Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2006., 23:39   #41
Quote:
AxMi-24 kaže:
Joj gezane gezane. Razlika je da ono šta ja govorim podržavaju brojni eksperimenti dok ono šta ti govoriš proturječi istim brojnim eksperimentima. Drugim riječima, fino si ti to smislio ali to u ovom svemiru neradi.
geza: Problem je u tome što ti od kada te na ovom forumu znam ništa nisi rekao, odnosno, rekao si ono što ti misliš o meni, a to nema nikakve veze s bilo kakvim eksperimentom. Obratno je opet. Sve što sam ja napisao dokazano je eksperimentima i iskazima velikih znantsvenika svijeta. Ti bi već jedanputa trebao citirati što je geza napisao, a zatim to opovrgnuti s tim tvojim eksperimentima, ili dokazima, a ne s tvojim verbalizmima, ali za tako što ti nisi sposoban.
Jesu li možda ti tvoji eksperimenti dokazali to što pišeš ovdje, t.j. da ja o imaginaciji pišem " gluposti".
Ja ti predlažem okani me se, ako imaš barem 1 cm više od 165 cm??
To što radiš, i pišeš otišlo je daleko od svake razumne, pristojne, kulturne i znanstvene mjere!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 00:17   #42
Gezane gezane. Lažeš tako da skoro i sam u to vjeruješ...
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 09:23   #43
Quote:
AxMi-24 kaže:
Gezane gezane. Lažeš tako da skoro i sam u to vjeruješ...
Ti si poslovično drska i nekulturna osoba! Reci, napiši gdje lažem, što sam lažem, gdje sam slagao. Ti možeš reći sebi da lažeš, svojoj mamai, tati, baratu ili budali koja ti to dozvoljava. Odakle ti pravo da nekom drugom kažeš da leže? Tko si ti gospodine? Tvoje osobne subjketivne i paušalne etikete zaljepi si pred ogledalom na svoje čelo! Tebi i pripadaju. Što sam ja to slago, gdje sam ja to slagao? Napiši, citiraj i nemoj molim te dalje brbljati.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 10:48   #44


geza kaže AxMi-24tini: Tko si ti gospodine?

geza, pa od kada su indecentne individue gospoda?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 12:17   #45
Quote:
geza kaže:
Ti si poslovično drska i nekulturna osoba! Reci, napiši gdje lažem, što sam lažem, gdje sam slagao. Ti možeš reći sebi da lažeš, svojoj mamai, tati, baratu ili budali koja ti to dozvoljava. Odakle ti pravo da nekom drugom kažeš da leže? Tko si ti gospodine? Tvoje osobne subjketivne i paušalne etikete zaljepi si pred ogledalom na svoje čelo! Tebi i pripadaju. Što sam ja to slago, gdje sam ja to slagao? Napiši, citiraj i nemoj molim te dalje brbljati.
Evo kad si već spominjao bio kalcij da njega uzmemo kao primjer. Tamo ti je hrpa nas probala objasnit zašto se to krši sa svakim zakonom fizike (pošto su oni rađeni po experimentalnim podatcime vrijedi da tvoje idje krše te iste eksperimente).

Koliko se sjećam. Nisi niti jedan argument prihvatio. I dalje si trabunjao svoje viđenje kao jedino točno i naravno nigdje ni jednog dokaza osim činjenice da si to Ti rekao.

Slično je bilo i za hladnu fuziju (opet isti problem sa neshvaćanjem elementarne nuklearne fizike).

A da negovorimo o Černobil topicu di si ignorirao svaki svakcati podatak koji smo napisali i nastavio u starom dobrom religijskom stilu.

I tako je u principu bilo sa svakom temom. Danas se niko netrudi davat ozbiljne protuargumente jer smo svi već naučili da ih ni ne pročitaš i samo nastaviš dalje trubit svoje...
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 15:40   #46
Quote:
AxMi-24 kaže:
Evo kad si već spominjao bio kalcij da njega uzmemo kao primjer. Tamo ti je hrpa nas probala objasnit zašto se to krši sa svakim zakonom fizike (pošto su oni rađeni po experimentalnim podatcime vrijedi da tvoje idje krše te iste eksperimente).

Koliko se sjećam. Nisi niti jedan argument prihvatio. I dalje si trabunjao svoje viđenje kao jedino točno i naravno nigdje ni jednog dokaza osim činjenice da si to Ti rekao.

Slično je bilo i za hladnu fuziju (opet isti problem sa neshvaćanjem elementarne nuklearne fizike).

A da negovorimo o Černobil topicu di si ignorirao svaki svakcati podatak koji smo napisali i nastavio u starom dobrom religijskom stilu.

