Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2006., 15:54   #41
Ovo učimo u školi o evoluciji:
15 000 000 000 nastao svemir

5 000 000 000 stara prošlost Zemlje

3 000 000 000 pojavio se život na planeti

20 000 000 glavnina današnjih kontinenata uzdizala se iz mora

4 000 000 najstariji ostaci ljudskog roda (AUSTRALOPITECUS AFARENSIS
AFRICANUS
ROBUSTUS)

2 000 000 HOMO HABILIS

- izrada primitivnog oruđa od oblutaka, lov, govor
- nalazišta skeleta pračovjeka : OLDUVAI GORGE (sjeverna Tanzanija)
KOOBI FORA
1 600 000 HOMO ERECTUS

- pojava grubih sjekira
- koristi vatru
- javanski, pekinški i hajdelberški pračovjek (Azija, Afrika, Europa)
- nalazište: Heidelberg

400 000 - 200 000 ARHAIČNI HOMO SAPIENS
- nalazišta: Swanscombe
Petralona
Arago
Bilzingsleben
Atapuerca
Steinheim

200 000 HOMO SAPIENS NEANDERTHALENSIS

- razvio se iz arhaičnig Europljana iz srednjeg pleistocena
- nalazišta: Pontnewydd
Ehringsdorf
La Chaise
Biache St. Vaast
Le Moustier
La Ferassie
Krapina
Guattari
dolina Neander
Chapelle-aux-Saints
Saint-Césaire

- nestaje 40 000 ili 30 000.

100 000 HOMO SAPIENS živi u Africi
70 000 HOMO SAPIENS živi na Bliskom Istoku
40 000-35 000 HOMO SAPIENS živi u Evropi
- nalazišta: Mladec
Vogelherd
Les Rois
Cro-Magnon
- pojava umjetničkih formi koje imitiraju prirodu, oznake na kostima koje se mogu protumačiti kao bilježenje mjesečevog ciklusa, pojava figurica Venera u zapadnoj, centralnoj i istočnoj Evropi, kuće od kostiju mamuta u centralnoj i istočnoj Evropi (25 000), koštane igle, koplja, crteži u pećinama, oblikovanje skulpura od kamena u pećinama (Lascaux), najraniji dokazi o izradi luka i strijele u Stellmooru, sjeverna Njemačka (8000 BC)


GEOLOŠKO RAZOBLJE KVARTAR (PLIOCEN I PLEISTOCEN):
1 500 000 - 750 000 DONJI PLEISTOCEN

- početak pleistocena varira između 3,5 my i 1,3 my)
- australopitekus, homo erectus

750 000 - 125 000 SREDNJI PLEISTOCEN
- era neandertalaca
- ledena doba
590 000 - 550 000 (GÜNZ)
476 000 - 435 000 (MINDEL)
230 000 - 187 000 (RISS)

125 000 - 10 000 GORNJI PLEISTOCEN
- čovjek je naselio Novi svijet i Australiju
- ledeno doba
70 000 - 10 000 (WÜRM)

Podatke sam prepisala iz bilješki, razni izvori imaju različite godine za pojedina razdoblja, naročito trajanje ledenih doba, a početak i trajanje pliocena ne znam. Ako nađem, kasnije ću ispravit.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 22:35   #42
Quote:
Galileo kaze:
i sam Vincent van Gogh jednom je izjavio:" Ponekad imam snažnu potrebu za.... zar da izustim tu riječ.... religijom. Tada noću izlazim van i slikam zvijezde...".
Sumnjam da je Van Gogh kad je ovo izrekao mislio na ono sto si ti podkrijepio njegovim citatom. Naime Van Gogh je bio izuzetno i duboko religiozan, u klasicnom smislu religije.

