Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2016., 17:33   #261
dom umirovljenika Bene Vita na Gospocaku

Evo, imam veliku potrebu pohvaliti osoblje i njihov odnos prema korisnicama Doma.

Moja mama je bila u tom domu 2,5 godine.Dosla je u vrlo losem stanju i uz njihovu paznji, njegu i fizikalnu terapiju lijepo se oporavila, prohodala.

Svi su jako pazljivi, uljudni i usluzni.
Cesto sam dolazila mami u posjete,u razlicito doba dana, uvijek je bila cista i uredna.
Higijena je na nivou. Hrana je domaca,raznovrsna. Kuha se u samom objektu tako da je hrana topla.Ves se pere i susi u objektu tako da nema izgubljenih stvari.
Glavna sestra brine za lijekove,kontrole lijecnika u Domu ili u Bolnici.
Redovito se svaki dan kontrolira krvni tlak, a obavlja se i fizikalna terapija.
Po potrebi se moze dobiti usluga frizera i pedikera.
Sve je odlicno, tim je odlican.
Kad je lijepo vrijeme korisnici Doma se izvode van u dvoriste.
Stvarno sam im zahvalna sto su olaksali mojoj mami zadnje dane koje je provela u ugodnoj atmosferi.
Svaka pohvala sestrama>Petri, Vesni, Ivanu , Jasminki i ostalima.
cesaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:13   #262
Quote:
500000 kaže: Pogledaj post
Molim sugestije!
Odlučili smo svekra smjestiti u dom. Izbor domova nam je smanjen jer je svekar, uz ostalo, poprilično dementan. U uži izbor ušli su Severović i Merimar.
Ima li tko svježa iskustva sa Severovićem (pročitala sam temu pa vidim ima i negativnih komentara) i da li netko ima nekog svog u Merimaru (oni su tek otvoreni).

Zahvaljujem unaprijed.
moj pokojno otac je bio u domu Severović a sada je i moja teta. Mogu dati sve pohvale za taj dom i djelatnike. Dom je nov i predivno uređen, imaju dobro osoblje i predivan park uz zgradu doma i što je najbitnije kad si tamo uopće nemaš osjećaj da si u domu već u nekom hotelu. Svidjelo mi se što je svaka prostorija klimatizirana tako da je preko ljeta stvarno ugodno unutra! Moja teta je dementna ali je svaki dan u ogromnom dnevnom boravku zajedno sa svim ostalim štičenicima a ne sama u sobi. Sve pohvale i glavnoj sestri Valeriji. Za preporuku.
bxman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:53   #263
Kolika je cijena za Severovič za dvokrevetnu sobu?

sent from my Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:56   #264
Cijena kod Severovica je od 5
500 do 5.900 a ovisi jel osoba dementna ili ne....ali su korektni..kad mi je otac umro vratili su mi ostatak novaca do kraja mjeseca koji nisu iskoristeni...za pohvalu
bxman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:17   #265
Hvala za odgovor. Ja sam u Villi Brezovici platila prošle godine 5000 kn mjesečno u višekrevetnoj sobi. Nisu mi vratili ostatak, odnosno 1250 kn iako piše u ugovoru da vraćaju za neiskorišteni dio smještaja, a i uzeli su broj tekućeg računa. Isto tako prošlo ljeto je tamo bilo jako vruće po sobama jer nije radila klima. Zato se i vratio tata kući ranije već nakon 17 dana, a trebao je biti tamo mjesec dana.

sent from my Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 12:42   #266
Nemojte ni slucajno u Casper Vrbovec, ocajna usluga, majka se žalila da ju ne vode na WC, da nekad nema nikoga da im pomogne, prebacili smo ju u drugi dom... također, imam povjerenu direktnu informaciju da nisu vratili novac ljudima kojima je baka preminula nakon 3 dana, a obecali su da vracaju kad neko premine unutar 10 dana u mjesecu za koji je placeno, zvali su 6mj i uvijek je bilo da ce za par dana...
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 15:11   #267
čekanje?