I tako je u principu bilo sa svakom temom. Danas se niko netrudi davat ozbiljne protuargumente jer smo svi već naučili da ih ni ne pročitaš i samo nastaviš dalje trubit svoje...
geza: Ti trabunjaš a ne ja. Ja za svaki moj iskaz na forumu imam argumenet. dokaz i mišljenje stanovitog autoriteta.
Ti do sada nikada nisi citirao ono što napišem, već ga seri, kao što ponovno sereš po hladnoj fuziji, Tesli, robo sapinesu uz prigodni tvoj bezobrazluk. Za haldnu fuziju nisi uopće čuo pije nego što sam ju spomenu u mojem postu. Tako je u svemu.
Zatražio sam tvoju smjenu kao moderatora i izbacivanja s foruma.
Pa da vidimo: Ti ili ja? Ako ti ostaješ ja narvno odlazim na šetetu mnogih maldih ljudi koji čitaju postove ovog foruma. Jer s tim što ih ti učiš mogu završiti samo kao totalne zastarjele , rigidne i hermetizirane neznalice! Ti si još na razini 1. zakona termodinamike i " joniziranog gasa " kao plazme. Daleko si ti sinko od znanja s kojim se nastojiš baviti. Intelektualna bijeda i jad! Uzor neznalice!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 15:52   #47
Auktoritet? Postoji samo jedan auktoritet kojem ja vjerujem a to je fizikalni eksperiment. Sve ostalo je bez ikakve informacijske vrijednosti.

Tvoje hipoteze (nisu ni hipoteze nego više kao ideje) se krše sa eksperimentima i dokazanim teorijama. Drugim riječima u našem svemiru je to nemoguće.

Je da mogli bi mladi ljudi naučit nešto prave fizike umjesto tih bajki koje ti voziš.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 00:36   #48
Quote:
bariole kaže:
SADA IH JE TROJE!!!

Bi efreid
Bi veri efreid


Duo Fantastikus je postao Trio Fantastikus! :klap:
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 20:11   #49
Quote:
AxMi-24 kaže:
Auktoritet? Postoji samo jedan auktoritet kojem ja vjerujem a to je fizikalni eksperiment. Sve ostalo je bez ikakve informacijske vrijednosti.

Tvoje hipoteze (nisu ni hipoteze nego više kao ideje) se krše sa eksperimentima i dokazanim teorijama. Drugim riječima u našem svemiru je to nemoguće.

Je da mogli bi mladi ljudi naučit nešto prave fizike umjesto tih bajki koje ti voziš.
geza: Mogu razumjeti tvoj destruktivni uobraženi karakter, ali teže razumijem da se dozvoljava tvoje ponašanje na hrvatskom forumu. Od prvog dana podmećeš, lažeš, mažeš , vrijeđaš, potcjenjuješ da bi arogancijom prikrio svoje totalno nepoznavanje suvremen znanosti i suvremenih trendova u znanosti.

Tako da bi ispoljio svoj standardni zločesti karakter podvaljuješ Černobilneupučenim čitateljima da bi me verbalno " ocrnio ", računajući da judi koji čitaju nemaju pojma o čemu je riječ. Da bi se znalo o čemu se radi evo kratke repeticije.

Otvaram topik na godišnjicu Černobilske katastrofe kao rekaciju na pogrešne TV i druge informacije, da je je Černobilska katastrofa nuklerana, dovodeći tako mnoge građane u zabludu. Budući je to znanstvena neistina izlažem istinu Černobilske katastrove i kažem, da je katastrofu izazvala KEMIJSKA A NE NUKEARNA EKSPOLOZIJA! Na to po svom običaju javlja se AX- Mi - 24 pišući da je to glupost, a ja budala, ili nekeko tako, i po svom primitivnom nekulturnom običaju pljuje po meni. Javljaju se i neki drugi koji ga podržavaju. Nakon toga kao dokaz onoga što sam napisao prenosim najstručniji iskaz i kronologiju događanja u Černobilu gdje jasno stoji da je katastrofu izazvala kemisjka, a ne nukelarna ekspolzija. Stanoviti fizičar me traži da mu pošaljem link o toj informaciji. Šaljem mu link. Zahvaljujue se i kaža da do pregleda linka nije znao da je Černobilsku katastrofu izazvala kemijska, a ne nukelarna ekspolozija. Eto to je korektan normalan fizičar ( znanstvenik ) i pokazuje primjer noramlane i uredne komunuioacije. A AX - Mi 24 pljkuje ga i pljuje da bi time prikrio svoje neznanje!
Evo vidite, i pored takvog mog korektnog iznošenja i iznošenja dokaza ova spodoba od čovjeka izvalači tu temu da bi podvalio i ocrnio me . I to je moderator na hrvatskom forumu? S moje točker gledišta jednostavno sramota! Sramota zato što laže i maže čitatelje i to naročito one malde školarce koji i najviše čitaju postove na forumu.
Ponaša se bahato, umišljeno, nekulturnu a njegovo moderatorsko ponašanje pokazuje da nema pojma tko je i što je moderator i kakva mu je uloga u znanstvenim raspravama? Znanstveni moderator poglavito brine da se rasprava o temi završi prema zadanom cilju , treba bit pomočnik nositelju teme, a ne njegov protivnik. U nikojme slučaju zadaća moderaora nije da ppljuje po nosicu teme, ili bilo kojem učesniku u raspravi, a ovaj ovdje smaozvani moderator upravo to čini ponaša se kao žandar. AX - Mi 24 nema pojma o ulozi moderatora i zasigurno nikada nije učestvovao na bilo kojoj javnoj znanstvenoj rasparavi da bi barem vidio ulogu moderatora.
Budući je AX - Mi 24 potpuna nezanlica za teme o kojima pišem , a o ulozi moderatora nema pojma, tražim da se ne pojavljuje u temama koje otvaram i vodim. Ako nema boljeg moderatora od AX - MI 24 takav mi ne treba!