ontopic:

meni se cini da je opcija 1) naucno vise dokazana od opcija 2) i 3) samo zato sto smo mi, ljudi ovom trenutku u poziciji da se sa njom vise bavimo. Mozda druge dvije opcije za sad prevazilaze nase mogucnosti, koliko tehnickog znanja toliko i mentalnih sposobnosti. Naravno da se vise mozemo baviti sa konkretnim fosilima nego sa eventualnim proucavanjem nekakve superinteligencije o kojoj postoje samo predpostavke i nista vise. Samim tim i o konkretnim fosilima moramo imati vise konkretnih znanja.
Iako je i sama evolucija prilicno nategnuta teorija sa dosta supljina. Meni je cak zacudjujuc broj nejasnoca u teoriji evolucije, koja je u svojoj osnovnoj predpostavci razvoja slozenih organizama od jednostavnijih poprilicno prosta. Zasto je toliko tesko dokazati da se covjek razvio od nekog tamo homo-a "0" do homo sapiensa?


Subjektivno, meni se treca mogucnost cini kao najvjerovatnija kao i cijela prica o "Kreatoru"(Bogu ili Q-u ), o necemu sto je zapocelo proces koji se kasnije odvijao na ovaj ili onaj nacin (sa dodatnim uplitanjem ili bez njega, svejedno je). Jednostavno ne mogu a i ne zelim vjerovati da se cudo zivljenja i postojanja desilo slucajno.
Tournez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 16:48   #43
Quote:
Tournez kaže:
Sumnjam da je Van Gogh kad je ovo izrekao mislio na ono sto si ti podkrijepio njegovim citatom. Naime Van Gogh je bio izuzetno i duboko religiozan, u klasicnom smislu religije.

ontopic:

meni se cini da je opcija 1) naucno vise dokazana od opcija 2) i 3) samo zato sto smo mi, ljudi ovom trenutku u poziciji da se sa njom vise bavimo. Mozda druge dvije opcije za sad prevazilaze nase mogucnosti, koliko tehnickog znanja toliko i mentalnih sposobnosti. Naravno da se vise mozemo baviti sa konkretnim fosilima nego sa eventualnim proucavanjem nekakve superinteligencije o kojoj postoje samo predpostavke i nista vise. Samim tim i o konkretnim fosilima moramo imati vise konkretnih znanja.
Iako je i sama evolucija prilicno nategnuta teorija sa dosta supljina. Meni je cak zacudjujuc broj nejasnoca u teoriji evolucije, koja je u svojoj osnovnoj predpostavci razvoja slozenih organizama od jednostavnijih poprilicno prosta. Zasto je toliko tesko dokazati da se covjek razvio od nekog tamo homo-a "0" do homo sapiensa?


Subjektivno, meni se treca mogucnost cini kao najvjerovatnija kao i cijela prica o "Kreatoru"(Bogu ili Q-u ), o necemu sto je zapocelo proces koji se kasnije odvijao na ovaj ili onaj nacin (sa dodatnim uplitanjem ili bez njega, svejedno je). Jednostavno ne mogu a i ne zelim vjerovati da se cudo zivljenja i postojanja desilo slucajno.
Teorija evolucije je tako brzo prihvaćena, iako bez ikakvih dokaza odmah
uvedena u škole - zašto ? Zato jer u osnovi raspreda priču da je Zemlja
topla, sigurna kolijevka u kojoj se ljuljuška "Čovjek", cucla dudu,
na neki čudan način kopira svoje gene pa je svaki novi čovjek
sve bolji i bolji ...

Daniken je prava beba prema količini fantastike ponuđene od Darvina.
 
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 01:37   #44
Quote:
Galileo kaže:
Koja je prava? Ili je istina posve drugačija?
Mogu biti i sve tri. Recimo, vanzemaljci su potakli evoluciju pračoveka u čoveka, a sve to je - naravno - deo velikog Božjeg plana.