Pozdrav,
teta mi živi sama u drugom gradu i sad mora na operaciju i dojke i uopće ne znam kako će sve završiti..
Ona se prijavila u jedan dom u Zagrebu, ali se jako dugo čeka. Da li znate kakvo je stanje po domovima? Gdje se čeka najmanje? Možda ne mora biti ni Zagreb..
Da li imaju prednost negdje ljudi sa malom mirovinom i slabim zdravljem koji nemaju rodbine u blizini koja bi se brinula o njima?
Ja ne radim i isto me zdravlje baš ne služi i ne znam kaj da radim ako se neće moć brinuti sama za sebe uskoro.
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 16:15   #268
Quote:
Balbala kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
teta mi živi sama u drugom gradu i sad mora na operaciju i dojke i uopće ne znam kako će sve završiti..
Ona se prijavila u jedan dom u Zagrebu, ali se jako dugo čeka. Da li znate kakvo je stanje po domovima? Gdje se čeka najmanje? Možda ne mora biti ni Zagreb..
Da li imaju prednost negdje ljudi sa malom mirovinom i slabim zdravljem koji nemaju rodbine u blizini koja bi se brinula o njima?
Ja ne radim i isto me zdravlje baš ne služi i ne znam kaj da radim ako se neće moć brinuti sama za sebe uskoro.
Teta neće moći živjeti sama nakon operacije. Treba joj skrb i njega. Stanje u državnim domovima je loše. Nema mjesta i dugo se čeka. Bolje da na to ne računate.
Bilo bi najpametnije da odete u Centar za socijalnu skrb prema prebivalištu tete i tražite smještaj na koji ima pravo.
Ima mjesta u privatnim domovima ali je njihova cijena od 4.000,00 kuna na dalje.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 10:51   #269
Quote:
cesaria kaže: Pogledaj post
Evo, imam veliku potrebu pohvaliti osoblje i njihov odnos prema korisnicama Doma.
....
Koliko ste vi placali dom? I imaju li jendokrevetne sobe?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 21:37   #270
Pozdrav svima, imam pitanje za Slavonce, točnije iz okolice Osijeka.

Čuo sam reklamu na radiju za Obiteljski dom negdje u Čepinu, zna li netko nešto o njima?