Smatram da je sramota za HRVATSKI FORUM da ima moderaotora kakakv je AX- MI 24!!!

Otvram vrhunske suvremene znanstvene teme a on pljuje!? Ponavljam pitanje: Tko je taj čovjek? Tko stoji iza njega? U čije ime piše i radi? To zasigurno nije čovjek za hrvatsku znanosti, a namnenje je čovjek koji će upučivati i voditi maldi potencijal sadašnjih i budućih hrvatskih znanstvenika.
To je znanstveik i moderator za neke čobanske " Gas " teme i društva kojima izgleda i pripada.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 21:49   #50
Ajde geza nađi taj topic i pročitaj šta je tamo pisano. Ili se neusudiš jer bi onda moglo ispast da mao "preuređuješ" priču u ovom topicu?

I nauči se pisat moj nick.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 22:31   #51
Quote:
Ajde geza nađi taj topic i pročitaj šta je tamo pisano. Ili se neusudiš jer bi onda moglo ispast da mao "preuređuješ" priču u ovom topicu?

I nauči se pisat moj nick.
Axmi ostavi se chorava posla, samo stjeces negativan ugled (anketa )
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 00:39   #52
Čuj negativan ugled me nije briga. Moj posel je moderirat. A i sem toga glupo mi je da gezine gluposti idu bez ikakve kontre.

A još mi nije dovoljno dojadio da ga banam odavdje
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 15:41   #53
Quote:
AxMi-24 kaže:
Ajde geza nađi taj topic i pročitaj šta je tamo pisano. Ili se neusudiš jer bi onda moglo ispast da mao "preuređuješ" priču u ovom topicu?

I nauči se pisat moj nick.
Makni se s mojeg topika.
Ja pišem istine ti lažeš! Svatko može pogledati topik o Černobilu i pročiotai što sam pisao, a što si ti pisao. Nekoliko puta si pokazo da nemaš pojma o nukleranoj fizici, tehnici i tehnologiji! Dok se nisam pojavio nisi imao pojma o uzroku katastrofe u Černobilu , a ni ostali, osim spomentog uljudnog fizičara, da je černobilska katastrofa uzrokovana kemisjkom, a ne nukelarnom ekspoloziojom.
No žalosno je u svemu da se javnost obmanjivala i još uvijek obamanjuje neznanjem onih koji su novinarima davali informacije o Černobilskoj katastrofi, a to su vjerojatno " znalci " poput tebe Moj smisao je bio taj, a ne da se prepirem s neznalicama poput tebe.
To je slučaj i sada. Nisam otvorio topike da po njima pišaš i sereš, već da se potencijalni, maldi i strai znanstvenici informiraju o aktualnim naročito važnim pojavama i procesima u znanosti. Ja s mojim topicima tražim suradnike, partnere u istraživanju i promišljanju a ne arogantne tipove poput tebe. Tamo gdje tebe nema javalju se vrlo kavlitetne teme i kvalitetne rasprave.
Stoga, ponovo zahtjevam mići se s mojeg topika. Takvi kakav si ti u raspravi su nepoželjni.
Eto s questom vođena je je jedna izvaredno dobra i korisna rasprava! A od tebe se mogu ćuti samo neuljudne bljezgarije?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 15:54   #54
Quote:
Firkragg kaže:
Axmi ostavi se chorava posla, samo stjeces negativan ugled (anketa )
geza: Nađi ti taj topik, pročitaj i izvjesti. Što da ti ja prenosim što sam pisao da bi ti nešto dokazivao?
Izaberi jednostavniji nik pa ću ga vjerojatno točnije pisati. Ako sam ga netočno napisoa oprosti, ali ću ga vjerojatno i dalje netočno pisati jer teško pamtim nikove poput tvog.
Dakle, pogledaj, pročitaj i prenesi što sam pisao u topiku o Černobil, a što je pisao AX-MI - 24 i drugi, to je u intersu " ugleda " tog neznalice.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 17:56   #55
Šta ti misliš da ako nekog natjera da sam pročita taj topic da taj neće vidjet kako si tamo gluposti propovjedao u najboljoj religijskoj maniri.
Kako nisi prihvatio niti jedan znanstveni argument.