Quote:
Kako izgledaju vaše varijante?
Iza svega stoji Kreator, a evolucija je samo jedna njegova ideja po kojoj se stvari odvijaju u našem svemiru.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 03:59   #45
ono kaj mene zanima u cjeloj ovoj prici je sam pocetak.. dali netko zna dali je moguce ili dokazano mogucnost dobijanja iz hrpa elementa neku organsku tvar???
kad se dokaze a mislim i da se labaratorijski moze dokazat kolike su sanse da se iz svih mogucih tvari koje su tada bile na zemlji stvori organska tvar a onda neko primitivno bice ili stanica tad cemo znati dali je teorija 1 , prava ili nije
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 16:33   #46
Kreacionisticku teoriju odbacujem u potpunosti izuzev ako je kombinovana sa intervencijom iz svemira...
najprihvatljivija mi je Teorija evolucije.... ima najmanje propusta... smijesno mi je citati ili slusati klerikale koji je kritikuju i odbacuju... jos su smijesniji njihovi "argumenti"... upravo u rukama drzim knjigu "Obmana evolucije" od nekog "naucnika", koji se potpisao pseudonimom Harun Jahi... ne znam da li bih plakao ili se smijao citajuci njegova pljuvanja po Darvinu...
ne iskljucujem potpuno mogucnost da je neka izvanzamaljska civilizacija posijala ovdje sjeme zivota ali je, sudeci po nalazima u glecerima i svim drugim dokazima, malo vjerovatna...
mislim da je Deniken jako zanimljiv i vjest manipulator koji koristi neznanje covjecanstva o mnogim stvarima cak i iz relativno bliske istorije...tako uspijeva da zaintrigira citaoce i da sklopi kockice sopstvene teorije... naravno, koristi i "glad" ljudi za senzacijama...
o njegovoj kompetenciji i naucnosti njegovih istrazivanja ne bih polemisao, suvisno je bilo sta reci...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 17:33   #47
deniken je najveca izrodjena seljacina koja siluje cinjenice da bi nesto dokazao..najlakse je rec da su kenedija ubili svemirci da su napad na twinse napravili svemirci da su piramide napravili svemirci itd..dakle kad vam nekaj zapne u zivotu i nemozete objasnit najbolje je rec da su to uradili svemirci ili bog ili vrtni patuljci pa sad po novome kak vidim i reptili
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 18:35   #48
A zašto se uopće spominje Bog, Kreator, entitet ili kako ga/nju god želite zvati u procesu tj. nastanku Big Banga. Čujte, kako god bilo svi smo mi još toliko mali, pa i razmišljamo u malim okvirima... Nastanak Big Banga može isto tako jednostavno (kao što ga i Bog stvori) biti i neki normalan proces u nekom, nazovimo ga ultra svemiru, gdje svako malo ti Big Bang-ovi pucketaju ko ludi u masivnim količinama... I tako taj mali balončić raste i raste dok ne pukne i postane djelić onog ultra svemira... I dok on raste i raste, a nama vrijeme teče užasno brzo mi se mislimo i pitamo kako smo nastali, ima li još života u svemiru i sl. I tako prođe milijarde i milijarde godina... mi svi pocrkavamo i nestade sav trag našeg čovječanstva i u tom trenutku počne rasti još jedan balončić i opet se neki zemljaci pitaju isto.. i to tako traje i traje.. u beskonačnost.... A gore iz ureda ultra svemira neki elijeni crkavaju od smijeha... Naravno šalim se u vezi ovog... zadnjeg...

A što se tiče teorija o nastanku ili postanku čovjeka, kako je već spomenuto nijedna teorija nije stopostotno dokazana, barem ne još. Ali kako napredujemo tako shvaćamo i ostale stvari vezane za naš svijet bilo one materijalne ili nematerijalne.. što se tiču postanka čovjeka. Sjetimo se samo kako je bilo prije Darwina, tj. kako se tada razmišljalo o postanku života i čovjeka. A kako se danas tek razmišlja.. holografski svemir... vanzemaljci.. razno razne dimenzije prostora i vremena, pa opet vanzemaljci iz tih dimenzija... i tako dalje... A kako ćemo na takve stvari gledati i razmišljati za 50, 100 ili 500 godina? Da, totalno drugačije, čak ćemo se i smijati nekim današnjim "opće priznatim teorijama" kao što se i mi sada smijemo onima, ne tako davno, što su tvrdili da je Zemlja ravna ploha...
Dakle, na sva naša pitanja različite teorije daju točne odgovore na ona pitanja koje druge teorije ne daju i obratno.
Držimo se onoga za što postoje činjenice i dokazi i ne gledajmo dogmatično na sve i svašta.