Trenutno smo u potrazi za domom za djeda, u Osijeku i okolici.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 11:21   #271
Quote:
ATM kaže: Pogledaj post
Nemojte ni slucajno u Casper Vrbovec, ocajna usluga, majka se žalila da ju ne vode na WC, da nekad nema nikoga da im pomogne, prebacili smo ju u drugi dom... također, imam povjerenu direktnu informaciju da nisu vratili novac ljudima kojima je baka preminula nakon 3 dana, a obecali su da vracaju kad neko premine unutar 10 dana u mjesecu za koji je placeno, zvali su 6mj i uvijek je bilo da ce za par dana...
Ista stvar s nevraćanjem novaca u st. Riti u Buševcu. Baš se spremam sudskim putem utjerati dugovanje nakon skoro 2 godine.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:11   #272
htjela sam pitati da li netko ima iskustvo sa domom Duga u Vinogradima. Po slikama se čini ok, ali ako netko ima bilo kakvo iskustvo, bilo bi mi od velike pomoći
gorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 07:08   #273
danas bi trebala krenuti po domovima za starije, upisati mamu na listu čekanja, radi se gradkim domovima,a zg.
Znam da nema šanse obzirom da mama jedva hoda, slabo jede, ne izlazi godinama iz kuće, povukla se os svijeta i ne može još dugo živjeti sama, ali eto. odbijala je do sada sve prijedloge.
Zanima me sljedeće, skupim svu dokumentaciju, obzirom da idem predati u više domovima možda ipak nekako dodje na red, da li za svaki dom mi dr opće prakse mora ispunjavati onaj papir ili je dovoljan jedan pa ga kopiram po domovima?
I da li ima smisla, doći osobno u dom, i porazgovarati sa socijalnom radnicom u domu o teškoj situaciji u kojoj se mama nalazi a ne znam što ni kamo dalje s njom.
Ima mirovinu dovoljnu za gradski dom a znam da se čeka godinama na red, meni nakon kredita za stan ostane manje od njene mirovine, ne znam kako bi imali za privatni dom.
Hvala na bilo kakvoj informaciji.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 10:26   #274
Razmisli o tome da predaš zahtjev za stacionar - za pojačanu njegu? Tamo se kraće čeka, a s obzirom na situaciju i zdravstveno stanje tvoje majke, vjerujem da će i doktor to preporučiti!
Na stranicama svakog doma postoji dokumentacija, ali budući da su gradski, meni je sestra rekla da se može i kopirati pa predati u svaki dom ista, ali ako je sestra ok ispunit će koliko god treba.
Ja sam predavala za baku u par domova, za stacionar, neku smo kopirali, neke sam original liječničke predala!
Bitno da je potpisana od strane doktora i da je uz to priložena najbitnija liječnička dokumentacija!
Porazgovarati sa socijalnom uvijek možeš, barem sam ja nekima objasnila situaciju kad sam predavala papire jer se dokumentacija najčešće i predaje socijalnom radniku. Kod nas je malo specifična situacija jer je Alzheimer u pitanju pa ne prima svaki dom pokretne s A. i razgovor je bio nužan kako god da okreneš
Mi za stacionar čekamo od 4.mj.,bakina dokumentacija je već nakon par dana bila na Komisiji koja odlučuje o prijemu
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 17:37   #275
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Razmisli o tome da predaš zahtjev za stacionar - za pojačanu njegu? Tamo se kraće čeka, a s obzirom na situaciju i zdravstveno stanje tvoje majke, vjerujem da će i doktor to preporučiti!
Na stranicama svakog doma postoji dokumentacija, ali budući da su gradski, meni je sestra rekla da se može i kopirati pa predati u svaki dom ista, ali ako je sestra ok ispunit će koliko god treba.
Ja sam predavala za baku u par domova, za stacionar, neku smo kopirali, neke sam original liječničke predala!
Bitno da je potpisana od strane doktora i da je uz to priložena najbitnija liječnička dokumentacija!
Porazgovarati sa socijalnom uvijek možeš, barem sam ja nekima objasnila situaciju kad sam predavala papire jer se dokumentacija najčešće i predaje socijalnom radniku. Kod nas je malo specifična situacija jer je Alzheimer u pitanju pa ne prima svaki dom pokretne s A. i razgovor je bio nužan kako god da okreneš
Mi za stacionar čekamo od 4.mj.,bakina dokumentacija je već nakon par dana bila na Komisiji koja odlučuje o prijemu
Agathos, koliko si dugo cekala da ti lijecnik opce prakse potpise papir, moja doktorica vec tri mjeseca potpisuje , jos nije. I kod moje mame je Alzheimer u pitanju, sad skupljam papire.
sunnygirlzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 17:44   #276
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Razmisli o tome da predaš zahtjev za stacionar - za pojačanu njegu? Tamo se kraće čeka, a s obzirom na situaciju i zdravstveno stanje tvoje majke, vjerujem da će i doktor to preporučiti!
Na stranicama svakog doma postoji dokumentacija, ali budući da su gradski, meni je sestra rekla da se može i kopirati pa predati u svaki dom ista, ali ako je sestra ok ispunit će koliko god treba.
Ja sam predavala za baku u par domova, za stacionar, neku smo kopirali, neke sam original liječničke predala!
Bitno da je potpisana od strane doktora i da je uz to priložena najbitnija liječnička dokumentacija!
Porazgovarati sa socijalnom uvijek možeš, barem sam ja nekima objasnila situaciju kad sam predavala papire jer se dokumentacija najčešće i predaje socijalnom radniku. Kod nas je malo specifična situacija jer je Alzheimer u pitanju pa ne prima svaki dom pokretne s A. i razgovor je bio nužan kako god da okreneš
Mi za stacionar čekamo od 4.mj.,bakina dokumentacija je već nakon par dana bila na Komisiji koja odlučuje o prijemu
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
danas bi trebala krenuti po domovima za starije, upisati mamu na listu čekanja, radi se gradkim domovima,a zg.
Znam da nema šanse obzirom da mama jedva hoda, slabo jede, ne izlazi godinama iz kuće, povukla se os svijeta i ne može još dugo živjeti sama, ali eto. odbijala je do sada sve prijedloge.
Zanima me sljedeće, skupim svu dokumentaciju, obzirom da idem predati u više domovima možda ipak nekako dodje na red, da li za svaki dom mi dr opće prakse mora ispunjavati onaj papir ili je dovoljan jedan pa ga kopiram po domovima?
I da li ima smisla, doći osobno u dom, i porazgovarati sa socijalnom radnicom u domu o teškoj situaciji u kojoj se mama nalazi a ne znam što ni kamo dalje s njom.
Ima mirovinu dovoljnu za gradski dom a znam da se čeka godinama na red, meni nakon kredita za stan ostane manje od njene mirovine, ne znam kako bi imali za privatni dom.
Hvala na bilo kakvoj informaciji.
U slicnoj sam situaciji kao i ti, plus kaj jos imam tatu kojeg ne mogu ostavit samog doma ako mamu s alzheimerom stavim u dom.. meni su rekli da pogledam domove van zg, npr dom Kunic u Bistri (navodno je cijena 3500 kn po osobi kao i u gradskim domovima), ili dom Presecki u Oroslavlju..
sunnygirlzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 18:23   #277
Quote:
sunnygirlzg kaže: Pogledaj post
Agathos, koliko si dugo cekala da ti lijecnik opce prakse potpise papir, moja doktorica vec tri mjeseca potpisuje , jos nije. I kod moje mame je Alzheimer u pitanju, sad skupljam papire.
Sve je sređeno odmah! Doktor potpisao, sestra ispunila!
Baka je u veljači dobila dijagnozu, odmah smo dobili lijekove kako smo doktoru proslijedili nalaz psihijatra i zatim smo ispunili zahtjeve, prikupili dokumentaciju, početkom 4.mj.sam otišla njezinom liječniku i s obzirom na dijagnozu sve smo vrlo brzo riješili i otad čekamo. Odmah sam ispunila za stacionar jer znam da se tamo kraće čeka, samo kažem problem je što neće svaki dom s Alzheimerom pokretnu osobu primiti
Za privatne se nismo raspitivali, no nadam se da nas tijek bolesti neće natjerati na to jer bih voljela da smo što bliže baki, iako ona već sad više nije sigurna tko smo.
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 22:04   #278
dom za starije osobe "Jelena", Zagreb, Lukšić