Kako si tvrdio da samo ti na cijelom svijetu znaš istinu o Černobilu a ljudi koji su radili analizu nesreće su samo tupoglavi dogmatici koji hoće zavarat narod?

Bad luck. Većina ovdje zna čitat na tvoju žalost.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 11:30   #56
Kiborzi vec postoje, ali sigurno ne onakvi kakve promice OP.

Ljudi sa bilokakvim mehanickim implantatom *pacemaker , umjetna puznica itd. su vec kiborzi po nekakvoj krnjoj definiciji.
Sto se tice nekavog cyber il whateva sapiensa to je zesci SF. Nekakva AI, 'boostanje' covjeka u nadljude mehanikom i to....
Sigurno, sto se tehnologija vise razvija covjek ce nalazit robotske nadomjestke za udove, organe i ino (citaj bio i nanotehnologija).
Zaljucak bi bio da je moj stric kiborg jel ima pacemaker i umjetno koljeno
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 15:43   #57
Quote:
Hmmm kaže:
Kiborzi vec postoje, ali sigurno ne onakvi kakve promice OP.

Ljudi sa bilokakvim mehanickim implantatom *pacemaker , umjetna puznica itd. su vec kiborzi po nekakvoj krnjoj definiciji.
Sto se tice nekavog cyber il whateva sapiensa to je zesci SF. Nekakva AI, 'boostanje' covjeka u nadljude mehanikom i to....
Sigurno, sto se tehnologija vise razvija covjek ce nalazit robotske nadomjestke za udove, organe i ino (citaj bio i nanotehnologija).
Zaljucak bi bio da je moj stric kiborg jel ima pacemaker i umjetno koljeno
Ti bi se prvo trebao malo informirati što drugi ljuidi pišu o robo sapiensu, a ne samo ja, da bi znao što se pod tim treba podrazumijevati. Ljudi s implantantima su rudimentalni vidovi kiborga dok su roboti elemnti sapiensa koji već rade diljem svijeta u tvornicama i na Marsu. Dakle, današnji roboti su tranzicijska faza nastajajnja robo spainesa koji će, ne samo prema mom mišljenju, biti 100% preslikani biološki čovjek u mehaničkog čovjeka. To opet ne pišem samo ja već ljudi koje sam naveo,a to baš nisu mkarkakvi znanstvenici već su to ljudi s reputacijom eksperata za robote i slične transhumane sapiense. A što se tiće sayber sapinesa to je samop SF za neznalice. Danas je sayber sapiens već stvarnost, pa eto malo potraži Emgwalija - čovjeka koji je prvi izložio tezu o nastajnju supermozga, što je danas već opće prihvačeno u svijetu samo ne kod nas?? Tvoje glediše o SF samo pokazuje tvoje, a i drugih koji tako misle, silno zaostajanje za događaima u svijetu!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 18:37   #58
Teze da postoje, medjutim nitko nije napravio josh nista takvog niti ce u blizoj buducnost.
Zato sam rekao da je SF.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 20:06   #59
Quote:
Hmmm kaže:
Teze da postoje, medjutim nitko nije napravio josh nista takvog niti ce u blizoj buducnost.
Zato sam rekao da je SF.
A što to čovjek nije napravio?
Znači robot koji radi u hondinim tvornicama u Japanu ne postoji, također robot na Marsu ne postoji............??
Ne postiji ni kiborg s ovakvom definicijom: " Kiborg je ljudsko biće sa strojinim aplikacijama. Termin je 1960. godine postavio istraživač Manfred Clynes da bi objasnio implikacije napretka biomedicinskog inženjerstva kao što su umjetni ekstremitetii, pejsmejkeri, sintetičke tjelesne i organske proteze i sl. " ?
Ne postoji ni astrosapiens koji lebdi u svemiru ili hoda po Mjescu?
Ne postoji ni sayber sapiens koji je digitlizran na hard discu ?
U kojem selu ti prijatelju živiš??
Daj informiraj se malo,a ne da svoje sudove " sisaš iz prsta ".
Možda previše čitaš, ili gledaš SF romane - filmove?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 23:17   #60
Pod gore postom sam mislio robot slican covjeku, umjetan sa AI-em. To nece napravit decenijama josh
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.