...I pita se tako jedan kvarkić u latici ruže
-Postoje li možda negdje drugdje isti takvi kvarkovi poput njega i koliko je velik njegov svemir...?
...I razmišlja o teorijama i religioznim temama.. neznajući da stanuje u stakleniku i da se njegovi svemiri masovno prodaju u cvjećarnicama...
pky44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 20:56   #49
Quote:
pky44 kaže:
A zašto se uopće spominje Bog, Kreator, entitet ili kako ga/nju god želite zvati u procesu tj. nastanku Big Banga. Čujte, kako god bilo svi smo mi još toliko mali, pa i razmišljamo u malim okvirima... Nastanak Big Banga može isto tako jednostavno (kao što ga i Bog stvori) biti i neki normalan proces u nekom, nazovimo ga ultra svemiru, gdje svako malo ti Big Bang-ovi pucketaju ko ludi u masivnim količinama... I tako taj mali balončić raste i raste dok ne pukne i postane djelić onog ultra svemira... I dok on raste i raste, a nama vrijeme teče užasno brzo mi se mislimo i pitamo kako smo nastali, ima li još života u svemiru i sl. I tako prođe milijarde i milijarde godina... mi svi pocrkavamo i nestade sav trag našeg čovječanstva i u tom trenutku počne rasti još jedan balončić i opet se neki zemljaci pitaju isto.. i to tako traje i traje.. u beskonačnost.... A gore iz ureda ultra svemira neki elijeni crkavaju od smijeha... Naravno šalim se u vezi ovog... zadnjeg...

A što se tiče teorija o nastanku ili postanku čovjeka, kako je već spomenuto nijedna teorija nije stopostotno dokazana, barem ne još. Ali kako napredujemo tako shvaćamo i ostale stvari vezane za naš svijet bilo one materijalne ili nematerijalne.. što se tiču postanka čovjeka. Sjetimo se samo kako je bilo prije Darwina, tj. kako se tada razmišljalo o postanku života i čovjeka. A kako se danas tek razmišlja.. holografski svemir... vanzemaljci.. razno razne dimenzije prostora i vremena, pa opet vanzemaljci iz tih dimenzija... i tako dalje... A kako ćemo na takve stvari gledati i razmišljati za 50, 100 ili 500 godina? Da, totalno drugačije, čak ćemo se i smijati nekim današnjim "opće priznatim teorijama" kao što se i mi sada smijemo onima, ne tako davno, što su tvrdili da je Zemlja ravna ploha...
Dakle, na sva naša pitanja različite teorije daju točne odgovore na ona pitanja koje druge teorije ne daju i obratno.
Držimo se onoga za što postoje činjenice i dokazi i ne gledajmo dogmatično na sve i svašta.

...I pita se tako jedan kvarkić u latici ruže
-Postoje li možda negdje drugdje isti takvi kvarkovi poput njega i koliko je velik njegov svemir...?
...I razmišlja o teorijama i religioznim temama.. neznajući da stanuje u stakleniku i da se njegovi svemiri masovno prodaju u cvjećarnicama...
dobar post...
razmisljanje u pravom smjeru i po momk ukusu... mozda nije to ali ja to nazivam dijalektikom materijalizma...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 21:55   #50
Quote:
Ges kaže:

kakve sve to ima veze sa teorijom nastanka i razvoja čovjeka?
pošto elijenima vrijeme sigurno nije važno, a uzgoj bića na zemlji je kao što sam rekao skokovit, oni jednostavno manipuliraju jedinkama i evolucijom prema svojim potrebama, dajući katkad primjere ljudima u obliku Isusa, Sai Babe, Bude i sl. prosvjetljenih tako da bi ljudi zadržali cilj svog razvoja zbog kojeg su na zemlji. Ostalo je samo više-manje "šminka" itekako podešena da se odlično prilagodi čovjeku ali isto tako nebitna u cjelokupnoj priči.

