila bih se reci predobar i moj ga decko zasluzuje ali postavljam pitanje, sto s nama?

Plan je da se on preseli u taj grad. Decko je pozelio da nsstavimo s planom o zajednickom suzivotu ali zadnje sto zelim je to da vozi umoran i da je previse vremena na putu tako da je ta ideja otpala.

S druge strane, ja se mogu preseliti s njim ali teskom mukom sam dosla do ovog posla, kamoli ne u gradu koji je puno manji od ovog gdje smo sada. Ako i uspijem to nece biti u skoroj buducnosti.

Njemu sam potpuna podrska iako me u stvarnosti izjeda briga i pitam se razdvajaju li nam se u nekom smislu putovi. Takoder nisam fan veze na daljinu,to sam prosla s bivsim deckom i u potpunosti me iscrpilo. Tuzna sam jer smo do proslog tjedna gledali nas zajednicki stan sada gledamo stan za njega. Nisam ni fan toga da iducih par godina nasa veza postane vikend veza i da kada bi trebali stvarati temelje za zajednicki zivot mi cemo ga voditi svatko u svome gradu.

On to ne gleda kao problem, za njega je taj aranzman podnosljiv i onda nakon 2-3 godine se mozemo zenit i zivjeti zajedno.

Rekla sam mu da mi je suludo ulaziti s nekim u brak koga sam par godina vidala vikendima, bez da imam dojam svakodnevnice.

Uglavnom, ispreplecu se osjecaji tuge i brige. Tuzna sam jer sam opet suocena sa vezom na daljinu i to bas s covjekom kojeg zelim blize vise nego ijednog do sada. Brinem se kako odrzati realnost takve veze bez da smo u limbu honeymoon faze, brinem se kada ce nam se putevi opet spojiti i brinem se kako znati jesmo li zaista funkcionalan par ako u kljucnoj fazi veze budemo fizicki najrazdvojeniji.

Hvala svima na citanju. Nadam se da ce me bar poneka dusa razumjeti
TheLea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:25   #2
Ako se volite nista nije ne moguce.

A ti tu kako opisujes sve to izmedu vas, ispada da da.

Dakle, sve jasno.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 02:26   #3
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Ako se volite nista nije ne moguce.

A ti tu kako opisujes sve to izmedu vas, ispada da da.

Dakle, sve jasno.
Je. U bajkama braće Grimm.
U stvarnosti veza koja će se 2-3 godine sastojati od, a vjerojatno ne baš svih, vikenda, sigurno ima problem! Ne mislim neprelazan, ali da će biti puno teže i izazovnije za oboje, nego li da su počeli sada živjeti zajedno, to sigurno hoće!
Svačega će im faliti, svakojaka pitanje će naići, svakojake situacije koje inače ne bi nailazile, nailaziti će oboma. I tako dalje. Trebati će se jako potruditi da sve uspije, sumnjam da hoće baš samo tako, samo od sebe. Kao što se kretalo do sada po logičnoj trasi.
Ne želim biti ptica zloslutnica, ali ne smije se podcijeniti utjecaj otežanih okolnosti, a niti puno novih ljudi u životu.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 03:03   #4
Gle, ti si u startu našla tisuću razloga zašto nećete uspjeti i ne vidim smisao da te itko ovdje uvjerava u suprotno.
Sama ne vjeruješ u to i okej, onda se pomiri s tim .

Kažeš da si jedva došla do posla i da ćeš tamo "teško naći posao".
Jesi uopće pokušala?

Zašto bi vaša veza morala biti na daljinu dug period?
On se preseli, ti ostani tu di jesi i traži posao tamo i kad ga dobiješ - ideš k njemu.

No opet, neda mi se pretjerano trošit slova jer u tvom prvom postu se daju pročitat sve moguće izlike i razlozi zašto je svaka ideja neizvediva. Što uopće želiš da ti ljudi kažu?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:30   #5
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post

Zašto bi vaša veza morala biti na daljinu dug period?
On se preseli, ti ostani tu di jesi i traži posao tamo i kad ga dobiješ - ideš k njemu.
Da. Istodobno može i on tražiti podjednako dobar posao u njenom gradu pa tko ga prvi dobije, seli se. Ovisi o strukama, ali valjda će u godinu dana uspjeti iskemijati nešto.
Šteta je da dobra veza propadne zbog posla.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:16   #6
Ne bih sada o detaljima svoje struke ali da zaista je tesko naci nesto na odredeno kamoli ne na neodredeno. Igrom slucaja poznajem nekoliko starijih kolegica iz tog grada i kazu da su godinama bez posla, jer zaista nema posla u nasoj struci. Oni koji se i zaposle su potkovani politickim i rodbinskim vezama- a ja nemam nista od toga.