Pozdrav!
Nadam se da ću nekome makar malo pomoći ovim dijeljenjem svojih odličnih dojmova o jednom novom (otvorenom prošle godine) domu za starije osobe u Zagrebu.
Radi se o domu "Jelena", na adresi Lukšić 9 gdje sam u svibnju smjestio svoju majku nakon što je slomila kuk. Obzirom je na gradski dom trebalo još čekati a vremena nisam imao, obišao sam u 3 dana više domova u Zagrebu te sam se odlučio za navedeni dom i nisam pogriješio. Vlasnica, gđa Jelena, profesionalna je i izuzetno susretljiva osoba od koje sam odmah dobio niz potrebnih informacija i koja mi je odmah pokazala cijeli smještaj i način njihovog rada. Radi se o manjem domu, oko 12-tak štićenika, gdje vlada pozitivna i prisna atmosfera. Sestre njegovateljice su vrlo ljubazne i čini mi se da jako dobro znaju svoj posao i dužnosti te se prema štićenicima odnose sa poštovanjem i pozitivnim stavom.
Unatoč tome što nisam znao hoće li majka biti smještena tjedan dana ili godinu, to nije bio nikakav problem nego sam dobio i popust na cijenu mjesečnog smještaja!
Dobio sam kontakt broj mobitela na koji sam 24 sata mogao dobiti sve informacije o majci ali je i vlasnica bila dostupna kada god je bilo potrebno. Sve je bilo vrlo transparentno i profesionalno. Odmah je sačinjen ugovor o smještaju, plaćanje je preko računa a kada smo najavili otkaz smještaja (jer je majka dobila smještaj u gradski dom), sve je odmah riješeno putem ugovora te nam je višak uplaćenog novca vraćen na račun prije isteka mjeseca, kako mi je vlasnica i obećala a da ja tu temu nisam uopće ni spominjao!
Važne su mi naravno bile i povratne informacije od majke koja nije imala baš nikakvih zamjerki, naprotiv, bilo joj je krivo kada je morala otići i sada mi ponekad zna reći kako joj je kod gđe Jelene ipak bilo bolje. No, to je vjerojatno jedna od razlika kada boravite u smještaju sa 12 štićenika ili njih 250.
Malo sam odužio sa ovime ali nakon godina čitanja baš ove teme (jer je majka prvi puta pala prije 6 god. i tada smo je srećom upisali na listu čekanja za gradski dom i počeli polako istraživati ovu problematiku) i obzirom sam se iznenada našao u vrlo neugodnoj situaciji, mislim da treba podijeliti iskustva o ovome a naročito ako su ona ovako lijepa kao moja. Ljudima koji se nađu o ovakvim situacijama, svaka doza pozitive i optimizma vrlo je važna, barem je to tako meni bilo u svibnju ove godine.
Ako netko ima dodatnih pitanja, slobodno me kontaktirajte na privat.
I naravno, glave gore!
krolock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 22:09   #279
Quote:
sunnygirlzg kaže: Pogledaj post
Agathos, koliko si dugo cekala da ti lijecnik opce prakse potpise papir, moja doktorica vec tri mjeseca potpisuje , jos nije. I kod moje mame je Alzheimer u pitanju, sad skupljam papire.
Moram priznati da nisam čuo da je to nekome trajalo duže od jednog dana. Nama je doktorica te papire potpisala isti dan kada smo ih odnijeli. I to u dva navrata jer smo se prijavili u dva doma u razmaku od 10-tak dana a nismo napravili kopiju prvih papira...
krolock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 11:12   #280
Quote:
krolock kaže: Pogledaj post
Moram priznati da nisam čuo da je to nekome trajalo duže od jednog dana. Nama je doktorica te papire potpisala isti dan kada smo ih odnijeli. I to u dva navrata jer smo se prijavili u dva doma u razmaku od 10-tak dana a nismo napravili kopiju prvih papira...
da, 5 minuta i meni.
e sad čekanje na državni dom traje godinama, a ovi privatni mi ne uljevaju povjerenje.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.