No to je samo moje mišljenje
da nekvotam cjeli skratio sam ga malo,....

moram priznat da si odlično predočio stanje stvari i da možda čak nisi ni daleko od istine ali samo jedna stvar mi je upala u oko,...

ako nas alieni tjeraju stalno na duhovni razvitak a sve ostalo im je puno manje bitno onda njihova administracija ima pune ruke posla da današnji bezbrojni broj ateističnih ljudi vrati na religijske tračnice , otelo im se kontroli možda
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 18:36   #51
Quote:
Attack kaže:
...
ako nas alieni tjeraju stalno na duhovni razvitak a sve ostalo im je puno manje bitno onda njihova administracija ima pune ruke posla da današnji bezbrojni broj ateističnih ljudi vrati na religijske tračnice , otelo im se kontroli možda
ah, kad bih bar znao
a i zašto veliš da se otelo kontorli? informacije danas su vrlo dostupne a "klima" pogodna za prosvijetljenje. više-manje svi civilizirani narodi mogu si pojmit kako su granice samo stanje uma a ne realno ograničenje. stoga, meni se nekako čini da bi elijeni ipak trebali dobivat sada više pridošlica nego prije recimo 2k godina, u vrijeme Isusa, kad je pitanje opstanka bilo hoćeš li ulovit večeru ili da li će kiša pasti i zagarantirat urod i vrijeme se nije baš uludo moglo trošit... ruku na srce, danas se može mnogo vremena uz stalni posao posvetiti duhovnom napretku, pogotovo uz već spomenute informacije, jer iovako iz dana u dan tražimo si neku zabavu. a da se to kraćenje vremena uloži u recimo vlastitu svjesnost, tko kaže da se nebi prosvijetlio i to vrlo brzo?

a i možda smo blizu dolaska do stadija tehnološkog razvoja kad ćemo moć komunicisati između dimenzija, pa i samim time ubrzat prosvjećenost oko našeg postojanja
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 01:59   #52
a i povečan broj korištenja droge dovodi do raznih prikazanja i prosvjetljenja - to možda nadoknađuje manjak religije
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 22:35   #53
ne mislim da je danas korištenje droge povećano naspram prošlosti. to se je samo zatucana europa nedrogirala kroz tisućljeća, već su se svi opijali alkoholom... zato je i toliko luđaka kroz povijest bilo po europi. mnogo europskih vladara su bili ludi ko šiba, a sve zato jer su se ubijali u lošem tudumu. ko je tad znao za loše vrenje i odumiranje živaca...

no da se vratim na drogu. definitivno odlično sredstvo za povećanje svjesnosti. čak mislim da su elijeni postavili takve nekakve "pomoći" po zemlji, samo da pomognu ljudima na njihovom putu. no ljudi ko ljudi: nesavršeni i ne rade kako bi trebali. ko da daš čimpanzi fotoaparat i onda očekuješ da će on shvaćat čemu to služi. čimpanza bi najvjerojatnije bila impresionirana blicem, baš kao što smo i mi stanjem opijenosti koje izazivaju droge. no pravi smisao "drogiranja" je u kontroliranom uzimanju i meditaciji. baš kako su radili i vračevi... i da, ko je na kraju viđao elijene? Kolko je meni poznato, većinom narodi koji su imali vračeve koji su se drogirali, poput južno i srednje američkih indijanaca koji su konzumirali lišće koke i pejotl. kod njih su i nađeni crteži ljudi u nekakvim letjelicama...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 19:51   #54
2) 2) 2) 2) 2) 2) 2) 2)