Mogla bih se preseliti njemu ali to bi znacilo da bi morala raditi posao van struke i to vjerojatno kao prodavacica ili slicno. Tesko mi je nakon toliko truda zamisliti da sada dam otkaz i radim nesto ko da fax nisam ni zavrsila.

Decko ima odlicnu mogucnost napredovanja,tako da je njemu plan minimalno par godina ostati na tom radnom mjestu.

Znam da uvodni post asocira na to da sam vec to sve osudila na propast ali samo sam iznijela svoje prvotne emocije i strahove. Ja cu svakako dati sve od sebe da to funkcionira, samo su me zanimala eventualna iskustva ako je netko prosao kroz slicno.
TheLea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:46   #7
Quote:
TheLea kaže: Pogledaj post
Ne bih sada o detaljima svoje struke ali da zaista je tesko naci nesto na odredeno kamoli ne na neodredeno. Igrom slucaja poznajem nekoliko starijih kolegica iz tog grada i kazu da su godinama bez posla, jer zaista nema posla u nasoj struci. Oni koji se i zaposle su potkovani politickim i rodbinskim vezama- a ja nemam nista od toga.
To ak su one godinama bez posla uopće ne znači da bi i ti bila.
Teško je naći posao općenito kod nas.
Da li si se uopće javila na kakav oglas ili probala?
Glupo je unaprijed govoriti.

I ništa ne mora značiti ako ti prošla veza na daljinu nije uspjela da neće ni ova.
Vidjet ćeš kaj će biti i kak će to sve skupa funkcionirati.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:06   #8
Ma dajte, pa valjda cura zna gdje ima opcija i mogucnosti posla, nije u toj struci od jucer. Ja sam isto u struci za koju generalno nema posla ili se tesko dodje do icega, tesko se dolazi do odredjenog posla a dobitak na neodredjeno je ravno dobitku na lutriji, pa svejedno znam gdje se sto nalazi i tko i kakva je situacija i slicno. I cura ne razmislja negativno niti se osudila na propast, ali je situacija kao takva sasvim nova i teska i postavlja pregrst pitanja za buducnost. I naravno da se brine, pa stalo joj je!

Da ne duljim, vidi kako ce ici prvi period (mjesec - dva), mozda se recimo njemu ne svidi na tom poslu ili neznamsto bude pa se vrati. To jest, dajte vezi kratkog vremena pa cete vidjeti dalje. Ali nekako imam osjecaj, zelite li stvarno biti skupa, netko ce se morati zrtvovati. Ne znam, ti ili on.

Jer neka stabilna veza koja se nalazila pred zajednickim zivljenjem, pa da zasada nema nista od tog, vec velika razdvojenost, moze samo kulminirati frustracijama. I kad je frustracija golema, tesko da moze na dobro.

U svakom slucaju, sretno! Vjerujem da vam nije lako..

Kako on gleda na tu situaciju?
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:29   #9
Quote:
TheLea kaže: Pogledaj post
....

Mogla bih se preseliti njemu ali to bi znacilo da bi morala raditi posao van struke i to vjerojatno kao prodavacica ili slicno. Tesko mi je nakon toliko truda zamisliti da sada dam otkaz i radim nesto ko da fax nisam ni zavrsila.

Decko ima odlicnu mogucnost napredovanja,tako da je njemu plan minimalno par godina ostati na tom radnom mjestu.

....

Da sam na tvom mjestu ni slucajno ne bih ostavljala taj konacno dobiveni posao kako bih drugdje, uz faks, radila kao prodavacica ili sl. Nema te ljubavi koja ce ti nadomjestiti unutarnje nezadovoljstvo i osobne propustene prilike.

Decko prilicno povrsno razmislja o ubracivanju, tako da bih na tvom mjestu bila oprezna. I obratila bih paznju na to kako se on postavlja prema soluciji da ostavis taj posao, dodjes k njemu i radis kao prodavacica ili nesto slicno.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:53   #10
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Ma dajte, pa valjda cura zna gdje ima opcija i mogucnosti posla, nije u toj struci od jucer. Ja sam isto u struci za koju generalno nema posla ili se tesko dodje do icega, tesko se dolazi do odredjenog posla a dobitak na neodredjeno je ravno dobitku na lutriji, pa svejedno znam gdje se sto nalazi i tko i kakva je situacija i slicno. I cura ne razmislja negativno niti se osudila na propast, ali je situacija kao takva sasvim nova i teska i postavlja pregrst pitanja za buducnost. I naravno da se brine, pa stalo joj je!
Ja sam se samo pitala da li je uopće pokušala naći posao.Znači,bez obzira na priče,situaciju kakva je općenito,veze,vezice i sve ostalo,da li je poslala koju molbu ili unaprijed govori.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:20   #11
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ja sam se samo pitala da li je uopće pokušala naći posao.Znači,bez obzira na priče,situaciju kakva je općenito,veze,vezice i sve ostalo,da li je poslala koju molbu ili unaprijed govori.
Takodjer.

Naravno da neces dobit posao ako se nisi ni pokusao javiti, a ako u startu imas stav da ce nesto propasti kolike su sanse da se desi suprotno?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:33   #12
Na moje sveopce iznenadjenje, u akademskoj su zajednici brakovi na daljinu ucestala pojava. Pod daljinom cak mislim i na razlicite drzave. Razlog tome je vjerojatno taj sto, kad dobijes stalnu poziciju (tenure), nema pretjerane motivacije za selidbu.

Dakle, to postoji. Rijec je o duljim brakovima, ne slusam puno o razvodima. Kako to funkcionira, znaju oni. A je li ti ovakvi primjeri ista znace, znas ti.
zbunjolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:31   #13
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
Na moje sveopce iznenadjenje, u akademskoj su zajednici brakovi na daljinu ucestala pojava. Pod daljinom cak mislim i na razlicite drzave. Razlog tome je vjerojatno taj sto, kad dobijes stalnu poziciju (tenure), nema pretjerane motivacije za selidbu.

Dakle, to postoji. Rijec je o duljim brakovima, ne slusam puno o razvodima. Kako to funkcionira, znaju oni. A je li ti ovakvi primjeri ista znace, znas ti.
Istina.
Ja sam godinama u takvoj zajednici.
Suprug radi vani. I šljaka. Nije lako, daleko je od idealnog, ali ide.

E sad, suprug i ja smo prije trenutnog aranžmana ipak živjeli relativno dugo zajedno, pa je to opet drugačija situacija od situacije autorice.
Ona u biti nikad nije ni živjela u zajednici sa svojim partnerom i s pravom se premišlja oko svoje situacije.

Na njenom mjestu bih, ako bih voljela tog čovjeka vikend aranžmanu ipak dala šansu. Bez napištanja svog posla i trčanja grlom u jagode.
Život je lopta šarena i svašta se može dogoditi u budućnosti.
Tko zna što se može dogoditi s njenim i njegovim poslovnim planovima kroz određeno vrijeme, a stvarno je šteta prekidati kvalitetan odnos s nekim samo zato jer nam trenutna računica na papiru nije idealna.

Autorice, a da probaš dati šansu tom vikend partnerstvu?
Bilo bi najbolje da imate neki zajednički stan, pa neka ti se dečko vraća vikendom u vaš dom.
Dvije, tri godine vikend suživota, u najgorem mogućem scenariju, ne mora biti smrtna presuda vašem odnosu.
Mislim, nije da je to kratak period, ali nije ni ne neodređeno dug kad su u pitanju ljudi koji se vole.
Kažeš da si prošla kroz vezu na daljinu i da ti je bilo grozno.
Vjerujem da je.
Ali nisu sve veze iste, niti je čovjek isti u svim vezama.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:40   #14
evo i moje iskustvo;


ja i dragi smo od početka u vezi na daljini (sad već 10mj), ja ZD, on VŽ, s tim da on radi vani. (bilo je tu preko 1000km između nas )

do sad je radio za Hrvata , pa je dolazio svaka 3 tjedna doma na 5 dana, a sad radi za stranca, i sad se nećemo vidjet do Uskrsa, (2 mjeseca).

teško je , ali izvedivo... treba puno razumijevanja, razgovora, povjerenja i ljubavi.

uostalom, treba probati. jer ako ne probas nećeš ni znati !