ovo je tocna teorija drugesu sve laž
__________________
Kako oblikovati potpise
Mutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 02:32   #55
hm, zanimljive teorije....
M_a_r_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 13:36   #56
Quote:
Ges kaže:
da, imaš razvoj konja. ali nemaš kariku između konja i predvrste sisavca-konja.
ovo što se ima za konja ti je jednako razvoju modernog čovjeka u zadnjih 200 godina: postali smo viši i nešto sitno se rađa više inteligentnijih. Sve zbog toga jer nam hrana više nije problem, djeca se "rade" u punoj zrelosti (na vrhuncu snage, tako da uspiju dobiti genetski maximum koji predak daje i sl.).
Da ovo opravdam, vezano uz današnji razvoj čovjeka, evo pogledaj Rome: većina su ih niski. To je zato jer vrlo rano rade djecu (rijetko koji romi imaju djecu tek nakon 20-e godine). To dovodi do toga da nisu generacijama uspjevali dopustit maximum razvoja tijela da bi tako dobili višu i "kvalitetniju" rasu Roma. Dok sav ostali razvijeni svijet radi djecu onda kad bi ju i trebao raditi: kad se tijelo u potpunosti razvije. Dakle tako i prenosiš potomku maximum koji si mogao dati...

Da se vratim na predvrste: koji bi bio predoblik pluća i očiju i zašto ne postoje bića sa predočima i pretplućima? Isto tako, kako nije nađena zmija sa batrljcima od nogu ali postoji gušter Blavor koji ima zakržljale noge pod kožom? Gdje je polublavor sa polunogama koje vuče po podu? Nemreš mi reć da se to desilo u svega 2-3 generacije blavora... E to takvim karikama pričam. A i jedini stadiji takvih poludijelova tijela su zakržljavanja a ne izrastanja. Dakle, nigdje nećeš nać sisavca sa polukrilima u nastanku, već recimo uvijek sisavca sa zakržljalim nogama koja postaju peraje


fora je u tome da ogromna većima ljudi griješi u dijeljenju materijalnog svijeta i onog duhovnog (nazovimo ga tako, mada je točnije nematerijalni svijet) te općenito dijeljenju svijeta oko nas u nekakve granice.
Probajte to gledat preko poznatih stvari: materijalni da je tijelo, nematerijalni da je toplina koju to tijelo zrači. Nema točne granice između tog dvoje. E sad, duhovni bi bio isto takva stvar kao i toplina: nešto što postoji i što je dio nas ali i svega ostaloga, no što se za razliku od topline nemože izmjeriti (tj. nezna se još kako bi se mjerilo a s time niti se može dokazati da postoji).
Sad, to primjenite na svijet oko sebe: imate dakle tu duhovnu, nazovimo to paralelnu dimenziju. U tu dimenziju čak i nije problem stupit, no problem ju je razumijet kad stupite u nju. Kao da date pračovjeku kalkulator: on i da ga uspije upalit, nebi znao čem to služi.
Tu sad dolaze tzv. Elijeni: oni su dio nje. Bića koja postoje u toj duhovnoj dimenziji i takvim bićem može postat svatko tko uspije savladat sve te granice koje nas okružuju. To je odlično prikazano u filmu matrix1, kad Neo biva ubijen u matrixu no onda se probudi i shvati da matrix svijet nije ništa drugo no onakav svijet kakvim si ga pojedinac u njemu predočava.
E ista stvar je i sa materijalnim svijetom: materija koja nas okružuje je odraz naše svijesti i granice koje si zadajemo su granice našeg uma. Kada bi izašli iz tih granica, granica nebi bilo (logično). To je ono što religija zove prosvjetljenjem. Isus je to shvatio i zato se je želio otarasiti svog materijalnog tijela koje ga je vezimalo za materijalni svijet, ALI samo zato jer je znao da mu je to tijelo teret koji ga sprečava da u potpunosti doživi preobražaj. Ima tu dosta za pričat jer to nije crno bijelo u stilu "il se preobratiš il nestaneš mada je dosta blizu tome"
I da se vratime elijenima: iz te nematerijalne "dimenzije" se može kontrolirat materija po potrebi. Pošto njima materija ništa ne znači, niti se ne bave iz koristi njome. Ali, oblikuju je u prema svojim potrebama vezanim uz svoj "uzgoj" - kao što je kišnim crvima zemlja sve (ljudima materija) tako nama višim sisavcima je ona samo medij za dobivanje sirovina (elijenima materija)
Stoga su "izradli" zemlju takvom da se ljudi na njoj mogu lako učiti i stjecati osvještenje te se upetljaju u taj razvoj u obliku sudbine.

kakve sve to ima veze sa teorijom nastanka i razvoja čovjeka?
pošto elijenima vrijeme sigurno nije važno, a uzgoj bića na zemlji je kao što sam rekao skokovit, oni jednostavno manipuliraju jedinkama i evolucijom prema svojim potrebama, dajući katkad primjere ljudima u obliku Isusa, Sai Babe, Bude i sl. prosvjetljenih tako da bi ljudi zadržali cilj svog razvoja zbog kojeg su na zemlji. Ostalo je samo više-manje "šminka" itekako podešena da se odlično prilagodi čovjeku ali isto tako nebitna u cjelokupnoj priči.

No to je samo moje mišljenje


Hm, stvarno zanimljivo. Dao si mi za razmišljanje.
__________________
Two hands working can do more than a thousand clasped in prayer.
Paul Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 13:47   #57
Quote:
Sunch4ny kaže:
deniken je najveca izrodjena seljacina koja siluje cinjenice da bi nesto dokazao..najlakse je rec da su kenedija ubili svemirci da su napad na twinse napravili svemirci da su piramide napravili svemirci itd..dakle kad vam nekaj zapne u zivotu i nemozete objasnit najbolje je rec da su to uradili svemirci ili bog ili vrtni patuljci pa sad po novome kak vidim i reptili
Što se tiče Danikena, on možda ima malo prebujnu maštu ali dokazi koje je pronašao, ne samo on, govore sami za sebe. Meni je logičnije razmišljati kao on nego zatvoriti oči pravit se da ničega nema i vjerovati u ono što nam nudi recimo religija. Jedan bog, raj, pakao i slične besmislice...
__________________
Two hands working can do more than a thousand clasped in prayer.

Zadnje uređivanje Paul Phoenix : 27.07.2006. at 14:22.
Paul Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 23:00   #58
Quote:
Paul Phoenix kaže:
...Meni je logičnije razmišljati kao on nego zatvoriti oči pravit se da ničega nema i vjerovati u ono što nam nudi recimo religija. Jedan bog, raj, pakao i slične besmislice...
naravno da je to logičnije. ali i zahtjeva više kapaciteta za shvaćanje. sad, jednom vulgaris čovjeku kojem je na pameti samo kako nešto poševit te koji je mobitel veća šminka u društvu, proširivanje shvaćanja na granice mašte je praktiči nedostižno. slijep je onaj tko ne uzima nevjerojatno kao mogućnost
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 12:43   #59
Slažem se.
__________________
Two hands working can do more than a thousand clasped in prayer.
Paul Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 21:17   #60
Nevjerojatno ali istinito! Ovoliko pametnih ljudi, a da nikome ne pada na pamet da je Čovjek stvratelj - kretaor samoga sebe i svijeta oko sebe? Zar to ljudi uistinu ne vide? Zar nitko ne vidi da je čovjek svojom evolucijom i evolucijom svijeta usvojio praktički sve atribute anticipiranog Boga?
Nevjerojatno je kolika se enrgija troši na inercijalne gluposti a činjenica je da Čovjek već transparentira svijet, prirodu - svemir u cjelosti?
Što to još eventualno netko očekuje? Da " mali zeleni " budu pametniji od Čovjeka?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.