želim vam sreću
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 02:04   #15
6 godina sam bila u vezi sa 150 km udaljenosti, od toga 5 u braku. Da, udala sam se bez da smo MM i ja ikada skupa zivjeli i vidjali smo se vikendima. Zadnjih 5 godina zivimo skupa. Bilo je tesko, ali kvalitetnog partnera se tesko nadje i ponovila bi sve opet. Nikakav problem nismo imali kada smo se konacno uspjeli spojiti u svakodnevnicu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:47   #16
svakako je teško. i s neizvjesnim rezultatom. od priča u mojoj okolini, 2 su ajmo reći nesretne, a jedna sretna

frendica... 10 god veze. ona okolica Karlovca, on Slavonija. nitko od njih ne želi živjeti u mjestu onog drugog. oboje imaju stabilne poslove u svom mjestu. godinama se dogovaraju za život u Zg, ali eto nitko ništa konkretno nije poduzeo. bilo je tu svega. pa i jedna prevara s njegove strane. po meni, ona gubi vrijeme s njim jer bi već našli rješenje da im je toooliko stalo.

druga frendica... on je živio u Zg, ali zbog posla odselio u jednu europsku državu. dolazi svaki vikend. vikendima im je predivno, zabavljaju se i ljubav cvate. no, dobio je ponudu za posao u Zg i odbio. ona ne želi tamo živjeti, on ne želi u Zg. no, nekako o tome ne pričaju. problem se stavlja pod tepih s nadom da će rješenje samo doći. i tako su odvojeni već 2 god.

mislim da je teško promijeniti sve jer se navikneš na život i posao (na kojem možda i napreduješ u međuvremenu) i u tom drugom gradu. netko uvijek mora napravit kompromis. a ponekad nijedna strana to ne želi.

a sretna priča.. rođakinja. 3 god je radila u SAD-u i lik je dolazio avionom i ona nazad u Hr. ali su se viđali par puta godišnje. oženili su se prošle god. no, ona je od starta znala da je njen boravak tamo ograničen i da se želi vratiti.
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:54   #17
meni bi bilo vaznije biti uz voljenu osobu od karijere, a i posla ima svugdje pa se covjek vec nekako snadje, ali to sam samo ja.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:14   #18
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
meni bi bilo vaznije biti uz voljenu osobu od karijere, a i posla ima svugdje pa se covjek vec nekako snadje, ali to sam samo ja.
I meni.
Dva puta sam ostavila stalan i dobar posao (isto rijetka struka) i otišla za mužem. Nisam se ni trena pitala što trebam napraviti.

Ja nisam pogriješila. Možda sam samo imala sreće.
Našla sam opet posao u toj rijetkoj struci, sve se posložilo.
Meni su ljubav i zajedništvo na prvome mjestu.

Ali nikome ništa ne bih savjetovala jer svaki je slučaj dukčiji.
I posao je teško danas naći, i nedajbože da pođe nešto po krivu.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:20   #19
Idi za njim...

Prekvalifikacija ne dolazi u obzir? Nije loše mijenjati poslove, pitati i na drugim mjestima, tražiti što se može raditi od kuće. Kad je čovjek na dobrom poslu i mjestu, obično se i za njegovu ženu nađe nešto.

Moja rodica je tvojih godina, izrazito suficitarne struke, ali, dok je bila nezaposlena, rodila dvoje djece. Isto muž na dobrom poslu. Na kraju došla na razgovor i lik je primio bez ikakve veze. Prosto rekao: Zaposlit ću vas, samo zato što niste kalkulirali, već rodili na vrijeme. Eto, nikad ne znaš.

Ja bih otišla za njim. Sretno!
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 00:43   #20
Razdvajaju. Točka

Ako vi sa 27. godina niste u stanju sjesti i napraviti plan šta ćete i kako, onda jebeš sve. Umjesto da razmišljaš kako da se malo bolje upoznate, da vidiš ima li šanse da uzmeš neplaćeno pola godine da uselite i vidite kako vam ide, da radiš računice hoćeš li za recimo godinu, dvije ostat trudna pa izvuć porodiljni, pa možda u međuvremenu naleti neki drugi posao, ti si za svako rješenje našla opravdanje zašto ne valja i to je to. Zašto bi bilo loše da neko vrijeme vozari ili da vozari svaki drugi, treći dan? Pa ni to ne bi trajalo vječno. Ja ne bih bila spremna prekinuti s čovjekom kojeg navodno volim samo radi karijere. Znam da se posao danas teško pronalazi, pogotovo na Balkanu, ali koliko često pronalaziš pravu ljubav? Osim, ako nije riječ o pravoj ljubavi, onda dobro

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
meni bi bilo vaznije biti uz voljenu osobu od karijere, a i posla ima svugdje pa se covjek vec nekako snadje, ali to sam samo ja.
I ja. Bila sam s momkom skoro dvije godine u vezi na daljinu i koliko god je bilo teško, nije mi palo na pamet radi toga prekinuti. Vjerovatno ne bih izdržala dulje od tri-max četiri godine tako, ali mi smo si zacrtali cilj i nije bilo govora o odustajanju.
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.